18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hotel? Trivago!

~Velture • 2018-05-09, 11:54
Nowy spot reklamowy :krejzi:


~Velture

2018-05-10, 07:02
patrykw17 napisał/a:

Zasłony są.

https://www.google.pl/maps/@40.9683019,-5.6673804,3a,90y,158.39h,104.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIWSFJ5A4eeQvsRRfzfkQlw!2e0!7i13312!8i6656


Że też ci się chciało...

PieronJasnySzlag

2018-05-10, 08:02
Generalnie bardzo ciekawa dyskusja. Dzisiaj idzie wszystko w wygode i niekoniecznie jest to zło wcielone - kto co lubi. Brak firan, zasłon i styl minimalistyczny jest przedewszystkim wygodny. W weekend kiedy jest chwila wolnego można poczytać książke, posiedzieć na necie czy gdzieś jechać. W starych mieszkaniach w weekend musisz całą sobote ścierać kurze z antyków, obrazów potem odkurzanie dywanów i pranie firan. Cały dzień w dupie żeby ogarnąć mieszkanie.

Jak ktos pretenduje do arystokracji to ok, niech sobie ma marmury, meble a;la Ludwik XIV, wazony z egiptu czy obrazy Hiszpańskich malarzy. Ale od przeciętnego zjadacza chleba nie można wymagać jakiegoś wysublimowanego gustu rokoko.

SpeedyG

2018-05-10, 09:30
No ogólnie brak firan nie pasuje do Polski, bo po pierwsze to przykuwa uwagę potencjalnych złodziei, którzy mogą ogarnąć jakie masz cenne rzeczy i gdzie je chowasz i kiedy włamać się do mieszkania.
Do tego sąsiedzi, którzy przeważnie zazdroszczą nam byle czego -nowego samochodu, chociaż byłby ch*jową Dacią Duster z salonu. Taki sąsiad może sfotografować czy coś. Na zachodzie raczej wszystkich nic nie obchodzi co robi sąsiad.
Co do mieszkania rodziców tego radekxxxx to mi też się nie podoba. Kolory ścian i mebli, obrazów i kanap nie pasują w ogóle do siebie, a po za tym to widać że mieszkanie jest strasznie ciemne. Mieszkanie zwykłe, jak większość w Polsce i zbyt dużo naj***ne niepotrzebnych rzeczy, które się tylko kurzą. Jak już mamy jakiś dodatek to najlepiej go jakoś wyeksponować, a tam 10 zegarów na ciemnej szafie zrobionej w starym stylu.

radek225

2018-05-10, 12:15
Spiderowski napisał/a:

Generalnie bardzo ciekawa dyskusja. Dzisiaj idzie wszystko w wygode i niekoniecznie jest to zło wcielone - kto co lubi. Brak firan, zasłon i styl minimalistyczny jest przedewszystkim wygodny. W weekend kiedy jest chwila wolnego można poczytać książke, posiedzieć na necie czy gdzieś jechać. W starych mieszkaniach w weekend musisz całą sobote ścierać kurze z antyków, obrazów potem odkurzanie dywanów i pranie firan. Cały dzień w dupie żeby ogarnąć mieszkanie.

Jak ktos pretenduje do arystokracji to ok, niech sobie ma marmury, meble a;la Ludwik XIV, wazony z egiptu czy obrazy Hiszpańskich malarzy. Ale od przeciętnego zjadacza chleba nie można wymagać jakiegoś wysublimowanego gustu rokoko.



Ja też uważam, że ciekawa. Szkoda tylko, że niektózry tam na górze, m.in Pan Moderator roznoszący wściekliznę nie potrafią kulturalnie wyrazić swego zdania, tylko wyrażają je na poziomie pijaczka z ulicy. Choć co niektórzy w szczególności do kobiet potrafią być tak uprzejmi, że aż czasem kopara mi opada, gdy taki pijaczyna zagada, albo krzyknie coś do fajnej dupki na ulicy. Co do minimalistycznego stylu, oczywiście. TO JEST WYGODNE. To jak z samochodem. Fajnie się jeździ autem w którym jest milion dźwigni, pedałów, przełączników, ale wszystko idzie ku samochodom autonomicznym. Dla mnie styl minimalistyczny jest paskudny i od zawsze kojarzyło mi się to ze SZPITALEM, KLINIKĄ, PROSEKTORIUM. Chciałbyś mieszkać w prosektorium? Bo ja nie.

