18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

dlaczego sadol nigdy nie dostanie pozwolenia na broń

Sifo_Dyas • 2018-12-22, 19:58
Do niedawna aby uzyskać pozwolenie na broń do celów sportowych wystarczyło należeć do klubu sportowego, być niekaranym i zdać egzamin. W Szczecinie okazało się jednak że do tego trzeba jeszcze uzyskać pozytywną opinię ze znanego i lubianego na sadolu ośrodka.

Cytat:

Według litery prawa, do wydania pozwolenia na broń do celów sportowych wystarczy być członkiem klubu strzeleckiego, zdać egzamin na patent strzelecki, być niekaranym oraz zdrowym fizycznie i psychicznie. Nie wystarcza to jednak w każdym przypadku.

Policjanci ze Szczecina odroczyli wydanie decyzji o pozwoleniu na posiadanie broni. Każą dołączyć jeszcze opinie z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

– W „prawicowym” państwie PiS doszło do tego, że strzelcy sportowi są „opiniowani” przez jawnie skrajnie lewicowe organizacje polityczne nie mające żadnego związku ze strzelectwem sportowym, a do tego mające nawet problemy z ustaleniem kto prowadzi ich własny fanpage na Facebooku – napisali Szturmowcy.

– Dzisiaj lewicowe organizacje decydują kto może dostać pozwolenie na broń, jutro będą decydować komu wolno trenować sztuki walki albo dostać prawo jazdy – przekonują.

Sprawa jest precedensowa. Szturmowcy podkreślają, że tego typu sytuacje muszą być napiętnowane, zanim staną się normą.

Z jakiej przyczyny jakieś prywatne, skrajnie lewicowe organizacje, mają decydować o tym kto może a kto nie może posiadać w Polsce broń? Czy PiS całkowicie stracił rozum?





Tekst skopiowany z nczas.com.

ellsworth

2018-12-23, 10:32
Skoro zachowania rasistowskie itp. są w Polsce karane i takie zachowanie jest przesłanką do odmówienia wydania pozwolenia na broń (bardzo słusznie) to należy raczej pochwalić policję, że zamiast uważać się za alfę i omegę przyznaje, że ktoś inny (czyli organizacja która się tylko tym zajmuje) może mieć większa wiedzę w temacie takich zachowań u występującego o pozwolenie i prosi o stosowną opinię.

Analogicznie np. jak chcesz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla jakiejś inwestycji to wnioskować o włączenie na prawach strony(!!!) do postępowania ma prawo każda organizacja ekologiczna, zajmująca się ochroną przyrody czy jakiekolwiek lokalne stowarzyszenie mające takie rzeczy po prostu wpisane w statusie. I jakoś nikt nie podnosi larum.

andyq

2018-12-23, 11:01
Caramon napisał/a:


@andyq Weź, ja w przyszłym roku definitywnie pie**olę polskie piekiełko i sp***zielam do Teksasu via CA, gdzie dostanę od ręki zaproszenie do pracy.

I tylko piwa będzie mi brakować... Bynajmniej nie polskiego.



Ja to już 10 lat temu zrobilem. I absolutnie nie żałuję. Po roku pracy i to bez jakiegoś wielkiego oszczędzania kupujesz przyzwoite auto na które w Polsce trzeba by brać kilkuletnie kredyt. Po 5 latach kupujesz dom i od tego momentu masz czas na hobby. W moim przypadku broń. Ż 40 godzinnego tygodnia pracy 2-3 godziny pokrywaja koszta strzelnicy i okolo 200 naboi na tydzien.

W sumie to za niczym co bylo w Polsce nie tesknie. Zaraz ktos napisze o patriotyzmie itp. Patriotami to byli nasi dziadkowie bo mieli za co walczyć. Za Polskę która mamy teraz nie warto.

woytasw

2018-12-23, 13:01
Andyq pisałeś o pozwolenie na posiadanie 500 sztuk amunicji? Ja samej 9 mam jakieś 2,5 tysiąca bez proszenia - bocznego przestałem liczyć...

andyq

2018-12-23, 13:39
@UP (woytasw). U nas dostajesz na konkretna ilosc. Mozna wnioskowac o wiecej ale to bez sensu. Musisz kupic wiekszy sejf a w domu wiecej niż 500 naboi nie potrzebuje. Na strezlnice i tak jezdze bez amunicji bo na miejscu kupie nabje taniej niz w jakimkolwiek sklepie. Klub kupuje amunicje w takich ilosciach ze placa pewnie 1/4 tego co w sklepie skoro ja dostaje od nich 1/2 ceny sklepowej.
Wiec w domu amunicje trzymam tylko na wyjazdy do innych objektow wiec 500 spokojnie wystarcza na taka sesje.

woytasw

2018-12-23, 18:50
Piękne to co piszesz. W Polsce na strzelnicy kupować to jakaś masakra cenowa. W sklepie rozsądne ceny to od przynajmniej 1000 sztuk. Po za tym nasycenie sklepów jest tak ubogie w okolicy gdzie mieszkam (najbliższy 30 kilometrów ode mnie), że po paczkę 50 sztuk nie opłaca się jeździć. Trzeba brać jak najwięcej.

reltiH

2018-12-24, 05:36
Pod żydowskim panowaniem, Polak jest tylko sługą, niewolnikiem, a takim broń nie przysługuje. Trzeba odsunąć żydów od władzy i wszystko wróci do normy.

andyq

2018-12-24, 10:39
woytasw napisał/a:

Piękne to co piszesz. W Polsce na strzelnicy kupować to jakaś masakra cenowa. W sklepie rozsądne ceny to od przynajmniej 1000 sztuk. Po za tym nasycenie sklepów jest tak ubogie w okolicy gdzie mieszkam (najbliższy 30 kilometrów ode mnie), że po paczkę 50 sztuk nie opłaca się jeździć. Trzeba brać jak najwięcej.


Pewnie dlatego że w Polsce na wszystkim chcą zarobić. Nasz klub ma własny obiekt który jest utrzymywany z opłat członkowskich. Co roku organizujemy wybory na stanowiska funkcyjne. Ale raczej wybieramy bez zmian bo Ci których mamy robią swoją pracę bardzo dobrze (za darmo). Amunicję używamy tysiącami sztuk tygodniowo. Koleś który odpowiada za magazyn broni sam jeździ po amunicję. Ceny ma takie wynegocjowane że nigdzie taniej by nie znalazł. Dolicza do ceny kilka procent dla członków klubu a kilkadziesiąt dla ludzi z zewnątrz. Ale nie dla zysku. Za odbierane ekstra pieniądze co jakiś czas wymienia broń klubową na lepszą.

woytasw

2018-12-24, 20:47
Mój klub też ma strzelnicę - ale nie może handlować amunicja. Konieczna koncesja która by nas zjadła :/

Ti...........ch

2018-12-24, 23:29
woytasw, no właśnie... :roll: