18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ferma norek w Pabianicach

Harkness • 2020-12-03, 18:08
Cytat:

Fundacja Viva! opublikowała szokujące materiały będące wynikiem kilkudniowego śledztwa na fermie norek w województwie łódzkim, podczas którego zarejestrowano szereg nieprawidłowości dotyczących łamania ustawy o ochronie zwierząt.

W ramach prowadzonego śledztwa ferma była pod obserwacją w dniach 6–10 listopada. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje stosowania przemocy wobec norek, m. in.: wyciąganie z klatek, przenoszeni i szarpanie zwierząt za ogony, uderzanie zwierzętami z impetem o betonowe podłoże i klatki, przydeptywanie ich, wpychanie zwierząt na siłę do małych klatek oraz nieprawidłowy ubój. Rażące naruszenia prawa pokazują, w jaki sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. Fundacja Viva! złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.



:idzwch*j:


Jak za mocne to na harda.

Rebeliant

2020-12-03, 18:16
"Rażące naruszenia prawa pokazują, w jaki sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. Fundacja Viva! złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. "

To jest zwyczajne kłamstwo i manipulacja.

A prawda jest taka, że zaobserwowane naruszenia prawa pokazują w jaki sposób traktowane są zwierzęta w fermie, gdzie wykonano nagranie i w dniach prowadzenia tejże obserwacji. Jest też wielce prawdopodobne, że w innych dniach sytuacja jest podobna. A jaka to ferma? Tego nie wiemy, bo skoro kłamali w sposób tak oczywisty, to ich relacja na temat miejsca i czasu nie może być uznana za prawdziwą bez innych dowodów, zebranych legalnie przez policję.

Przez takie akcje właśnie uważam ekonazistów za ścierwo, bo mogli robić wszystko poza kłamstwem, manipulacją i łamaniem prawa i byłoby zajebiście.


Co dalej powinno się zrobić? Powiadomić odpowiednie organy, czyli prokuraturę. A prokuratura zleci ustalenie czy nagranie miało miejsce we wskazanym w zawiadomieniu miejscu, czy osoby widoczne na nagraniu tam faktycznie przebywały i wtedy będzie można postawić zarzuty tym zwyrodnialcom.

Pozostanie jeszcze odrębna kwestia, czy właściciel o tym wie i akceptuje i czy osoby zatrudniane do zarządzania przedsiębiorstwem także o tym wiedzą i akceptują, bo wtedy można poszerzyć grono oskarżonych.

jawox

2020-12-03, 18:17
Zamknąć tych k***ich synów nago w klatce z setką takich norek to by sprawiedliwość się dopełniła sama. A tym cwe*om z filmu murzyński kaban w dupę!

slepakk

2020-12-03, 18:18
A futerko to by każda chciała nosić :lol: da się bardziej humanitarnie ale chopy pewnie za najniższa krajowa zapie**alają po podstawówce także nie pie**ola się z futrzakami. Jaka płaca taka praca a po tysiącu za j***nych norek to robisz to jak z karpiem na wigilię. Takie fakty...

Janusz_k

2020-12-03, 18:25
slepakk napisał/a:

A futerko to by każda chciała nosić



Gówno prawda, moja żona nie chce tych futer.

Ce...........00

2020-12-03, 18:33
@Rebeliant

Zobacz go... pie**olony bogol. Za to ich nienawidzę... Sra forsą, bilonem się podciera, a na porządną ekipę mu szkoda sknerusowi zaj***nemu! Ale mnie zawiść zżera.
Dlatego zostałem ekologiem. Mogę bezkarnie niszczyć fortuny takim sk***ysynom. Myyyk bażanta na posesje! k***a, nie zdechł przy upadku. Ahh, do ciupy za zabicie osobnika zagrożonego gatunku nie pójdzie, ale przynajmniej zamkną mu ten szrot...

Halo ? Inspektor środowiska? Przypadkiem natknęliśmy się na kolejne przedsiębiorstwo, które zajmuje tereny lęgowe bekasa.