SpeedyG napisał/a:

No ogólnie brak firan nie pasuje do Polski, bo po pierwsze to przykuwa uwagę potencjalnych złodziei, którzy mogą ogarnąć jakie masz cenne rzeczy i gdzie je chowasz i kiedy włamać się do mieszkania.
Do tego sąsiedzi, którzy przeważnie zazdroszczą nam byle czego -nowego samochodu, chociaż byłby ch*jową Dacią Duster z salonu. Taki sąsiad może sfotografować czy coś. Na zachodzie raczej wszystkich nic nie obchodzi co robi sąsiad.
Co do mieszkania rodziców tego radekxxxx to mi też się nie podoba. Kolory ścian i mebli, obrazów i kanap nie pasują w ogóle do siebie, a po za tym to widać że mieszkanie jest strasznie ciemne. Mieszkanie zwykłe, jak większość w Polsce i zbyt dużo naj***ne niepotrzebnych rzeczy, które się tylko kurzą. Jak już mamy jakiś dodatek to najlepiej go jakoś wyeksponować, a tam 10 zegarów na ciemnej szafie zrobionej w starym stylu.



Brak firan pasuje nie do Polski, ale do całego świata. Co Ty myślisz? Że złodzieje i włamywacze są tylko w Polsce i Rosji? Głupi przykład - kim byli włamywacze w "Kevinie sam w domu"? Nie nazywali się przecież Kowalski i Lewandowski. Ile powstało na zachodzie filmów o złodziejach i włamywaczach obrabiających domy? I włamywaczami nie byli Rosjanie czy Polacy. Co do braku firan, zasłon, czy rolet to hard już pokazał nie raz, że dewianci, zboczeńcy, gwałciciele i inni umysłowi popie**oleńcy to chleb powszedni w USA, Niemczech, czy innych krajach uważanych za bogatsze, bardziej rozwinięte od Polski. Joseph Fritzl (córka piwniczanka), Charles Manson (morderca żony Polańśkiego), czy Armin Meiwes (fascynowało go ludzkie wnętrze) to przecież swojsko brzmiące, rdzennie polskie imiona i nazwiska, nie? Wyobraźcie sobie nowoczesny, hajtekowy, zimny jak sala operacyjna loft z wielkimi oknami bez zasłon i firan. Macie 5 letnią córeczkę, która właśnie jest przebierana przez Waszą piękną żonę, któa dopiero co wróciła od kosmetyczki. Idziecie wyprowadzić psa na spacer, by w nocy nie wył, a pod oknem z pokoju Waszej córki stoi typ i jedzie na ręcznym patrząc na nagą bułę Waszej córeczki. Fajnie nie? Viva minimalistyczny styl. Przecież żoncia nie będzie prać firan! Jeszcze sobie rączki ubrudzi! Mieszkanie przez zasłony jest ciemne? Wiesz, że już w starożytności wymyślono taki kijek nazywający się KARNISZ? Wieszasz na nim zasłony, i jak jest ceimno, to JEDNYM ruchem ręki odsuwasz zasłony do lewej albo prawej strony i OJEJ! Jasno się zrobiło! Systemy włączające pod naszą nieobecność światła w różnych pokojach, sprzęt grający, telewizor, ogólnie symulujące naszą obecność też wymyślono w Polsce, bo na zachodzie ludzie są płodzeni niepokalanym poczęciem. Każdy żyje w dostatku i nikt nikomu nie zazdrości. Jeśli myślicie, że tylko w Polsce sąsiad sąsiadowi zazdrości, to też jesteście w błędzie. Kolejny filmowy przykład - brytyjski serial "Co ludzie powiedzą" jest właśnie o babie udającej zamożniejszą niż jest, by sąsiadów bolała dupa.

Co do domu moich rodziców, to zdjęcia nie oddają jego okazałości. Jest piękny, i nie raz jak przyprowadzałem znajomych to im kopara opadała. Moja obecna dziewczyna jak pierwszy raz do niego weszła to jej wielkie jak 5 złotych oczy zrobiły się wielkości spodków, rozejrzała się i powiedziała "ŁAŁ!". Wiem, jak on wygląda i jestem z niego dumny. Fakt, jest tam za dużo zegarów, ale to dlatego, że moi rodzice pasjonują się zegarami. To tak, jakby czepiać się mechanika, że wszędzie w domu walają się narzędzia. To jest pasja moich rodziców, zegary są dosłownie wszędzie. Rodzice odrestaurowują antyki, pocieszą się nimi, a potem sprzedają, albo wymieniają zegar na inny. Może to się komuś podobać, może to się komuś nie podobać, ale czepiając się koloru ścian i kolumn to już jest po prostu polactwo, cebulactwo. Rzygać się komuś zachciało na widok mojego domu? Kolor sraczkowaty? Pokaż swoje nory jeden z drugim. Nie pokaże, bo pewnie wszędzie walają się puchy po browarach, albo brudne gacie, a komunistyczna meblościanka pewnie podparta jest kijem, by się nie rozsypała. No tak, w Polsce tak to jest, że jak się kogoś za coś pochwali, to potem 15 lat krócej się żyje.... A co do samego filmu to zasłony rzeczywiście są, a parkę musi kręcić fakt, że są podglądani. Nazywa się to voyeryzm i jest to jeden z fetyszy, niektórych to kręci. Mi by nie stanął, gdybym miał świadomość, że ktoś patrzy na mój stosunek, ale przy kopaniu po jajach, albo przebijaniu łechtaczki igłami to to jest pikuś.

