18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdzie maseczka?

Flodzia • 2020-10-08, 14:14
Kara za brak maseczki :lol:



Od soboty takie akcje na ulicach wszystkich polskich miast.

medyklujleczywchuj

2020-10-08, 18:03
k***a wiedzialem ze zleca sie znowu cwierc inteligenci co twierdza ze pandemii nie ma.

Nie wiem skad powiazanie ze im nizsze wyksztalcenie tym znaczaco rosnie podatnosc na filmiki z zoltymi napisami na youtube.

xtz171

2020-10-08, 19:00
kuba1393 napisał/a:

żal mi takich ludzi jak ty ;D wcześniej ludzie równie i w równych ilościach chorowali na grypę itd, tylko nie mieli sprawnych mózgów i nie reagowali taką paniką na podniesioną temperature. obecnie tv wpeirdolil ludizom takie placebo, ze stare baby i dziadki i część upośledzonych mlodszych, po tym jak ma gorączkę, a nawet tego wirusa, to lapie taką panike, że odrazu dzwoni do szpitala. mój ziomek miał covida, urodziło mu się dziecko, musiał zrobić test. wyszlo, że ma . 3 dni czuł się jak przezięniony. k***a katastrofa



Na grypę umiera rocznie ok 300 tys ludzi na świecie, z czego 2/3 to ludzie z krajów trzeciego świata (bez możliwości leczenia) i durni antyszczepionkowcy, przez covid już umarło ponad milion, a rok się jeszcze nie skończył i teraz czeka nas największa fala. Żal to mi ciebie. Jeszcze dodaj, jakie szkodliwe działanie ma 5G na nas i szczepionki... Dzisiaj o 5 rano umarł mój wujek w wieku 57 lat na covid, dla którego nie znalazło się miejsce w szpitalu. Nie miał chorób współistniejących ani żadnych innych dolegliwości. Cieszę się, że twój kolega przechorował normalnie tak jak z resztą większość procent ludzi, ale nie życzę ci żeby ty i twoi bliscy, przez takie a nie inne podejście znależli się w tych kilku procentach przypadków śmiertelnych. Owszem nie ma co robić paranoi, ale do jasnej k***y co komu szkodzi ubrać maseczkę w sklepie na te kilkanaście minut i starać się trzymać dystans ? Chyba nikomu aż tak duma na tym nie ucierpi, a wg. badań przeprowadzonych przez epidemiologów (tak, wiem że jesteś mądrzejszy od nich bo siedzisz na sadisticu i twój kolega miał covid), noszenie maseczek ogranicza rozprzestrzenianie tego syfu o kilkadziesiąt procent.

daniel1040 napisał/a:

wypie**alaj i tak nie nosze, płot na komary też już masz że ta maseczka coś ci daje?



maseczka cymbale nie ma chronić ciebie, tylko innych ludzi, żeby się nie zarazili twoją głupotą

luxpiotr

2020-10-08, 20:11
Mariusz napisał/a:

Wszystko ich wina. Tylko ich. Gratuluję geniuszu.



A żebyś wiedział Januszu

ProVVe

2020-10-08, 20:26
xtz171 napisał/a:

Na grypę umiera rocznie ok 300 tys ludzi na świecie, z czego 2/3 to ludzie z krajów trzeciego świata (bez możliwości leczenia) i durni antyszczepionkowcy, przez covid już umarło ponad milion, a rok się jeszcze nie skończył i teraz czeka nas największa fala. Żal to mi ciebie. Jeszcze dodaj, jakie szkodliwe działanie ma 5G na nas i szczepionki... Dzisiaj o 5 rano umarł mój wujek w wieku 57 lat na covid, dla którego nie znalazło się miejsce w szpitalu. Nie miał chorób współistniejących ani żadnych innych dolegliwości. Cieszę się, że twój kolega przechorował normalnie tak jak z resztą większość procent ludzi, ale nie życzę ci żeby ty i twoi bliscy, przez takie a nie inne podejście znależli się w tych kilku procentach przypadków śmiertelnych. Owszem nie ma co robić paranoi, ale do jasnej k***y co komu szkodzi ubrać maseczkę w sklepie na te kilkanaście minut i starać się trzymać dystans ? Chyba nikomu aż tak duma na tym nie ucierpi, a wg. badań przeprowadzonych przez epidemiologów (tak, wiem że jesteś mądrzejszy od nich bo siedzisz na sadisticu i twój kolega miał covid), noszenie maseczek ogranicza rozprzestrzenianie tego syfu o kilkadziesiąt procent.
maseczka cymbale nie ma chronić ciebie, tylko innych ludzi, żeby się nie zarazili twoją głupotą



