18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Drago" z GROM-em promują "specjalsów"

Pan_Generał • 2013-04-17, 20:53
Pewna ciekawostka z USA ;)


'Od nastolatka rozrzucającego zakazane ulotki w komunistycznej Polsce do żołnierza elitarnej jednostki specjalnej US Navy Seals. "Drago", bo takim pseudonimem posługuje się ten żołnierz, przyleciał do Polski, by razem z żołnierzami GROM-u opowiadać i promować braterstwo broni "specjalsów". Nawet krótka rozmowa z nim robi wrażenie.'



PS: W książce 'Trzynaście moich lat w JW Grom' jest opisane kilka akcji z sealsami w których udział brał drago.

patyk89

2013-04-17, 23:25
Coś mi się kiedyś obiło o uszy i jestem niemal pewien, że obywatel Polski nie ma prawa służyć w obcej armii pod groźbą kary więzienia.

Nie wiem jak wygląda sprawa ze służbą w armii zaprzyjaźnionego kraju, ale podejrzewam, że odbywa się to na zasadzie "przymrużenia oka".

Tak czy siak, chory system, gdzie człowiek nie może decydować o samym sobie.

Kubolud

2013-04-17, 23:28
Nosz k***a... wielki mi bohater. Pojechał walczyć za ropę dla opasłych hamburgerów. k***a mać Stany Zjednoczone są największym producentem broni na świecie, dlatego co 10 lat wywołują jakąś wojnę. Pod przykrywką walki z terroryzmem i innych pierdół napędzają swoją gospodarkę. Gdyby nie wojny które wywołują ich gospodarka dawno już by padła. Zabili więcej niewinnych ludzi niż wszyscy terroryści razem wzięci. A Wy się k***a podniecacie jakimś pół mózgiem, który dał się nabrać na te bajeczki o patriotyzmie, honorze i ojczyźnie. W dodatku USA uważa za swoją ojczyznę, a Polskie ma tylko korzenie. Wyjechał jak już był pełnoletni pewnie, nie za dzieciaka. I moment on jest Amerykanin z Polskimi korzeniami, a nie Polak mieszkający w Ameryce. A idź pan w ch*j z takimi "bohaterami".

Pan_Generał

2013-04-17, 23:28
patyk89, to już się zmieniło. Bo znam kolesia który służy w Royal Air Force a jest Polakiem.

Loaloa

2013-04-18, 00:17
Tanie mięsko armatnie. Rozdawał ulotki i go Polska Rzeczpospolita Ludowa wydziedziczyła, oj bo pęknę ze śmiechu.

lesii

2013-04-18, 00:18
Arch napisał/a:

20 lat w USA, a jakoś pamięta jak mówi się po polsku... Ech, ci wszyscy żenujący celebryci, polscy fachowcy, mitomani pełną gębą, których pełna TV, bo łatwo stamtąd kraść kasę z podatków...



Ja połowę rodziny mam w stanach, niektórzy już tam ponad 30 lat i jakoś mówią po polsku (niektórzy mają akcent i nie z automatu przychodzi im czasem na myśl jakieś słowo polskie) ale potrafią mówić, ba nawet ich dzieci, które się tam wychowują, więc od rodziny wara kmiocie!

Clematis

2013-04-18, 00:24
Kubolud


nawet nie wiem jak to skomentować, siedział dwa lata za te głupie ulotki. Potem co, miał wyjść i wieść spokojne życie, dostatnie oczywiście? Nie rozumiem. Zabili więcej niewinnych osób niż teroryści? O czym Ty pie**olisz, wiesz czym się różni jedno od drugiego? Podczas wojny TRAFIAJĄ się ofiary cywilne. TERRORYZM jest wymierzony w cywili. Też sram na hamerykańców, ale akurat im więcej brudasów rozstrzelają tym lepiej. A ciśnienia na ich zapędy imperialistyczne nie mam, bo nie ode mnie to zależy, bo to nie mój kraj i nie mój naród.

Loaloa

Ty za to zapewne jesteś kimś o stopniu co najmniej hiperduper generalskim i masy wroga kosisz laserowym spojrzeniem z punktu dowodzenia. sp***alaj.

Pan_Generał

2013-04-18, 00:29
Loaloa napisał/a:

Tanie mięsko armatnie. Rozdawał ulotki i go Polska Rzeczpospolita Ludowa wydziedziczyła, oj bo pęknę ze śmiechu.


Jeżeli on był tanim mięsem armatnim to kim ty jesteś? Gówno to za dużo powiedziane.
:idzwch*j:

Ranger

2013-04-18, 01:10
Któż inny mógł wrzucić to na sadola, jak nie trzepiący pod wszystko, co ma napis ''GROM'' Stryjek ?

