18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gaz łupkowy, jak polski rząd sprzedał Polaków

extrime • 2012-06-04, 23:37
Uwaga !!! temat tylko dla potrafiących zrozumieć powagę sytuacji sadoli, gimbusom dziękuję , szkoda waszego cennego czasu by tracić 25 min życia. Polecam w tym czasie NK.

wciazszukam

2012-06-06, 12:48
@extrime
Wytknąłem kłamstwa wypowiedziane w zamieszczonym przez Ciebie materiale, nigdzie nie wspomniałem o polskim rządzie, a Ty mimo to wciskasz w moje usta że próbuję go wybielić - wydajesz się być zaślepionym człowiekiem i de facto niewiele różnisz się od ludzi na obecnej scenie politycznej. Zamiast toczyć merytoryczną dyskusję wszystko personalizujesz.

Nie twierdzę że przekażą prawo do wydobycia wyłącznie polskim firmom, ale polskim filiom firm zagranicznych - filiom w których pracują Polacy, w których awansować, zarabiać i rozwijać technologie będą Polacy. Przeczytałeś w ogóle ze zrozumieniem mój post, czy jesteś zbyt zajęty toczeniem piany z ust?

Co do rzekomo tajnego składu płynu szczelinującego - znowu próbujesz wmówić ludziom że są oszukiwani i dezinformowani. Nawet się tematem nie zainteresowałeś, ale głośno krzyczysz i wymyślasz kolejne kłamstwa. Tu masz skład płynu szczelinującego.

Co do wody i strat płynu szczelinującego - poczytaj raport z Łebienia. Wszystko tam jest dokładnie opisane.
- złoża znajdują się w warstwach skał nieprzepuszczalnych na głębokości 3,5-4,5 km
- zasoby wody pitnej czerpiemy z głębokości 10-20m
- ilość użytego płynu szczelinującego to prawie 18 tys. m3, czyli 18 milionów litrów
- na powierzchnię wróciło tylko trochę ponad 2mln litrów - reszta jest przechowywana na głębokości 4 km pod ziemią w warstwach nieprzepuszczalnych skał - dla porównania odpady radioaktywne składuje się na głębokości nieco ponad 300 m (i to na naszym podwórku)

Co do zużycia wody, sama Kancelaria Sejmu zużywa rocznie ponad 20mln kartek papieru. Wyprodukowanie takiej ilości zużywa od 30 do 47 mln m3 wody co równa się 30-47 miliardów litrów. Teraz zbierz cały przemysł papierniczy do kupy i wyobraź sobie oni zużywają wody. Nie wspomnę o ilości chemii i drewna zużywanych bez sensu na produkcję papieru celulozowego. Bardziej opłaca się wiec walczyć o powrót do papieru konopnego, który jest ekologiczny, łatwiejszy i tańszy w produkcji i lepszej jakości.

Podsumuję - w ogóle nie zainteresowałeś się tematem, obejrzałeś kilka filmów propagandowych i siejesz ferment. Tacy jak Ty byli w czasie WWII w SS - wystarczyło pokazać im film o tym jacy to żydzi są źli, a Ci ślepo szli ich tłuc, bez jakichkolwiek podejrzeń.

To Ty zacznij myśleć logicznie! Zanim coś powtórzysz, sprawdź na własną rękę czy to prawda.

Edit: znalazłem jeszcze materiał z prezentacji naszego Państwowego Instytutu Geologicznego przedstawiający porównanie zużycia wody w rejonach największego wydobycia gazu łupkowego w USA

extrime

2012-06-06, 14:34
WHO też wystawiło opinie że szczepionki na H1n1 są bezpieczne dla życia , i ogłosiło pandemię na świecie , i co z tego ?? Takimi materiałami łatwo manipulować .

