18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dozbrajanie Białegostoku

ParalitykDance • 2014-08-28, 16:39
Jako, że pochodzę z Białegostoku i ostatnio trochę się o naszym mieście mówi za sprawą jednego przygłupa, chciałbym pokazać jakie pomysły mają nasi mieszkańcy. ( Patrząc na wydarzenia za wschodnią granicą. )

"Powołanie 5-tysięcznej Gwardii Narodowej i uzbrojenie jej w wyrzutnie rakiet typu Stinger – taki pomysł mają białostoccy biznesmeni na zapewnienie bezpieczeństwa Białemustokowi. Deklaracja padła podczas konsultacji na temat strategii Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego."

Cytat:

- Białystok stał się miastem frontowym – mówił Hubert Kaczyński przedstawiciel Podlaskiego Klubu Biznesu. – Może się okazać, że jakiś konwój ciężarówek nagle wjedzie do nas, a w drodze powrotnej wywiezie z naszych fabryk urządzenia i maszyny. By zwiększyć bezpieczeństwo miasta należy powołać Gwardię Narodową.

Formacja ta liczyłaby 5 tysięcy rekrutów. Białostoccy biznesmeni byliby nawet skłonni pomóc w dozbrojeniu ją w lekką broń ręczną z Fabryki Broni w Radomiu. Oczekiwaliby też od strony publicznej, że doposaży ona Gwardzistów w wyrzutnie rakiet typu Stinger.



Link do całego artykułu ;)

O_Co_Ci_Chodzi

2014-08-28, 22:19
Od wpie**alania kartofli z mięsem z niedźwiedzia do reszty wam się poj***ło w tych wschodnich głowach... Ale i tak szacun, jedni z nielicznych obok Ślunzaków, którzy potraficie wytrzymać libacje z Kujawiakami :)

kamuha

2014-08-28, 22:32
O_Co_Ci_Chodzi napisał/a:

Od wpie**alania kartofli z mięsem z niedźwiedzia do reszty wam się poj***ło w tych wschodnich głowach... Ale i tak szacun, jedni z nielicznych obok Ślunzaków, którzy potraficie wytrzymać libacje z Kujawiakami :)



że na wschodzie naszego kraju mają chłopaki głowę to wie każdy. Ale z tymi kujawami to żeś pie**olnął jak ślepy kulą w płot. Ktoś tu się chciał chyba dowartościować.

wudun

2014-08-28, 22:50
Gdybym tylko umiał pisać nogami podpisał bym się pod tym zaraz po rękach;D

O_Co_Ci_Chodzi

2014-08-28, 22:50
kamuha napisał/a:



że na wschodzie naszego kraju mają chłopaki głowę to wie każdy. Ale z tymi kujawami to żeś pie**olnął jak ślepy kulą w płot. Ktoś tu się chciał chyba dowartościować.



Krzyżoki z Torunia, czy niemieckie frędzle z Bydgoszczy to nie kujawy.

Luqas95

2014-08-28, 22:52
A białystok to nie białoruś ?
:-(

Sz...........jk

2014-08-28, 22:55
Ja jestem za stworzeniem formacji ochotniczej jako obrony terytorialnej. Nasze wojsko nie potrafi przeszkolić rekrutów do NSR i cały system leży i kwiczy. Taka gwardia stanowiłaby lepsze rezerwy niż Narodowe Siły Rezerwowe... Sam bym się zgłosił do takiej formacji.

wudun

2014-08-28, 22:58
Oskins napisał/a:

Dziś przeczytałem, że NATO chcę umieścić wojska w uwaga Szczecinie, hmm trochę daleko od zagrożonego terenu :D




Zadam tobie pytanie. Czy taka jednostka stacjonując gdzieś w Białymstoku miała by czas na mobilizację gdyby atak bombowy i rakietowy nastąpił z obwodu?


