18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Festiwal Słowian i Wikingów - Wolin

dadzbog2 • 2013-04-17, 16:25
Chciałbym Wam przybliżyć nieco klimaty w których się obracam no i oczywiście jednocześnie moje hobby. Moja przygoda z "Rycerką" zaczęła się równe dziesięć lat temu jako 12 letni chłopak trzymałem sztandar mojego Rodu na bitwach, aż do teraz gdzie stoję u boku moich pobratymców razem w boju. Pierwszy film, jest o największym festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, Drugi zaś już o tym co mnie osobiście najbardziej kreci w klimacie - walka. Oczywiście, odtwórstwo to nie tylko bitwy, ale i rzemiosło, muzyka itd. Dla mnie osobiście, klimat, który jest na festiwalach jest wyjątkowy. Zachęcam Was, jeżeli będziecie mięli okazję, jedźcie na festiwal i przekonajcie się sami!
Pozdrawiam Dadźbóg!





Dorzucam nieco zdjęć !


Poniżej ja i mój kuzyn. ( ja lewa kuzyn prawa (bijemy sie na kije, dlatego,że kuzyn nie miał swojej przeszywanicy akurat, a żeber nie chcemy mieć połamanych :-) ))


















Jeżeli się spodoba, dorzucę więcej :)

SŁAWA!!

Kat

2013-04-19, 14:46
A te kamienie to co roku zwozicie? :D hehe ;)
Beczka piwa za pasję!
Sława!

barni132

2013-04-19, 15:20
dadzbog2 byłoby mi bardzo miło ;)

ParalitykDance

2013-04-19, 16:48
Kat napisał/a:

A te kamienie to co roku zwozicie? :D hehe ;)
Beczka piwa za pasję!
Sława!



Kamienie nosimy na biegu wojownika :D Jakies 60% osob ( cwiczacych kondycje w ciezkim sprzecie ) pada przed koncem.

Standardowy biego wojownika ( spotykany na festiwalu w Ryni np ) wyglada tak:
Dostajesz do lapy 15 kg kamien. Masz z nim:
1. Przebiec po tarczach. - 20-30 m
2. Zrobic slalom miedzy kijkami - jakies 40-50 m
3. Dobiec do stanowiska oszczepu i trafic ( przebic ) oszczepem w wiszacy worek, jesli sie nie przebije to biegniesz, podnosisz i rzucasz do skutku. ( tutaj zostawiasz kamien na ziemi )
4. Biegniesz dalej slalom miedzy kolejnymi kijkami. ( trzymajac kamien )
5. Masz do przeciecia jablko wbite na kijku. Musisz trzymajac kamien wyciagnac miecz z pochwy i przeciac jablko.
6. Nastepnie biegniesz kolejne 50 m do miejsca z kregiem z liny. Z odleglosci okolo 3 m musisz wrzucic kamien do srodka kregu, jesli sie wytoczy biegniesz po niego i rzucasz do skutku.
8. Teraz juz biegniesz do mety i dowiadujesz sie jaki miales czas.

Naprawde ludzie z mega kondycja moga wysiasc w trakcie biegu :)

Do tego w trakcie owego biegu nie poruszasz sie po twardym podlozu, lub wydeptanej trawce. Jest to nad brzegiem zalewu na piaszczystej, grzaskiej plazy ;) Co dodaje + 10 do trudnosci :P

dadzbog2

2013-04-20, 12:25
ParalitykDance napisał/a:



Kamienie nosimy na biegu wojownika :D Jakies 60% osob ( cwiczacych kondycje w ciezkim sprzecie ) pada przed koncem.

Standardowy biego wojownika ( spotykany na festiwalu w Ryni np ) wyglada tak:
Dostajesz do lapy 15 kg kamien. Masz z nim:
1. Przebiec po tarczach. - 20-30 m
2. Zrobic slalom miedzy kijkami - jakies 40-50 m
3. Dobiec do stanowiska oszczepu i trafic ( przebic ) oszczepem w wiszacy worek, jesli sie nie przebije to biegniesz, podnosisz i rzucasz do skutku. ( tutaj zostawiasz kamien na ziemi )
4. Biegniesz dalej slalom miedzy kolejnymi kijkami. ( trzymajac kamien )
5. Masz do przeciecia jablko wbite na kijku. Musisz trzymajac kamien wyciagnac miecz z pochwy i przeciac jablko.
6. Nastepnie biegniesz kolejne 50 m do miejsca z kregiem z liny. Z odleglosci okolo 3 m musisz wrzucic kamien do srodka kregu, jesli sie wytoczy biegniesz po niego i rzucasz do skutku.
8. Teraz juz biegniesz do mety i dowiadujesz sie jaki miales czas.