Niemcy--- "Niemiecki rząd na razie sprzeciwia się wydobywaniu gazu łukowego w Niemczech ze względu na wątpliwości dotyczące metody tzw. szczelinowania hydraulicznego - informuje tygodnik "Der Spiegel".
(no patrz Niemcy takie głupie ze nie wydobywają, na szczęście Polak potrafi )

Fakty :
• w zeszłym roku w Rogowie koło Zamościa w wyniku badań prowadzonych przez pracowników Geofizyki Toruń przy użyciu ciężkiego sprzętu doszło do zanieczyszczenia wody pitnej w studniach oraz spękania ścian budynków. Woda nie nadaje się do picia do dnia dzisiejszego. Firma Chevron, która zleciła badania, nie przyznaje się do niczego, niemniej postanowiła przenieść planowany odwiert z Rogowa do Żurawlowa, wsi oddalonej o kilka km. Obecnie trwają zacięte protesty w tych wsiach, mieszkańcy zapowiedzieli, że nie dopuszczą do odwiertów! Na jedno ze spotkań z przedstawicielami firmy Chevron mieszkańcy zaprosili dziennikarzy lokalnych gazet, radia i TV, Ci widząc dziennikarzy opuścili miejsce spotkania!

• od początku roku 2012 obowiązuje Nowe Prawo Geologiczne i Górnicze stworzone pod naciskiem firm petrochemicznych, które automatycznie przyznaje koncesję na wydobycie firmie, jeśli ta stwierdzi, że jest ono opłacalne. Prawo umożliwia firmie eksploatującej złoże na wywłaszczenie właściciela gruntu, a właściciel nie może się nie zgodzić. Zezwala na rozporządzanie Twoją własnością przez obcą firmę! Firma ma dowolność wyboru albo wypłaci odszkodowanie albo wykupi Twoje ziemie i budynki, których cena rynkowa spadnie drastycznie wskutek powstania odwiertów, a Tobie każe się wynieść. Specjaliści od Prawa Konstytucyjnego twierdzą, że te zapisy są niezgodne z Konstytucją, wszak to Ty powinieneś decydować o formie odszkodowania, a wg wielu prawników ustawa narusza konstytucyjne prawo własności! Co więcej, prawo daje dowolność przedsiębiorstwu: nie musi ono rekultywować terenu objętego wydobyciem (przywracać do stanu poprzedniego), a może właśnie wykupić grunt i pozostawić go zniszczonym!!!

A tu masz fakt obalający twoją wyimaginowaną teorię bezpiecznego szczelinowania:

• firmy tłumaczą się, że płyn szczelinujący zawiera maksymalnie 2% chemikaliów, reszta to woda i piasek, ale nikt nie mówi oficjalnie, że do jednego pompowania płynu zużywa się wg różnych źródeł od 500tys. do 10mln litrów wody, co daje od 10 do 200tys. litrów chemikaliów, które są wpompowywane w ziemię za jednym razem. Przez jeden odwiert płyn szczelinujący wpompowywany jest nawet do 8 razy, co daje w sumie do 1mln litrów toksycznej chemii wpompowanej w ziemię! Co więcej, firmy mogą korzystać ze wszystkich źródeł wody bez ograniczeń i za darmo, zarówno wody pitnej jak i tej zawartej w zbiornikach wodnych!!! Jedynie ok. 35-40% płynu wraca z powrotem na powierzchnię, reszta zostaje w ziemi. Płyn, który wraca na powierzchnię jest jeszcze bardziej toksyczny niż ten wpompowany ponieważ zbiera z wnętrza ziemi dodatkowe związki chemiczne, metale ciężkie i materiał radioaktywny oraz metan i powinien być oczyszczany przez firmę, jednak oczyszczenie jest bardzo drogie i znacznie podnosi koszty, jak pokazują doświadczenia z USA firmy bez skrupułów wylewają nieoczyszczony płyn w miejsca, gdzie jest to niedopuszczalne! Chemikalia używane do szczelinowania są niezgodne z prawem UE i są w Unii nielegalne!!!

