18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdyby cierpienie uczyło

Pan_Generał • 2013-04-06, 16:32
Zajebiście zmontowany filmik o naszych 'cierpieniach'. Jak widać rzadko wyciągamy wnioski z historii.



Muzyka / Music: Within Temptation - Our Solemn Hour

cornishon69

2013-04-06, 21:15
No zajebiście, wszyscy piszą że jak będzie nasz moment to ruszą miejsca z tyłka itp. ale kuźwa ile razy już były mniejsze czy większe zrywy ? Najlepszy przykład tego jak nam zależy to wyboru na prezydenta i do parlamentu... na które udało się około 50 % obywateli i wąsacz dostał około 50% głosów czyli prosta matematyka tylko 25% polaków na niego głosowało 25% chciało zrobić coś z tym krajem a 50% ma ten kraj w dupie...

ocwpzw

2013-04-06, 21:28
filmik niepełny, powinien jeszcze być rzut na budynek sejmu i parlament europejski :samoboj:

kacza75

2013-04-06, 21:35
Rafao napisał/a:

Kacza, byłeś na manifestacji 23 marca w Wawie? Słucham? Zadeklarowało się od ch*ja ludzi, była garstka. Ja nie wierzę już w swoich rodaków. Nie należę do tych którzy narzekają. W tym kraju już się stało wszystko i ludzie jak dotąd nie zareagowali. To znak, że mogą z nami zrobić wszystko. Żaden impuls nie pomoże, bo nie pomógł nawet Smoleńsk. Obiektywnie rzecz ujmując Polska już nie istnieje. Przy użyciu propagandy udało się im zrobić to, czego nie mogli zrobić siłą. Pochodzę z rodziny o silnych patriotycznych wartościach i niejeden ode mnie zginął za ten kraj, więc staram się ważyć słowa. Obrażasz mnie nazywając mnie "biadolącym Polaczkiem".



Co do tej manifestacji: nie byłem to fakt ale to m.in. zasługa niejakiego Donalda T. dzięki któremu polityce straciłem szanse na znalezienie dobrej pracy(i nie mówię o pracy typu siedzenie za biurkiem i zagarnianiem 3kółek każdego 10tego) pracy takiej dzięki której miałbym szanse na rozwój osobisty choćby pójście na studia i wyuczyć sie na mgr w swoim zawodzie. Ale niestety jestem teraz w drugiej polsce czyli w anglii więc sam wiesz że to było niemożliwe abym tam sie stawił.

Fakt wielu polakom propaganda zrobiła czystkę w głowach i mają wszystko w dupie,ale jest grupa polaków która właśnie jak Ty i ja chce TEJ lepszej polski bez tej j***nej biurokracji tych psów posłów i osłów układów i układzików......
Jeszcze nic straconego-bynajmniej mam taką nadzieję. Fakt będzie ciężko ale jak sie zaprzesz to nie ma h*ja we wsi.


Niemyśl że tylko z twojej rodziny ludzie gineli za polskę. W mojej rodzinie są ofiary obławy augustowskiej, obozu w oświęcimiu(o tym jak sie dowiedziałem wolę nie mówić) a moja własna babcia była na przymusowych robotach i tylko cud sprawił że wróciła w rodzinne strony.

Skoro powiedziałeś że nie jesteś biadolącym polaczkiem to po jakiego fochy stroisz?

SinceAge

2013-04-06, 22:03
kuwa jaki mega fim! za niego na bank piwko. ogladajac to nie moge darowac... tyle przeżylismy jako naród... mielismy takich przodków ktorzy krew przelewali bysmy zyli w wolnym kraju. zeby nie rozbiory bysmy byli poteznym imperium. i taki kraj, ziemia narod jest marnowany przez takich debili w naszym rzadzie co trzesa portkami przed kazdym. inne kraje maja nas w dupie. Pilsudski sie w grobie przewraca.

