18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hołd dla dzewczynki

Bituminiorz • 2013-05-26, 11:49
Witam chciałbym pokazać niezwykłe zdjęcia na którym lekarze oddają hołd 8-letniej dziewczynce, która zmarła na skutek obrażeń głowy. Jej organy ocaliły 4 inne życia.


Namawiam do podpisania stosownego oświadczenia :)
Nigdy nie wiadomo kiedy trafisz na harda :>

Xyrcis

2013-05-26, 11:51
To oświadczenie przyciąga śmierć moim zdaniem. Nigdy tego nie podpisze.

Ba...........co

2013-05-26, 11:53
Ja podpisałem i żyję jak narazie... krew oddaję i w bazie dawców szpiku się zarejestrowałem, tylko to trzyma mnie z dala od dragów. :)

Bituminiorz

2013-05-26, 11:56
Basco napisał/a:

Ja podpisałem i żyję jak narazie... krew oddaję i w bazie dawców szpiku się zarejestrowałem, tylko to trzyma mnie z dala od dragów. :)


Bazie DKMS ?

Marxe

2013-05-26, 12:10
wedlug mnie kazdy powinien podpisac to oswiadczenie, i tak kazdy z nas predzej czy pozniej umrze a tak przynajmniej z naszych organow bedzie uzytek i uratujemy inne osoby

Kupa_w_majtkach

2013-05-26, 12:32
Basco napisał/a:

Ja podpisałem i żyję jak narazie... krew oddaję i w bazie dawców szpiku się zarejestrowałem, tylko to trzyma mnie z dala od dragów. :)


Same here. Też w DKMSie.

Dymekx

2013-05-26, 12:39
A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta :D

666duch

2013-05-26, 12:57
Gdzie można podpisać takie oświadczenie? Powiedzcie mi jeszcze, czy jeśli zrobię sobie tatuaż oznaczający pozwolenie na pobranie moich narządów po śmierci to daje to taki sam efekt jak podpisanie oświadczenia?

alveanerleo2

2013-05-26, 13:01
A da się podpisać, że chcę aby organy trafiły tylko i wyłącznie do rodowitego Polaka?

Pierre d'Ollony

2013-05-26, 13:11
W Polsce to zaświadczenie nie ma żadnej podstawy prawnej więc szkoda czasu na bawienie się w to wszystko. Ostatecznie i tak tylko rodzina może wyrazić zgodę na pobranie organów do przeszczepu, ten papierek w portfelu to tylko taka "aluzja" dla rodziny, że jednak się zgadzasz. Więc wystarczy po prostu powiedzieć bliskim, że po śmierci wnętrzności nie będą już wam potrzebne.

Zarammoth

2013-05-26, 13:18
@Pieczara666: k***a, jak słyszę takie przesądy to mnie aż krew zalewa... Ja podpisałem już dawno temu. Też tak jak Basco jestem honorowym dawcą krwi, choć na szpik jeszcze się nie zdecydowałem, ale zamierzam. Chwała wszystkim dobrym ludziom :P

Cebe

2013-05-26, 13:25
Jak już ktoś wspomniał to oświadczenia ch*ja jest warte. Chociaż sam takie nosze, lecz tylko dlatego żeby przypomnieć o tym rodzinie jak już zejdę. Podobnie jest zresztą z grupą krwi, noszoną na łańcuszku czy na jakiejś plakietce, że niby w nagłym wypadku lekarze od razu wiedzą jaką krew Ci zapodać. Taki ch*j, trzeba mieć odpowiedni papierek od lekarza z takimi informacjami.

Kupa_w_majtkach

2013-05-26, 13:25
@Dymekx
Po śmierci będzie mi wszystko jedno :)

synmackazklanu

2013-05-26, 13:27
słyszałem ze jak znajda takie oświadczenie przy tobie, to jakos mniej się starają zebys przezyl... w razie jakiegoś wypadku czy czegos...

tekkit

2013-05-26, 13:29
Po co ratowac i przedluzac zycie. Kazdy kiedys umrze i zapomni co robil tutaj na swiecie ( ateistyczna wersja )

Po co ratowac i przedluzac zycie. Kazdy kiedys umrze i spotka go zycie wieczne dużo lepsze niż te ( wersja dla wierzacych )