Bielecki

2018-05-10, 16:26
Ja pie**ole, jaka dyskusja. Co to kogo obchodzi co kto lubi, jeden będzie wolał antyki, drugi minimalizm. A jak będę chciał zamieszkać w prosektorium, to sobie w nim zamieszkam i ch*j komu do tego... :homer:

Bonjo

2018-05-10, 18:31
Tak, ja chcę, żeby moje mieszkanie było minimalistyczne. Bez przesady, ale jednak. W mieszkaniu ma być spokojnie, prosto, bez zbędnego gówna i pierdół. Ma być łatwe do ogarnięcia i trudne w uszkodzeniu przez dzieci :) Ja ciszę i relaks odnajduję właśnie w jasnym i możliwie nieskomplikowanym wnętrzu, ale każdy woli co innego. Gdybym mieszkanie urządzał sam, a nie z żoną, to pewnie poszedł bym w styl prosektorium.

Co do zasłon i rolet: teraz też jeszcze nie mam. I co? I nic. Okna sąsiadów mam blisko bo to kamienica, czasami mignie mi też ktoś w oknie, czasem spotkam się z kimś wzrokiem (bo jak ktoś ma rolety/zasłony to z reguły odsłonięte), ale szczerze mnie to jebie. Nikt nie stoi pod moimi oknami i się na nie nie gapi :D Samochód też owijasz folią, żeby nikt nie zaglądał do środka? Do sauny nigdy nie pójdziesz? Na basenie czekasz aż wszyscy wyjdą spod pryszniców aby się umyć?

Aha, mieszkanie co do zasady służy do spania i jedzenia. Czas wolę spędzać na zewnątrz czy to z żoną czy to z dziećmi. Czasy w których siedzimy tam całe dnie i noce już naprawdę minęły :roll:

edek.bajzel

2018-05-10, 19:32
bocianoff napisał/a:



Ty się, dziadu, nie wpie**alaj.


nowoczesna architektura, oraz moda na te zimne, najczęściej czarne, białe kolory jest chwilową tendencją, która szybko zniknie, kreowaną przez specjalistów od sprzedaży , klasyka, unikaty, zabytki NIGDY bo nabierają tylko większej wartości materialnej oraz estetycznej, jestem stary jak ch*j i w związku z tym także fajne zbiory, a ty jak się gamoniu wychowany w macdonaldzie nie znasz na prawdziwych klasykach , celebrujesz masówę to sam kmiocie wypie**alaj,
ps. jebią mnie docinki o starych grzybach, a ty umrzesz przed 50

Bonjo
dobrze opisałeś, masz mieszkanie, ale takie mieszkanie nigdy nie będzie ,,domem i azylem,,
odpoczynku i spokoju

_Netrunner_

2018-05-10, 19:50
Bardzo cieszy wątek srątek :-) , jest nadzieja w umysłach "Sadoli"..

krasnal_hałabała

2018-05-10, 20:46
Sadole robią gównoburzę o to kto ma lepszy gust w aranżacji mieszkania, tego jeszcze nie było. Kaktusy są lepsze niż drzewka Bonzai a koszykówka jest lepsza od piłki nożnej.

~Angel

2018-05-10, 21:02
radek225 napisał/a:

m.in Pan Moderator roznoszący wściekliznę



Może od razu administrator :krejzi:

edek.bajzel

2018-05-10, 21:11
Angel napisał/a:



Może od razu administrator :krejzi:


nie ma to jak panbuk, który ma nierówno pod sufitem,
oczywiście w mieszkaniu

SpeedyG

2018-05-10, 23:28
Radek225
Nie chciałem cię urazić, widać że rodzice wrzucili w mieszkanko dużo pieniędzy, ale mi się nie podoba. Za duży przepych jak dla mnie, a kolory podłogi, ścian, mebli nie pasują do siebie. Przynajmniej ja jak na coś wydaję kasę to szukam pod kolor (nawet kupno głupiego narożnika w odpowiednim kolorze zajęło mi tydzień).
Nie wiem dlaczego się tak chwalisz jeszcze nie swoim mieszkaniem, tylko twoich rodziców.

radek225

2018-05-11, 08:08
@up bo się w nim wychowałem i ich dom zawsze będzie też moim domem.