18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

GMO - Zagrożenie czy zbawienie

Ge...........lo • 2012-12-01, 23:49
Dla dociekliwych, temat poważny i tak trzeba do niego podejść.
Genetycznie Modyfikowany Organizm = Mutant
Uwaga przeprowadziła rozeznanie:
cz 1.

cz 2.

8 listopada br. polski Parlament, nasi „wybrańcy”, posłowie, zadecydowali o dopuszczeniu do zasiewu w Polsce nasion roślin sztucznie modyfikowanych genetycznie, zwanych w skrócie GMO. Wmawia nam się, że żywność modyfikowana genetycznie jest bezpieczna dla zdrowia. Już w tej chwili wiele takich produktów z zagranicy i nie tylko kupujemy w sklepach i jemy, najczęściej nie wiedząc o tym. Nim Cię ogłupią kłamstwami, zobacz szokujący film z eksperymentów na szczurach i wyobraź sobie, co stanie się za kilka lat z Tobą i Twoimi dziećmi! Pokaż ten film innym osobom. Nie pozostańmy obojętni gdy chcą nas wytruć by tylko wypchać sobie kieszenie pieniędzmi!
Dla co bardziej dociekliwych tu są dodatkowe filmy i info:
http://www.upadeknarodu.cba.pl/gmo.html
Liczę że mod da na główną bo temat jest godzien uwagi.
Tak bliski dziś.

kufel01

2012-12-01, 23:55
Jak ja k***a nienawidzę tego j***nego rządu i tych mafijnych cwe*i ...smutek i żal bo chcę tu życ i mieszkać ale k*** czym mam karmić syna? tym GMO gównem?

Bugini

2012-12-02, 00:00
Dobra wstawka aż dziwne, że Tvn to wyemitowało

xts

2012-12-02, 00:07
olej lniany = gmo

przecież to samo zdrowie

grejfrut to gmo, mutant powstały z pomelo i pomarańczy



gmo to nie problem zdrowia, to problem łączenia się zwykłych upraw z uprawami gmo przez co rolnik jest pozywany do sądu o używanie nasion gmo.

lapsikoss

2012-12-02, 00:07
@2up
Widocznie jakiś dziennikarz rebeliant narażając życie swoje i swoich bliskich sprytnie ominął komunistyczno-lewackich cenzorów i utarł nosa dyktatorom z PO.
:homer:

Ge...........lo

2012-12-02, 00:09
Jedziemy dalej z koksem, kto na tym bije bilon kosztem zdrowia?
Randup i tak dalej:
Start od 1:30

cz.2

xts

2012-12-02, 00:09
wielce pikiety, że gmo to zło.

a większość polski wpie**ala mięso nastrzykiwane różnym syfem i tanią rybkę pangę bo k***a tania i dobra dla plebsu.


GYVER

2012-12-02, 00:12
j***ć ten zdradziecki rząd i całe to GMO... większość krajów w UE zabroniła tego a my mamy być królikami doświadczalnymi... ? fuck ... niech sami to najpierw żrą przez kilka lat i wtedy zobaczymy jakie są skutki tego shitu.

xts

2012-12-02, 00:18
dodatkowo polecam:

http://nicprostszego.wordpress.com/2012/09/27/o-szkodliwym-gm-szczurach-i-raku/

z tymi testami na szczurach to też o ch*j się potłuc

GYVER napisał/a:

j***ć ten zdradziecki rząd i całe to GMO... większość krajów w UE zabroniła tego a my mamy być królikami doświadczalnymi... ? fuck ... niech sami to najpierw żrą przez kilka lat i wtedy zobaczymy jakie są skutki tego shitu.



które kraje i jaki to procent z pośród wszystkich?

Ge...........lo

2012-12-02, 00:19
up w skrócie
Badanie prowadzono na przestrzenii dwóch lat – tyle mniej więcej czasu, ile żyje przeciętny szczur – na 200 szczurach. Szczurom w diecie podawano albo kukurydzę NK603 albo kukurydzę niemodyfikowaną.

Śmierć szczurów po pewnym okresie przejściowym uważano za spowodowaną po prostu naturalnym starzeniem się. Odkryto, że wśród szczurów z grupy kontrolnej tylko 30% samców i 20% samic zmarło przed upłynięciem tego okresu, podczas gdy w grupach karmionych kukurydzą GM było to odpowiednio 50% samców i 70% samic

Dwa pierwsze szczury z grupy karmionej kukurydzą GM, które zmarły – rok wcześniej niż pierwszy szczur z grupy kontrolnej – musiały być poddane eutanazji, gdyż chorowały na tzw. Guz Wilmsa – skądinąd bardzo nieprzyjemną odmianę złośliwego nowotworu nerki. Pierwsza szczurza samica w jednej z grup karmionych kukurydzą GM zmarła na raka piersi (na gruczolakowłókniaka).