Tylko idiota może powiedzieć, że na grupę umiera tylko 300tys ludzi na świecie. Po tym juz nawet nie czytam co bredzisz bo ewidentnie wyjechałeś z rak jako niemowlę... Pokaż dane lub inaczej sprawdź oficjalne... Nawet głupia wikipedia podaję 2mln zgonów tylko zanotowanych... Najniższe podaja od 500tys do 1,5mln (i to nie za czasów pandemicznych gdzie podawali 2-3mld chorych w rok). Nie bada się dokładnie całej populacji Azji, Afryki, Am Południowej.... Dlatego Część źródeł podaję nawet 3,5mln zgonów... Zobacz ile osób umira na raka kretynie... 1,5mln na samego raka płuc i to jest choroba śmiertelne i niebezpieczna... 100 milionów chorych na j***ne hiv jesli dobrze pamiętam według wielu źródeł ponieważ jak zwykle Afryka i Azja to czarna dziura

Sytuacja epidemiologiczna HIV/AIDS na świecie w 2018 roku wg. danych UNAIDS, ECDC, WHO:



Liczba osób żyjących z HIV – 37.9 mln

Liczba osób leczonych antyretrowirusowo – 23.3 mln

Liczba osób nowo zakażonych HIV – 1.7 mln

Liczba zgonów związanych z AIDS – 770 tys.

Liczba osób zakażonych HIV od początku epidemii – 74.9 mln.

Liczba osób, które zmarły z powodu AIDS od początku epidemii – 32.0 mln

Link: https://www.unaids.org/en/resources/fact-sheet





Statystyka regionalna WHO EURO (2017):



W 2017 roku w regionie europejskim WHO (WHO EURO) odnotowano łącznie 159 420 nowych zakażeń HIV (20/100 tys.). Większość, 82% nowo zakażonych osób pochodzi ze wschodniej części regionu (130 861), 14%
(22 354 osoby) z zachodniej, 4% (6205 osób) z centralnej części WHO EURO. Dwa państwa (Federacja Rosyjska i Ukraina) odnotowują u siebie najwyższy odsetek nowych zakażeń HIV w Europe (75%) oraz najwyższy (92%) we wschodniej części regionu.

W Europie największy odsetek nowo zakażonych HIV, stanowią osoby młode w wieku 30-19 lat (36%), 15-24 lata (9%). Wysoki odsetek nowo zakażonych HIV stanowią także osoby powyżej 50 r.ż. (16%).

Główną drogą zakażenia HIV w Europie są kontakty heteroseksualne (49%) oraz kontakty seksualne pomiędzy mężczyznami (21%). 13% nowych zakażeń HIV ma miejsce w populacji osób wstrzykujących substancje psychoaktywne.

Link: https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/hivaids-surveillance-europe-2018-2017-data




Dlatego najlepiej weź kup sobie kolejną szczepionkę na grypę bo tylko kretyn nie wie, że nie ma skutecznej szcepionki i nigdy nie będzie, a nawet jeśli to nie sprzedadzą jej bo trzeba na takich idiotach zarabiać... Wirusy mutują i to już jest sporym problemem do wynalezienia czegokolwiek skutecznego. k***a i tacy j***ni idioci maja takie samo prawo głosu w wyborach... Mam nadzieję, że kiedys w tv wyjebia info "Miedzynarodowy skok z urwiska" i całę rodziny pojąda rozj***ć sobie łby w akcie solidarnej planety

frankov8

2020-10-08, 20:30
Artykuł z końca 2019 roku na zapalenie płuc w Polsce zmarło 12 tys ludzi, 7 miesięcy covida w Polsce "z" nie "na" zmarło około 3 tyś . i jakoś w 2019 nikt maseczek nie musiał nosić.

