18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Genialne skrzyżowanie w Białymstoku!

ukcioo • 2015-06-30, 06:58
Skrzyżowanie generała Berlinga oraz Gajowej w Białymstoku. Godzina 00:15.
Można powiedzieć, że akcja od 1:55.


Materiał własny ;)
Hejt czas start!



[ Komentarz dodany ]
Dzisiejszy materiał okazał się strzałem w dziesiątkę.
Jaka jest siła Internetu? Jaka jest siła mediów? A no duża, a nawet bardzo duża ;)

Białostocki magistrat, postanowił WYŁĄCZYĆ sygnalizacje (na razie na próbę) w godzinach 22-6, w celu usprawnienia przejazdu w nocy. Dlaczego to zrobił? A no właśnie przez materiał, który obiegł Białostocką społeczność dość szybko. W regionalnej gazecie, ukazał się artykuł, gdzie: "Bezsensowność włączonej sygnalizacji w nocy można zobaczyć na filmiku internauty o nicku - ukcioo. "
Tak, to nie żart. Mój materiał, dotarł do "wyższych sfer" i bardzo poruszył władze miasta.

źródło:
http://bialystok.naszemiasto.pl/artykul/ul-berlinga-motocyklista-pokazal-absurd-nocnej-sygnalizacji,3437673,art,t,id,tm.html


Temat nie ma na celu "zgarniania wirtualnych piw", bo nie o to tu chodzi. Chcę wam pokazać, że jednym nagraniem, jedną wypowiedzią, można w realny sposób wpłynąć na dalsze życie. Wiem, że wyłączenie sygnalizacji nie sprawi, że nagle zaczniemy zarabiać miliony i żyć na prawdziwej zielonej wyspie, ale małymi krokami, możemy coś zmienić.

Pozdrawiam!

amad1022

2015-06-30, 12:22
Motorek to Yamaha Virago 125 lub 250.. być mejbi

issenpl

2015-06-30, 12:24
Motorem po ulicy to pedalstwo.

lith

2015-06-30, 12:24
@LudekP
Proszę zacytuj przepis, który na to pozwala.

rede88

2015-06-30, 12:29
Gdzieś mi się obiło o uszy że w USA faktycznie mogą przejechać na czerwonym w takiej sytuacji, ale u nas na 100% nie ma takiego przepisu.

mikmas

2015-06-30, 12:33
Też za gnoja jak się jeździło Jawką 20 to na jednym ze skrzyżowań nie łapały mnie światła. Na lewoskręcie tworzyły się korki, jak stałem pierwszy.
1. miałem dużo czasu, więc se mogłem stać
2. jako gimb mimo wszystko bałem się wjechać na czerwonym - trochę patowa sytuacja była
3. troll w imię głąbów to projektujących

So...........NI

2015-06-30, 12:34
Powinieneś się trzymać możliwie blisko prawej strony. Nie dziwię się ,że kierowcy nie lubią motocyklistów jak Ci jeżdżą jak chcą...

Wytrzał

2015-06-30, 12:38
W mojej miejscowości występuje podobny problem, pozwolę sobie zacytować komentarz Jarosława Tomczyka z GDDKiA oddział w Sieradzu.

-Niestety, motocykle są zbyt małe i dlatego powstaje ten problem, nawet zwiększenie czułości pętli indukcyjnej nie rozwiąże tego problemu - nie pozostawia nadziei Jarosław Tomczyk.

Corey_09

2015-06-30, 12:42
2x@up no bo za nim przecież korek samochodów stał :homer:

crankshaft

2015-06-30, 12:42
Nie złapała bo stoi przed przejściem. Zagadka rozwiązana.

ka3

2015-06-30, 12:44
Lepiej zimą chodzić nago niź jeździć yamahą virago!

Na niektorych skrzyzowaniach trzeba pomrugac dlugimi to ci sie przełączy.

Nikolay

2015-06-30, 13:25
stoisz i czekasz 2 minuty na zielone gdy pusto w okolo a potem wjezdzasz na chodnik <fuck logic>?

blizzarder

2015-06-30, 13:27
W dzień jest taki ruch, że problemu nie ma, a w nocy jest taki ruch, że problemu też nie ma, więc problemu nie ma. Trzeba było jechać na czerwonym.

knoq

2015-06-30, 13:31
@Nikolay
tak, wjechal na chodnik a drugi motor zostawil na ulicy -.-

kielek

2015-06-30, 13:31
Śmigam po białym taxówką, światła na tym skrzyżowaniu i na Berlinga x Antoniuk Fabryczny to jakaś porażka. W nocy można tam stać 10min autem , w kolejce innych aut, raz nawet stałem za autobusem, jego ta pętla musiała załapać, ale to nic nie pomogło...

Ogólnie po zmianie sterowników w całym mieście światła ch...wo działają, niby cośtam poprawili po protestach ludzi, ale nadal jest gorzej niż przed modernizacją. 3 miliony zł z moich podatków których jako taxówkarz praktycznie nie płacę, jak psu w dupe... Mówili że będzie lepiej, zapomnieli dodać dla kogo.

MAREKZ12

2015-06-30, 13:38
Ło k***a ja pie**ole ale to było dobre.