Rebeliant

2020-12-03, 18:40
Cenzurator2000 napisał/a:

@Rebeliant
Zobacz go... pie**olony bogol. Za to ich nienawidzę... Sra forsą, bilonem się podciera, a na porządną ekipę mu szkoda sknerusowi zaj***nemu! Ale mnie zawiść zżera.
Dlatego zostałem ekologiem. Mogę bezkarnie niszczyć fortuny takim sk***ysynom. Myyyk bażanta na posesje! k***a, nie zdechł przy upadku. Ahh, do ciupy za zabicie osobnika zagrożonego gatunku nie pójdzie, ale przynajmniej zamkną mu ten szrot...
Halo ? Inspektor środowiska? Przypadkiem natknęliśmy się na kolejne przedsiębiorstwo, które zajmuje tereny lęgowe bekasa.



Taka abstrakcja też mi się nie podoba i to także powód, że uważam ekonazistów za ścierwo.

A co do hodowli zwierząt, to jestem jak najbardziej za, bo zwierzęta hodowlane są od tego i gdyby ich nie hodować, to by po prostu nie istniały wcale, czego tępe ekonaziole nie rozumieją i nie są w stanie pojąć. Ich akcje doprowadzą do masowej eksterminacji setek milionów zwierząt hodowlanych.

Ce...........00

2020-12-03, 18:42
Rebeliant napisał/a:

Taka abstrakcja też mi się nie podoba i to także powód, że uważam ekonazistów za ścierwo.
A co do hodowli zwierząt, to jestem jak najbardziej za, bo zwierzęta hodowlane są od tego i gdyby ich nie hodować, to by po prostu nie istniały wcale, czego tępe ekonaziole nie rozumieją i nie są w stanie pojąć. Ich akcje doprowadzą do masowej eksterminacji setek milionów zwierząt hodowlanych.



to tylko cytat z laserowego gniewu dzidy Walaszka, ale wcale bym się nie zdziwił jakby tak było. Były już akcję z organizowaniem urodzin Hitlera przez TVN, wysypywanie śmietników żeby potem nagrać jaki to syf i Polska brudna i śmierdzi więc wcale bym się nie zdziwił jakby to nagranie też było typową manipulacją.

Harkness

2020-12-03, 18:44
Rebeliant napisał/a:

"Rażące naruszenia prawa pokazują, w jaki sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. Fundacja Viva! złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. "
To jest zwyczajne kłamstwo i manipulacja.
A prawda jest taka, że zaobserwowane naruszenia prawa pokazują w jaki sposób traktowane są zwierzęta fermie, gdzie wykonano nagranie i w dniach prowadzenia tejże obserwacji. Jest też wielce prawdopodobne, że w innych dniach sytuacja jest podobna. A jaka to ferma? Tego nie wiemy, bo skoro kłamali w sposób tak oczywisty, to ich relacja na temat miejsca i czasu nie może być uznana za prawdziwą bez innych dowodów, zebranych legalnie przez policję.
Przez takie akcje właśnie uważam ekonazistów za ścierwo, bo mogli robić wszystko poza kłamstwem, manipulacją i łamaniem prawa i byłoby zajebiście.
Co dalej powinno się zrobić? Powiadomić odpowiednie organy, czyli prokuraturę. A prokuratura zleci ustalenie czy nagranie miało miejsce we wskazanym w zawiadomieniu miejscu, czy osoby widoczne na nagraniu tam faktycznie przebywały i wtedy będzie można postawić zarzuty tym zwyrodnialcom.
Pozostanie jeszcze odrębna kwestia, czy właściciel o tym wie i akceptuje i czy osoby zatrudniane do zarządzania przedsiębiorstwem także o tym wiedzą i akceptują, bo wtedy można poszerzyć grono oskarżonych.



