18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Inteligentne lusterka dla motocyklisty

jk...........21 • 2014-09-02, 16:36
Ten temat może się wydawać trochę odmienny, gdyż na dobrą sprawę pozwoli ograniczyć ilość materiałów wrzucanych na sadola, ale myślę, że motocyklistom stanie pała gdy to zobaczą.
Na pomysł smart mirrors wpadł mój bardzo dobry ziomek ze szkoły (na filmiku) i potrzebuje rozgłosu oraz zainteresowania jego projektem. Lusterka są już opatentowane, także nie zajebiecie mu pomysłu :D Jest jednym z laureatów konkursu Explory 2014 i innych konkursów technologicznych.



Oto parę artykułów o nim:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/56,36001,16479431,Patent_od_18_latka_z_Poznania__ruchome_lusterka_motocyklowe.html#LokPozTxt

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3551575,zdolni-mlodzi-wielkopolanie-uczen-technikum-rozkreca-biznes-zdjecia,id,t.html

http://www.pryzmat.pwr.edu.pl/wiadomosci/824

Na dniach (albo nawet dzisiaj, nie oglądałem) powinien się pojawić w Dzień Dobry TVN.

Także motocykliści i wszyscy zgromadzeni tutaj - piwkujcie, by ten temat trafił do szerszego grona osób, bo pomysł jest naprawdę zajebisty. Kto wie, może stanie się w przyszłości potentatem na skalę światową, gdyż na ten pomysł nie wpadł jeszcze nikt.

Polak też potrafi!


Tylko my jak te zjeby nadal siedzimy sadolu, zamiast wziąć się za coś porządniejszego i twórczego. :amused:

aldziaw

2014-09-02, 21:37
Naprawdę, stanęła mi pała na widok tego.

kreatywnakrowa

2014-09-02, 21:49
Totalnie bezużyteczne. Są lepsze sposoby które sprawdzają się zdecydowanie lepiej i nie wymagają magicznej instalacji na kochanym moto. Sam na szosie korzystam z tego:

qubavip

2014-09-02, 23:08
Pomysł fajny, kreatywność, i pomysłowość zawsze mile widziana. Dlatego like-uję, udostępniam, i wspieram ile się da. Osobiście sądzę iż projekt trochę przestarzały, chociaż o ile nie będzie to kosztować miliona złoty, i twój kolega trochę by to skompresował do "ładniejszych" rozmiarów, sam bym to kupił.

jk...........21

2014-09-02, 23:15
@kreatywnakrowa - W Twoim skuterokopterze przy zawrotnej prędkości 50km/h (z górki 60km/h) jest to faktycznie bezuzyteczne :)

Rafez

2014-09-02, 23:22
Jeśli będą wyglądać jak normalne lusterka to można się zastanowić, póki co pośmiewisko na całą wieś. Lekki ruch głową w czasie jazdy i 1 sekunda wystarczą, żeby zobaczyć co jest za nami. Zresztą jeżdżę na golasie, więc może się nie znam.

jk...........21

2014-09-02, 23:31
Chcesz się odwracać na motorze gdy na nim leżysz przy prędkości dajmy na to, nie za dużo, 150km/h? Powodzenia :)

tranzystor

2014-09-02, 23:32
jkgb21 napisał/a:

k***a, wymyślcie coś takiego, później się czepiajcie angielskiego polaczki cebulaczki.



No jasne, szczególnie w takiej wersji jak na filmie, która po pierwszej przejażdżce zapewnia rozrywkę w postaci poszukiwań "nakładek" w przydrożnych rowach.

jk...........21

2014-09-02, 23:49
@up może to jest prototyp? o.O

mi...........dz

2014-09-03, 00:07
ja też zawsze jeżdżę na moto w koszuli i muszce :D

panchamityle

2014-09-03, 00:16
Zajebiście podobają mi się tutaj takie wstawki, ktoś promuje swojego znajomego, który ma zajebisty patent! Wielkie piwko i szkoda, że wrzuciłeś akurat to w sadolowego plejera, bo może z wyświetleń miałby Twój ziomek więcej korzyści :p

jk...........21

2014-09-03, 00:38
Oryginał był wrzucony na vimeo, także chyba niet ;D

A to stronka całego projektu, pisana na szybko jak coś ;)
http://smart-mirrors.com/

ptaq666

2014-09-03, 00:54
Spoko pomysł, w sumie od zaj***nia się produkuje teraz systemów bazujących na wykrywaniu ryja, oczu, generalnie na klasyfikatorach, więc można i wstawić to do motocykla.

Dzięki patentowi ma jakieś punkty do doktoratu, habilitacji, jakiś projektów, stypendiów, czy coś? Jak nie, to bez sensu że patentował. Jak projekt okaże się opłacalny komercyjnie, podpie**oli mu to jakiś koncern z niemiec, Francji itd.

Piwko za temat, lubię takie.

kreatywnakrowa

2014-09-03, 01:50
jkgb21 napisał/a:

@kreatywnakrowa - W Twoim skuterokopterze przy zawrotnej prędkości 50km/h (z górki 60km/h) jest to faktycznie bezuzyteczne :)



Zadanie dla Ciebie:
Wiadomo, że jeden skuterokopter o pojemności 50 ccm ma pojemność cylindra 10 razy większą niż wynosi objętość mózgu użytkownika jkgb21. Jaką pojemność ma szosowy skuterokopter kreatywnej krowy jeżeli wiadomo, że w jego jednym z trzech cylindrów mieści się 66,3 mózgi jkgb21?

Cabotin

2014-09-03, 07:36
I git,wszystko, co sensowne a wpływa na bezpieczeństwo motonitów ma piwo.

diceboy

2014-09-03, 20:39
A ja jestem przeciwko takim gadżetom. Takie ch*jstwa tylko wydłużą kolejki osobą czekających na przeszczepy ! Z drugiej stony te ch*jki na motorach nawet z czymś takim się zabija i aleluja !