18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Codzienność ratowników medycznych

blaszcz • 2017-06-21, 17:03
Spot promujący Protest Ratowników Medycznych 2017.

Ratownicy, żeby utrzymać siebie i rodziny, pracują po 300-400 godzin miesięcznie. Są przemęczeni, to stwarza zagrożenie dla pacjentów - mówią poznańscy ratownicy, wielu z nich odchodzi z zawodu.


autor: Piotr Skibiński, produkcja: BQStudio.pl


komentarz autora zamieszczony na portalu joemonster
spoiler

elfis

2017-06-21, 20:56
znam jednego ratownika medycznego, więc
gdyby ten prostak miał mnie ratować, od razu deklaruję oddaję za darmo wszystkie funkcjonujące narządy,
niech się przydadzą nawet bezdomnym, oby tylko ten zjeb ich wcześniej nie sprzedał

Dawidof

2017-06-21, 21:00
Ile zarabia ratownik medyczny?

dex223

2017-06-21, 21:54
Mnie ciekawi fakt, że skoro wiedzą, że w Polsce służba zdrowia jest beznadziejna i będą robić te nadgodziny za marne grosze to po co w ogóle wybierają sobie taką ścieżkę zawodową. Nie ma innych zawodów w Polsce? To samo górnicy są świadomi, że to praca w ciężkich warunkach, wysokie ryzyko i mała pensja, a jednak decydują się na ten zawód, a potem płaczą jak źle.

RedRose1986

2017-06-21, 22:00
Z tymi godzinami przesadzone. Moja ciotka pracuje w miesiącu 15-16 dni po 12 godzin co daje jakieś 192 godz. Do ręki na czysto dostaje jakieś 3 tys

blaszcz

2017-06-21, 22:02
dex223 napisał/a:

Mnie ciekawi fakt, że skoro wiedzą, że w Polsce służba zdrowia jest beznadziejna i będą robić te nadgodziny za marne grosze to po co w ogóle wybierają sobie taką ścieżkę zawodową. Nie ma innych zawodów w Polsce? To samo górnicy są świadomi, że to praca w ciężkich warunkach, wysokie ryzyko i mała pensja, a jednak decydują się na ten zawód, a potem płaczą jak źle.


Powołanie – potocznie: posiadanie określonego daru do wykonywania danej czynności przez większą część życia. Czynność tę wykonuje się bardziej z pobudek altruistycznych niż finansowych, choć te drugie mogą mieć również znaczenie.

petru23

2017-06-21, 22:16
pomijając przesłanie produkcji mam pytanie.
Kto, za co i pod jakim przymusem zmontował te najch*jowsze z możliwych ledy pod szafkami?

Kelmans

2017-06-21, 22:19
300-400 godz pracy ? Na innych stronach podają, że nawet do 600 godz i 2 etaty.

Sprawdzając statystyki

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 032 PLN brutto. Co drugi ratownik medyczny otrzymuje pensję od 2 335 PLN do 3 801 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych ratowników medycznych zarabia poniżej 2 335 PLN brutto. Na zarobki powyżej 3 801 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ratowników medycznych .

Minimalna płaca to 13 brutto, np ochroniarz siedzący na dupie przez 240 godz w miesiącu ma 3120 brutto.


Więc kto tutaj jest sobie winien ? Chyba wiedzieli co podpisują w umowie o prace.

jazeck

2017-06-21, 22:21
Nie widzę problemu - należy zatrudnić się na pełny etat w bule kołchozie.
Wtedy nie ma sił na dwa etaty i mamy czas dla rodziny. No i ok. 160h/m-c.

gomez1308

2017-06-21, 22:25
Komorowski powiedziałby:

"Weź kredyt i zmień prace"

Dorik

2017-06-21, 23:46
Valsorim napisał/a:

Aby zostać ratownikiem wystarczy średnie + roczna zaoczna a co do filmu to raczej nikogo nie przekona widząc odj***ne mieszkanie, ajfoniki itp...


nectovelius napisał/a:

Chałupy mają fajne... ile za godzinę :?: Gdzie zapisy :?:
A na poważnie... nie ma lekkiej pracy... każdy zapie**ala, czy to murarz co wybuduje dom dla takiego ratownika, czy ratownik co uratuje murarza jak się z rusztowania sp***oli... każdy ma swoją rolę w życiu.



jak widzę wypociny takich pał na sadolu, tylko żeby trolować to mnie krew zalewa...
Macie zwisy wydruki z tego roku ze strony ratownictwa medycznego:


Btw na obecną chwilę trzeba ukończyć studia wyższe(lic) żeby być ratownikiem medycznym
Walczą o taką stawkę też przez j***ny system który narzuca doszkalanie się tak zwane zbieranie punktów edukacyjnych 200/5lat , gdzie też trzeba na to wyj***ć pare tysiączków.
Obecnie to jest chore że ratownicy medyczni jeszcze nie są służbą mundurową i musza robić na własnej działalności bo p*zdy z NFZ chca zaoszczędzić.
Co do nadgodzin - tak ratownicy jebią na 2 etaty po 500h zeby jakoś wyżyć, a ludzie narzekają że personel ch*jowy bo ludzie są zmęczeni zapie**alaniem. Gdyby ratownicy byli należycie wynagradzani nikt by nie brał 2 etatów i by było wiecej miejsc dla następnych ratowników, którzy by do pracy przychodzili odświeżeni i wypoczęci. Nie wspominając o idiotach(pacjentach) którzy zapychają SORy i przychodzą z byle gównem zamiast iść do rodzinnego/ POZ.
Niektórzy dobrze mówią , kazdy do innej pracy jest stworzony, ale wiekszosc z nich robi to z pasji (tak wiem ciezko to pojąć niektórym sadolowym "twardzielom" )Odpowiedzielność jaka spoczywa na barkach ratownika jest obecnie w ch*j nieadekwatna do zarobków. Jedynie forma prostestu / strajku może przynieść jakieś efekty bo płace uzależnione są od NFZtu, a ten sp***olony twór chce na nich zaoszczędzić jak najwięcej.

alforns21

2017-06-21, 23:54
@Dorik jest dokładnie jak napisałeś.

Dexterous

2017-06-21, 23:54
@Dorik to sobie zmień robotę jak tak tragicznie jest. Albo zostań policjantem, dopiero k***a zobaczysz jak w mundurówce życie mlekiem i miodem płynie :amused:

Dorik

2017-06-22, 00:02
Dexterous, nie pracuje jako ratownik , tylko robię szkolenia z PP i chodzę na tak zwane zabezpieczenia. Tak się składa że moj szwagier i ojciec robią w wojsku i Ci powiem najgorzej nie maja :)
Ja obecnie celuje w straż pożarną bo mam dodatkowe "punkty" za te studia i czuje powołanie .... A o policji mi nie mów bo tam imbecyle idą :p

RYJ23

2017-06-22, 00:25
no i ch*j to niech zmienia prace ja pie**ole czlowiek jebie k***a dzien do nocy a za ci k***a meczennicy sie sraja jak te gorniki co to k***a krzyz panski niosa jako jedynie