Naprawde ludzie z mega kondycja moga wysiasc w trakcie biegu :)

Do tego w trakcie owego biegu nie poruszasz sie po twardym podlozu, lub wydeptanej trawce. Jest to nad brzegiem zalewu na piaszczystej, grzaskiej plazy ;) Co dodaje + 10 do trudnosci :P



Biorąc pod uwage ile jescze możn wypić noc przed tym.. :D

Kat

2013-04-20, 15:50
Chciałem w tym roku obciąć kudły... Ale powiedziałem sobie, że dopiero jak odwiedzę Wolin. :) Naturalnie z moją lubą. A jak mi się uda, to pewnie przez przypadek się miodku napijemy. :>
Wracając jeszcze do Chwały i Sławy.
Chwała brzmi bardziej "po polsku", natomiast Sława brzmi bardziej międzynarodowo i słowiańsko.
A Słowianie, to nie tylko Polacy!
Dziękuję, dobranoc. Koniec strugania mądrego. :P

Sława!
(Chwała bogom, pokój przodkom!)

dadzbog2

2013-04-20, 17:36
Kat napisał/a:

A jak mi się uda, to pewnie przez przypadek się miodku napijemy. :>


Mam taką nadzieje!
Kat napisał/a:

Wracając jeszcze do Chwały i Sławy.
Chwała brzmi bardziej "po polsku", natomiast Sława brzmi bardziej międzynarodowo i słowiańsko.


Podpinam się pod to:)

ParalitykDance

2013-04-23, 01:45
Ja sie przywyczailem juz do okrzyku "slawa!" jakos tak wpisuje sie w cala ta otoczke podczas bitew. Jednoczesny krzyk z setki gardel "SLAWAAAA" robi wrazenie mimo wszystko. I powoduje pewna wiez miedzy ludzmi :)

dadzbog2

2013-04-23, 18:35
Witam!
Moja pierwsza wstawka została odebrana przez Was bardzo ciepło i otwarcie, więc pozwoliłem sobie na kontynuacje tematu walki na festiwalach/festynach archeologicznych wczesnego średniowiecza.
Mamy tu relacje z Grzybowa (i jednocześnie zapowiedź następnego festynu) ujęcia godne uwagi!

(Większość filmów jest z festiwalu w Leśnie ( w tym roku odbędzie się 28-30 czerwca-mam nadzieje, że uda mi się tam zawitać!))
Oto kilka ujęć z Leśna '12 ( na dysku mam materiały z Leśna '05 nawet:) ) przedstawiające walkę Bohurtową:




A tu : Dawid vs Goliat





Jak przypadnie do gustu, dodam jeszcze w komentarzach!
A tu link do pierwszej wstawki: http://www.sadistic.pl/xvi-festiwal-slowian-i-wikingow-wolin-vt191320.htm#2043030
Pozdrawiam Dadźbóg!
Sława, Chwała!!

Cavaleria

2013-04-23, 18:52
Całkiem spoko to wygląda w większej grupie. Natomiast jeśli chodzi o pojedynki... Są tam jakieś zasady i punktacja czy machają bronią jakby osy odganiali?

dadzbog2

2013-04-23, 19:07
W walce bohurtowej liczy się ile razy trafiłeś przeciwnika w danym czasie i takie małe "szoł" musisz dać (dominować w walce), jest jeszcze jeden "rodzaj" walki ,po prostu walka na punkty (punkt to trafienie) do 3 czystych uderzeń. Mam nadzieje, że wyjaśniłem.. :) ( walkę na punkty wrzucę przy dodawaniu materiału w komentarzach :) )

St...........el

2013-04-23, 19:20
Zajebiście, że są jeszcze tacy popie**oleńcy, co będą się bawili w rycerzy, odtwarzali wojny itp... podobnie jak bractwo czarnoprochowe, które jest niedaleko mojego miasta. Wszyscy pozytywnie zakręceni, fajni ludzie. Tak trzymać

:ok:

Zgon14

2013-04-23, 19:26
nie masz jakiś fotek z wypadków przy pojedynkach czy walkach?

dadzbog2

2013-04-23, 19:39
Zgon14 napisał/a:

nie masz jakiś fotek z wypadków przy pojedynkach czy walkach?


Mam dość sporo,jedne z ciekawszych mam w pierwszym temacie, link do niego podałem pod filmami:) Będę dorzucał co jakiś czas, zdjęcia i filmy:)

Loaloa

2013-04-23, 19:43
Czy heteroseksualista też może się zapisać do takiego bractwa?

dadzbog2

2013-04-23, 19:50
Loaloa napisał/a:

Czy heteroseksualista też może się zapisać do takiego bractwa?


Osobiście, nie wiem jak traktować tak głupie posty więc pozwolisz , że Cie zignoruje. Nic osobistego.