Justynka99

2020-10-08, 21:04
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



Następny k***a wirusolog z Biedry :D

adnżej

2020-10-08, 21:13
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



weź się pie**olnij w łeb,
załóż kawałek szmaty na ryj i nie pie**ol powszechnych sloganów,
będzie cie mniej słychać i mniej zarazków schizofrenicznych wydalisz,
niemniej
równie szkdliwych

xalk

2020-10-09, 00:12
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



ze swojej p*zdy wziales chyba te dane o 93% xD nastepny szur, ktory czerpie wiedze z grupek na fejsbuku i filmow z zółtymi napisami

zyga93

2020-10-09, 00:31
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



k***a tacy kretyni serio istnieją :D Nie martw się dla takich jak Ty będzie szczepionka z czipem w kształcie wielkiego czarnego ku*asa aplikowana doodbytniczo bo zaczipowanie mózgu to Ci raczej nie grozi xD
I cyk 2$ za komentarz prosto od Gatesa do mojej kieszeni ;)

xtz171

2020-10-09, 00:32
ProVVe napisał/a:

Tylko idiota może powiedzieć, że na grupę umiera tylko 300tys ludzi na świecie. Po tym juz nawet nie czytam co bredzisz bo ewidentnie wyjechałeś z rak jako niemowlę... Pokaż dane lub inaczej sprawdź oficjalne... Nawet głupia wikipedia podaję 2mln zgonów tylko zanotowanych... Najniższe podaja od 500tys do 1,5mln (i to nie za czasów pandemicznych gdzie podawali 2-3mld chorych w rok). Nie bada się dokładnie całej populacji Azji, Afryki, Am Południowej.... Dlatego Część źródeł podaję nawet 3,5mln zgonów... Zobacz ile osób umira na raka kretynie... 1,5mln na samego raka płuc i to jest choroba śmiertelne i niebezpieczna... 100 milionów chorych na j***ne hiv jesli dobrze pamiętam według wielu źródeł ponieważ jak zwykle Afryka i Azja to czarna dziura
Sytuacja epidemiologiczna HIV/AIDS na świecie w 2018 roku wg. danych UNAIDS, ECDC, WHO:

Liczba osób żyjących z HIV – 37.9 mln
Liczba osób leczonych antyretrowirusowo – 23.3 mln
Liczba osób nowo zakażonych HIV – 1.7 mln
Liczba zgonów związanych z AIDS – 770 tys.
Liczba osób zakażonych HIV od początku epidemii – 74.9 mln.
Liczba osób, które zmarły z powodu AIDS od początku epidemii – 32.0 mln
Link:


Statystyka regionalna WHO EURO (2017):

W 2017 roku w regionie europejskim WHO (WHO EURO) odnotowano łącznie 159 420 nowych zakażeń HIV (20/100 tys.). Większość, 82% nowo zakażonych osób pochodzi ze wschodniej części regionu (130 861), 14%
(22 354 osoby) z zachodniej, 4% (6205 osób) z centralnej części WHO EURO. Dwa państwa (Federacja Rosyjska i Ukraina) odnotowują u siebie najwyższy odsetek nowych zakażeń HIV w Europe (75%) oraz najwyższy (92%) we wschodniej części regionu.
W Europie największy odsetek nowo zakażonych HIV, stanowią osoby młode w wieku 30-19 lat (36%), 15-24 lata (9%). Wysoki odsetek nowo zakażonych HIV stanowią także osoby powyżej 50 r.ż. (16%).
Główną drogą zakażenia HIV w Europie są kontakty heteroseksualne (49%) oraz kontakty seksualne pomiędzy mężczyznami (21%). 13% nowych zakażeń HIV ma miejsce w populacji osób wstrzykujących substancje psychoaktywne.
Link:
Dlatego najlepiej weź kup sobie kolejną szczepionkę na grypę bo tylko kretyn nie wie, że nie ma skutecznej szcepionki i nigdy nie będzie, a nawet jeśli to nie sprzedadzą jej bo trzeba na takich idiotach zarabiać... Wirusy mutują i to już jest sporym problemem do wynalezienia czegokolwiek skutecznego. k***a i tacy j***ni idioci maja takie samo prawo głosu w wyborach... Mam nadzieję, że kiedys w tv wyjebia info "Miedzynarodowy skok z urwiska" i całę rodziny pojąda rozj***ć sobie łby w akcie solidarnej planety




"Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny wynika, że w sezonie grypowym 2019/2020 (w okresie od 1 września 2019 do 30 kwietnia 2020) odnotowano łącznie 3 769 480 przypadków grypy i podejrzeń zachorowania na grypę w Polsce. Hospitalizacji wymagało 16 684 osób. NIZP-PZH informuje też o 64 zgonach z powodu grypy w tym okresie.

