18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dozbrajanie Białegostoku

ParalitykDance • 2014-08-28, 16:39
Jako, że pochodzę z Białegostoku i ostatnio trochę się o naszym mieście mówi za sprawą jednego przygłupa, chciałbym pokazać jakie pomysły mają nasi mieszkańcy. ( Patrząc na wydarzenia za wschodnią granicą. )

"Powołanie 5-tysięcznej Gwardii Narodowej i uzbrojenie jej w wyrzutnie rakiet typu Stinger – taki pomysł mają białostoccy biznesmeni na zapewnienie bezpieczeństwa Białemustokowi. Deklaracja padła podczas konsultacji na temat strategii Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego."

Cytat:

- Białystok stał się miastem frontowym – mówił Hubert Kaczyński przedstawiciel Podlaskiego Klubu Biznesu. – Może się okazać, że jakiś konwój ciężarówek nagle wjedzie do nas, a w drodze powrotnej wywiezie z naszych fabryk urządzenia i maszyny. By zwiększyć bezpieczeństwo miasta należy powołać Gwardię Narodową.

Formacja ta liczyłaby 5 tysięcy rekrutów. Białostoccy biznesmeni byliby nawet skłonni pomóc w dozbrojeniu ją w lekką broń ręczną z Fabryki Broni w Radomiu. Oczekiwaliby też od strony publicznej, że doposaży ona Gwardzistów w wyrzutnie rakiet typu Stinger.



Link do całego artykułu ;)

BongMan

2014-08-28, 16:44
Ze Stingerów napie**alałem w Metal Gear Solid do Hind-D a w drugiej części do Harriera.

vidar

2014-08-28, 16:46
Mam nadzieje że powstanie i ciekaw jestem jak to będzie z rekrutami. Czy będą brać z cywila, sam bym sie zapisał.

Co do Łucznika, przykro mi że to "Polska B" ma na tyle oleju w głowie żeby chcieć kupić broń od Polskiego producenta.

Bombeluna

2014-08-28, 16:47
Stinger to gunwo, strzelałem tym w BF3 - wiem co mówię.

Kriski

2014-08-28, 16:55
Przecież nawet amerykanie mówią że nasz Grom (zestaw przeciwlotniczy) Jest i tańszy i lepszy.
A gdzie tu patriotyzm? Popieranie rodzimej produkcji?

le_Roi_des_fous

2014-08-28, 16:56
Jak oni chcą strzelać do ciężarówek z rakiet ziemia-powietrze, mało tego nasza armia ich nie posiada używa rakiet grom.

ParalitykDance

2014-08-28, 16:58
Weźcie pod uwagę, że biznesmeni mogą nie znać się szczegółowo na broni ;) Powiedzieli "przykład" w postaci stingerów, ale zakupem pewnie zajmowaliby się specjaliści i zakupiono by Gromy. Stingery były przykładem.

Medivh31

2014-08-28, 17:00
Spoko spoko nasze wojska nie pójdą na Ukrainę. Trzeba pilnować obwodu kaliningradzkiego. Zresztą co u nas można zdobywać? Rozumiem ruskich że chcą mieć Krym bo ten kto ma Krym kontroluje morze czarne. Rozumiem że fajnie było by zdobyć również wschodnią Ukrainę bo przecież wszystkich fabryk zdemontować się nie da. U nas takich rzeczy nie ma. Zresztą nawet jak ruscy się do nas dobiorą to uderzą szybko na Warszawę od strony Kaliningradu albo Białorusi wojna się skończy i może Tuska zobaczymy w kajdankach. Któż to wie? I nawet jak ruscy wprowadzą u nas marionetkowy rząd to i tak nie uwierzę że może okradać nas bardziej niż ten utworzony przez PO. Może zacznie się wreszcie tępić homosiów?

vidar

2014-08-28, 17:03
Dokładnie tym bardziej że grom'y są już w magazynach wojskowych.

Medivh31 napisał/a:

Spoko spoko nasze wojska nie pójdą na Ukrainę. Trzeba pilnować obwodu kaliningradzkiego. Zresztą co u nas można zdobywać? Rozumiem ruskich że chcą mieć Krym bo ten kto ma Krym kontroluje morze czarne. Rozumiem że fajnie było by zdobyć również wschodnią Ukrainę bo przecież wszystkich fabryk zdemontować się nie da. U nas takich rzeczy nie ma. Zresztą nawet jak ruscy się do nas dobiorą to uderzą szybko na Warszawę od strony Kaliningradu albo Białorusi wojna się skończy i może Tuska zobaczymy w kajdankach. Któż to wie? I nawet jak ruscy wprowadzą u nas marionetkowy rząd to i tak nie uwierzę że może okradać nas bardziej niż ten utworzony przez PO. Może zacznie się wreszcie tępić homosiów?




Wie gdzie jest Białoruś i Białystok ?
Przypominam o komunie.

Strategia rosyjska z tego co widzę opiera się głównie na starej taktyce(już nie takiej dobrzej w tych czasach), czyli czołgach.
wiec jeżeli kiedyś dostaną wizji na Niemców,to muszą przejechać przez Polske albo inną drogą.Do tego można dodać słowa Putina dotyczące tragedii upadku ZSRR.
Stingery były dobre w Afganistanie tylko dlatego że teren był górzysty, główną bronią wiec musiały być śmigłowce.Nas zakatowali by głównie Czołgami.

ParalitykDance

2014-08-28, 17:12
vidar napisał/a:

Dokładnie tym bardziej że grom'y są już w magazynach wojskowych.

Nas zakatowali by głównie Czołgami.



Zwykłe RPG w walce miejskiej sprawiłyby się świetnie na rosyjskie czołgi. Problem jest w tym, że Białystok nie jest zwartą zabudową, lecz dość obszernym miastem.

Dla zainteresowanych polecam książkę Vladimira Wolfa "Stalowa Kurtyna" o współczesnym ataku Białorusi na Polskę. Świetnie pokazane ile czasu zajęłaby nam mobilizacja po ataku ze strony Białorusi.

Os...........ns

2014-08-28, 18:04
Dziś przeczytałem, że NATO chcę umieścić wojska w uwaga Szczecinie, hmm trochę daleko od zagrożonego terenu :D

ParalitykDance

2014-08-28, 18:23
Dla czytających cały artykuł. Rafał Kosno - ekoterrorysta z Białegostoku. Prezes jednoosobowej "Federacji Zielonych". Człowiek stara się blokować większość inwestycji w tym mieście, co jednocześnie nie przeszkadza mu w działaniach typu "Zapłać mi tyle i tyle, to nie będę blokował Twojej inwestycji"

~Vuko

2014-08-28, 18:23
Przecież reszta kraju się już dogadała, że Białystok oddajemy :amused:

vidar

2014-08-28, 18:45
Vuko napisał/a:

Przecież reszta kraju się już dogadała, że Białystok oddajemy :amused:




Hmmm wiesz że taktyka Polski to obrona Warszawy? Zawsze tak było.

DanBK

2014-08-28, 21:26
To będzie ta "tęczowa armia"?