18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

dlaczego sadol nigdy nie dostanie pozwolenia na broń

Sifo_Dyas • 2018-12-22, 19:58
Do niedawna aby uzyskać pozwolenie na broń do celów sportowych wystarczyło należeć do klubu sportowego, być niekaranym i zdać egzamin. W Szczecinie okazało się jednak że do tego trzeba jeszcze uzyskać pozytywną opinię ze znanego i lubianego na sadolu ośrodka.

Cytat:

Według litery prawa, do wydania pozwolenia na broń do celów sportowych wystarczy być członkiem klubu strzeleckiego, zdać egzamin na patent strzelecki, być niekaranym oraz zdrowym fizycznie i psychicznie. Nie wystarcza to jednak w każdym przypadku.

Policjanci ze Szczecina odroczyli wydanie decyzji o pozwoleniu na posiadanie broni. Każą dołączyć jeszcze opinie z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

– W „prawicowym” państwie PiS doszło do tego, że strzelcy sportowi są „opiniowani” przez jawnie skrajnie lewicowe organizacje polityczne nie mające żadnego związku ze strzelectwem sportowym, a do tego mające nawet problemy z ustaleniem kto prowadzi ich własny fanpage na Facebooku – napisali Szturmowcy.

– Dzisiaj lewicowe organizacje decydują kto może dostać pozwolenie na broń, jutro będą decydować komu wolno trenować sztuki walki albo dostać prawo jazdy – przekonują.

Sprawa jest precedensowa. Szturmowcy podkreślają, że tego typu sytuacje muszą być napiętnowane, zanim staną się normą.

Z jakiej przyczyny jakieś prywatne, skrajnie lewicowe organizacje, mają decydować o tym kto może a kto nie może posiadać w Polsce broń? Czy PiS całkowicie stracił rozum?





Tekst skopiowany z nczas.com.

mygyry

2018-12-22, 22:21
PiS do tego stopnia boi się opozycji i tego typu pedalskich ruchów, że sama się cofa przed niby swoją ideologią, wolę żeby partia rządząca była jakaś i reprezentowała jakiś pogląd a nie cofała się przed wszystkim byle uniknąć ataków i stając się przez to jałowa jak gówno

pve11

2018-12-22, 23:38
"Jeśli tylko odrzucimy zasadę, że państwo nie powinno ingerować w żadnym przypadku dotyczącym trybu życia jednostki, skończymy na kontrolowaniu i ograniczaniu tego drugiego w najdrobniejszych szczegółach."

Teraz tylko czekać na dalsze polecenia władców; co można czytać, mówić a na końcu myśleć. Bo skoro pozwalamy na decydowanie w jakiejkolwiek dziedzinie życia za nas, to nie istnieje powód dla którego mieliby tego nie robić w innych dziedzinach. Dlatego demokracja zawsze ogranicza się do wybrania sobie autokraty. Uważasz inaczej? To spróbuj ich odwołać.

andyq

2018-12-22, 23:54
A pomyśleć że w cywilizowanych krajach nie trzeba nawet zdawać egzaminu.
Mnie nawet nie zapytano czy potrafię obchodzić się z bronią przed wydaniem pozwolenia. Jedyny kontakt z policją był podczas sprawdzania zabezpieczeń w domu i czy sejf spełnia określone normy oraz czy pomieści ilość broni i amunicji określonej we wniosku (ja na początek aplikowałem o 3 sztuki: MP5, Walther PPQ, Sztucer CZ i 500 naboi). Potem czekanie na papier (w moim przypadku 3 tygodnie dłużej bo czekali na papiery o niekaralności z polski).
Jak widać Polska się dalej cofa zamiast iść do przodu. A miało byś łatwiej. Ale jak sobie przypomnę jakie były 15 lat temu problemy z uzyskaniem pozwolenia na broń na pneumatyczną której moc przekraczała minimalnie możliwości tych bez pozwolenia...
Autorowi można tylko życzyć powodzenia w dalszym staraniu i żeby ceny amunicji w Polsce spadły do cen jakie my płacimy.