TrzochuPL

2013-04-06, 22:12
kacza75 napisał/a:

@up właśnie odezwało się dwóch typowych narzekających polaczków..... ja pie**ole nie pasuje wam to wypie**alać na pstryczek, liny mogę wam załatwić. Polacy to naród który potrzebuje impulsu do działania a z tego co widać masa krytyczna rośnie i zbliża się do swojego apogeum. Zobaczycie jeszcze trochę to my zrobimy taki rozpie**ol z władzą że hiroszima i nagaski razem wzięte będą pierdnięciem bobaska! Już niewiele brakuje.
P.S.Film zajebisty! Dałbym nawet 10 piw za niego. :) A jeśli jakaś gimbusiarska bladź go zacznie hejtować osobiście zajebie.



kacza jak sie dowiesz kto hejtuje to jest nas dwóch do spuszczania dobrago słowiańskiego wpie**olu 3:]

thoruus

2013-04-06, 22:28
Kacza, ujmę to tak: mam nadzieję, że się nie mylisz i faktycznie Polskę już za chwile zmienimy na lepsze, na kraj w którym będzie można normalnie żyć. Nóż się w kieszeni otwiera kiedy na każdym kroku widzę układy i wałek na wałku, nepotyzm. Niestety - co do moich zdolności obserwacyjnych - pamiętam PRL, pamiętam lata 90, obecnie też mam dość szeroki "przekrój" ludzi dokoła (mówię o niezbyt zamożnym mieście, nie wiem jak jest we wsiach). Polacy mieli już gorzej i naprawdę nie jestem taki pewien jak Ty, czy obecnie aż tylu musi wybierać pomiędzy jedzeniem a dachem nad głową aby rewolucja była tuż, tuż. Moim zdaniem, niestety nie. W końcu po co nam wolność, wciąż mamy "trudne sprawy" w tv...

Spile

2013-04-06, 22:36
Ja się zastanawiam co by było jak by polakom zabrano alkohol pewnie by zapanowali nad całym świtem.
Filmik zajebisty 10/5

Wyzysk

2013-04-06, 22:40
Polacy walczyli przelewali krew żeby teraz NASI RODACY nas okradali ze wszystkiego co mamy żebyśmy żyli w biedzie i zacofanym świecie gdzie każdy dzień jest walką o to by żyć dalej.

Ale co z tego że wszyscy mówicie o obaleniu rządu wywalenie skorumpowanych złodzieji skoro nic z tym nie robicie każdy potrafi coś powiedzieć ale działać nie ma komu.


Eliot Imperio

2013-04-06, 22:53
Tu nie chodzi o wolność. Ludzie mają dosyć tego, że jestesmy okłamywani w żywe oczy i r*chani w dupsko na każdym kroku bez wazeliny. Państwo jest rozkradane i wyprzedawane powoli ale sukcesywnie na naszych oczach. Mowią nam o tym z uśmiechem na ustach, a następnie wracają do rozkradania hajsu. Coraz więcej ludzi przestaje oglądać telewizje i jest bardziej świadoma sytuacji w Polsce czytając źródła niezależne. Sam chętnie bym to zmienił, ale jednostka nie ma siły przebicia. Potrzeba mobilizacji, a z tym w dzisiejszych czasach jakoś ciężko...

lapps

2013-04-06, 22:57
kacza75 napisał/a:

@up właśnie odezwało się dwóch typowych narzekających polaczków..... ja pie**ole nie pasuje wam to wypie**alać na pstryczek, liny mogę wam załatwić. Polacy to naród który potrzebuje impulsu do działania a z tego co widać masa krytyczna rośnie i zbliża się do swojego apogeum. Zobaczycie jeszcze trochę to my zrobimy taki rozpie**ol z władzą że hiroszima i nagaski razem wzięte będą pierdnięciem bobaska! Już niewiele brakuje.
P.S.Film zajebisty! Dałbym nawet 10 piw za niego. :) A jeśli jakaś gimbusiarska bladź go zacznie hejtować osobiście zajebie.



