18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gloria Victis

Bituminiorz • 2013-05-21, 12:19
Witam.
Przed przeczytaniem dla klimatu proponuję włączyć piosenkę poniżej, jak nie pasuje,nie lubicie brudasów to scrolling down.


Dzisiaj chciałbym wam przedstawić projekt polskiego studia Black Eye o nazwie "Gloria Victis". Jako że sam jestem pasjonatem historii oraz należę do grupy rekonstrukcyjnej ze szczególnym entuzjazmem wypatruję daty premiery.

Gloria Victis jest grą z gatunku MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game), w której w znaczmy stopniu kładziony jest nacisk na klasyczną grę RPG. Świat stylizowany jest na obraz średniowiecznej Europy i Bliskiego Wschodu z elementami fantasy jak np. mityczne stworzenia ze słowiańskich legend.

Coś o zespole.
Black Eye Games to studio Indie, w którym pracuje ponad 30 doświadczonych osób. Niektórzy z nich współtworzyli takie gry jak Wiedźmin czy Neverwinter Nights. Pośród nich znajdują się również osoby pracujące w wielkich korporacjach, między innymi w Motorola Solutions Polska.

W grze zastosowany został system „Non-Target”. Jest to system, w którym należy samodzielnie celować oraz wyprowadzać ataki w konkretnym kierunku i z odpowiedniej odległości. Pociski lecą po krzywych balistycznych i nie nakierowują się na cel. W walce wymagana jest pewna doza zręczności i taktyki.
Gracz będzie miał pewną dowolność w kreowaniu swojej postaci, w tym wykorzystując odpowiednie statystyki i umiejętności. Jednakże będą również istniały specjalnie generowane archetypy dla tych graczy, którzy chcą mieć wyznaczoną dokładnie ścieżkę rozwoju swojego bohatera.
W Gloria Victis gracz będzie miał do wyboru 10 różnych rodzajów rzemiosł, które będzie mógł rozwijać według swoich upodobań. Jednakże samo ulepszanie przedmiotów nie będzie związane z wizualnym efektem świecących aur. Samo ulepszenie także nie będzie polegało tylko na używaniu run.
Magia w świecie Gloria Victis będzie elitarną umiejętnością, której tajniki poznają tylko nieliczni. Będzie się opierała przed wszystkim na iluzji, okultyzmie i alchemii.
Gra się stale rozwija i niedługim czasie powinna zostać ukończona :)
Gameplay.

Irenvelle

2013-05-22, 05:24
To ja dodam cos od siebie w ramach doinformowania chetnych na tą gre.Gra powstaje juz dobre pare lat, ba malo tego wczesniej miala inna nazwe, projekt upadl a studenciki ktore bawily sie unity wystawily czekajacych na wersje finalna.Potem najebawszy sie doszli do wniosku, ze bedzie mozna na tym sporo zarobic(glownie dzieki niskim kosztą i duzym potencjalnym popytem, glownie w community M&B jak i war of the roses) wiec "zrestartowali" projekt, znowu tworza gre jakies 2 lata i narazie ni ch*j na horyzoncie nie ma mowy nawet o koncu.
Wiec powodzenia wytrwalym

mare30ks

2013-05-22, 09:01
zle nie wyglada, jak taki lepszy mount&blade ;)

pi...........ka

2013-05-22, 10:06
serio zal mi waszych lasek, malem tez kumpla kiedys co sie jaral tkaimi rzeczami i mial mega wporzo panne, ambitna i w ogole wwszystkie jej kolezanki mialy konkretnych chlopakow ktorzy cos robili ze swoim zyciem, pracowali, rozwijali sie karriera, byl prestiz a to dla laski najwazniejsze jak przychodzilo do tematu jej chlopaka czym on sie zajmuje to strasznie sie wstydzila , no ale go kochala, tragedia na prawde z was chlopaki, rozumiem zajawka zajawką ale qwa, widac ze to wam pożarło cale zycie , jakbym szedl nacpany przez ten las bo akurat by melanz byl gdzies i bym was zobaczyl to bym umarl z beki a nie ze strachu

thewhitestar

2013-05-22, 10:08
Oprócz tego że jest polska to nic sobą nie reprezentuje. W czasie gdy mmo robią wszyscy branżowi giganci a na projekty wydawane są dziesiątki milionów $ takie amatorskie projekty swój żywot kończą chwilę po premierze. Spóźnili się tak gdzieś o dekadę z tą grą. Przykro mi, ale prawda jest taka że te kilka piw na sadolu to będzie jedno z największych osiągnięć tej gry...

Bituminiorz

2013-05-22, 11:02
rusofil napisał/a:

Wielkie piwsko za muzykę. Poproszę o tytuł, ew. linka na jutubie. Uwielbiam muzę w tym klimacie.



O ja jebię, a ja już myślałam, że to będzie coś dobrego, zajebistego... Oddal się w pośpiechu.



"Percival - Jomsborg viking and slavic music" na jewtube.
Jak by Ciebie interesowały podobne kawałki to polecam zespół "Jar", "Radogost" oraz "Żywiołak"

fifif

2013-05-22, 12:50
Dobry projekt jest, piwko się należy. Jak na grę we wczesnym pre-alpha wygląda zajebiście, inne gry ledwo chcą screena pokazać przed closed beta. Gdybyście zobaczyli WoWa w tym stopniu rozwoju to nigdy byście nie chcieli w niego zagrać :P

Shaggy93

2013-05-22, 13:09
Knopers napisał/a:

Pomysł ciekawy, ale nie będą mieli przebicia tak jak elder scrolls online


według mnie elders scroll online zabije elders scrole na singlu ... a ja po rimińskie czuje niedosyt, Chce kolejną część np w klimatach puszczy bosmerów.

rusofil

2013-05-22, 13:18
Bituminiorz napisał/a:



"Percival - Jomsborg viking and slavic music" na jewtube.
Jak by Ciebie interesowały podobne kawałki to polecam zespół "Jar", "Radogost" oraz "Żywiołak"



Dziękuję. Znam zespoły, które wymieniłeś, a jak.

Constantinus

2013-05-22, 13:56
Chłopaki robią tą grę już jakieś 3 lata to będzie coś :D

Rulf

2013-05-22, 16:21
A to ciekawe bo robią ją dopiero rok... Why ktoś wrzucił materiały kiedy zaczynali, skoro gra teraz wygląda zupełnie inaczej? Co lepsze jest już dostępna i stoi 24/7, można w nią grać.

Noxford

2013-05-22, 19:19
Ja tu widzę dużo Tera Online. Szczególnie jeśli chodzi o system walki który został już w Terze wykorzystany. Grafika też podobna. No cóż, nie da się już wymyślić nic nowego więc znów wyjdzie to samo.