18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gaz łzawiący vs krowie mleko

~Sunday • 2012-11-27, 22:01
Strajk farmerów przeciw UE niedaleko Parlamentu Europejskiego w Brukseli z dnia 26.11.2012. Farmerzy zaatakowali oddziały prewencyjne policji polewając ich mlekiem ze szlauchów. Wykorzystano 15 000 litrów mleka. Policja w odwecie użyła gazu łzawiącego oraz wody aby rozproszyć rozjuszonych farmerów. Głównym powodem strajku był spadek cen żywności. Protest trwał dwa dni.

NafazowanyKoleś

2012-11-28, 23:28
bziktheblue napisał/a:



Że co, k***a ?



Gówno debilu. Jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział.

bored85

2012-11-28, 23:39
drut kolczasty pewnie z czasów dziadka adasia :hitler:

Mestiner

2012-11-28, 23:44
jest lepszy sposób zabawy mlekiem niż oblewanie nim policjantów ;)

kiper16

2012-11-28, 23:50
I bardzo dobrze, niech frajerstwo w brukselce wie, ze z producentami żywności nie ma co zadzierać, bo będą walić gruche do głównego zbiornika!

stworek

2012-11-29, 00:14
Poj***ni 15tyś litrów mleka zmarnować, toż mogli gnojówki użyć :/ a nie k***a mleko rozlewać.

jacek44

2012-11-29, 00:27
"Z powodu niskich cen żywności" to chodzi o to, że mało im za dostarczaną żywność płacą. To słowem wyjaśnienia, dla niezorientowanych.


A teraz podam Wam piękny przykład, jak to wygląda na naszym podwórku. Jest potężna ferma produkująca drób. Dokładnie kilkanaście hal, w których odchowuje się indyki. W 97 roku cena jednej tony paszy, którą te indyki są karmione, wynosiła 900zł. Po 10 tygodniu życia te indyki w hali, gdzie mieści się ich około 10tysięcy sztuk, zjadają średnio 10ton paszy tygodniowo. Czyli w około '97 roku tygodniowo na same jedzenie wydawało się dla nich 9tysięcy złotych plus koszty transportu. Cena za za kilogram żywca w skupie wynosiła średnio 5,02zł.
Niestety, ale cena paszy na przestrzeni lat wzrosła do średnio 1900zł, za tonę. Tygodniowo więc koszty karmienia wynoszą 19 000zł, plus koszty transportu - 19 500zł. I teraz uwaga, uwaga - cena żywca w skupie nadal wynosi około 5,02zł/kg.

Koszty produkcji wzrosły dwukrotnie, a to na samym karmieniu. Doszedł jeszcze droższy prąd, większe podatki, droższa woda, więcej kosztownych formalności ze strony weterynarii. A ceny detaliczne w sklepach? Na przestrzeni lat 1997-2012 wzrosły i to wielokrotnie.

Więc widać konkretnie, że coś tu jest nie tak. Nie zarabia producent, ten, który musi się w tym smrodzie nazapie**alać każdego dnia, wliczając wszystkie (dosłownie wszystkie) dni w roku, bo przy żywych zwierzętach nie ma się wolnego. Więc kto zarabia? Zarabia pie**olona biurokracja. A zwykły podatnik chcąc kupić indyka w sklepie, musi za niego zapłacić dużo więcej niż 5zł za kg.

I ferma o której piszę, a z którą mam styczność (bo jest blisko mnie) w zeszły tygodniu wstrzymała działalność. Rozmawiałem z właścicielem, który interes zaczął 32 lata temu. Powiedział mi tylko - zaczynałem za komuny, później była zmiana systemu, w 2004 wymyślili ptasią grypę, ale tak ch*jowo jak teraz, to nie było jeszcze nigdy...

Pracę straciło 39 osób.

timmy77

2012-11-29, 00:42
@mmmmmm2
Myślisz, że w Polsce nie ma efektywnych strajków? Tylko nie pokazują w telewizji tego, kumpel ze śląska opowiadał, górnik, że jak byli na strajku to 200m chodnika w 15 minut zdemontowali i do sejmu przez zamknięte okna powrzucali.

capoeiramen

2012-11-29, 05:16
To mleko dobrze będzie wpływać na cerę :lol:

bravoteampolska

2012-11-29, 08:55
To wszystko jest jebnięte .
Tyle mleka zmarnowali żałosne sk***ysyny .
Niskie ceny żywności , to jeszcze niższa cena sprzedaży surowców , czyli mniejszy zarobek dla rolnika , ale za to ludzie również rolnicy taniej żyją .

