18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dobra praca za 200$ tygodniowo Kto chętny ?

OpenStreetMaps • 2023-04-23, 17:51
Żeby wszystko mogło działać na baterie to ktoś musi na to zapracować.
Pięć tysięcy kopaczy tłoczy się ciasno na dnie krateru w południowo-wschodniej Demokratycznej Republice Konga, wymach*jąc młotami i kilofami, by wydobyć z ziemi kawałki cętkowanej niebiesko-złotej rudy. Ogromny dół w Shabara, około 45 kilometrów (30 mil) od Kolwezi, jest kopalnią kobaltu – strategicznego metalu występującego obficie w zubożałym kraju Afryki Środkowej. Wydobycie prowadzone jest od lat z rażącym naruszeniem prawa, przepisów BHP i wbrew właścicielowi terenu, Przez spółkę zależną od szwajcarskiego giganta wydobywczego i towarowego Glencore.



Źródło i opis YouTube AFP News Agency

Zefirowy

2023-04-24, 23:56
Siriuz napisał/a:

Ja powołuję się na twarde liczby. Skoro nie chcesz ich przyjąć to zastanowiłbym się raczej kto Tobie pierze mózg skoro odrzucasz fakty w imię ideologii.



Czyli wszystkie ośrodki badające klimat na całej Ziemi spiskują w imię ideologii. I to pochodzące z państw, które się nawet nie zgadzają jakiego koloru jest niebo. No musisz mieć bujną wyobraźnię.

Siriuz

2023-04-25, 01:00
Zefirowy napisał/a:

Czyli wszystkie ośrodki badające klimat na całej Ziemi spiskują w imię ideologii. I to pochodzące z państw, które się nawet nie zgadzają jakiego koloru jest niebo. No musisz mieć bujną wyobraźnię.



Po pierwsze - jakie wszystkie? W mediach powiedzieli, że wszystkie? Może powołali się na "konsensus"?
Po drugie - ch*j mnie obchodzi ile i kto; Jest metoda naukowa i tej się trzymam. Jak mogę wykazać w paru zdaniach debilizm ich ideologii to ich miejsce jest przy teologiach - tam sobie mogą podejmować konsensusy i zaklinać rzeczywistość. Ty jak chcesz to sobie słuchaj tych idiotów, którzy od kilku dekad zapowiadają co pare lat koniec świata. Twoja sekta, Twoja sprawa, tylko wara od mojego sposobu życia.

JebacPis100procent

2023-04-25, 02:16
Niech zapie**alają murzyny j***ne. To mi się podoba.

spoon17

2023-04-25, 15:09
pierwszy raz zobaczyłem pracujących murzynów, dzięki sadol

Zefirowy

2023-04-25, 19:01
Siriuz napisał/a:

Po pierwsze - jakie wszystkie? W mediach powiedzieli, że wszystkie? Może powołali się na "konsensus"?
Po drugie - ch*j mnie obchodzi ile i kto; Jest metoda naukowa i tej się trzymam. Jak mogę wykazać w paru zdaniach debilizm ich ideologii to ich miejsce jest przy teologiach - tam sobie mogą podejmować konsensusy i zaklinać rzeczywistość. Ty jak chcesz to sobie słuchaj tych idiotów, którzy od kilku dekad zapowiadają co pare lat koniec świata. Twoja sekta, Twoja sprawa, tylko wara od mojego sposobu życia.



Jak się odpierodlisz od moich płuc ze swoim sadzomiotem to mam wyj***ne na to jaki masz sposób życia. Możesz sobie nawet żyć w beczce odpadów chemicznych. Niby powołujesz się na metodę naukową a sam jej przeczysz. Podaj przykład jednej chociażby organizacji naukowej badającej klimat, która twierdzi, że wzrost stężenia CO2 w atmosferze jest dobry.

qmaverickq

2023-04-27, 22:42
VeIture napisał/a:

Jeśli faktycznie im tyle płacą to zarabiają więcej niż minimalna w PL. Więc nie powiedziałbym, że na ten kraj i warunki niewiele.



Ty k***a widziałeś minimalną krajową w PL w kopalni. Weź się póknij w ten pusty łeb jak tyle górnik u nas zarabia.
Na dodatek 200usd tygodniowo, to im wychodzi miesiecznie 3320pln, a minimalna krajowa to 3490. Zresztą co ja będę debila matematyki k***a uczył

chujex

2023-04-30, 15:52
zadowoleni widac wiec niech pracuja