• Polska ma najniższe zasoby wodne w Europie, które są nawet mniejsze aniżeli te w Egipcie!!!

Sam fakt że w naszym kraju sprzedaje się coś (nie ważne czy to koncesja na wydobycie ,czy koncesje na cokolwiek innego )za 1% a w innym kraju to samo za 35 % daje do myślenia. Więc jakiego byś argumentu nie użył wobec tej afery , nie wybielisz poczynań rządzących , jest to ogromna strata kapitału który mógł wpłynąć do kasy państwa. Odpowiedzialni są za to ludzie obecnie sprawujący władzę .

Mógł bym tak mnożyć przykłady przez tydzień , ale nie mam ani zamiaru ani czasu przekonywać ciemnogród który jest zacofany w swoich zgubnych przekonaniach.

Gienek2

2012-06-06, 14:45
w sumie Norwegii jakoś tam pomogli ale chyba wyjątek potwietdza regułę...

Ladołamacz

2012-06-06, 21:00
Wielka Brytania ,Szwecja, Norwegia,Niemcy, Fancja,Bułgaria Te państwa nie dały się wyr*chać.
Tuks z merdającym ogonkiem tylko poszedł nastwił dupy i czekał. Aż ktoś go posunie...
Nigdy nie sądziłem ,że to powiem ale... Wstyd mi ,że jestem Polakiem.

atr

2012-06-06, 22:24
po pierwsze tzw. "ocena odziaływań na środowisko" polega na przelaniu przez koncerny naftowe
milionów dolarów na konta organizacji "dbających" o środowisko. podobnie wyglądała sytuacja z
gazociągiem Nordstream pod Bałtykiem. Ekolodzy tak ubolewali, nad biednymi zwierzątkami, straszyli
katastrofą ekologiczną, zachwianiem ekosystemu. Koncerny odpaliły im kasę problem zniknął,
a biadolenie ucichło.

jeśli chodzi o koncesję to Polska się sama wydymała, bo jak się szanowni urzędnicy zorientowali
po jakich cenach chodzą koncesje to było już za późno bo większość była już wykupiona

ten strasznie trujący i szkodliwy płyn do szczelinowania zawiera odpowiednio:
-99,51% woda i piach
-0,49% dodatki chemiczne
dodatki chemiczne:
-chlorek potasu 0,06%
-alkohol izopropylowy 0,085%
-guma guar 0,056%
-glikol etylenowy 0,043%
-węglan sodu/potasu 0,011%
-chlorek sodu 0,01%
-sole boranowe 0,007%
-kwas cytrynowy 0,004%
-N,N-dimetyloformamid 0,002%
-aldehyd glutarowy 0,001%
a teraz przeanalizujcie opakowania tego co codziennie jecie.

szczelinowanie nie jest nową metodą. zaczęto ją stosować po 2 wojnie światowej.
w Polsce jest również używana. przy eksploatacji tradycyjnych złóż, szczelinowanie stosuje się
w celu zwiększenia dopływu medium do złoża. jeżeli ktoś sądzi, że płyn do szczelinowania wpompowany
kilka kilometrów pod powierzchnię ziemii jest w stanie pokonać te skały będące nad nim i przedostanie
się stosunkowo płytko występujących wód gruntowych, jest niestety niedouczonym debilem

bajki o polach usianych wiertniami można również wyrzucić do kosza. po to stosuje się wiercenia
kierunkowe i nowoczesne wiertnie, z których można prowadzić nawet kilkanaście wierceń na raz
aby nie dopuszczać do takich sytuacji

temat cementowania odwiertu pominę, bo bełkot straszliwy, aż głowa boli.większość wypadków
spowodowana jest czynnikiem ludzkim. sprzęt przechodzi wręcz kosmiczne testy
aby otrzymać wszelakie atesty, a jego awarie są problemem marginalnym,ale jeśli ktoś chce spowodować
katastrofę ekologiczną to ją spowoduje