Gizmobba

2012-11-29, 08:58
Postawcie siebie w ich sytuacji ja ich popieram w 100%, dla nas jest dobrze jak ceny zywnosci ida w dół ale nie dla rolnika ktory pol roku temu kupił pasze za 100zł i wychodowal np swiniaka ktory wart teraz 80 zloty czyli on jest straty a jezeli cena tego swiniaka byla by nadal taka jak pol roku temu to zarobil by 140 zloty, czyli jak by spadek cen zywnosciu byl adekwatny do spadku cen surowca (paszy) to by nie musieli strajkowac bo nie bylo by sensu bo kazdy byl by zadowolony ;)

Np. w polsce jest teraz tak ze przez j***na unie ogranicza sie krowy, kury. No k***a bez przesady jak mozna kazac krowie dawac tylko 20 litrow mleka ja ona wyprodukuje 30l wiec rolnicy musza wypie**alc ta nadwyzke mleka bo zaplaca kare za nad produkcje;/ i sie nie dziwcie ze ceny od kad weszlismy do uni poszly tak w gore !!.

Nie wiem czy pamietacie co sie działo z cenami jajek przed wielkanaca ? dla nie wiedzacych napisze w skrocie... Unia europejska nakazala chodowca drobiu, powiekszenie klatek o 10 cm dla 1 kury przez co wielu chodowcow musialo ubic wiekszasc swojego gospodarstwa bo unia tak chce i przez to cena za jajko przed welkanoca wzrosla srednio o 40%.

Wiec nie pie**olcie po h*j oni strajkuja tylko wpierw zaglebcie sie w informacje na ten temat bo od 8 lat unia z polski robi jedno wielkie GÓWNO

susher

2012-11-29, 10:22
@up up
z tą niższą ceną sprzedaży chyba żartujesz. A co miałeś na myśli taniej żyją ??

kosaplaymaker

2012-11-29, 11:24
Magik2501 napisał/a:


Uważam, że trzeba być kawałek sk***ysyna żeby zabrać matce dziecko (niedawno była akcja, że psy siłą wyszarpali rodzinie ze wsi dziecko, bo tak nakazał sąd - żadna patologia, cała wieś przysza ich bronić, a policja swoje. Wolałbym chyba grzebać w śmietniku niż zrobić coś takiego), brać udział w prowokacjach jak na 11.11 w Warszawie albo bić teleskopową pałką kobietę. ch*j im w dupe i na imię.



Chłopie o czym Ty w ogóle pie**olisz ja się pytam?! Policja dostała rozkaz i mają go wykonać. Jeśli tego nie zrobi wypie**olą ich z roboty, a co za tym idzie chłop do domu pensji żeby utrzymać rodzinę. Ciekawe co byś k***a zrobił gdyby nie było tej Policji, a na każdym rogu by wypie**alali witryny w sklepach, gwałcili nasze żony, siostry i matki, jednym słowem rebelia w p*zdu?! A to że lali pałami na 11 listopada to bardzo dobrze! Może się nauczą te wszystkie pie**olone barany, że święto niepodległości tudzież ch*j wie jaki inny dzień to nie jest kolejny powód do napie**alania się. A potem słychać "My tylko szliśmy ulica a Policja się na nas rzuciła". pie**olenie o Chopinie. Skoro ktoś dostał z pały to widocznie zasłużył i ch*j!

kartnej

2012-11-29, 11:36
Dobrreee, TRZA obalić unie.

Ranger

2012-11-29, 12:12
Cytat:

z tą niższą ceną sprzedaży chyba żartujesz. A co miałeś na myśli taniej żyją ??



Pewnie chodzi o to, że mając taką samą wypłatę co kilka lat temu kupujesz z roku na rok coraz to tańsze produkty(bo na inne cię nie stać) ;)