18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Festiwal Słowian i Wikingów - Wolin

dadzbog2 • 2013-04-17, 16:25
Chciałbym Wam przybliżyć nieco klimaty w których się obracam no i oczywiście jednocześnie moje hobby. Moja przygoda z "Rycerką" zaczęła się równe dziesięć lat temu jako 12 letni chłopak trzymałem sztandar mojego Rodu na bitwach, aż do teraz gdzie stoję u boku moich pobratymców razem w boju. Pierwszy film, jest o największym festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin, Drugi zaś już o tym co mnie osobiście najbardziej kreci w klimacie - walka. Oczywiście, odtwórstwo to nie tylko bitwy, ale i rzemiosło, muzyka itd. Dla mnie osobiście, klimat, który jest na festiwalach jest wyjątkowy. Zachęcam Was, jeżeli będziecie mięli okazję, jedźcie na festiwal i przekonajcie się sami!
Pozdrawiam Dadźbóg!





Dorzucam nieco zdjęć !


Poniżej ja i mój kuzyn. ( ja lewa kuzyn prawa (bijemy sie na kije, dlatego,że kuzyn nie miał swojej przeszywanicy akurat, a żeber nie chcemy mieć połamanych :-) ))


















Jeżeli się spodoba, dorzucę więcej :)

SŁAWA!!

dadzbog2

2013-04-18, 17:15
ParalitykDance napisał/a:


Tarcza "Migdal" od ramienia do kostek ( a mam 186 cm wzrostu ) z umbem

To wiem czym podpieracie namiot! :D Mając taki wzrost i taka tarcze.. to ciężko Cie punktować:)Jedyna moja przewaga którą często wykorzystuje to to, zę jestem leworęczny! :) No ja mam dość podobnie z zestawieniem swojego sprzętu..
Sszłom ( tylko dla lansu ) Gjermundbu do walki + oplot kolczy + czapa z ochrona na kark i poliki, przyszwa + kolczuga karwasz chyba 3mm skóra, rekawica tłumiona filcem i na to kolczuga..( i chyba muszę doszyć więcej filcu..bo dostałem na treningu i dość zabolało ) i nagolenie tez skóra 3mm.. no i mam migdał też, ale bez umba..z reszta widać ma zdjęciach:)

Gdzięs na dysku wykopałem taką walkę... nie wiem kto to i jak to się znalazło u mnie:)

ParalitykDance

2013-04-18, 17:32
A widziales kiedys kolczuge sprowadzana z indii? Raz mialem okazje wlasnie na Ryni byl koles z norwegii... Koleczka srednicy chyba 6 mm, nitowane (!), podobno w kolczudze ich jest kilkadziesiat tysiecy jak nie lepiej... Skladala sie jak material a koszt na polskie to bylo okolo 8 tys zl...

dadzbog2

2013-04-18, 19:01
Widziałem :) ale są takie też 9mm klepane nitowane, i wojmir je sprzedaje za 3,5 tys? a jak byłem w kanadzie u brata, to tam patrzylismy na ebay to na przeliczeniu na polskie 999zl? smieszna cena była :) i chyba kaptur kolczy dawali gratis:)

wyslannik

2013-04-18, 20:11
Amon Amarth nagral teledysk w Wolinie :) moje miasto :P

ParalitykDance

2013-04-18, 22:15
wyslannik napisał/a:

Amon Amarth nagral teledysk w Wolinie :) moje miasto :P



Tutaj masz swietny utwor :)



Wracajac do rozmowy :D Wlosi sa smieszni. Kiedys spotkalem jednego "Wikinga" z wloch :) Przedstawial sie "I'm GOR like IGOR but without I" :P Czlowiek-czolg. 209 cm wzrostu, same miesnie i opancerzenie godne T-34... On poprostu jechal po ludziach jak buldozer.

dadzbog2

2013-04-18, 23:56
ParalitykDance napisał/a:



Tutaj masz swietny utwor :)


Wracajac do rozmowy :D Wlosi sa smieszni. Kiedys spotkalem jednego "Wikinga" z wloch :) Przedstawial sie "I'm GOR like IGOR but without I" :P Czlowiek-czolg. 209 cm wzrostu, same miesnie i opancerzenie godne T-34... On poprostu jechal po ludziach jak buldozer.



TYR :D dobra nuta:D kurde.. ja ma 175.. ja widze takich "tanków" to wole sie ciut wycofać :D

barni132

2013-04-19, 00:46
Świetna sprawa! Chciałbym przyłączyć się do jakiegoś bractwa, tylko ni cholery nie wiem gdzie szukać...

dadzbog2

2013-04-19, 00:53
barni132 napisał/a:

Świetna sprawa! Chciałbym przyłączyć się do jakiegoś bractwa, tylko ni cholery nie wiem gdzie szukać...


Skąd jesteś, powiedz to napiszę Ci gdzie szukać ekipy ;)

barni132

2013-04-19, 00:58
dadzbog2 napisał/a:


Skąd jesteś, powiedz to napiszę Ci gdzie szukać ekipy ;)



Śląsk, Gliwice :) Wiem, że są w okolicy bractwa rycerskie, ale to mnie nie interesuje aż tak.

dadzbog2

2013-04-19, 01:56
barni132 napisał/a:

Świetna sprawa! Chciałbym przyłączyć się do jakiegoś bractwa, tylko ni cholery nie wiem gdzie szukać...


Po tym poscie, pomyślałem, że interesuje.. ale no! :) może kiedyś sie zobaczymy na placu boju:)

ParalitykDance

2013-04-19, 02:07
Cytat:

ja widze takich "tanków" to wole sie ciut wycofać



Tanki jak tanki ja co jakis czas trenuje z kumplem 197 cm wzrostu i dobre 40 kilo wiecej ode mnie, wiec ucze sie jak sobie z nimi radzic ;)

dadzbog2

2013-04-19, 11:27
No to ja jedynie włócznią bym usiekał.. albo po udach nabijał :)

barni132

2013-04-19, 12:49
dadzbog2 napisał/a:


Po tym poscie, pomyślałem, że interesuje.. ale no! :) może kiedyś sie zobaczymy na placu boju:)



Haha, źle się zrozumieliśmy ;P Interesuje, tylko że w okolicy są lata ok XVw. a ja bym wolał coś starszego :) najbardziej jakieś bractwo wikingów, bo ponoć i z wyglądu pasuje :)

ParalitykDance

2013-04-19, 13:09
NA wlocznika jest prosty sposob w walce 1v1. Ale wychodzi to najlepiej z okraglakiem a nie migdalem :P Wystarczy po jego uderzeniu przydusic mu wlocznie tarcza do gleby i jechac po calej dlugosci, zeby nie mogl podniesc az przylozysz mu miecz do gardla :P
PUNKCIK!

dadzbog2

2013-04-19, 13:16
barni132 napisał/a:



Haha, źle się zrozumieliśmy ;P Interesuje, tylko że w okolicy są lata ok XVw. a ja bym wolał coś starszego :) najbardziej jakieś bractwo wikingów, bo ponoć i z wyglądu pasuje :)

:) no to super.. :D postram się pogadać z znajomymi z wczesnego, i którzy sa gdzies w Twoich okolicach, i no... namiary na pw Ci wysle:)
A co do włóczni, to robilem podobnie..a , ze leworeczny jestem, to szybko migdałem odbijałem włócznie, i szybko jak tylko dało rade biłem w "kask" albo w udo.. i tez punkt:D