18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

CO PAN ROBI?

Janusz~ • 2015-09-09, 20:17
Oglądać do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


kokos_123

2015-09-09, 23:20
bialawitz napisał/a:

Skąd w tym narodzie wieczne przyzwolenie dla cwaniactwa i okradania innych?
Potem to wszystko tak wygląda. Złapią jakiegoś tam dyrektora na korupcji- to pretensje, że się go czepiają. Nagrają polityka jak kręci lody pod stołem- to pretensje, że się go k***a czepiają, jakby nie mieli kogo. Złapią pijanego lekarza, to ejszcze k***a wielki żal, że z kamerami się potem pchają do szpitala, żeby pokazać jego pysk.

I tak ze wszystkim, a zaczyna się od przekonania, że gapowicz to wielka ofiara kanarów. k***a, mnie w tamtym roku złapali jak miałem bilet 4 minuty po upływie godziny. Dałem dowód, wypisał mandat i zajęło to 3 minuty. Dla niektórych pewnie jestem frajer, bo wszak mogłem się rzucać jak pojeb i bohatersko sp***olić :roll:

Chociaż i tak kary za brak biletu są niebotycznie wysokie. 240 zł Krakowie to już jest absolutne przegięcie. W normalnym kraju 20 Euro/Funtów.



150zł gdy nie masz podbitej legitymacji :idzwch*j:

Ale da się wygrać z nimi na drodze sądowej, gdyż jest to kara umowna w regulaminie ( tylko kto będzie łazić po sądach, z prawnikiem, gdy wystarczy załatwić bilet, pieczątkę i zapłacić 10 zł ) no k***a, zapłacić 10 zł opłaty manipulacyjnej, że do nich poszedłem ( kiedyś było 5 zł )

Escalade

2015-09-09, 23:21
camson napisał/a:

Jazda bez biletów piękne czasy. Buła-łokieć na ryj dla kanara i zrywka piękna sprawa. Zdzwiko, że takie sytuacje? Jak wszędzie próbują nas okradać. Kawałek autostrady w Polsce za cenę rocznej winiety w Szwajcarii (nie wspominam o standardzie tej drogi i różnicy w zarobkach), U nas średnia kara w mieście za brak normalnego biletu to około 250-300zł (czyli w skrajnych przypadkach 1/4 wypłaty!!!), gdzie na zachodzie to jakieś 20-30 euro, czyli tyle co można w 2-3h zrobić bez żadnego wykształcenia. r*chają nas jak chcą, a jeszcze jeden z drugim debile mówią, że jest git. POJEBAŁO WAS! Weźcie na chatę jeszcze po "rodzince" imigrantów (k***a co za słowo jak to zwykła inwazja, a historia zatacza koło) i niech wam jeszcze zgwałcą córkę, matkę, sąsiadkę i psa. Zero mózgu tylko owczy pęd i analiza w głowie dyktowana tym kto i co powie w wiadomościach. Już nie wiem czy się śmiać czy płakać.



Poj***ło to ciebie chłopcze skoro otwarcie pochwalasz zwykłe złodziejstwo. Jedziesz tym cholernym autobusem to płać, a jak nie to zapierniczaj na nogach albo rowerze. Buła na ryj to należy się cwaniakom takim jak ty. Myślisz, że kto cię właśnie wali na tak duże pieniądze? Politycy to właśnie takie cwaniaki, które dorobiły się kosztem innych i dalej cwaniakują tylko na większą skalę bo u nas niestety cwaniactwo nie jest tępione tylko pochwalane.

lansnaskary

2015-09-09, 23:26
ta k***a? ja za jazdę o 3 minuty metrem za długo na 20 minutowym dostałem sto k***a osiemdziesiąt a miałem wysiąść na następnym przystanku i cwe* mnie skasował, wyobrażacie to sobie?

camson

2015-09-09, 23:37
Escalade napisał/a:



Poj***ło to ciebie chłopcze skoro otwarcie pochwalasz zwykłe złodziejstwo. Jedziesz tym cholernym autobusem to płać, a jak nie to zapierniczaj na nogach albo rowerze. Buła na ryj to należy się cwaniakom takim jak ty. Myślisz, że kto cię właśnie wali na tak duże pieniądze? Politycy to właśnie takie cwaniaki, które dorobiły się kosztem innych i dalej cwaniakują tylko na większą skalę bo u nas niestety cwaniactwo nie jest tępione tylko pochwalane.



Rwij się baranie. Skończyłem 16 lat i sam(!) zarobiłem na auto i już wtedy do szkoły jeździłem samochodem (mimo, że miałem +/-5km, a mandat kosztował 500zł za brak uprawnień bez jakichś śmiesznych ich odbierania za +50 w terenie zabudowanym, a szczególnie gdzie są 3 domy na krzyż...). Gardzę tym co nam "daje" państwo- to tylko ochłapy. Jakbyś ruszył dupę trochę w świat i zobaczył i poczuł jak to wszystko powinno wyglądać to byś się nie sadził tylko pokornie powiedział "r*chają mnie"- taka prawda.

