18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gaz łupkowy, jak polski rząd sprzedał Polaków

extrime • 2012-06-04, 23:37
Uwaga !!! temat tylko dla potrafiących zrozumieć powagę sytuacji sadoli, gimbusom dziękuję , szkoda waszego cennego czasu by tracić 25 min życia. Polecam w tym czasie NK.

Pain1610

2012-06-05, 18:01
Dlatego ja nie zagłosuje wcale... bo na kogo mam k***a głosować? Na kaczke z której cały świat się śmieje ? Na donalda co Polske sprzedaje? Czy na kolejnego debila co nie wiem czy jego partyjni koledzy to faceci czy mężczyźni (czyt. palikot).

Nie widzę żadnej przyszłości.

alalai

2012-06-05, 18:11
extrime
twój komentarz zaczynający się słowami "tak debilu" od razu stwierdza twój poziom, no cóż nie wysoki .
sprzedają między swoimi firmami to niech sprzedają, na tym polega wolny rynek jakbyś niezauważył. apropos ryzyka, jakoś amerykanie kupowali sobie mieszkaaka na kredyty, chętnych sporo było a później wyszło szydło z worka

a po drugie to wydają wogóle koncesje na wydobycie, jak dobrze mi wiadomo to na razie są koncesje na poszukiwania. na wydobycie będą dopiero gdy zostaną zakończone odwierty poszukiwawcze.

a po trzecie umowy z gazem łupkowym są niejawne

pewnie gdybyś TY rządził to Polska byłaby istnym rajem

Allin23

2012-06-05, 18:17
Na drzewach k***a powinni wisieć ci, co własny kraj za grosze sprzedają obcym.

Jasne, teraz każdy mądry i mówi, że to naród na nich głosował. Dobrze, głosował, ale jak ja się pomylę i wpuszczę do domu kogoś, kto podaje się za pana z gazowni, a okaże się złodziejem - to go o ile będę mógł, to zatłukę. Tak samo ze sprzedawczykami. Miał być jakiś tam rząd a okazało się, że banda złodziei.

A potem my będziemy dzieciom tłumaczyć, czemu pod hamerykańską okupacją w kopalniach robimy.

I te k***y z USA jeszcze chcą, żebyśmy im płacili po wycofaniu wojsk za to, że pojeżdżą po pustyni a mi koło domu wyrzutnie budują, co jest mniej niż 4 kilometry od cywilnej ludności.

extrime

2012-06-05, 19:36
alalai po twoich komentarzach wnioskuję ,że nawet nie obejrzałeś w całości materiału , a robisz wielkie wywody.
Jesteś klasycznym przykładem książkowo opisanego IDIOTY, co to coś tam słyszał ale nie wie dokładnie co gdzie i jak, a najwięcej ma do powiedzenia.
Proszę cię z całego serca, nie wypowiadaj się już w kwestii której nie pojmujesz, i sądząc po wypowiedziach nigdy nie zrozumiesz.
Nie ma sensu dyskutować z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Pi...........is

2012-06-05, 21:07
Oglądać oglądać, bo taki rzeczy w telewizji nie zobaczycie.

Cóż to było wiadome od dawna, przynajmniej pewna część osób wraz ze mną i mam nadzieję ze społeczności sadola wiedziała o takich wybrykach.

Jest pewien mały problem informacje (poza internetem i to tylko na kilku stronach) nie rozchodzą się, a społeczeństwo jest za głupie by doszukiwać się takich rzeczy.