nwonigers

2018-12-23, 00:46
jesli bede chcial miec bron to sobie kupie czarnoprochowca.

cuurniprime

2018-12-23, 02:09
Nie rozumiem w czym problem. Jeśli chcesz komuś zrobić krzywdę to masz pełno sposobów by to osiągnąć. Takie koktajle mołotowa, proste i jakże skuteczne. Łuki, noże, broń czarnoprochowa... Nie wiem na co komu broń skoro jest tyle innych "legalnych" możliwości. Niemniej jeśli już wprowadzają takie papierki od lewaków to niedługo ludzie sobie odpuszczą i sami dostrzegą że można inaczej a także skutecznie. Dopiero będą mieli problem... :kawa:

Taz

2018-12-23, 02:16
Wyżej w komentarzach juz kilka mądrych kwestii padło odnośnie tego DLACZEGO w tym postępowaniu uczestniczą te zjeby :)
A ja wam wskaże jeszcze jedną podpowiedz: szturmowcy. Poczytajcie w necie co to za ekipa :D

nikt87

2018-12-23, 02:25
I ieszcze z błędami. "Doktora" w skrócie zapisujemy z kropką, gdyż po "r" mamy jeszcze "a"!
Za to "doktor" już bez kropeczki.

Mors_Nigra

2018-12-23, 02:37
@andyq a gdzie niby mieszkasz?

Ca...........on

2018-12-23, 03:51
@up Zapewne tam, gdzie ludzie nie patrzą na siebie wilkiem.

modoc

2018-12-23, 05:05
A więc odrębną kwestią jest przystąpienie omzirka do postępowania na podstawie kpa. Jednak niezależnie od wszystkiego wpa powinna kierować pytania do sądu a nie do stowarzyszenia. Stowarzyszenie nie jest władcze opiniować postępowanie o pozwolenie. Zresztą NSA już się wypowiadał w którymś wyroku odnośnie broni - zabrali myśliwemu za jazdę samochodem pod wpływem a ten poskładał opinie i zaświadczenia jaki to jest dobry i porządny z kilku kół łowieckich i jakichś stowarzyszeń. NSA napisała wyraźnie wtedy, że nie ma to żadnego znaczenia w przypadku pozwolenia na broń i może sobie składać takie opinie segregatorami.

PieronJasnySzlag

2018-12-23, 07:55
cuurniprime napisał/a:

Jeśli chcesz komuś zrobić krzywdę to masz pełno sposobów by to osiągnąć. ...


Jeśli myślisz że broń ma służyć do robienia komuś krzywdy to zdecydowanie broń nie jest dla Ciebie. Broń ma służyć do obrony a nie żeby krzywdzić innych.


No i jeszcze musze standardowo przypie**olić się do ameb umysłowych zwalających wszystko na kaczora, pis, po :D
Nie jesteśmy państwem suwerennym żeby bez zgody światowych mocarstw decydować o powszechnym dostępie do broni.
Nasza rola na swiecie to siedzieć cicho, skręcać niemieckie produkty i zbierać ochłapy które spadną ze stołu.

Doskonale było to widać po tym jak Kaczor i Duda musieli z podkulonymi ogonami wycofywać się z ustawy oobozach śmierci.

Ca...........on

2018-12-23, 08:04
Pająkfrąt, masz u mnie wieeeelkie piwo za to, co napisałeś. Chciałbym, żeby wreszcie ludzie przestali się kierować w życiu cudzym divide et empera i zaczęli skupiać się na budowaniu relacji z najbliższym otoczeniem...

@andyq Weź, ja w przyszłym roku definitywnie pie**olę polskie piekiełko i sp***zielam do Teksasu via CA, gdzie dostanę od ręki zaproszenie do pracy.

I tylko piwa będzie mi brakować... Bynajmniej nie polskiego.

hardfall

2018-12-23, 08:21
przecie ten osrodek cso tam cos tam to na wkopie już był prześwietlany.... jakiś typek tam ładnie ma za kołnierzem k***a lepiej jemu by się przyjrzeli a nie k***a poj***ne oj***ł bym tą całą komende