18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

in vitro

Sk...........‚o • 2014-01-29, 17:51
może i suche ale mnie rozbawiło :-D

Polandball

2014-01-30, 12:38
:trzesieee:

Chrześcijaństwo

Cytat:

Jej wyznawcy (czyli chrześcijanie - mój przyp.) uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie.



Chrześcijanin

Cytat:

znaczenia:
rzeczownik, rodzaj męski
(1.1) wyznawca chrześcijaństwa



Czego tu k***a nie rozumiesz??

To, że jakiś klecha mówi ci, że do końca życia będziesz chrześcijaninem - nie, bo z definicji nie spełniasz podstawowego warunku chrześcijanina.

To tak jakbyś nazwał się buddystą, bo uprawiasz jogę.

PÄ…cki

2014-01-30, 12:50
Tak, miotaj Wikipedią bo swoimi słowami nie potrafisz przytoczyć kontrargumentu synku :szydera: Nie rozumiesz podstawowej rzeczy, nie będę Ci jej tłumaczył - powiem tylko że błaźnisz się, więc skończ :roll:

Polandball

2014-01-30, 12:57
No, ręce po prostu opadają - tu powołujesz się na słowa z księżyca, ja poparte na definicjach encyklopedycznych..

No, ale cóż niektórzy widocznie rodzą się debilami...

Inaczej - Jesteś wyznawcą chrześcijaństwa?

Nie, więc nie jesteś chrześcijaninem.

PÄ…cki

2014-01-30, 23:38
A co powiesz na ludzi a znam wielu takich którym rodzina przyjęła chrzest, oraz wychowała ich wg. chrześcijańskich wartości moralnych ale mimo to nie traktują postaci Jezusa jako bożka (zresztą wbrew dekalogowi) a jedynie za postawę godną naśladowania? Którzy wierzą, że to co robią jest dobre i ma jakiś głębszy cel - ale mimo to nie identyfikują się z instytucją kościół? Swoją drogą pismo święte przepisywane było z rąk do rąk przez dziesiątki pokoleń, więc nie można wykluczyć podkoloryzowania prostej postaci Jezusa w celu dodania boskości prostemu przesłaniu i wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Skoro ci ludzie nie są chrześcijanami to kim według Ciebie są?

Polandball

2014-01-31, 00:35
np.
kulturowymi chrześcijańskimi sekularystami,
kulturowymi chrześcijańskimi ateistami,
lub po prostu konserwatystami

Pojęcie chrześcijanina określa pogląd religijny, więc jeśli nie mówimy o wierze, lecz aspekcie kulturowym - to dajemy ten przedrostek.

Można nazwać to prościej po prostu konserwatystą, jako odniesienie do tradycji swego narodu: w tym wartości religijnych.

PÄ…cki

2014-01-31, 00:48
No widzisz czyli jednak :) Dobrze to ująłeś. Poza tym jestem zdania, że chrześcijanizm to prędzej kultura, niż wyznanie zwłaszcza, gdy odsunie się instytucję kościół jako mentora duchownego. Czyż wiara nie powinna być prywatną sprawą każdego człowieka? A religia mas, obojętne która w postaci takiej jaka jest prezentowana teraz to jakieś paradoksalne nieporozumienie...