Liczba przypadków grypy i podejrzeń zachorowań na grypę nie zmienia się zbyt mocno na przestrzeni lat. W sezonie 2018/2019 zanotowano 3,7 mln przypadków, przy czym wtedy liczba zgonów wyniosła 150 i była najwyższą na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat"

Ja pie**ole, nawet idąc twoim tokiem myślenia, trzeba taka sama postawę przyjąć w stosunku do covida, bo w Afryce tak samo nijak nie ma żadnych konkretnych danych odnośnie liczby zakażeń i zgonów. Po ch*j wyjeżdżasz z jakimś rakiem skoro nie jest zakaźny i nie mamy na to wplywu więc co ma piernik do wiatraka?

Dyskusja była na temat noszenia maseczek w obecnej sytuacji, które mają zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa droga kropelkową. Fajnie że podałeś statystyki dot. HIV w takim wypadku chyba nie muszę ci tlumaczyc ośle że do tej pory najlepsza metodą zapobiegania rozprzestrzeniu się owego wirusa są prezerwatywy. No chyba że w to nie wierzysz, bo przecież tacy jak ty są najmądrzejsi. A co do szczepionek na gryp.. nawet nie chce mi się tego komentować, ale cieszę się że wiesz o co sezonowej mutacji grypy, sprawdź sobie czym szczepionki na grype i dlaczego co roku wychodzi inna początkiem jesieni

dagonxdagon

2020-10-09, 01:33
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



Uwaga mamy foliarza. Wyklep se folie bo Ci się wgniotła w miejscu gdzie powinieneś mieć mózg.
Przeszedłem covida i respiratorem mało mi zębów nie wybili, a i tak dobrze że respirator był i przeżyłem. Z całego serca Ci życzę rury w gardło za takie pie**olenie.

Karboksylator

2020-10-09, 07:03
uwielbiam takie dyskusje, a już debil twierdzący, że jak nie nosiliśmy maseczek to było mniej zakażeń niż teraz jak nosimy, jest żywym przykładem tego, co staje się z mózgiem człowieka, który nie jest w stanie selektywnie wybierać pożytecznych informacji z natłoku tych którymi nas zarzucają i jak jego mózg z czasem zamienił się w papkę.

Gdyby nie noszono maseczek na początku epidemii, to zamiast chorych mielibyśmy martwych, bo nie miałby się kto tymi chorymi opiekować.
zapewne oglądaliście film z dustinem hoffmanem i rene russo. zjadliwość tamtego wirusa była dużo wyższa, a okres inkubacji krótszy, stąd łatwiej było ograniczyć obszar rozprzestrzeniania się, ale
pamiętacie tą scenę w kinie? jak gość zakaszlał?
gdyby miał maseczkę, to nie doszłoby do zakażenia osób będących w kinie.
to tylko przykład, ale dobrze obrazujący po co są maseczki.

arczi667

2020-10-09, 09:06
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



Pracuje w zakładzie pogrzebowym, ktory zabiera ludzi zmarłych z powodu koronawirusa. Prawda jest, że zgonów osób zarażonych przybyło, jednak nie wszystkie z nich są potwierdzone, że powodem śmierci był koronawirus. Prawdą jest też, że maseczki gówno daja.

Lechulec

2020-10-09, 09:21
JaTylkonaChwile napisał/a:

siedzisz na kwarantannie bo jestes kretynem, ktory oglada TV i wierze w plandemie. Tak naprawde to wina rzadu. Ich bezobjawowe maseczki sa lepsze niz innych - kiedy ludzie mieli chodzic w kagancach - oni biegali bez bo nie maja objawow, bo myslali, ze tylko taka rada a nie nakaz, bo oni nie musza itd.
Pomysl geniuszu! Ludzie chodzili bez maseczek i przypadkow kilkanascie, kilkadziesiat... a teraz prawie kazdy w kagancu na mordzie na zakupach i rekordowa liczba - COS CI SIE NIE ZGADZA?
Jak dalej nie ogarniasz to powiem Ci, ze 93% testow jest falszywie dodatnich i jesli miales test i byl dodatni to spora szansa, ze dales sie zrobic w ch*ja. Dziekuje dobranoc



Dwie sprawy trzeba jednak dodac:
- teraz dzieciaki chodzą do szkoły
- testów robią 3-4x więcej