taa, tylko poczekamy az sluzby bezpieczenstwa beda liczniejsze i lepiej zorganizowane, a spoleczenstwo bardziej zindoktrynowane i podzielone, przez co o ogolnopolski strajk bedzie coraz ciezej. ze 100 lat temu to 1/4 takiego gowna jakie jest teraz by byla nie do przyjecia. a dzisiaj to sie powoli robi normalne, bo sie ludzie przyzwyczajaja, a historie ze szkol sie powoli likwiduje i skad beda mialy miec przyszle pokolenia porownanie? metoda malych kroczkow beda coraz lepiej wytresowane, az w koncu gospodarka sie zalamie od zadluzenia, przyrost gospodarczy bedzie -20% beda bunty, prawdopodobnie obalenie wladzy(albo wladza sama sp***oli jak na islandii czy gdzies), to nam unia ustanowi nowa wladze jak we wloszech i przeciwko temu tez sie bedziemy buntowac, to wkracza sluzby porzadkowe z niemiec czy innych krajow zeby uspokoic tlum. i moze nam sie uda z tym jakos wygrac, ale do wolnosci typu xix wiecznego modelu juz nigdy nie wrocimy, bo juz malo kto wierzy w cos takiego jak wolny rynek, a tradycyjne wartosci dzieki ktorym przetrwalismy te wszystkie lata zostaly wyparte przez polityczna poprawnosc.

tobie jak widac impuls wystarczyl do ucieczki, a do dzialania juz niekoniecznie

a jak polaczek to dla ciebie okreslenie na realiste, to ta jestem polaczkiem

ErrorCode666

2013-04-06, 23:21
Idźmy jak naród jak jedna wielka husaria
Nieśmy flagi wprost do centrum państwa
Niech pisze prasa i niech cały świat się dowie,
Że polak to sk***ysyn który niszczy rządu krwiobieg.

Nigdy nie zapomnę, jak człowiek walczył za kraj
Jak sprzeciwił się władzy, jak o każdego dbał
To był nasz raj teraz w piekło się zamienia
Gdzie przeciętnemu człowiekowi nie wystarcza do chleba
Czeka nas tylko gleba i poza tym nic więcej
Bo zamiast wyjść, zawierają znajomości przez internet
"O tak to jest piękne to mi wystarczy do szczęścia"
I patrzeć tylko jak dzieciom głód doskwiera
Serce mi pęka, ale przecież tak ci lepiej
Polska to kraj w którym syfu coraz więcej
W tej ciągłej drzemce, słuchać wielkiego ducha
Husarii który ścina głowy niczym kostucha
To nie żadna podpucha, otwórz oczy na świat
Ilu twoich znajomych cierpi na pieniędzy brak?
To jest wrak, niegdyś pięknej krainy
Zróbmy coś z tym by nie robić sobie krzywdy.


Tekst własny. (nigdy raperem nie byłem i nigdy nie będę). Pierwsze 3 wersy są odwołaniem do lat 80 gdy Polacy walczyli o swoje i opiekowali się sobą oraz te wersy nawiązują do lat zaraz po SOLIDARNOŚCI gdzie za pensję średniego Polaka można było kupić nówkę malucha albo poloneza. Hejtować wszystkie radzieckie, nazistowskie i PO-skie k***y.

thoruus

2013-04-06, 23:29
lapps ma rację. Historii w szkołach już prawie nie ma, służby porządkowe rosną w siłę równomiernie do niepokoju społecznego. Władza zawsze coś gdzieś załata, przykryje, da coś na odwal się (ulgę podatkową, paczkę na święta) albo zrobi szopkę w tv na nowy rok. Dziel i rządź, kilka partii z tymi samymi mordeczkami, ze wzrostem niezadowolenia pójdą "niskie" ruchy narodowościowe (bo jak to, nam źle a emigrantom, "brudasom" dajemy) - takim materiałem bardzo łatwo manipulować... Przestępczość wzrośnie (na stronach jakże obiektywnego gus'u można przeczytać, że wzrasta nieustannie od 2009 roku), ludzie zaczną się bać sami siebie. To wszystko już było ale w chwili obecnej nic z tego nie wyniknie. Ze zgrozą patrzę w przyszłość a jeszcze trochę mam do przeżycia.