Proszę was. Zanim jebniecie coś na temat wojskowości poznajcie chociaż podstawy tejże.

Jak masz zamiar atakować to stawiasz wojska blisko jak masz się zamiar bronić daleko aby poznać zamiary wroga i nie stracić jednostek na samym początku.

sn...........r9

2014-08-28, 22:59
Cytat:


Strategia rosyjska z tego co widzę opiera się głównie na starej taktyce(już nie takiej dobrzej w tych czasach), czyli czołgach.
wiec jeżeli kiedyś dostaną wizji na Niemców,to muszą przejechać przez Polske albo inną drogą.Do tego można dodać słowa Putina dotyczące tragedii upadku ZSRR.
Stingery były dobre w Afganistanie tylko dlatego że teren był górzysty, główną bronią wiec musiały być śmigłowce.Nas zakatowali by głównie Czołgami.


Never more... Złom poszedł na złom i teraz na zachodzie Rosja ma raptem kilkaset zdatnych do użytku (z załogą, amunicją, częściami itp) czołgów. A szkoda, bo podobno Amerykańcy chcą nam spylić przechodzone A-10 Thunderbolt, które powstały w tym jednym celu, by w razie czego hurtowe ilości tego robactwa wytłuc.

cola1111

2014-08-28, 23:00
Ale macie temat do pogawędki dosłownie jak gimbusy... Ja wypije 5 piw i jeszcze trzymam się prosto!! EE a ja wypije 8 i mnie jeszcze nie mdli.
To że ktoś ma mocną głowę to chyba nie jest powód do dumy tylko do wstydu...Jak ktoś jest pijakiem to wiadomo, że potrafi wypić więcej. Masakra...I nie ma się czemu dziwić, dla czego nasi kochani rodzice głosowali raz na czerwonych a raz na Donalda.


I ten podział na śłązaków, kujawiaków i ch**j wie czym. OK trzeba dbać o dziedzictwo ale to nie ma dzielić a łączyć społeczeństwo.

modzgi

2014-08-28, 23:05
Jeszcze Białystok 3 wojnę światową wywoła..............

GhostRider32

2014-08-28, 23:10
Jak mudżahedini w Afganistanie po 1986 :D
Pewnie zakup tych Stingerów poważnie obciążyłby polski budżet :)

Playboy223

2014-08-28, 23:23
Tylko jak oni chcą Gwardię Narodową robić jeśli całe nasze wojsko jest niedofinansowane.

Stajan

2014-08-28, 23:38
I bardzo dobrze. W waszym muzeum jest auto mojego dziadka więc macie jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo :)

vidar

2014-08-28, 23:50
sniper9 napisał/a:


Never more... Złom poszedł na złom i teraz na zachodzie Rosja ma raptem kilkaset zdatnych do użytku (z załogą, amunicją, częściami itp) czołgów. A szkoda, bo podobno Amerykańcy chcą nam spylić przechodzone A-10 Thunderbolt, które powstały w tym jednym celu, by w razie czego hurtowe ilości tego robactwa wytłuc.



Wystarczy sprawdzić ile mają czołgów w służbie.
Co do bomb lepiej je oszczędzać na początku pojawili by sie pewnie "zielone ludziki" a zresztą ciekawsze były by naloty w których rzucali by t-72 aż 10k sztuk w rezerwie...


PS:kiedy zmieni sie te 32 mld zł na dolary kwota już nie jest taka imponująca xD.

GhostRider32 napisał/a:

Jak mudżahedini w Afganistanie po 1986 :D
Pewnie zakup tych Stingerów poważnie obciążyłby polski budżet :)



Nie muszą to być stingery a wręcz nie powinny.

ws...........33

2014-08-29, 00:09
I tu macie przykład, że dobrze mieć bogatego sąsiada biznesmena, w razie wojny cię dozbroi, ale i tak lepiej pie**olić, że ch*j się dorobił i cza mu porysować auto gwoździem w nocy.