18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dobra praca za 200$ tygodniowo Kto chętny ?

OpenStreetMaps • 2023-04-23, 17:51
Żeby wszystko mogło działać na baterie to ktoś musi na to zapracować.
Pięć tysięcy kopaczy tłoczy się ciasno na dnie krateru w południowo-wschodniej Demokratycznej Republice Konga, wymach*jąc młotami i kilofami, by wydobyć z ziemi kawałki cętkowanej niebiesko-złotej rudy. Ogromny dół w Shabara, około 45 kilometrów (30 mil) od Kolwezi, jest kopalnią kobaltu – strategicznego metalu występującego obficie w zubożałym kraju Afryki Środkowej. Wydobycie prowadzone jest od lat z rażącym naruszeniem prawa, przepisów BHP i wbrew właścicielowi terenu, Przez spółkę zależną od szwajcarskiego giganta wydobywczego i towarowego Glencore.



Źródło i opis YouTube AFP News Agency

metyoo

2023-04-23, 20:19
~VeIture napisał/a:

Jeśli faktycznie im tyle płacą to zarabiają więcej niż minimalna w PL. Więc nie powiedziałbym, że na ten kraj i warunki niewiele.



jest jedno "ale", mianowicie czas dnia pracy - z pewnością nie jest to 7,5h...

MiszMasz

2023-04-23, 20:36
Zapie**alaj murzynu. dla żyda :)


Kriski

2023-04-23, 20:36
Antoni79 napisał/a:

Myślałem, że miesięcznie. Przeoczyłem. Trudno uwierzyć, jeżeli tam 100$ to majątek. Chociaż jeżeli to są pracownicy sezonowi na 2-3 lata i trzeba ich gdzieś potem ukryć to kwota nie oszałamia.



Gdziekolwiek to ukryją, wystarczy średniej jakości Geiger żeby znaleźć.

polakwrocek

2023-04-23, 20:36
Koleś po prawej w 12 sekundzie chyba jasno wskazuje że chłopaki są zadowolone że w ogóle mają prace.

Saika

2023-04-23, 20:37
A gdzie jest ta słynna dziewczynka co krzyczała że jej przyszłość zabrali? Gretta jej było.
Dać ją na te chociaż 2 tygodnie do takiej roboty.
Swoją drogą ciekawy materiał, pomyśleć że bateria w czyimś z naszych telefonów / laptopów / ect mogła być w pierwotnej formie w którymś z worków widocznym na filmiku, albo gdzieś tam pod którąś stertą siedzi sobie taka ruda kobaltu i czeka żeby ostatecznie trafić a nawet do któregoś z sadoli.
Raczej jest to wręcz pewne że trafi skoro to miejsce dostarcza 72 % surowca w skali światowej.

Kriski

2023-04-23, 20:39
Antoni79 napisał/a:

Myślałem, że miesięcznie. Przeoczyłem. Trudno uwierzyć, jeżeli tam 100$ to majątek. Chociaż jeżeli to są pracownicy sezonowi na 2-3 lata i trzeba ich gdzieś potem ukryć to kwota nie oszałamia.



Gdziekolwiek to ukryją, wystarczy średniej jakości Geiger żeby znaleźć.

OpenStreetMaps napisał/a:

Dzięki za ciekawy dokument. A o Żydach można tylko wyrażać sią dobrze albo wcale.
Dlatego ja ich podziwiam. Żydzi dobrze potrafią wykorzystywać Gojów aby na nich pracowali także tych Gojów w polin.



Podsuń to jeśli wygrają ponownie, obecnej władzy to na przekór udowodnią, że nawet żydki w Polsce muszą grubo kombinować.

kris1978

2023-04-23, 22:05
murzyny przy pracy. Łezka w oku się kręci. Może by tak w hameryce spróbowali to wprowadzić

Siriuz

2023-04-23, 22:28
U nas to niektórzy dopłacają, żeby przewalać worki i kupują karnety za równowartość 50-100$ na crossfity :)

daniel1040

2023-04-23, 23:54
zarabiają 200$ na tydzień bo wydobycie kobaltu tą metodą jest ekstremalnie niszczące dla organizmu - dla dzieci wady rozwojowe a dla dorosłych śmierć po ok10 latach wydobycia - nie licząc oczywiście wypadków czy lokalnej mafii robiącej czystki

Ekozjeby myślą że ich teśliki robi się z miłości i dobrych myśli - a widząc to dostają sprzężenia zwrotnego .

OdbytBiskupa

2023-04-24, 00:15
200 USD tygodniowo to ok. 3500 PLN miesięcznie. Całkiem nieźle, jak na robotę niewymagającą żadnych kwalifikacji w kraju 3-go świata bez funkcjonującego rządu. Jako student 20 lat temu w Polsce zarabiałem 1600 PLN w ochronie i to był całkiem niezły pieniądz.

alpax

2023-04-24, 00:27
A tam w 13 sekundzie dobry ziomek murzyn tańczy przed ciężarówka .. widać mu się podoba

Aratarox

2023-04-24, 00:41
Na National Geographic i Netflixie są filmy dokumentalne o tym

przemo3251

2023-04-24, 01:16
Wy sie serio jaracie tymi 200$ ? Przecież to fatalna robota w kiepskich warunkach znacznie dłużej niż 8h dziennie. Ich zdrowie dlugo tak nie wytrzyma. Zarobi więcej ale szybko umrze lub nie będzie zdolny do pracy w przyszłości. Kiepski interes chociaż w Polsce też wielu poświeca swoje zdrowie dla kilka zł wiecej wypłaty nie myśląć o przyszłości

ProVVe

2023-04-24, 03:43
Niech k***a kopia i stuła mordy... Wybrali władze, mają wolność od kolonialnych panow to niech ten burdel prowadza do dobrobytu... Ma mi być k***a zal jakis pajaców z końca świata co nie potrafią nic cywilizacji ogarnąć... Nie potrzeba tam ogrzewać, odśnieżać, zwierząt w opór, turystyka w opór, złoża w opór... k***a tam jest najpotężniejsza rzeka świata i nadal j***nce nie potrafią stworzyć sobie raju bo znowu "Ci biali" i tylko "daj daj daj". WINA JEST TYLKO ICH. Kradną, dbają tylko o siebie, nie planują nic na przyszłość, nie chcą się rozwijać, Wielka korupcja i ciągle konflikty bo łapa albinosa sąsiada zle wpływa na kury w wiosce. Bez białych nawet by nie wiedzieli ze ten kobalt tam jest a co dopiero do czego służy

BambiPMT

2023-04-24, 07:57
Antoni79 napisał/a:

Myślałem, że miesięcznie. Przeoczyłem. Trudno uwierzyć, jeżeli tam 100$ to majątek. Chociaż jeżeli to są pracownicy sezonowi na 2-3 lata i trzeba ich gdzieś potem ukryć to kwota nie oszałamia.



Napisali do 200$. Pewnie kopiesz miesiąc na 20$ na tydzień, a od czasu do czasu wpada te 200.