18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jabłka z biedronki

Rutherfrodo • 2013-06-22, 13:47
W LUTYM tata kupił kilka jabłek w biedronce. Zostało jedno, leżało na ladzie, w jadalni nikomu nie wadząc. Przypomniałem sobie o nim dziś.


Pomimo tak długiego czasu jest nadal w miarę soczyste i miękkie jak gąbka. Jestem ciekaw ile jabłka było w tym jabłku. Choć przyznam było dość smaczne.


bartass11

2013-06-23, 11:40
cool story bro!

magikp1

2013-06-23, 11:45
@Senkiusz wapno wkłada się do komór "KA" w "ULO" nie stosuje się wapna bo jest nie potrzebne, co więcej jeśli do "KA" nie wstawisz wapna to będzie to tylko zwykła chłodnia z agregatem. Żeby wstawić wapno do komory wcale nie trzeba wnosić po jednym worku przez małe okienko. Prawidłowo powinno się to zrobić przed zagazowaniem komory, ale jeśli się chce to zrobić już po za gazowaniu to taką komorę można otworzyć na parę godzin i skład atmosfery jakoś znacząco się nie zmieni i wyrówna się w ciągu 24 godzin do odpowiedniego. Nie raz wjeżdżaliśmy wózkiem aby z takiej komory wyjąć kilka skrzyniopalet z jabłkami bo akurat była taka potrzeba i w ciągu 24h skład atmosfery wracał do normalnego poziomu aby jabłka mogły się dalej przechowywać. Dodam jeszcze że po 30 sekundach bez maski gazowej w takiej komorze następuje śmierć mózgowa i jakiekolwiek próby uratowanie człowieka po tym czasie po przez sztuczne oddychanie można porównać do nekrofilii.

deritv

2013-06-23, 11:47
Ja jebie na Sadolu zdjęcie martwego płodu ma co najwyżej kilka komentarzy, a pod zdjęciem jabłka z biedronki dyskusja jak sk***esyn. Aż dziw, że jeszcze nie zeszła na tematy polityczne i religijne.

2m...........ad

2013-06-23, 11:59
jabłko z grudnia, "twarde i słodkie".
Wrocław, Magnolia, Tesco



tak wiem upie**olony stół

McMenel

2013-06-23, 12:24
Jabłko może spokojnie przeleżeć nawet i 6 miesięcy o ile jest dobrze składowane. Im lepiej się przyłożysz do tego zabiegu tym dłużej wytrzyma w dobrej formie nawet bez gazowania czy innej chemii.

ocwpzw

2013-06-23, 16:58
Ogólnie nie ma niepryskanych owoców/warzyw, obojętnie czy w sklepie, markecie czy na rynku. Nie opryskasz- nie zbierzesz. Takie czasy :-(

McMenel

2013-06-23, 23:09
ocwpzw napisał/a:

Ogólnie nie ma niepryskanych owoców/warzyw, obojętnie czy w sklepie, markecie czy na rynku. Nie opryskasz- nie zbierzesz. Takie czasy :-(


A są tylko trzeba albo samemu wyhodować albo kupić u zaufanego dostawcy. Jak z wszystkim dziś.

whereIsMyGoat

2013-06-24, 08:12
@McMenel Jak najbardziej popieram uprawy własne, a najbardziej te momenty gdy pobiegniecie do sklepu ogrodniczego po oprysk bo stonka zacznie wam wpierdzielać ziemniaki :>