18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Genialne skrzyżowanie w Białymstoku!

ukcioo • 2015-06-30, 06:58
Skrzyżowanie generała Berlinga oraz Gajowej w Białymstoku. Godzina 00:15.
Można powiedzieć, że akcja od 1:55.


Materiał własny ;)
Hejt czas start!



[ Komentarz dodany ]
Dzisiejszy materiał okazał się strzałem w dziesiątkę.
Jaka jest siła Internetu? Jaka jest siła mediów? A no duża, a nawet bardzo duża ;)

Białostocki magistrat, postanowił WYŁĄCZYĆ sygnalizacje (na razie na próbę) w godzinach 22-6, w celu usprawnienia przejazdu w nocy. Dlaczego to zrobił? A no właśnie przez materiał, który obiegł Białostocką społeczność dość szybko. W regionalnej gazecie, ukazał się artykuł, gdzie: "Bezsensowność włączonej sygnalizacji w nocy można zobaczyć na filmiku internauty o nicku - ukcioo. "
Tak, to nie żart. Mój materiał, dotarł do "wyższych sfer" i bardzo poruszył władze miasta.

źródło:
http://bialystok.naszemiasto.pl/artykul/ul-berlinga-motocyklista-pokazal-absurd-nocnej-sygnalizacji,3437673,art,t,id,tm.html


Temat nie ma na celu "zgarniania wirtualnych piw", bo nie o to tu chodzi. Chcę wam pokazać, że jednym nagraniem, jedną wypowiedzią, można w realny sposób wpłynąć na dalsze życie. Wiem, że wyłączenie sygnalizacji nie sprawi, że nagle zaczniemy zarabiać miliony i żyć na prawdziwej zielonej wyspie, ale małymi krokami, możemy coś zmienić.

Pozdrawiam!

kamuha

2015-06-30, 22:20
ukcioo napisał/a:

[ Komentarz dodany ]
Dzisiejszy materiał okazał się strzałem w dziesiątkę.
Jaka jest siła Internetu? Jaka jest siła mediów? A no duża, a nawet bardzo duża ;)
...Tak, to nie żart. Mój materiał, dotarł do "wyższych sfer" i bardzo poruszył władze miasta.



To akurat można zaliczyć na plus władzom tego miasta. Skoro tak szybko zareagowali i nie mieli tego w nosie to znaczy że coś tam robią. A to się chwali.

Lędźwiowy

2015-07-01, 00:12
Tylko czy na tych światłach nie ma pętli indukcyjnej? Czasami bywa że czujnik nie zadziała, wtedy mamy do wyboru albo nieprzepisowo pojechać na czerwonym albo czekać aż jakiś inny pojazd nadjeżdżający z tyłu włączy pętle indukcyjną (co w środku nocy może trochę trwać). Następnym razem zatrzymaj się 2-3 m przed linią zatrzymania i zobacz czy jest taka sama sytuacja.

Menel25

2015-07-01, 00:20
A myślałem że tylko u mnie w mieście takie problemy są a jeszcze u mnie akurat na tych ynteligentnych światłach są kamerki i zaraz jak ktoś na czerwonym przejedzie to się może mandaciku spodziewać :/. Ta pętla to przeważnie w którym miejscu mniej więcej jest? Po prawej stronie pasa przy lini zatrzymania?

rafalopr

2015-07-01, 13:06
Dzięki stary, że wrzuciłeś z tym filmik! Wreszcie coś z tym władze zrobią.


Nagrałem coś podobnego, ale starą Nokią Xpress Music :D więc jakosciowo słabo to wygląda, nakręciłem to na OBWODNICY!!!! Białegostoku, sytuacja prawie identyczna.

qczek1988

2015-07-01, 13:12
jestem białostockim taksówkarzem. odkąd wprowadzono "zieloną falę" nie da się jeździć w nocy. śmiem twierdzić ze z berlinga w gajową i z berlinga w karskiego swiatla zmieniają sie raz na godzine. podobnie z krętej w wiejską i z drewnianej w miłosza (tutaj w ogóle nie zmienia się swiatło prez całą noc trzeba łamać przepis). ale najlepsze swiatła są gdy sie jedzie z wiaduktu dąbrowskiego w strone lipowej i rocha. tam zielone swiatło twa góra 2sekundy i pozniej przez minute czerwone. Pierwsze auto które chce przejechać już wjeżdza na żółtym. parodia jakaś. wątpie że zielona fala usprawnila ruch, a moge nawet sie założyć, ze w dzień utobusy wcale szybciej nie przyjeżdżają.

ukcioo

2015-07-01, 15:05
qczek1988 napisał/a:

jestem białostockim taksówkarzem. odkąd wprowadzono "zieloną falę" nie da się jeździć w nocy. śmiem twierdzić ze z berlinga w gajową i z berlinga w karskiego swiatla zmieniają sie raz na godzine. podobnie z krętej w wiejską i z drewnianej w miłosza (tutaj w ogóle nie zmienia się swiatło prez całą noc trzeba łamać przepis). ale najlepsze swiatła są gdy sie jedzie z wiaduktu dąbrowskiego w strone lipowej i rocha. tam zielone swiatło twa góra 2sekundy i pozniej przez minute czerwone. Pierwsze auto które chce przejechać już wjeżdza na żółtym. parodia jakaś. wątpie że zielona fala usprawnila ruch, a moge nawet sie założyć, ze w dzień utobusy wcale szybciej nie przyjeżdżają.



Dzięki temu materiałowi, władze wyłączają zieloną fale na noc ;)
Do zobaczenia na drodze!

LORD_MAJOR_SDMF

2015-07-02, 19:38
japie**ole u nas to samo albo w weekendy żółte cały czas....za dnia...pozdrawiam motonitów szerokości, Venture Royale 1200