18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ferma norek w Pabianicach

Harkness • 2020-12-03, 18:08
Cytat:

Fundacja Viva! opublikowała szokujące materiały będące wynikiem kilkudniowego śledztwa na fermie norek w województwie łódzkim, podczas którego zarejestrowano szereg nieprawidłowości dotyczących łamania ustawy o ochronie zwierząt.

W ramach prowadzonego śledztwa ferma była pod obserwacją w dniach 6–10 listopada. Aktywiści śledczy Fundacji Viva! zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje stosowania przemocy wobec norek, m. in.: wyciąganie z klatek, przenoszeni i szarpanie zwierząt za ogony, uderzanie zwierzętami z impetem o betonowe podłoże i klatki, przydeptywanie ich, wpychanie zwierząt na siłę do małych klatek oraz nieprawidłowy ubój. Rażące naruszenia prawa pokazują, w jaki sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. Fundacja Viva! złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.



:idzwch*j:


Jak za mocne to na harda.

JaTylkonaChwile

2020-12-03, 23:04
nie no zle... trzeba im park rozrywki zrobic. Zjezdzalnie i zaproponowac transport w jakies takiej smiesznej mini karecie... Jak nie wsiadzie to moze naklamac, ze w tej karecie jest Playstation5? No ale to mogloby byc nie humanitarne... takie klamstwo :/

martils

2020-12-03, 23:05
Niezwyciężony napisał/a:

Tak się zapluwasz że ciężko jest z tego bełkotu wyłowić o co ci chodzi.



Chodzi mu o to że jesteś chyba popie**olony.
Nie ma za co

Rebeliant

2020-12-03, 23:09
htp napisał/a:

Spodobało mi się stwierdzenie "rzekoma sytuacja" i "nie wnikam, czy prawdziwa". Masz w mózgu filtr, przyjmujący tylko informacje zgodne z przekonaniami.



Ziomuś, ja k***a pierwszy raz w życiu usłyszałem o tym ziomku na dniach. Nie interesuje pedalstwem czy innymi preferencjami seksualnymi i mam gdzieś kto się jak r*cha. Wyj***ne mam, że 100% ludzi LGBT to dewianci seksualni, niech sobie robią w sypialni co chcą i będą sobie dewiantami w domu, ale niech wypie**alają z obscenicznym zachowaniem z przestrzeni publicznej - prawo zabrania to raz, a dwa to jest to k***a obrzydliwe, paradowanie ze swoimi preferencjami seksualnymi przed obcymi.

Nie obchodzi mnie wcale czy ludzie są inni czy normatywni. Czyli nie wnikam czy takie historie są prawdziwe, bo z założenia nie czytam i nie oglądam wiadomości o tym kto kogo zdradził, wyr*chał czy zapłodnił, dlatego nie muszę wiedzieć czy prawdziwa czy nie, bo mi to zwisa. Zrozumiałeś teraz skąd te słowa się tam wzięły? Jak nie zrozumiałeś, to wzięły się dlatego, że ch*ja wiem o tej sprawie poza jakimiś 12 wyrazami znad obrazka jaki widziałem w necie i komentarza Niezwyciężonego w tym wątku, czyli kolejne kilka wyrazów, które skojarzyłem z tamtym memem. Przez to, że ch*j o tym wiem, nie chciałem napisać, że to niezły skandal, a to fejk, czy odwrotnie nie chciałem napisać, że to fejk, a to by nie był fejk. I w dalszym ciągu mnie to k***a nie obchodzi co sobie ten typ w dupę wsadzał. To jest ten mój filtr > dobre wychowanie i nieinteresowanie się cudzym życiem seksualnym ani portfelem.

Kurde26

2020-12-03, 23:29
Ta fundacja to tak naprawdę organizacja przestępcza

PhantomMask

2020-12-04, 00:42
Ot k***a na sadolu pokażą jak bombelka klepią to pińcet plusowe tatusie sraczki dostają....jak zwierzęta maltretują to żyłką pęka w dupie że za słabo....

atomboy

2020-12-04, 01:42
kuzyn pracuje na takiej fermie w szwajcarii i nieco to inaczej wygląda. Są w koloniach na w. wybiegu po 20 sztuk agresywne sztuki sa od razu usuwane. Cała klatka jest wsuwana do gazu a nie napie**alane sztuki o beton. Że niby nie można zestresować ani na chwile bo futerko robi się fioletowe od spodu. Nie trzymają pojedynczych sztuk bo w stadzie lepiej oczyszczają futro. Klatka jak wjeżdża to nie jest z wężyka z butli tylko z listwy żeby maxymalnie szybko dostarczyć określoną ilość gazu potem jest on odsysany i kompresowany do zasobników on mówił, że potem nie nadaje się do uśmiercenia tylko uspokojenia stada.

Przed gazowaniem własnie są tak są traktowane.
Na białorusi nadal praktykuje się przekręcenie kręgów. Nie ma gazowania. To nadal b. szybko śmierć.