JezTuptajacyNoca

2015-09-09, 23:42
camson napisał/a:



Rwij się baranie. Skończyłem 16 lat i sam(!) zarobiłem na auto i już wtedy do szkoły jeździłem samochodem (mimo, że miałem +/-5km, a mandat kosztował 500zł za brak uprawnień bez jakichś śmiesznych ich odbierania za +50 w terenie zabudowanym, a szczególnie gdzie są 3 domy na krzyż...). Gardzę tym co nam "daje" państwo- to tylko ochłapy. Jakbyś ruszył dupę trochę w świat i zobaczył i poczuł jak to wszystko powinno wyglądać to byś się nie sadził tylko pokornie powiedział "r*chają mnie"- taka prawda.



W wieku 18 lat pewnie zaj***łeś pierwszego smoka?

tranzystor

2015-09-09, 23:47
Skończcie to pie**olenie. Zasada jest prosta - chcesz pojechać środkiem komunikacji miejskiej, kup bilet za kilka Złotych. Nie masz biletu, świadomie wsiadasz do autobusu, tramwaju itp - miej świadomość, że podróż będzie droższa. Jak chcecie wymagać od tego islamskiej dziczy stosowania się do zasad w cywilizowanym, europejskim świecie, jak sami macie takie problemy z zasadami.

KOLABORACJONISTA

2015-09-09, 23:49
camson napisał/a:

Rwij się baranie. Skończyłem 16 lat i sam(!) zarobiłem na auto i już wtedy do szkoły jeździłem samochodem (mimo, że miałem +/-5km, a mandat kosztował 500zł za brak uprawnień bez jakichś śmiesznych ich odbierania za +50 w terenie zabudowanym, a szczególnie gdzie są 3 domy na krzyż...). Gardzę tym co nam "daje" państwo- to tylko ochłapy. Jakbyś ruszył dupę trochę w świat i zobaczył i poczuł jak to wszystko powinno wyglądać to byś się nie sadził tylko pokornie powiedział "r*chają mnie"- taka prawda.

Rozważ przeprowadzkę na Ukrainę, będziesz się czuł jak ryba w wodzie.

camson

2015-09-10, 00:07
Ja po prostu zostałem nauczony, że za każdą decyzję, którą podejmę odpowiadam sam. Nie szukam usprawiedliwień, litości czy łaski. Mam dobrze płatną pracę dzięki temu mogę sam się utrzymać, odłożyć z wypłaty nawet w tym pie**olniku, bo inaczej nazwać tego już nie można szczególnie jak ktoś ma głowę na karku i włączając TV raz na ruski miesiąc w porze wiadomości na każdy "fakt" typu prezes człowiekiem roku (co z resztą sam podsumował) reaguje "co k***a?!".

bdn

2015-09-10, 00:10
@bialawitz I dlatego, że są tak wysokie kary to też są powody do sp***alania. Gdyby to było 20zł czy nawet 50 to każdy wolałby zapłacić. W przypadku Krakowa 240zł, to prawdę mówiąc duża część kwoty która pozostaje po opłaceniu bieżących rachunków. Ktoś, kto w życiu płacił przesadnie za wykroczenia, będąc świadkiem takiego karania będzie oponować. Koło się zamyka

Dziku11

2015-09-10, 00:17
Tak czytam tę wasze wspomnienia i świadectwa piramid wartości moralnych i się mi po prostu rzygać chce. Dobrze jest pisać o kradzieży w sytuacji, kiedy ma się zniżkę za bycie nierobem, (studentem/uczniem) i utrzymankiem rodziców. Tylko, że niektóre osoby, (w tym też ja) pracują i mają bardzo dużo ważnych spraw i czasem się taka pierdoła zdarzy, że się zapomni biletu, tym bardziej, jak się wraca po 15/20 godzinach pracy, przepraszam zapie**olu, (jak ja ostatnio). Co się wtedy dzieje, ano przychodzi kretyn, który również zapie**ala na swoje utrzymanie i przypie**ala mandat w wysokości 250 zł w środku miesiąca. Osobie, która musi opłacić swoją naukę, utrzymać niepełnosprawną rodzinę, oraz jeszcze opłacić drobne długi, co w połączeniu nie pozwala mi na oszczędzenie nawet 1 zł, a co dopiero mówić o zapłaceniu 150 zł do 7 dni. To jest sk***ysyństwo. Nie to, że ktoś nieświadomie zrobił w ch*ja MPK na 3.20 zł i to k***a raz w życiu. Szczerze powiedziawszy, w czasie tej kontroli przyszła mi na myśli ogromna chęć wbicia temu kanarowi noża w oko, przynajmniej bym się wyżył i nie musiałbym się martwić o swoje utrzymanie do końca życia, ani czytać takich pierdół. Tyle, że nie miałem noża i nie miałby kto się zając moją rodziną.

kih0n

2015-09-10, 00:49
We Wrocku jak zapłaci się to jest dużo niższy mandat (około 50zł).
Pasożyty j***ne jednak wolą na gapę jeździć, jak pie**olona swołocz ciapacka co robi sobie tour po europie.
Sugeruję zacząć się dokładać do komunikacji miejskiej jeśli z niej korzystacie.
Trzeba dać od siebie żeby wymagać czystych i punktualnych autobusów/tramwajów.