Z większością wypowiedzi się zgadzam, ale nie wrzucałbym wszystkich organizacji do jednego wora ;-) , no i uważam że jakiś przysłowiowy "bat" na takie fermy być powinien :evil:

Rozjebie

2020-12-03, 18:48
Obejrzałem z zainteresowaniem i smutkiem jednocześnie. Ani nie popieram meczenia zwierząt, ani nie popieram odklejonych od rzeczywistości aktywistów pro-life

ProVVe

2020-12-03, 18:56
Nie no... k***a jesteśmy i uważamy się za kaganek cywilizacji... A nie potrafi taki cwe* norki normalnie zapakować do klatki. Wk***ia cie robota to ja zmien. Kazdy zaklad z taka ekipa powinno się zrownac z ziemią. Szkoda kasy na profesjonalne uśmiercenie stwora, ale kokosy za futro im pasuje brac i ciągle mało. Zresztą dla mnie jakoś futra to relikt przeszłości takie PRL-owski lans jak kozaki na wszystkich świętych na cmentarzu :-D

Juzwa

2020-12-03, 19:03
slepakk napisał/a:

A futerko to by każda chciała nosić da się bardziej humanitarnie ale chopy pewnie za najniższa krajowa zapie**alają po podstawówce także nie pie**ola się z futrzakami. Jaka płaca taka praca a po tysiącu za j***nych norek to robisz to jak z karpiem na wigilię. Takie fakty...



No dobrze, ale to nie oni decydują jak uśmiercić norki. Odpowiedzialność powinna być zarówno ich jak i właściciela firmy. Skoro właściciel nie zapewnił uśmiercania przy pomocy np. tlenku węgla czy jakichś innych bezbolesnych metod, to trzeba jego szczególnie oskarżyć o patologiczne znęcanie się nad zwierzętami. To coś przypomina? No jasne, IIWŚ i tłumaczenie zbrodniarzy o wykonywaniu rozkazów. Żeby nie było tak słodko, to nie tylko te nieszczęsne norki są tak zabijane. Świnki, cielaczki, kurczaczki, rybki na trałowcach, smażenie czy gotowanie żywcem zwierząt, bo są wtedy najsmaczniejsze, to tylko wierzchołek. Żeby wam p*zdy nie popękały, to od razu uprzedzam, jestem mięsożercą.

Rebeliant

2020-12-03, 19:06
Harkness napisał/a:

no i uważam że jakiś przysłowiowy "bat" na takie fermy być powinien



Robić to legalnie, nie kłamać, zgłaszać. To niestety przerasta umiejętności intelektualne ekościerwa.

A najgorzej to mają te organizacje, które funkcjonują w zgodzie z prawem i bez robienia nagonek itp. akcji, bo dostają odłamkiem.

Coś jak z pedalstwem obecnie > już było dobrze, ale przez ścierwo z LGBT znów jak słyszysz słowo pedał to w głowie od razu pojawia się skojarzenie degenerat, zwyrodnialec, zboczeniec. To samo z praworządnymi organizacjami zajmującymi się poprawą losu zwierząt czynią takie eko-k***y z Ostaszewską i jej koleżankami k***ami od winka na czele.

Ni...........ny

2020-12-03, 19:13
Rebeliant napisał/a:

znów jak słyszysz słowo pedał to w głowie od razu pojawia się skojarzenie degenerat, zwyrodnialec, zboczeniec


A ostatnio doszło jeszcze konserwatysta ;-)


Rebeliant

2020-12-03, 19:19
Niezwyciężony napisał/a:

A ostatnio doszło jeszcze konserwatysta



Poj***ne masz skojarzenia, pewnie jakiś defekt mózgu. Do tej rzekomej sytuacji (nie wnikam czy prawdziwa, zaufania do przekaziorów zero, a pedalstwem się nie interesuje, zatem nie będę drążyć) skojarzenia to ewidentnie degenerat, zwyrodnialec i zboczeniec. Polityka do orientacji seksualnej nie ma nic do rzeczy, ale jakoś to j***ne lewactwo lubi wyskakiwać z ku*asem w przestrzeń publiczną, normalne osoby mają wyjebongo na to co sobie kto w dupę wsadza.

Co do konserwatystów w pojęciu uznawanym przez lewicowe ścierwo za wrogów LGBT, to patrząc na to racjonalnie widać, że ścierwo z LGBT robi ludziom krzywdę swym obscenicznym zachowaniem, a wspomniani konserwatyści chcą aby nie robić z seksualności k***y spod latarni, czyli trzymaj swe upodobania i żądze w swojej sypialni i odpie**ol się od innych ludzi ze swoimi dewiacjami.