Ale co do polaczka - nie zgodzę się. Polakiem jestem, Polakami jesteśmy.

kacza75

2013-04-07, 00:07
thoruus napisał/a:

Kacza, ujmę to tak: mam nadzieję, że się nie mylisz i faktycznie Polskę już za chwile zmienimy na lepsze, na kraj w którym będzie można normalnie żyć. Nóż się w kieszeni otwiera kiedy na każdym kroku widzę układy i wałek na wałku, nepotyzm. Niestety - co do moich zdolności obserwacyjnych - pamiętam PRL, pamiętam lata 90, obecnie też mam dość szeroki "przekrój" ludzi dokoła (mówię o niezbyt zamożnym mieście, nie wiem jak jest we wsiach). Polacy mieli już gorzej i naprawdę nie jestem taki pewien jak Ty, czy obecnie aż tylu musi wybierać pomiędzy jedzeniem a dachem nad głową aby rewolucja była tuż, tuż. Moim zdaniem, niestety nie. W końcu po co nam wolność, wciąż mamy "trudne sprawy" w tv...





Właśnie-ja pochodzę z polski C albo i nie którzy powiedzą że z polski D czyli z Suwałk. Sytuacja jest tam fatalna.Póki co w teorii jest to 70tysięcznę miasto które prężnie rozwija się z dala od tej centralnej władzy. Ale prawda jest inna- większość ludności do 30 roku życia to uczniowie od przedszkolaków po maturzystów i garstkę studentów jedynej pwsz o której wypowiadać się niechcę. Znakomita większość pokolenia boomu przyrostu naturalnego albo sperdzieliła zagrabanice lub wjechała do wawy..... zostali ci co niemieli do kogo jechać i kolesie którym praca zawsze gdzieś się znajdzie jak nie w UM to w lokalnym radiu którego słuchać sie nie da..... Zostałi starsi ludzie pokolenia 45+ którzy tylko czekają emerytury a jak se doczekają stają się najbardziej załamanymi ludźmi na świecie którym zostaje codzienna wędrówka między lekarzami a biedronką ....Ale oni też mają lipe w h*j bo w jednym z większych zakładów w mieście czyli w fabryce mebli Forte są plany aby zastępować właśnie tych starszych ludzi młodszymi bez doświadczenia którzy będą w stanie więcej i szybciej chałturzyć. A zwolnienie w tym mieście oznacza jedno 0 szans na nową pracę. Moja własna matka poszukuje aktywnie i przez PUP pracy ale co z tego jeżeli od roku niema ofert dla niej odpowiednich . I nie mówię tutaj o wybrzydzaniu jakimś przebieraniu ofert, mówię tylko o stałej bezpiecznej pracy. To wk***ia i to mówię Ci te wk***ienie sięga zenitu. A takich osób jest dużo więcej. I naprawdę gdyby nie pomoc mojego zajebistego rodzeństwa moja matka nie dała by rady wiązać końca z końcem.
A samo miasto rozwija się jak rolka papieru toaletowego, takie inwestycje delikatnie mówiąc do dupy potrzebne typu sala koncertowo teatralna lub centrum handlowo rozrywkowe plaza ..... Pierwsze zbudowali za grube miliony (coś około 35mln bodajże) i stoi puste ale światła palą co noc w całym budynku od pół roku a drugie to nikomu niepotrzebny moloch za ponad 50 mln zł w którym i tak mało kto sobie coś kupi bo za mało zarabia. Jako ciekawostkę podam że ludzie którzy pracowali tam w kebabie zarabiali całe 3 zł na h robili po 12 godzin i 6 albo i 7 dni w tygodniu. Czujesz to?! Jaki k***a wyzysk człowieka przez człowieka ?! Z resztą i tak średnie zarobki mieszkańca miasta to około1000-1300 na rękę tak więc jak wyżyć? Nie wspomnę że ruch tirów z Litwy Łotwy i Estonii ba jeszcze z finlandii i częściowo z rosji przebiega właśnie przez moją miescinę ale wawa nie widzi potrzeby budowy obwodnicy a wszystkie mniejsze pipidówy dookoła mają je.... dziennie przejeżdża jakieś 20k + pojazdów na dobę z czego ponad połowa to tiry. Więc sie pytam premiera jak tu k***a żyć kiedy w polsce tak sie dzieje ....
Myślę że w podobnej sytuacji jest wielu ludzi i z dnia na dzień ich liczba rośnie. Brakuje nam tylko Piłsudskiego naszych czasów który odkręci te całe bagno i Przede wszystkim nie ulegnie pokusie i nie ruszy sam jako pierwszy do pustego koryta po starych kacykach lewakach aby był wzorem dla narodu i nie stał się kolejnym Saakaszwilim. Kiedy taki człowiek się pojawi Polska znów stanie potęgą od morza do morza! W nas drzemie potencjał i to serio mówię choć by popatrzeć na czasy II RP wtedy świat patrzył na nas i dziwil się jak my to robimy- genialnym przykładem będzie konstruktor pierwszego na świecie spawanego mostu inż. Stefan Bryła. On jako pierwszy na świecie rozgryzł jak zaoszczędzić na stali na nity i zastąpić ją spawem. Ten most dziś już pomnik stoi do dziś nad rzeką Słudwią i cieszy oko swoim widokiem. A nasi wielcy trzej szyfranci co rozpracowali enigmę to co sroce spod ogona wypadli? To też nasi wielcy matematycy którzy dokonali rzeczy niemożliwej. Takich przykładów jest więcej i można je wymieniać w nieskończoność. I to właśnie daje mi poczucie dumy z tego że jestem Polakiem i że mój naród jest wspaniały tylko rządzący to k***y. I nie boję się tych słów bo wiem że jeszcze będzie lepiej i Ci wszyscy ludzie co wyemigrowali za chlebem zaczną wracać takimi samymi ilościami hurtowymi jak wyjeżdżali stąd.