Tam widać, że to zwykłe tuczniki z futrem rozciągniętym ale rzadkim. Inaczej ma się to do wolniejszego wzrostu i zimowania.
Może dlatego PL futerka mają łatkę bad fur i są używane na kołnierzyki, czapki, torby i rękawice a nie płatowe okrycia.

Hm.. ciekawe

psykop

2020-12-04, 02:35
Kto by pomyślał, że na takiej stronie będzie tylu ludzi z syndromem bambiego.

gimi84pl

2020-12-04, 03:56
ten koleś to raczej w kontrakcie nie miał glaskania, troche jak ten co sie na psa nie dostał czyli strażnik miejski


Sulimczyk

2020-12-04, 08:49
Rebeliant napisał/a:

"Rażące naruszenia prawa pokazują, w jaki sposób traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich. Fundacja Viva! złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. "
To jest zwyczajne kłamstwo i manipulacja.
A prawda jest taka, że zaobserwowane naruszenia prawa pokazują w jaki sposób traktowane są zwierzęta w fermie, gdzie wykonano nagranie i w dniach prowadzenia tejże obserwacji. Jest też wielce prawdopodobne, że w innych dniach sytuacja jest podobna. A jaka to ferma? Tego nie wiemy, bo skoro kłamali w sposób tak oczywisty, to ich relacja na temat miejsca i czasu nie może być uznana za prawdziwą bez innych dowodów, zebranych legalnie przez policję.
Przez takie akcje właśnie uważam ekonazistów za ścierwo, bo mogli robić wszystko poza kłamstwem, manipulacją i łamaniem prawa i byłoby zajebiście.
Co dalej powinno się zrobić? Powiadomić odpowiednie organy, czyli prokuraturę. A prokuratura zleci ustalenie czy nagranie miało miejsce we wskazanym w zawiadomieniu miejscu, czy osoby widoczne na nagraniu tam faktycznie przebywały i wtedy będzie można postawić zarzuty tym zwyrodnialcom.
Pozostanie jeszcze odrębna kwestia, czy właściciel o tym wie i akceptuje i czy osoby zatrudniane do zarządzania przedsiębiorstwem także o tym wiedzą i akceptują, bo wtedy można poszerzyć grono oskarżonych.



Zwłaszcza, że większość głosów słyszanych na filmie gada po rusku. Niby przy obecnej ilości swołoczy zza Buga nie jest to nic niespotykanego, ale w tym konkretnym przypadku może poddawać w wiarygodność zarówno miejsce, gdzie kręcono materiał, jak i to o czym wspomniałeś, czyli czy właściciel wie o takim traktowaniu.

juderaus

2020-12-04, 09:22
A w niedziele dziad ubierze ładne( tragiczne) wyprasowane w kant spodnie pod 30 letnią marynarkę i z poważną miną pójdzie do kościoła wychwalać pana ponad niebiosa. Rzuci jakieś klepaki na tacę , wyspowiada sie u zakłamanego czarnoksiężnika i bedzie czysty, oczyszczony na rejonie. W poniedziałek niestety dalej trwać będzie jego szarobura nic nie warta egzystencja , dziad nadal będzie marnował tlen na tej planecie i szykował koszmar , ból i stres zwierzakom. ZDYCHAJ k***O.

dwakilo

2020-12-04, 14:48
htp napisał/a:

Spodobało mi się stwierdzenie "rzekoma sytuacja" i "nie wnikam, czy prawdziwa". Masz w mózgu filtr, przyjmujący tylko informacje zgodne z przekonaniami.



Jak to typowy konserwatysta prawicowiec, obrońca polskości. Ładnie się tam chłopcy zabawiają.

fryzjer1289

2020-12-04, 15:21
Przecież na filmie ewidentnie słychać, że to banderowcy. Na szczęście są normalne fermy w naszym kraju. Ta na filmie, to jakaś patologia. Ale nie ma co odrazu wszystkich upie**alać. A ta fundacja Viva, to jebie lewactwem na odległość!

Córka_Spawacza

2020-12-04, 19:51
Rebeliant napisał/a:

Poj***ne masz skojarzenia, pewnie jakiś defekt mózgu. Do tej rzekomej sytuacji (nie wnikam czy prawdziwa, zaufania do przekaziorów zero, a pedalstwem się nie interesuje, zatem nie będę drążyć) skojarzenia to ewidentnie degenerat, zwyrodnialec i zboczeniec. Polityka do orientacji seksualnej nie ma nic do rzeczy, ale jakoś to j***ne lewactwo lubi wyskakiwać z ku*asem w przestrzeń publiczną, normalne osoby mają wyjebongo na to co sobie kto w dupę wsadza.
Co do konserwatystów w pojęciu uznawanym przez lewicowe ścierwo za wrogów LGBT, to patrząc na to racjonalnie widać, że ścierwo z LGBT robi ludziom krzywdę swym obscenicznym zachowaniem, a wspomniani konserwatyści chcą aby nie robić z seksualności k***y spod latarni, czyli trzymaj swe upodobania i żądze w swojej sypialni i odpie**ol się od innych ludzi ze swoimi dewiacjami.


I za takie słowa masz u mnie duży szacunek. Piwo