18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak jeżdzą TIR'owcy zimą....

poloo89 • 2013-01-31, 12:08
Nagranie z 22.01.2013, które pokazuje zachowanie kierowcy ciężarówki na autostradzie A4 na odcinku Legnica - Wrocław.

W/w kierowca podejrzewam przez cały czas (ja jechałem za nim parę min zanim zacząłem nagrywać) ciśnie śmiało lewym pasem prędkością 80-90 km/h, nie zważając na fakt, że ciągnie się za nim kilka samochodów usiłujących go wyprzedzić. Co najważniejsze wcale nie wyprzedzał nikogo. Kierowcy sygnalizowali kierunkowskazami ( co widać na filmie ) lub światłami drogowymi chęć wyprzedzenia i próbować nakłonić Tir'owca do zjazdu na prawy pas, jednak wszelkie próby nie przynosiły oczekiwanych rezultatów.
Zostawały 2 wyjścia do wyboru, albo wlec się za kolosem całą drogę z prędkością 80-90km/h, albo złamać przepisy i wyprzedzić prawym pasem. Niestety, zdecydowana większość wybierała opcję drugą.
Wspomnę jeszcze, że nie był to jedyny taki przypadek tamtego dnia. Mało, który kierowca ciężarówki decydował się na zjechanie z lewego pasa aby ustąpić pierwszeństwa szybciej podróżującym samochodom.

Apeluję do kierowców "TIR'ow", nie stwarzajcie niepotrzebnego zagrożenia i ustępujcie miejsca. Potrafię wszystko zrozumieć, że lewy pas jest bardziej wyjeżdżony przy złych warunkach atmosferycznych, ale nie wszyscy mają czas żeby się za wami wlec. Już omijając fakt, że ciągła jazda lewym pasem jest wykroczeniem na dwupasmówce.


pikpok

2013-01-31, 18:30
Wyprzedza niewidzialne Lady.

bloodwar

2013-01-31, 21:13
Prawdziwi kierowcy nauczyli się jeździć w Niemczech -tam na większości autostrad są trzy pasy: "wolny" (skrajny prawy) - dla ekodrajwerów i osób zjeżdzających za kilka kilometrów zjazdem, średni - dla jadących 120-160 i "szybki" (skrajny lewy) - dla dawców. Jazda lewym 90 na godzinę przez cięzarówkę to skrajna głupota i prawidłowe zachowanie w takim przypadku (jeżeli cieżarówka jedzie tak przez kilka kilo i nie zjeżdza na prawy) to dzwonienie po pałkarzy/ITD.

Bimbeer91

2013-01-31, 22:47
o popatrzcie jak się temat w poczekalni rozwinął :-o
może naj***ny i pie mu pasy pomyliły? :roll:

skylfer

2013-01-31, 23:17
Ale gafa :)

feluke napisał/a:

Ehh... osoba nieznajaca przepisow mowi jak ktos inny ma jechac...
Uwaga, jebne definicje:

Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

1) na jezdni jednokierunkowej;



A na jakiej samochody na filmie jadą?

SrogiSrom

2013-02-01, 13:00
Tir to marka auta a nie typ debilu :)

pozdrawiam

ba...........00

2013-02-01, 16:15
widzicie, dobrze że w polsce nie ma autostrad bo takie debile jak wyżej piszący< większość kozaków> stwarzali by wieksze zagrozenie niż dotychczas.

@ndrew

2013-02-01, 16:18
Autor filmiku nieźle się podnieca tą ciężarówką jakby ludzie z osobówek nie robili tego samego.

makabrax

2013-02-01, 16:19
hi_patryk napisał/a:

Nie rozumiem dlaczego panuje u nas przeświadczenie, że z prawej strony nie można wyprzedzić.



hmm... no nie wiem? może dlatego że takie są przepisy?

gdyby to był teren zabudowany to na 2 pasach możesz wyprzedzać z prawej, to w terenie zabudowanym nie było więc musi mieć pasów 3 aby takie coś było możliwe...

a potem "co za poj***ny ten nowy egzamin, nikt go nie zdaje, jak można takie coś wprowadzać", zamiast się k***a przepisów uczyć...

kietong

2013-02-01, 16:20
Nie rozumiem. Skoro jest wolny cały prawy, to po co snuć się za nim lewym? Jechał lewym, bo widocznie na prawym były dziury, albo woli lewym. Mogliście go wyprzedzać prawym. W ogóle tego nie rozumiem.

malutki0607

2013-02-01, 16:22
na sadistica z takim filmikiem?! chyba kogoś pogięło totalnie! :idzwch*j: :thisissadistic:

alfLeso

2013-02-01, 16:23
Jak już przedmówcy pisali. Wyprzedzanie z prawej strony nie jest łamaniem przepisów. Można wyprzedzać z lewej lub prawej strony.

jeloo

2013-02-01, 16:30
Mnie bardziej co innego interesuje. Skoro kierowca TIR'a stworzył takie zagrożenie jadąc lewym pasem, to jakie zagrożenie stworzył kierowca jadący 90km/h za nim, przez dwie minuty z hakiem nagrywając z ręki całe to zdarzenie?

MUodyy

2013-02-01, 16:35
Chciał się pochwalić że jeździ mietkiem :P

BmaC

2013-02-01, 16:39
kierowca tira to jakis pojeb i tyle... a z prawej mozna wyprzedzac... jest to tylko zabronione podczas jechania pod gore...

ps. musza byc 3 pasy jesli droga jest dwukierunkowa a owa autostrada jest przedzielona po srodku na dwa kierunki a to co innego.. na dk nie mozna na autostradzie mozna