PolaczekRR

2015-09-10, 00:54
w Sydney za brak biletu lub zły bilet jest 200$ AUD wiec mi k***a nie pie**ol o 20 euro j***ny złamasie

ChivoloConchetumare

2015-09-10, 01:02
Pobieranie opłat za bilet, przy jednoczesnym utrzymywaniu komunikacji publicznej z pieniędzy podatnika to nic więcej tylko kradzież i wyłudzanie kasy ;)

yippe_ki_yay

2015-09-10, 01:07
Jakby każdy kupował bilet to i kary byłby mniejsze, rzadsze kontrole i spokojnie puściliby te parę minut spóźnienia na bilecie.
Jestem studentem oraz pracuję i dlatego widzę, że zniżka studencka/uczniowska to mega k***a profit dla nas, dlatego tym bardziej mnie dziwi, że niektórzy nie mogą dać za bilet te 2-3 zł. (20 minutowy w Krk to 1,4 zł).

Jak już wielu pisało. Nie masz kasy na bilet? Nogi, rower, łap stopa. Kumpel całe liceum zapie**alał stopem bo mu żal hajsu było.
A właśnie przez cwaniactwo zaostrzają przepisy i kary nakładane na gapowiczów.
Owszem 240zl jak nie zapłaci się od razu to sporo, ale tego też nie każą od razu płacić. Po około dwóch miesiącach przychodzi przed sądowe wezwanie do zapłaty informujące, że ma się tydzień na wpłatę albo sprawa w sądzie, ale tutaj też można wybrać się do siedziby przewoźnika i negocjować czas/raty spłaty. Trudna sytuacja rodzinna? Rozwalą Ci kare na 10 rat po 24zl miesięcznie, też tak będzie boleć? Zapomniałeś kupić bilet? Ja kupuję 2 lub 3 na zapas.

Mi już przyszło 3 razy płacić. Raz zapomniałem skasować, też dużo rzeczy na głowie, problem w domu i ze zdrowiem, ale ch*j moja skleroza to za nią zapłacę. Drugi w drodze na doładowanie karty miejskiej, jak się okazało skończyła się 2 dni wcześniej niż myślałem, więc wyrwałem tą ich maszynkę z ręki żeby datę sprawdzić i nie kłamała, więc też k***a moja wina. Trzeci - nie chciało mi się zadupcać z rowerem po strasznie ch*jowym terenie niezabudowanym, nawet się nie spodziewałem kanarów o 12 w południe, 3 przystanki i zaraz przed moim wj***li - ale tu też moja wina, chciałem wyr*chać system to mi się odwinął. Nawet często jeżdżę bez biletu ale to głównie na wioskach, co wynika z prostej obserwacji, że tam kanary są pincet razy rzadziej ale też się czasem pojawiają.

Po za tym, jazda komunikacją miejską wykształca pewne instynkty jak rozpoznawanie potencjalnych kanarów, zajmowanie ostatniego miejsca w kolejce do automatu, czy zapytanie jakiejś staruszki/starca czy ma ponad 75 lat i czy mogę być jego opiekunem (bo opiekuni jeżdżą za free). Np. stoję spokojnie jako 3ci w kolejce, wbijają kanary z okrzykiem "Bileciki do kontroli", to stanowczo odpowiadam, że dopiero czekam w kolejce, zrozumiał. Kupiłem bilet, oni wyszli, nie skasowałem. Podwójny profit.

Mózgu trochę i uniknie się takiej sytuacji, a cwaniaczka z autobusu przyszpiliłbym do siedzenia i czekał na policje.

KOLABORACJONISTA

2015-09-10, 01:15
ChivoloConchetumare napisał/a:

Pobieranie opłat za bilet, przy jednoczesnym utrzymywaniu komunikacji publicznej z pieniędzy podatnika to nic więcej tylko kradzież i wyłudzanie kasy ;)

To kto w tej twojej genialnej teorii jest złodziejem i wyłudza kasę?

Zapewne nie zdajesz sobie sprawy, że komunikacja miejska, kolej pasażerska, drogi międzymiastowe i autostrady są trwale niedochodowe - czyt. zawsze trzeba do nich dopłacać? Bo ich celem jest tzw. misja publiczna :lodowka: .
Znasz udział wpływów za bilety i dopłat w kosztach utrzymania komunikacji miejskiej np. w twoim mieście? Oczywiście, że nie, bo byś nie pie**olił takich farmazonów.

Zgadnij, ile kosztowałby bilet na np. przejazd metrem w Warszawie bez tych dopłat.