Czyli skandal i granda i woda na młyn przeciwników GMO. No bo przecież pokazano, że GM powoduje raka, a badanie nie było finansowane – dla odmiany – przez firmę GMO produkującą, więc na pewno było rzetelne i solidne i niepodważalne. Tylko czy naprawdę było?

xts

2012-12-02, 00:22
Gen.samozlo napisał/a:

up w skrócie
Badanie prowadzono na przestrzenii dwóch lat – tyle mniej więcej czasu, ile żyje przeciętny szczur – na 200 szczurach. Szczurom w diecie podawano albo kukurydzę NK603 albo kukurydzę niemodyfikowaną.

Śmierć szczurów po pewnym okresie przejściowym uważano za spowodowaną po prostu naturalnym starzeniem się. Odkryto, że wśród szczurów z grupy kontrolnej tylko 30% samców i 20% samic zmarło przed upłynięciem tego okresu, podczas gdy w grupach karmionych kukurydzą GM było to odpowiednio 50% samców i 70% samic

Dwa pierwsze szczury z grupy karmionej kukurydzą GM, które zmarły – rok wcześniej niż pierwszy szczur z grupy kontrolnej – musiały być poddane eutanazji, gdyż chorowały na tzw. Guz Wilmsa – skądinąd bardzo nieprzyjemną odmianę złośliwego nowotworu nerki. Pierwsza szczurza samica w jednej z grup karmionych kukurydzą GM zmarła na raka piersi (na gruczolakowłókniaka).

Czyli skandal i granda i woda na młyn przeciwników GMO. No bo przecież pokazano, że GM powoduje raka, a badanie nie było finansowane – dla odmiany – przez firmę GMO produkującą, więc na pewno było rzetelne i solidne i niepodważalne. Tylko czy naprawdę było?



"Inna sprawa, że karmienie szczura przez całe życia kukurydzą (dowolną – GMO czy bez GMO), jest wszystkim, ale z pewnością nie zrównoważoną, zdrową dietą"

niech człowiek wpie**ala samą kukurydze przez dwa lata, zobaczymy jak będzie wyglądał :D

pm...........mn

2012-12-02, 00:22
To ciekawe co mam jeść jak mam 1500zl netto na rękę... jak mi ledwo na opłaty starcza... pewnie juz mam raka tylko boję się iśc do lekarza... wolę żyć w nieśwaidomości przez następne 5 - 8 lat... codziennie sny k***a że mam raka i już nie żyję... day by day k***a... studiuję i pracuję... chciałbym zjeść sobie łososia, ale jak ktoś stwierdził panga dla plebsu (tak jestem plebejuszem bo nie mam kasy...)

GYVER

2012-12-02, 00:24
Austria, Francja, Grecja, Luksemburg, Niemcy, Węgry, a także Irlandia, Włochy... a jaki to procent to ja nie kalkulator... :)

xts

2012-12-02, 00:26
pmn napisał/a:

To ciekawe co mam jeść jak mam 1500zl netto na rękę... jak mi ledwo na opłaty starcza... pewnie juz mam raka tylko boję się iśc do lekarza... wolę żyć w nieśwaidomości przez następne 5 - 8 lat... codziennie sny k***a że mam raka i już nie żyję... day by day k***a... studiuję i pracuję... chciałbym zjeść sobie łososia, ale jak ktoś stwierdził panga dla plebsu (tak jestem plebejuszem bo nie mam kasy...)



głupcze, wystarczy kupić wędzoną dobrą tanią makrelę, która jest zajebiście zdrowa.

Kaszysz

2012-12-02, 00:27
widzę że wszyscy po biologii :) GMO to przyspieszony proces doboru genów odpowiedzialnych za wzrost, płodność i jakość roślin.

Z 60% owoców na rynku to GMO, ale przecież nikt o tym nie mówi. Mandarynki czy pomarańcze bez pestek, różne odmiany pomidorów, cytryn itd.

Najlepszym przykładem jak działa GMO jest super cow, gatunek krowy hodowany bez wspomagania przez wiele wiele lat, z genetyką można to zrobić w rok może dwa. Oszczędność czasu, pieniędzy.