lapps napisał/a:



taa, tylko poczekamy az sluzby bezpieczenstwa beda liczniejsze i lepiej zorganizowane, a spoleczenstwo bardziej zindoktrynowane i podzielone, przez co o ogolnopolski strajk bedzie coraz ciezej. ze 100 lat temu to 1/4 takiego gowna jakie jest teraz by byla nie do przyjecia. a dzisiaj to sie powoli robi normalne, bo sie ludzie przyzwyczajaja, a historie ze szkol sie powoli likwiduje i skad beda mialy miec przyszle pokolenia porownanie? metoda malych kroczkow beda coraz lepiej wytresowane, az w koncu gospodarka sie zalamie od zadluzenia, przyrost gospodarczy bedzie -20% beda bunty, prawdopodobnie obalenie wladzy(albo wladza sama sp***oli jak na islandii czy gdzies), to nam unia ustanowi nowa wladze jak we wloszech i przeciwko temu tez sie bedziemy buntowac, to wkracza sluzby porzadkowe z niemiec czy innych krajow zeby uspokoic tlum. i moze nam sie uda z tym jakos wygrac, ale do wolnosci typu xix wiecznego modelu juz nigdy nie wrocimy, bo juz malo kto wierzy w cos takiego jak wolny rynek, a tradycyjne wartosci dzieki ktorym przetrwalismy te wszystkie lata zostaly wyparte przez polityczna poprawnosc.

tobie jak widac impuls wystarczyl do ucieczki, a do dzialania juz niekoniecznie

a jak polaczek to dla ciebie okreslenie na realiste, to ta jestem polaczkiem




No wypraszam sobie to nie była ucieczka z własnej woli. Zostałem do niej zmuszony przez warunki jakie teraz mamy. Co do działania jak jesteś kozak to postaraj sie napisać biznes plan i leć z nim po urzędach pracy instytucjach które dają kredyty na start i po prywatnych inwestorach. Ja tak robiłem dobre 4 miesiące bo wierzyłem że uda mi się i że coś zdziałam konkretnego ale h*j bez własnej kasy nic nie zdziałasz bo na państwo nie ma co liczyć a dla lichwy nie ma co sie podporządkowywać ... Z drugiej srony nie jestem wazeliniarzem i niemam głębokiego gardła zeby pomóc sobie inaczej więc jestem tutaj po to aby zaoszczędzić na własny biznes i wracam do mojej matuchny Polski zmieniać ją na lepsze.

Realista to dobrze poinformowany optymista a polaczek to taki gość co nic nie robi poza narzekaniem tak więc niewiem ale chyba nie jesteś takim typowym polaczkiem póki co.

