18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Głupie babska

Brutal90 • 2017-02-14, 18:29
Brak słów,że ,,matki'' zwracają uwagę kierowcy zamiast... i jak takiej nie sprzedać przysłowiowego ogarniacza? :shock:



nano50

2017-02-15, 13:41
#patinek.

Wpierw zrób prawko, albo chociaż niech rodzice Ci kupią samochód. Dopiero potem się wypowiadaj.
Co za zażenowanie czytać taki debilizm.

sSQNn

2017-02-15, 14:37
patinek napisał/a:

Bo każdy normalny kierowca widząc ze 100 metrów grupę ludzi która ma zamiar przejść na pasach...



Tak, a decyzję o przejściu podejmują dopiero gdy auto jest przed pasami.
Cała grupa do rozjechania. Walcem. Dwa razy.

Murgen

2017-02-15, 15:43
A wystarczyło się zatrzymać przed przejściem jak widział grupę ludzi czekającą przy pasach. Trochę uprzejmości by go nie zabiło - a tak ryzykował koszty blacharki :)
Jak dla mnie to małe znaczenie ma kto miałby rację gdyby doszło do wypadku, szkoda by mi było kasy i czasu na serwisowanie auta :D

wojtuspp

2017-02-15, 19:42
Kierowca miał dużo czasu na ustapienie pierszeństwa, więc to nie było wtargnięcie. Zatem odpowiedzialność karną poniósłby kierowca. Wydaje mi się, że korzystne dla niego byłoby zniszczenie nagrania wówczas gdyby doszło do śmierci tego dzieciaka, bo mógłby się tłumaczyć właśnie wtargnięciem.

Niektórzy tak jadą jakby nie było przejść dla pieszych. Najgorsze że czasami też się zapominam ...

voidinfinity

2017-02-15, 21:04
Ale k***a dyskusja - jakby co najmniej kilka trupów padło :krejzi:

Wbrew temu co niektórzy niedoj***ni eksperteee tutaj piszą - pieszy ma pierwszeństwo na pasach, a nie przed pasami - zatem kierujący nie ma obowiązku zatrzymywać się przed przejściem w takiej sytuacji.

Jeżeli kierowca pie**olnąłby gówniaka, to by odpowiadał za spowodowanie wypadku, ale jednocześnie matka gówniaka zapłaciłaby za kilka wykroczeń. Wejście na pasy pod samochód, niezachowanie ostrożności (żadnego patrzenia w lewo, prawo tylko wpie**alanie się na pasy), bieganie na przejściu.

Kierowca zachował się poprawnie, zachował ostrożność, wyhamował. Nic się nikomu nie stało.

Natomiast matkie gówniaka dała swojemu bękartowi ważną lekcję - jak wpie**olisz się pod samochód to masz rację. Tak więc gówniak pewnie powtórzy i mu się uda.

ch*j w dupę tym, którzy się ze mną nie zgadzają. W dupie byliście, gówno widzieliście.

lllll

2017-02-15, 21:33
Mam nadzieję, że rodzic dziecka zobaczy to video i dojebie k***ie jednej z drugą po głowie :)

mazga50

2017-02-15, 22:10
nano50 napisał/a:



Poszedłby siedzieć? Jaką amebą trzeba być, żeby wypisywać takie głupoty.
1. Wtargnięcie na pasy przed samochodem jest zabronione
2. Bieg przez pasy jest zabroniony
3. Brak oceny sytuacji ze strony kobiet i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo

A Ty śmiesz stwierdzić, że kierowca popełnił jakikolwiek błąd?
Tak, 1. Powinien wyjść i wyj***ć tej kobiecie takiego gonga, że nauczyła by się, że bycie matką to odpowiedzialność, a nie piwa i ploteczki.



mów sobie co chcesz, ale dzieciaka byś zabił albo okaleczył. dlatego ja nigdy nie przejadę przez pasy, gdy ktoś stoi i chce przejść, a zwłaszcza z dziećmi, czy gdy są same dzieci i czekają. a gdy widzę dzieci na chodniku wzdłuż ulicy czy drogi, lub w pobliżu pasów, to nawet zwalniam do 20-30 km/h. nigdy nie wyprzedzam przed i na przejściu dla pieszych. czasem, gdy jadę lewym pasem na dwupasmówce i zbliżam się do przejścia, to po prostu zwalniam, aby nie wyprzedzać na pasach. stojąc i ustępując pieszemu na dwupasmówce obserwuję, co dzieje się na drugim pasie, aby ewentualnie ostrzec pieszego klaksonem. kilka razy się to przydało, bo tylko skończony kretyn wymija auto ustępujące pieszemu, no ale jak widać tacy debile także dostają prawo jazdy.
nigdy też nie wyminę autobusu z którego wychodzą dzieci, a już szczególnie w okolicach szkoły. czasem jak widzę taką grupkę to nawet zatrzymuję się, gdy jadę w przeciwnym kierunku niż ten autobus.
ludzie, ustępujcie pieszym, to nic nie kosztuje, a może komuś życie uratować. niby nic, a miły gest...

cuurniprime

2017-02-15, 22:33
Że takie p*zdy na sadola przywędrowały... Matka jest odpowiedzialna za dziecko, ma pilnować a nie stać i pie**olić głupoty z inną cipą. Najciekawsze że jeszcze jakieś ch*jki ją bronią w komentarzach. Co się dzieje z tym portalem... :-/

kaczakaka

2017-02-15, 22:54
@2up dzieci, dzieci, dzieci, dzieci, w szczególności dzieci. Nie zesraj się tymi dziećmi.

perzo02

2017-02-17, 00:19
nano50 napisał/a:



Poszedłby siedzieć? Jaką amebą trzeba być, żeby wypisywać takie głupoty.
1. Wtargnięcie na pasy przed samochodem jest zabronione
2. Bieg przez pasy jest zabroniony
3. Brak oceny sytuacji ze strony kobiet i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo

A Ty śmiesz stwierdzić, że kierowca popełnił jakikolwiek błąd?
Tak, 1. Powinien wyjść i wyj***ć tej kobiecie takiego gonga, że nauczyła by się, że bycie matką to odpowiedzialność, a nie piwa i ploteczki.