Do dzieła panowie niech się zacznie rewolucja :evil:

kózka

2012-06-05, 22:07
@alalai

Czy obejrzałeś ze zrozumieniem wszystkie filmiki, które zostały zamieszczone w tym temacie ? Było jasno powiedziane, że koncesja na poszukiwanie = wydobycie. Jeśli chodzi o te twoje domniemania o "nieopłacalności" próby wydobycia, to jest żenujące. Pewnie, lepiej nakryć się warstwą mułu i przegapić szansę. Oczywiście, najwspanialszy pomysł na świecie - sprzedać koncesje za 1% wartości, aby nachapało się kilku idiotów z rządu (Polskę sporządzenie odwiertów i spisanie informacji geologicznej kosztowało 200 mld zł), teraz info jest sprzedawane za 137 tyś. za 1000 km2 obszaru) :shock: Dostali porządnie w łapę i tyle. Przetargi wystawiono na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Co śmieszniejsze te amerykańskie firmy zaciągają kredyty na "poszukiwania", a nasze polskie firmy jak PGNiK, dysponowały kilkomilionową nadwyżką, co za tym idzie możliwością wykupienia wszystkich koncesji. Więc pytam się na ch*j nam ci hamerykanie ?! Jedyne sensowne rozwiązanie - wyj***ć tych pie**olonych zdrajców |którzy sprzedają się jak k***y| z tego kraju. Dziękuję . :roll:

snickers15

2012-06-05, 22:27
większość z Was czyli użytkownikówSadola ma więcej niż 18 lat więc możecie zdziałać coś więcej niż tylko komentowanie tych postów i wk***ianie się na nasz j***ny rząd.
Powysyłajcie ten temat znajomym, pozamieszczajcie go na swoich blogach, stronach internetowych, tablicach na FB cokolwiek bo przeciwko kilkuset tysiącom polaków tylko zbrojny oddzew może coś działać a raczej do tego się nie posuną, zbyt dużo by mogli stracić a później tylko nowa konstytucja,prawoi wszystkich post-komunistycznych sk***ysyów wypie**olić od koryta.

Zieniu7

2012-06-05, 23:25
ale co my mozemy?

Plewin94

2012-06-05, 23:39
Możemy wiele..
Przede wszystkim przestać dawać się dymać i zacząć nagłaśniać sprawę, bo jak na razie wie o tym zaledwie odsetek ludzi. Boże jakie to smutne :(

Koniol

2012-06-06, 02:02
Zieniu7 napisał/a:

ale co my mozemy?



Oj bardzo dużo możemy nie wiem czy pamiętasz całkiem niedawno sprawę z ACTA
Powiem bez pieprzenia: W h*j ludzi wyj***ło na ulice.
Fakt faktem podpisaliśmy ACTA ale pomyśl coś w tym jest skoro możemy się zebrać w sprawie ACTA to możemy się zebrać w wielu innych sprawach np. gazu łupkowego.
To naprawdę nie jest skomplikowanie wysyłajcie to znajomym dodawajcie na FB 5minut roboty a może uda się ugrać coś więcej niż obietnice od donalda, że będzie się żyło lepiej :loldev:
;>

.3lite

2012-06-06, 02:25
I to jest takie pie**olenie, następny temat który k***a zniknie w deszczu gówna internetu a jak się jakiś nowy pojawi to te same biadolenie będzie, że jak to na ulice nie wyjdziemy itd.

Sam nie wiem co by można było zrobić ale wiem jedno - ten zj***ny naród (ludzie) nie ma to jaj.

wciazszukam

2012-06-06, 02:32
Dużo przeinaczeń w tym materiale. O ile nie orientuję się zbyt dokładnie w rzeczywistych i rzetelnych statystykach awaryjności odwiertów wydobywczych gazu ze złóż niekonwencjonalnych, o tyle o koncesjach trochę poczytałem po obejrzeniu tego materiału.

1. Koncesja na poszukiwanie gazu ze złóż konwencjonalnych czy niekonwencjonalnych NIE wiążą się z koncesją na wydobycie
2. Nikt nie ma koncesji na wydobycie gazu ze złóż niekonwencjonalnych w Polsce, bo żadne przepisy na razie tego nie regulują
3. Treść ustawy regulującej obydwa powyższe zagadnienia, jak i zaostrzającej przepisy środowiskowe, powiększającej ważność opinii okolicznej ludności przy ewentualnym podejmowaniu wydobycia itd. poznamy dopiero 13.06.2012 o godzinie 13:00 . Nie mam pojęcia skąd jakiekolwiek światłe umysły mogą już w tej chwili wiedzieć za ile sprzedaliśmy nasz gaz.

