18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gaz łzawiący vs krowie mleko

~Sunday • 2012-11-27, 22:01
Strajk farmerów przeciw UE niedaleko Parlamentu Europejskiego w Brukseli z dnia 26.11.2012. Farmerzy zaatakowali oddziały prewencyjne policji polewając ich mlekiem ze szlauchów. Wykorzystano 15 000 litrów mleka. Policja w odwecie użyła gazu łzawiącego oraz wody aby rozproszyć rozjuszonych farmerów. Głównym powodem strajku był spadek cen żywności. Protest trwał dwa dni.

kolosialdo

2012-11-29, 13:27
Mogli jeszcze płatkami w nich rzucac :mrgreen:

angler

2012-11-29, 23:10
k***a i kolejny ułom, który uważa, że rolnicy są bogaci. Tak się składa, że ja mieszkam na wsi i odkąd zacząłem chodzić już było w czym pomagać.

Wszędzie jest lepiej gdzie Was nie ma. Jakoś ucichło wszystko o opodatkowaniu rolników, które miało wejść w życie.

Przedstawię Wam dlaczego.

Otóż gdy opodatkuje się rolnika ( moi rodzice niedawno przeszli na vat ) to musi on rozliczać się z Urzędem Skarbowym - US. I tak cały vat jaki rolnik uzyska ze sprzedaży musi zwrócić do US. Natomiast w przypadku gdy zakupi on różne artykuły rolnicze ( czyt. paszę, maszyny, nawozy itp.) może on ubiegać się o zwrot podatku. I my gdy jesteśmy już od ponad roku na vacie nie zapłaciliśmy nawet złotówki do US, natomiast oni musieli zwracać nam jeszcze parę groszy miesięcznie.

Co z tego wynika?

Rolnik ma ujemny bilans dochodowy, w wyniku czego żaden bank nie udzieli mu pożyczki. Bez pożyczki nie ma rozwoju i nie ma produkcji dla rolnika. A banki upadają, bo większość kasy czerpią właśnie z rolników, którzy w większość funkcjonują z kilkuset tysiącami długu na plecach.

I przestańcie pie**olić jak to im nie dobrze, bo ja kończę już studia, i każde wakacje zamiast jakieś staże to zapie**alam niejednokrotnie do północy, aby pomóc rodzicom. Nie mam żadnych świąt, żadnych urlopów. Jeśli tak dobrze na roli to kupcie gospodarkę i sobie pracujcie. Sporo gospodarstw bankrutuje, więc droga otwarta.