18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

dlaczego sadol nigdy nie dostanie pozwolenia na broń

Sifo_Dyas • 2018-12-22, 19:58
Do niedawna aby uzyskać pozwolenie na broń do celów sportowych wystarczyło należeć do klubu sportowego, być niekaranym i zdać egzamin. W Szczecinie okazało się jednak że do tego trzeba jeszcze uzyskać pozytywną opinię ze znanego i lubianego na sadolu ośrodka.

Cytat:

Według litery prawa, do wydania pozwolenia na broń do celów sportowych wystarczy być członkiem klubu strzeleckiego, zdać egzamin na patent strzelecki, być niekaranym oraz zdrowym fizycznie i psychicznie. Nie wystarcza to jednak w każdym przypadku.

Policjanci ze Szczecina odroczyli wydanie decyzji o pozwoleniu na posiadanie broni. Każą dołączyć jeszcze opinie z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

– W „prawicowym” państwie PiS doszło do tego, że strzelcy sportowi są „opiniowani” przez jawnie skrajnie lewicowe organizacje polityczne nie mające żadnego związku ze strzelectwem sportowym, a do tego mające nawet problemy z ustaleniem kto prowadzi ich własny fanpage na Facebooku – napisali Szturmowcy.

– Dzisiaj lewicowe organizacje decydują kto może dostać pozwolenie na broń, jutro będą decydować komu wolno trenować sztuki walki albo dostać prawo jazdy – przekonują.

Sprawa jest precedensowa. Szturmowcy podkreślają, że tego typu sytuacje muszą być napiętnowane, zanim staną się normą.

Z jakiej przyczyny jakieś prywatne, skrajnie lewicowe organizacje, mają decydować o tym kto może a kto nie może posiadać w Polsce broń? Czy PiS całkowicie stracił rozum?





Tekst skopiowany z nczas.com.

krasnal_hałabała

2018-12-22, 20:08
Kto by się tego po PISie spodziewał? zaraz, wszyscy rozumni? Marny popis niestety.

Halman

2018-12-22, 20:08
w wnioskach trzeba po prostu pisać; broń do utrzymania i kontynuacji politycznej poprawności

krasnal_hałabała

2018-12-22, 20:09
Mówię wam, kiedyś przyjdzie czas że lewicowe rządy będą zakazywały życia osobom które mają "niewłaściwe" poglądy.

Salieri16000

2018-12-22, 20:13
Zamazałeś dane Tipex'em?! Dokument jest nieważny :P

Hrabia Drapula

2018-12-22, 20:18
ale przecież przy władzy jest pis i to on wymyślił że by mieć opinię z x czy y "urzędu", bo to pis trzęsie gaciami że by w razi pospolitego ruszenia jak najmniej ludzi miało broń, a tym sposobem oni są czyści bo to nie oni zabraniają, na takiej zasadzie działa cały pis, wódz naczelny coś wymyśla, a ktoś od nich wprowadza to w życie nawet jak to jest to debilne, ale prezesina jest czysty bo nic nie wprowadził, nic nie podklepał i w tym przypadku też bronią własną dupę wysługując się innymi

mesjans

2018-12-22, 20:56
Od małego marzyłem o posiadaniu kuszy i gdy było mnie na nią stać dowiedziałem się że trzeba mieć w naszym kraju pozwolenie na broń, normalnie krew mnie zalewa, tym bardziej że chciałem jej używać do strzelania do tarczy. Gdy w Czechach wystarczy mieć 18 lat.

woytasw

2018-12-22, 20:56
Sąd Rejonowy wydział II Koszalin - jest tu kluczowy.
W ubiegłym miesiącu 3 moich znajomych bez problemu otrzymało pozwolenie na broń w ilości 6 sztuk na pozwolenie sportowe i 5 sztuk kolekcjonerskie.

traf

2018-12-22, 20:58
POPIS-owe państwo w pełnej krasie.przecież ci durnie wykańczają ten kraj przy milczącej aprobacie społeczeństwa.Zresztą i tak jest już za pózno bo poziom degrengolady osiągnął właśnie swoje apogeum i szczerze wątpie by Polska jeszcze się z tego podzwignęła.Niestety ale jesteśmy świadkami upadku i pisanie jacy to jesteśmy patriotycznie nastawieni mozna miedzy bajki włozyć,gdyby tak naprawdę było to już dawno nastąpiło by odstawienie tych miernot mieniących się politykami a myslących tylko jak dalej doić Polków następnymi podatkami i dokręcającymi śrubę absurdalnymi przepisami prawa.Prawda jest taka że jesteśmy mocni w gębie i tyle.Koniec wypocin :) Cholerne święta mnie wykończą :)

Hrabia Drapula

2018-12-22, 21:21
@traf, ale zobacz ile osób dostaje 500+ i więcej i 90% z tych ludzi będzie stało po drugiej stronie barykady, nie po tej co ty, skoro mają takie poparcie to część ludzi uważa że to są super rządy, jeszcze teraz za prąd dołożą że by ludzie więcej nie płacili, to nic że podwyżki są przez nich, dokładanie jest pod publiczkę przed wyborami, a jak by ich wybrali to odblokują i ceny wypie**olą o 60% czy więcej że by sobie odrobić, a jak przegrają to już nie ich cyrk nie ich małpy, nowi odblokują i będzie można powiedzieć od razu jaka nas nie wybraliście to macie

St...........on

2018-12-22, 21:28
Witamy w Polsce muahahahahahahha! :amused: :amused:

son_of_urza

2018-12-22, 21:30
Obydwie organizacje przystąpiły do postępowania na zasadzie art. 35 kpa.
Strona mogła zaskarżyć przystąpienie organizacji do prowadzonego postępowania, najwidoczniej tego nie zrobiła.

To praktyka zaciągnięta z Niemiec i Szwecji. Każda taka organizacja (przeciwdziałanie faszyzmowi etc) zgłasza się do udziału w sprawach określonej kategorii, na danym terenie. W latach 90tych masowo odrzucano ich wnioski o przyłączenie, od 2003 roku orzecznictwo przyznało im prawo do wstępowania w ogół spraw o określonym charakterze jak np. wydawanie pozwolenia na posiadanie broni.

Zwykle takie udziały zgłasza się w jednostkach terytorialnych, na których zamieszkują osoby, które te organizacje uznają za niebezpieczne. Może to też dotyczyć szczególnej osoby.

Zgodnie z brzmieniem uzasadnienia rozpatrywane jest tu odwołanie od decyzji wydanej wcześniej, zastanawiający jest też udział sądu karnego,

Sprawa jest bardziej skomplikowana, niż to wygląda na pierwszy rzut oka. Czysta spekulacja: Odwołanie w sprawie złożyły organizacje społeczne, prawdopodobnie w związku z tym kto miał to pozwolenie na broń otrzymać.

St...........on

2018-12-22, 21:30
Edit. Ja na waszym mejscu kupił bym czarnoprochowca, zanim k***y z rządu i innych instytucji położą na nich łapy.

8765tj

2018-12-22, 21:54
Ja tam niezależny jestem. Ten z lewej ma 55#/25 kg, drugi 45#
zero kwitków a zasięg trochę lepszy niż pistolet. Cichy, lekki, tylko wymaga długiej praktyki i z oczywistych względów ustępuje szybkostrzelnością palnym sprzętom, ale gdyby było trzeba mięsko dało by się zrobyć.