Co do podmiotów mających na chwilę obecną koncesje na poszukiwania to owszem, są to w dużym stopniu podmioty z kapitałem zagranicznym, jednak w ich polskich filiach pracujemy w dużej części my, Polacy. To my sami będziemy rozwijać tą technologię, kształcić rodzimych inżynierów i budować tą gałąź gospodarki. Znając możliwości moich rodaków, za kilka lat i przy dobrych wiatrach, na czele ExxonMobil, czy Chevron może stać kilku Polaków. Kto wie?

Kwestie środowiskowe łączą się bezpośrednio z zaufaniem społecznym - dopóki firmy wydobywające gaz łupkowy będą przestrzegać rygoru bezpieczeństwa, dopóty będą mogli w spokoju czerpać zyski. Uwierzcie jednak, że wystarczy kilka potknięć, kilka zatrutych studni w prywatnych gospodarstwach, by posypała się lawina protestów, ogólnego sprzeciwu i produkcja będzie musiała stanąć.

tu możecie zobaczyć kto poszukuje na waszym podwórku

Jeśli ktoś ma ochotę przeczytać raport środowiskowy z pierwszego odwiertu poziomego, weryfikującego możliwą obecność gazu łupkowego w Polsce, niech kliknie Raport z Łebienia tutaj

extrime

2012-06-06, 08:22
wciazszukam,

"Koncesja na poszukiwanie gazu ze złóż konwencjonalnych czy niekonwencjonalnych NIE wiążą się z koncesją na wydobycie " --- Już widzę Tuska jak klepie amerykanów po ramieniu i mówi, dzięki chłopaki za znalezienie gazu ,teraz nasze Polskie firmy przejmą od was odwierty i zaczną wydobywać gaz tylko dla Polaków.
Zacznij myśleć logicznie.

"Kwestie środowiskowe łączą się bezpośrednio z zaufaniem społecznym - dopóki firmy wydobywające gaz łupkowy będą przestrzegać rygoru bezpieczeństwa"---- i dlatego większość chemikaliów które będzie wtłaczane w ziemie jest ściśle tajna, zobowiązaliśmy się dostarczać wodę za darmo tylko dlatego by uniknąć kontroli wygenerowanych ścieków które będą przenikać do gleby, sprzedając 1 litr wody za choćby 1 grosz , łatwo było by obliczyć jakie ścieki wymieszane z chemią ze szczelinowania zostały by pod ziemią.Przypomnę, że na jeden odwiert trzeba ok 10 milionów litrów wody.

Trzeba się organizować za wczasu póki możemy coś zmienić , nie rozumiem dlaczego wybielasz tak nasz rząd ? mało afer generują , nie tak dawno próbowano nam wcisnąć pandemię grypy H1n1 , i zarobić na przymusowo kupowanych szczepionkach .Tylko dzięki petycji ludzi i tego typu filmikom rozsyłanych po necie udało się Polsce uniknąć ogromnej straty pieniędzy na zakup szczepionek z którymi inne kraje nie mają teraz co zrobić.
Czy musi się coś bardzo złego wydarzyć byś zrozumiał powagę sytuacji , czy na prawdę nie zależy ci na przyszłości swojej i własnych dzieci?

MYŚL LOGICZNIE !!!

veno

2012-06-06, 10:59
k***a już mnie to zaczyna Wk***IAĆ, że wszyscy Polskę robią w ch*ja ... politycy patrzą tylko na pieniądze i własny zysk... to trzeba zmienić, trzeba zrobić k***a rewolucje ! ...