18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak jeżdzą TIR'owcy zimą....

poloo89 • 2013-01-31, 12:08
Nagranie z 22.01.2013, które pokazuje zachowanie kierowcy ciężarówki na autostradzie A4 na odcinku Legnica - Wrocław.

W/w kierowca podejrzewam przez cały czas (ja jechałem za nim parę min zanim zacząłem nagrywać) ciśnie śmiało lewym pasem prędkością 80-90 km/h, nie zważając na fakt, że ciągnie się za nim kilka samochodów usiłujących go wyprzedzić. Co najważniejsze wcale nie wyprzedzał nikogo. Kierowcy sygnalizowali kierunkowskazami ( co widać na filmie ) lub światłami drogowymi chęć wyprzedzenia i próbować nakłonić Tir'owca do zjazdu na prawy pas, jednak wszelkie próby nie przynosiły oczekiwanych rezultatów.
Zostawały 2 wyjścia do wyboru, albo wlec się za kolosem całą drogę z prędkością 80-90km/h, albo złamać przepisy i wyprzedzić prawym pasem. Niestety, zdecydowana większość wybierała opcję drugą.
Wspomnę jeszcze, że nie był to jedyny taki przypadek tamtego dnia. Mało, który kierowca ciężarówki decydował się na zjechanie z lewego pasa aby ustąpić pierwszeństwa szybciej podróżującym samochodom.

Apeluję do kierowców "TIR'ow", nie stwarzajcie niepotrzebnego zagrożenia i ustępujcie miejsca. Potrafię wszystko zrozumieć, że lewy pas jest bardziej wyjeżdżony przy złych warunkach atmosferycznych, ale nie wszyscy mają czas żeby się za wami wlec. Już omijając fakt, że ciągła jazda lewym pasem jest wykroczeniem na dwupasmówce.


konwas88

2013-02-01, 18:38
do autora postu - wsiądź za kółko czterdziesto tonowego składu i bujnij się po śniegu 80km/h. zesrasz sie w majty - gwarantuje.

makabrax

2013-02-01, 19:18
no to taki cytat z jakiegoś tam programu

Cytat:

Pytanie brzmiało: Wyprzedzanie z prawej strony - zabronione czy dozwolone?

Odpowiedź: W większości manewr wyprzedzania wykonuje się z lewej strony. Przepisy prawa o ruchu drogowym w niektórych przypadkach zezwalają jednak na wyprzedzanie pojazdów z prawej strony. Jest to uzależnione od drogi, po której się poruszamy. Na terenie zabudowanym możemy wyprzedzać pojazdy z prawej strony na jezdni jednokierunkowej z wyznaczonymi pasami ruchu oraz na jezdni dwukierunkowej posiadającej co najmniej dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wyprzedzać z prawej strony możemy również poza obszarem zabudowanym, lecz tylko na drogach posiadających trzy pasy ruchu przeznaczone do jazdy w tym samym kierunku. Odpowiedzi udzielił: kom. Grzegorz Sudakow.



no i k***a bądź mądrzejszy od psa który ci wpie**oli mandat, a ty się potem dochodź...

helly

2013-02-01, 20:25
Jeździłem w tym okresie do Wrocka i znam temat. Związane to było z tym, że na prawym pasie było bardzo ślisko (mimo, że na to nie wygląda) i w tym jednym przypadku nie obwiniał bym TIRowców za taką jazdę.

winyl

2013-02-01, 20:54
venai napisał/a:

@taajniak, bez czytania ustawy: na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną (to samo do przejścia dla pieszych)?


Nie do końca. Na skrzyżowaniu/przejściu dla pieszych o ruchu kierowanym, czyli tam gdzie masz sprawną sygnalizację świetlną (działa odpowiednio zielone, żółte i czerwone, a nie miga non stop żółte..), albo jest osoba, która kieruje ruchem.

wzl00

2013-02-01, 21:49
A przy okazji coś mi sie przypomniało o tej autobanie a4 do wrocka. Co za debil ją projektował to nie mam pojęcia!!!!! Po ch*j mi autostrada na ktorej przez calą długość możesz jechać tylko 110 ?? A to tylko dlatego że nie ma pasa awaryjnego CZYLI nie wiem jakies 50-70 cm asfaltu... Ale najlepsze w tym jest to ze tam jest moze z 20-30 cm asfaltu... tak trudno bylo wydac troche wiecej kasy na asfalt zamiast na premie dla prezesa?... patologia

clemenza

2013-02-02, 09:53
sytuacja chora, ale za t docinki to pie**olcię się puszkarze j***ni. jak jeżdzę motocyklem i dużym to zawsze mnie wk***iacie. a ciebie ch*ju z top comment rozjade jak mi tak zrobisz. jak krzykne na CB to w 10 sekund 50 osób poświadczy, że to była twoja wina.
jebcie się

~PowerBoBass

2013-02-02, 12:00
clemenza napisał/a:

sytuacja chora, ale za t docinki to pie**olcię się puszkarze j***ni. jak jeżdzę motocyklem i dużym to zawsze mnie wk***iacie. a ciebie ch*ju z top comment rozjade jak mi tak zrobisz. jak krzykne na CB to w 10 sekund 50 osób poświadczy, że to była twoja wina.
jebcie się



A potem wszyscy odjadą, a Ty zostaniesz z ręką we własnej dupie :> A w ogóle jeździsz "dużym" czym?

Krak

2013-02-04, 10:49
Ja tu widzę samych ku*asów drogowych i miszczuf, którzy jadą lewym pasem podczas gdy prawy jest pusty.