18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hołd dla dzewczynki

Bituminiorz • 2013-05-26, 11:49
Witam chciałbym pokazać niezwykłe zdjęcia na którym lekarze oddają hołd 8-letniej dziewczynce, która zmarła na skutek obrażeń głowy. Jej organy ocaliły 4 inne życia.


Namawiam do podpisania stosownego oświadczenia :)
Nigdy nie wiadomo kiedy trafisz na harda :>

herbalix

2013-05-26, 16:45
ile tu znawców od przeszczepów

igla_sanok

2013-05-26, 16:46
Zgoda nie jest potrzebna w Polsce, potrzebny jest tylko pisemny zakaz ktory nie pozwala na pobieranie narzadow ;)

Bituminiorz

2013-05-26, 17:08
herbalix napisał/a:

ile tu znawców od przeszczepów


Zawsze jak gdzieś jadę to mam włączoną kamerkę, jak jadę samochodem o wątpliwej konstrukcji też włączam kamerkę albo nawet jak robię coś ekstremalnie niebezpiecznego to żyję nadzieją że jak pie**olnę to mój bliski wrzuci to na harda.
Tak samo zawsze jakiś pijany idiota może pie**olnąć we mnie to wolę mieć takie oświadczenie bo i tak będę po śmierci miał wyj***ne na moje narządy a jakbym miał stracić wzrok (szczerze tego się najbardziej boję) albo być niepełnosprawny fizycznie do końca życia to nawet bym poprosił o "trzydziestkę pavuloniku"
Mam nadzieję że jakaś moja część trafi do takiego pejsatego czy ciapatego bo uwielbiam wpie**alać wieprzowinę :>

pi...........ka

2013-05-26, 17:55
nie składaja hołdu tylko koperta z łapówka jednemu spadła

GloomyUndertaker

2013-05-26, 18:08
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta :D



Mi to wisi, jadłem sporo wieprzowiny :mrgreen: ciapaty dostanie moją wątrobę czy nerkę i uratuje mu to życie ale po śmierci do ciapatego raju nie wlezie :jezdziec:

Tander

2013-05-26, 19:33
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta :D



myślałem, że pie**olisz głupoty... ale jednak ciocia wikipedia mówi, że takie coś jest możliwe. . .
chyba idę na wieprzowinkę ;>
dowód:
Islam
Współczesne muzułmańskie stanowisko sunnickich szkół prawnych wobec transplantacji narządów jest ogólnie pozytywne, z zastrzeżeniami:
przeszczep nie może „sprzeciwiać się ludzkiej godności muzułmanina”
dopuszczalny jest tylko, gdy jest jedyną możliwą formą pomocy
oddanie organu musi być dobrowolne (również po śmierci, pobranie organów warunkuje wcześniejsza zgoda)
handel organami ludzkimi jest sprzeczny z godnością człowieka
można przyjmować organy od nie-muzułmanów, ale nie od ludzi skazanych na śmierć.
Szyici zakazują pobierania organów od zmarłych muzułmanów, chyba że jest to konieczne dla ratowania życia innego muzułmanina.- ciocia Wikipedia.

strzelec_

2013-05-26, 21:24
Oddaję krew, jestem zarejestrowany jako dawca szpiku, podpisałem i noszę oświadczenie, że chcę żeby zabrano moje organy po śmierci. Dlaczego? Bo nie lubię ludzi, a to świetny sposób żeby ktoś się dłużej męczył swoim marnym życiem:D

POPISowyNumer

2013-05-26, 21:57
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta :D




Z ciapatym pośrednikiem hard murowany.

ikar_22

2013-05-26, 22:24
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta :D



A teraz wyobraź sobie, że jakiś ciapaty r*cha koze twoim ku*asem przeszczepionym. W kwestionariuszu powinna być opcja "Nie oddaje organów ciapatym" No chyba że miało się jakąś chorobe śmiertelną. Wtedy to mogą mnie po kawałku rozdać akbarom.

PLpunk

2013-05-26, 22:40
Nie chciałbym, żeby moje wnętrzności trafiły do ciapatego ... i żeby np: moja nerka musiała "patrzeć" jak ciapaty pieprzy koze ...

diufak

2013-05-26, 23:00
Dymekx napisał/a:

A teraz sobie wyobraźcie, że wasze organy trafiają do ciapatago pacjenta :D



Ciapaci nie przyjmują organów ani nawet krwi, taką mają religie.

oldwin

2013-05-28, 01:52
widzę że większość nawet tego nie wie.. ale nie pobiera się organów od zmarłych.. aby pobrać cokolwiek "ciało' musi żyć (krążenie itd.) jedynym warunkiem jest stwierdzenie śmierci mózgu..