Chciałbym aby, tak było jak twierdzisz. 2 lata temu potrąciłem 11 latkę która na rolkach wtargneła na pasy z prędkością 22km/h (tak stwierdzili biegli z nagrania z monitoringu miejskiego). I to była moja wina bo, pieszy(no faktycznie k***a pieszy... ale rowerzystą nie jest) na pasach ma zawsze pierwszeństwo. Skręcałem w drogę podporządkowaną na której były pasy i w momencie rozpoczęcia manewru nie było żadnego gnoja na rolkach a jak znalazłem się na pasach zajechał mi drogę i nawet go nie potrąciłem tylko przez mnie się przwrócił i złamal rękę a problemów miałem prawie jakbym jej celowo tą rękę zlamał.

Krak

2017-02-20, 14:38
nano50 napisał/a:

#defcon



1. Nie zwolnić, a zachować szczególną ostrożność. (Co kierowca swoją drogą uczynił)
2. Regulują. Za przebieganie przez pasy dostaniesz drogi kolego mandat. Jest to argumentowane dwoma ustawami:

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.[...].

Art. 14. Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Przebieganie jest traktowane jako wtargnięcie tak samo jak przejeżdzanie rowerem przez pasy.

3. Tej części szczerze poprawnie chyba nie rozumiem. Co za różnica, na który pas dzieciak wtargnął? Przejście jest przecież niepodzielne, stanowi całość łączącą 2 pobocza prostopadle do jezdni.




Art. 14. Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

\
.



Pragnę Cię poinformować i całą dużą grupę nie znających tego zapisu, że (Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.)par. 47. pkt. 4: "4.Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość..." Z tym , rowerzyści w D-6A i D6B maja pierwszeństwo na skrzyżowaniu jezdnia - ścieżka rowerowa.
I to jest pewne, natomiast można dyskutować ze sposobem poruszania się na przejściu, ponieważ mogę przebiegać przez przejście - żaden przepis, który przedstawiłeś tego nie zabrania, byle nie przed pojazd. W okolicach miejsc rekreacyjnych (biegacze, truchtacze), kiedy jest możliwość (nie nadjeżdża żaden pojazd) jest dużo przebiegających i nikt nie podpada pod "paragraf". Sam zresztą cytujesz, że wtargnięcie "przed nadjeżdżający pojazd".Druga sprawa, to przekraczany kolejny pas i pytanie czy jest możliwe wtargnięcie na kolejny pas jezdni?
D-6

A teraz jest ciekawiej bo
USTAWA
z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym
Art. 1.
W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.[1])) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 2 pkt 23 otrzymuje brzmienie:
„23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku lub – w przypadku oczekiwania na możliwość wejścia na przejście dla pieszych – powstrzymania się od wejścia na nie;”;
pieszych.”,
b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a i 1b w brzmieniu:
1a, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.”,
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.

nano50

2017-02-20, 23:59
Krak napisał/a:



Pragnę Cię poinformować i całą dużą grupę nie znających tego zapisu, że (Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.)par. 47. pkt. 4: "4.Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość..." Z tym , rowerzyści w D-6A i D6B maja pierwszeństwo na skrzyżowaniu jezdnia - ścieżka rowerowa.
I to jest pewne, natomiast można dyskutować ze sposobem poruszania się na przejściu, ponieważ mogę przebiegać przez przejście - żaden przepis, który przedstawiłeś tego nie zabrania, byle nie przed pojazd. W okolicach miejsc rekreacyjnych (biegacze, truchtacze), kiedy jest możliwość (nie nadjeżdża żaden pojazd) jest dużo przebiegających i nikt nie podpada pod "paragraf". Sam zresztą cytujesz, że wtargnięcie "przed nadjeżdżający pojazd".Druga sprawa, to przekraczany kolejny pas i pytanie czy jest możliwe wtargnięcie na kolejny pas jezdni?
D-6
Obrazek
A teraz jest ciekawiej bo
USTAWA
z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym
Art. 1.
W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.[1])) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 2 pkt 23 otrzymuje brzmienie:
„23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku lub – w przypadku oczekiwania na możliwość wejścia na przejście dla pieszych – powstrzymania się od wejścia na nie;”;
pieszych.”,
b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a i 1b w brzmieniu:
1a, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.”,
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.



Wszystko fajnie, tylko z tego co wiem to ten przepis o pierwszeństwu przed pasami nie został ostatecznie wdrożony i został uznany za niedorzeczny. Masa ludzi już o tym trąbiła czy tu czy na youtube.

Co do obowiązku zmniejszenia prędkości to nie wiedziałem.

Jeżeli chodzi o bieganie po przejściu to tak, jest to sformułowane, choć prawda-nie wprost.
Mianowicie traktowane jest zależnie od sytuacji jako :
a) Wtargnięcie
b) Brak zachowania ostrożności
.
Sprawdzone info, że dostaje się za to mandat. Nie wolno przebiegać przez przejście dla pieszych.