:idzwch*j: z taką propagandą na zamówienie

Legon

2012-06-07, 00:50
zanim obejrze to odrazu karny ku*as dla autora tematu , jakim prawem nazywasz zyda polakiem , zyd to zyd i tyle, w izraelu niech sobie rzadzi.

wciazszukam

2012-06-08, 12:18
@extrime
Doinformowałem się sam i po obejrzeniu tego materiału:
/watch?v=RvwEGLrATAk
przygotowanego solidnie, z podaniem źródeł czerpanych do niego informacji, zarysował mi się rzeczywisty obraz problemu. Uczynienie naszych zasobów własnością koncernów zagranicznych było procesem trwającym od dziesięcioleci i skrzętnie zaplanowanym. Rzeczywiście potężne lobby przemysłu naftowego i chemicznego odbyło z Polską stosunek seksualny typu analnego.

Zgadzam się, że trzeba te informacje podać do wiadomości publicznej i jak najbardziej rozprzestrzenić. Trzeba to jednak zrobić z głową i nie celować z materiałem w młodzież gimnazjalną, którą gówno obchodzi polityka i gospodarka, ale trzeba trafić do ludzi światłych. Używać popartych rzeczywistością argumentów (część tego co Ty pisałeś było naciągane - np.: skład płynu szczelinującego jako tajny), bo w przeciwnym razie, można tych co rzeczywiście mają władzę by coś zmienić, do siebie zrazić.

Jestem ciekaw jakie przepisy znajdą się w ustawie o wydobyciu węglowodorów i ich opodatkowaniu, wchodzącej w życie 13.06.2012.

Tak po prawdzie niewiele da się już zmienić, przynajmniej nie od strony legislacyjnej - jesteśmy w czarnej dupie. Wk***ia mnie, że większość ludzi jest na tyle krótkowzroczna, że jak ktoś im rzuci grubszą kasę za zanieczyszczenie ich własnego podwórka i odebranie zysków z jego użytkowania, to oni na to pójdą. Wystarczy tylko, że kasa będzie odpowiednio gruba.

Swoją drogą Żydzi rzeczywiście są cwani. Mają tą swoją Torę i Talmud, żyją ściśle wedle sformułowanych tam logicznie praw i są górą. Mają pieniądze, stworzyli więc świat konsumpcyjny, w którym ten ich pieniądz jest bogiem. Dzięki temu mogą zrobić wszystko co im się podoba. Z tego co przeczytałem ostatnio w focusie ludzi nieprzekupnych jest znikomy odsetek. Większość z nas polega na instynkcie i woli przetrwania - woli zagarnąć szybko dla siebie i krewnych, niż chronić ogół i ewentualny odsetek zysku płynącego z tej decyzji odebrać w bliżej nieokreślonej przyszłości. Śmiem twierdzić, że nawet rewolucje i obalenie rządu nie pomoże nic zmienić. Spowoduje to, że przyjdą następne k***y (jakoś ten bajzel trzeba trzymać w ryzach) i sprzedadzą się tak samo jak poprzedni, bo przecież mentalności całej ludzkości nie sposób zmienić jedną rewolucją. W kilku słowach: nieubłaganie dążymy do samozagłady.

extrime

2012-06-08, 21:32
wciazszukam,
Miło słyszeć , że zamieszczenie problemu (nie ważne na jakim forum) , daje do myślenie i przekonuje ludzi do podejmowania ciężkich tematów.
Niech 10% sadoli, gimbusów, kwadratów :) których to obejrzało zainterweniuje , roześle materiał znajomym lub zamieści w opisie GG , a wierze, że efekt domina przeleje wcześniej czy później szale na korzyść społeczeństwa.
Nie wolno się poddawać NIGDY! nie wolno mówić , że jest już za późno, trzeba walczyć o swoje!!!