A odnośnie tematu to nie ma się czym ekscytować. Seals i GROM rozj***li jedną z armii trzeciego świata - wielki powód do dumy... Jutro idę spuścić wpie**ol dzieciakom z podstawówki, pewnie dostanę za to medal za odwagę :amused:

Cytat:

A Wy się k***a podniecacie jakimś pół mózgiem, który dał się nabrać na te bajeczki o patriotyzmie, honorze i ojczyźnie



On się nie dał nabrać na bajeczki tylko po prostu nie miał innego wyjścia. Z racji braku żadnego fachu w rękach pozostawało mu zostać bezdomnym albo pójść w kamasze dla Wujka Sama, który akurat potrzebował mięsa armatniego, więc zmniejszył wymagania odnośnie obywatelstwa do służby we wojsku.

nevon

2013-04-18, 02:22
Art. 141.
§ 1. Kto, będąc obywatelem polskim, przyjmuje bez zgody właściwego organu obowiązki wojskowe w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto przyjmuje obowiązki w zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dziękuje pozdrawiam.

szkodnikdbwa

2013-04-18, 02:52
Ranger napisał/a:

A odnośnie tematu to nie ma się czym ekscytować. Seals i GROM rozj***li jedną z armii trzeciego świata - wielki powód do dumy... Jutro idę spuścić wpie**ol dzieciakom z podstawówki, pewnie dostanę za to medal za odwagę



Ranger, chyba Cię troszkę poniosło. Może rozbicie wspomnianej przez Ciebie armii nie ale samo posiadanie takiej bandy to jest powód do dumy. Jeśli w naszej ch*jowo zarządzanej, rozmontowywanej armii jest kilka jednostek specjalnych, które szkolą się z najlepszymi na świecie. W latach 90' tylko kilka jednostek świata mogło pochwalić się szkoleniem, które przeszło w takich warunkach i na takim sprzęcie jak GROMowcy. Po drugie znasz kogoś ze speców? Widzę u Ciebie zainteresowanie armią ale nie wiem w jakim stopniu masz z nią styczność. Zdajesz sobie sprawę jakie szkolenie Ci ludzie przechodzą i do czego są zdolni? :D Znajomi z 25 BKPow w Tomaszowie Mazowieckim, którzy byli na kilku zmianach zgodnie stwierdzają, że to nie są leszcze Stefan :D Tony zużytej na szkoleniach amunicji, sprzęt o którym reszta może tylko śnić. Ciekawy jestem czy pie**oliłbyś tak samo gdyby np. odbili w akcji kogoś z Twoich znajomych czy rodziny ;)

nevon napisał/a:

Art. 141.
§ 1. Kto, będąc obywatelem polskim, przyjmuje bez zgody właściwego organu obowiązki wojskowe w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto przyjmuje obowiązki w zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służbie najemnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dziękuje pozdrawiam.



Dziękujemy za pozdrowienia ale proponuje się troszkę douczyć. Polacy już dawno mogą służyć u obcych więc NIE pie**ol:

Za MSW - "Zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 1967r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r., poz. 461, z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 kwietnia 2010r. w sprawie trybu udzielania obywatelom polskim zgody na służbę w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej (Dz.U. Nr 68, poz. 438):"

źródło: http://www.msw.gov.pl/portal/pl/242/4400/

Ranger

2013-04-18, 03:21
Cytat:

Może rozbicie wspomnianej przez Ciebie armii nie ale samo posiadanie takiej bandy to jest powód do dumy. Jeśli w naszej ch*jowo zarządzanej, rozmontowywanej armii jest kilka jednostek specjalnych, które szkolą się z najlepszymi na świecie. W latach 90' tylko kilka jednostek świata mogło pochwalić się szkoleniem, które przeszło w takich warunkach i na takim sprzęcie jak GROMowcy.



Nie pie**ol. Utrzymanie jednostek specjalnych pochłania olbrzymie nakłady finansowe, a jesteśmy stosunkowo słabym militarnie państwem, więc nasze jednostki specjalne są przerostem formy nad treścią. Spisują się teraz, kiedy uganiają się za turbanami w sandałach, co w lepiankach chowają sprzęt po ruskich. W przypadku otwartego konfliktu zbrojnego nasi specjalsi zostaliby rozbici bardzo szybko. Z bardzo prostej przyczyny - nasze wojska konwencjonalne nie dotarłyby do nich z odsieczą. Specjalsi są zajebiście skuteczni, ale w szybkich, krótkich starciach.

Cytat:

Po drugie znasz kogoś ze speców? Widzę u Ciebie zainteresowanie armią ale nie wiem w jakim stopniu masz z nią styczność. Zdajesz sobie sprawę jakie szkolenie Ci ludzie przechodzą i do czego są zdolni?