Jak u nas zaczną się bunty to nie ma takiej opcji nie będą one na zachodnią modłę tylko one będą nasze autorskie i unia będzie bała sie wsadzić kij w mrowisko.

Pamiętacie tajne komplety czy historia była dla was za nudna w szkole? Zacznie sie to od nowa i prawdopodobnie z pomocą kościoła again tak więc spokojna wasza rozczochrana. Polska kultura dała radę przetrwać 123 lata bez państwa to myślicie że teraz uda sie tym posłańcom brukseli moskwy i berlina zniszczyć ją razem z kultem do historii-sorry chłopaki ale mylicie sie.

ErrorCode666 napisał/a:

Idźmy jak naród jak jedna wielka husaria
Nieśmy flagi wprost do centrum państwa
Niech pisze prasa i niech cały świat się dowie,
Że polak to sk***ysyn który niszczy rządu krwiobieg.

Nigdy nie zapomnę, jak człowiek walczył za kraj
Jak sprzeciwił się władzy, jak o każdego dbał
To był nasz raj teraz w piekło się zamienia
Gdzie przeciętnemu człowiekowi nie wystarcza do chleba
Czeka nas tylko gleba i poza tym nic więcej
Bo zamiast wyjść, zawierają znajomości przez internet
"O tak to jest piękne to mi wystarczy do szczęścia"
I patrzeć tylko jak dzieciom głód doskwiera
Serce mi pęka, ale przecież tak ci lepiej
Polska to kraj w którym syfu coraz więcej
W tej ciągłej drzemce, słuchać wielkiego ducha
Husarii który ścina głowy niczym kostucha
To nie żadna podpucha, otwórz oczy na świat
Ilu twoich znajomych cierpi na pieniędzy brak?
To jest wrak, niegdyś pięknej krainy
Zróbmy coś z tym by nie robić sobie krzywdy.



Tekst zajebisty! Ma moc i przesłanie. Piwo leci :) I nie marnuj swojego talentu bo masz go i możesz go dobrze wykorzystać. Nie schrzań tego :)

Jaszczur

2013-04-07, 00:11
kacza75 napisał/a:

Zobaczycie jeszcze trochę to my zrobimy taki rozpie**ol z władzą że hiroszima i nagaski razem wzięte będą pierdnięciem bobaska! Już niewiele brakuje.
P.S.Film zajebisty! Dałbym nawet 10 piw za niego. :) A jeśli jakaś gimbusiarska bladź go zacznie hejtować osobiście zajebie.



I tutaj pojawia się problem bo ta cała gimbaza, hipstery i inne dziwne wynalazki jakie nam w kraju rosną, niestety nie będą nic w stanie zrobić. Będą się bali ze jakaś krzywda im się stanie albo będą JP na 50 %. Ja osobiście jestem za tym żeby zrobić rewolucję w tym kraju ale świadomość tego że z jednej strony przede mną stanie policja która będzie miała prawo do użycia przemocy lub wojsko a za plecami stanie mi taki hipster to jakoś marne pocieszenie i zapał do tego mam :(

thoruus

2013-04-07, 00:25
"Pamiętacie tajne komplety czy historia była dla was za nudna w szkole? Zacznie sie to od nowa i prawdopodobnie z pomocą kościoła again" - Again? Pamiętasz jeszcze jak mówić w ojczystym czy not any more? Takimi tekstami chcesz dorzucać o za trudnej historii??

Rozumiem frustrację obecną Polską ale z tym niestety da się żyć. O wiele dłużej niż myślisz. Z wiekiem przychodzi wiele rzeczy, z zalet cierpliwość i wytrwałość ale też np. choroby, własne i bliskich. I już nie tak łatwo robi się "rozpie**ol" jak się wydawało choćby dekadę wcześniej. Nawet w Twoich Suwałkach ludzie JESZCZE JAKOŚ żyją. Umiemy sobie radzić w trudnych czasach.

A prawdziwi przywódcy nie rosną na drzewach, za to dość często bywa, że na drzewach kończą...

Dlatego nie ma się co internetowo spinać i kłócić, kto ile czasu i gdzie spędził i jakim patriotą jest. Nawet na głupim portalu dzielimy się niemal natychmiast... trwoga.