Znam ludzi, którzy pracują ze specjalsami. I ich zdanie jest takie, że to co pokazuje telewizja, reklamy i portale internetowe to jedno, a rzeczywistość to drugie. GROM praktycznie składa się z plecaków. Są to dobrzy żołnierze, ale służą tam, gdzie służą bo mieli znajomości w odpowiednich miejscach. JWK to takie dziecko z kompleksem starszego brata, którym w tym wypadku jest GROM. Ciągle z nimi rywalizują, podpie**alają im patenty i robią straszną dziecinadę. NIL ? k***a, goście drony dla specjalsów obsługują i amunicję im przynoszą, a zgrywają wielkich komandosów, co to śmierć widzą każdego dnia... No w sumie tak, tylko że na ekranach monitorów...
AGAT szkoda nawet komentować. Kompletnie zbędna jednostka, która dubluje GROM i JWK. Niby powstała jako wsparcie, ale już teraz wiadomo, że to będzie autonomiczna jednostka antyterrorystyczna, a nie piechota wsparcia działań specjalnych na wzór Rangersów.
Jedyna jednostka, która coś sobą reprezentuje w tym kraju to jest Formoza. Chłopaki starają się trzymać z dala od mediów, robią swoje, a rywalizację GROMu z JWK obserwują z uśmiechem na ustach.
Poza tym, co to jest za pie**olenie o ''jednych z najlepszych'' ? Polskie jednostki specjalne tak naprawdę nie zostały jeszcze sprawdzone w walce, więc jak można porównywać ich do Sealsów czy Delty ? Do tej pory GROM walczył tylko z armiami, które miało słabe morale, słabe wyposażenie i dowodzone były tyranią, a nie łańcuchem dowodzenia. To wstyd, że tak długo się pie**olili z bandą obdartusów, a nie zaszczyt...

Cytat:

Ciekawy jestem czy pie**oliłbyś tak samo gdyby np. odbili w akcji kogoś z Twoich znajomych czy rodziny



Ja pie**olę, co to ma w ogóle być za argument ? Przede wszystkim zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa to jest ich psi obowiązek i mogę sobie jechać po nich, jak po burej suce, a jak przyjdzie co do czego to i tak będą musieli działać. No chyba, że to będzie zadanie z prawdziwego zdarzenia tak jak to było, kiedy porwano Piotra Stańczaka... To było prawdziwe zadanie dla specjalsów, ale woleli pozwolić gościowi odciąć łeb niż dać się skompromitować.

nevon

2013-04-18, 05:19
@szkodnik~

Przecież ja nie twierdzę że nie można służyć w obcym wojsku , jeśli posiada się zgodę na to , tylko czy Ty uważasz że we wczesnych latach 90 ten pan uzyskał taką zgodę albo się o nią starał? Szczerze wątpie, zresztą nie ma co mu się dziwić skoro jego własna ojczyzna się na niego wypiela ... Jednak wracając do tematu jeśli owej zgody nie posiada to obowiązują go przepisy K.K o ile nie zrzekł się obywatelstwa polskiego. Także dziwie mu się że tak sobie spokojnie na lotnisko w Polsce przed kamery przyjeżdża.

solteck

2013-04-18, 10:52
Poco ktokolwiek chce promować grom zagranicą? Żeby w jakiejś gierce można było Polakami pobiegać?

Lumpy1

2013-04-18, 11:57
Akurat czytam książkę Chrisa Keley'ego i tam opisuje jak zajebiście się pracowało z Gromowcami :)
Polecam książkę bo świetna lektura.
Pozdro dla mndurówek

Prof._Kot_Budd

2013-04-18, 13:39
Już myślałem, że nikt nie zauważy, że ci nasi wspaniali żołnierze, szkoleni za nasze pieniądze, nie walczą wcale w naszej sprawie, no może jedynie w WASZEJ bo wj***li wam do bańki islamofobie, jakby k***a niedomyte, ograniczone turbany, były największym zagrożeniem, aha wybaczcie, M.M.Kolonko tak ostatnio powiedział, więc tak jest... Najgroźniejszym jest wróg wewnętrzny, który to nie pozwala NASZEJ armii działać w NASZEJ sprawie, gdyby nie ON, to żadne kebaby nie pchałyby się tu, jak na wypas młodych kózek. Ale lepiej na 2 minuty zajarać się h*jowym materiałem z TVNu, że Polska jest w czymś dobra i zapomnieć o rzeczywistości. Nie kumacie, że ONI już dawno nauczyli się wykorzystywać nawet naszą słynną dumę narodową ? Jeśli nie, to barany z was i tyle...