18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

CO PAN ROBI?

Janusz~ • 2015-09-09, 20:17
Oglądać do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


zgonex

2015-09-09, 21:53
2xup

nie rozumiesz jaki jest sens i cel takiego "łapania". otóż taki żeby ktoś kto jeździ bez biletu zapłacił mandat. nie żałuję oponki, że dostała 300, bo sam jeździłem jak studiowałem. bilet miesięczny na wszystkie linie, studencki, kosztował ok 50 zł. trzeba być debilem żeby jeżdżąc codziennie chcieć zaoszczędzić 50 zł miesięcznie, jednoczesnie ryzykując 300 mandatu. a co do sensu pracy kanarów - nie ma sensu łapać śmierdzącego menela, bo on nie ma nic i nie ma nic do stracenia. dostanie mandat, którego nie zapłaci, pewnie bezdomny więc nie ma nawet z czego ściągnąć. na ch*j go zatrzymywać. można ewentualnie wezwać straż żeby odstawili żula do jakiejś noclegowni.

Gl0BaL

2015-09-09, 21:53
A wystarczyłoby wprowadzić zapłatę za przejazd u kierowcy, tak jak to jest w UK. I wszystko byłoby z głowy. Ale nie. Polaka z kasy trzeba j***ć na lewo i prawo. Co prawda mandat się należał tak czy srak. Ale k***a, żeby taki cyrk autobusie robić?

tommy30

2015-09-09, 21:58
list gończy za łebkiem ;)

tranzystor

2015-09-09, 22:10
Powinni mu wpie**ol spuścić, to by skończył cwaniakować. A kierowcy doj***ć mandat za niego, bo po ch*j otworzył drzwi z tyłu?

karolek1324

2015-09-09, 22:13
bialawitz napisał/a:

Skąd w tym narodzie wieczne przyzwolenie dla cwaniactwa i okradania innych?
Potem to wszystko tak wygląda. Złapią jakiegoś tam dyrektora na korupcji- to pretensje, że się go czepiają. Nagrają polityka jak kręci lody pod stołem- to pretensje, że się go k***a czepiają, jakby nie mieli kogo. Złapią pijanego lekarza, to ejszcze k***a wielki żal, że z kamerami się potem pchają do szpitala, żeby pokazać jego pysk.

I tak ze wszystkim, a zaczyna się od przekonania, że gapowicz to wielka ofiara kanarów. k***a, mnie w tamtym roku złapali jak miałem bilet 4 minuty po upływie godziny. Dałem dowód, wypisał mandat i zajęło to 3 minuty. Dla niektórych pewnie jestem frajer, bo wszak mogłem się rzucać jak pojeb i bohatersko sp***olić :roll:

Chociaż i tak kary za brak biletu są niebotycznie wysokie. 240 zł Krakowie to już jest absolutne przegięcie. W normalnym kraju 20 Euro/Funtów.






Tak dla twojej wiadomości to ceny mandatów w większości krajów UE wynosi 240-300 zł. W Berlinie i innych większych miastach Niemiec jest to np 60 Euro. w Londynie i innych większych miastach Anglii jest to 40 Funtów... i tak dalej i tak dalej :-)

pionner

2015-09-09, 22:17
@Angel a ty chciałbyś się ze śmierdzącym menelem się przepychać? Co innego złapać cwaniaka, który albo rżnie głupa ("ale ja nie wiedziałem, ja nie chciałem"), albo skrajnego debila ("j***ć kanarów, nie będziesz mi mówił jak mam żyć, mnie nie stać na bilet, chcesz to mi kup").

@Gl0BaL tyś chyba w Warszawie autobusem nie jechał. Zapłata u kierowcy oznaczałaby 10 minut opóźnienia na każdym przystanku i 3 miliony kłótni.

~Angel

2015-09-09, 22:34
pionner, zgonex

Nie, nie chciałbym ale od tego są oni aby wszystkich pasażerów bez biletu traktując jednakowo a nie jak w większości przypadków wybiórczo. Tego nie sprawdzamy bo śmierdzi, tego nie spisujemy bo jest trzy razy większy a tego też nie prosimy o bilet bo pijany, patrz tam babcia się chowa pewno bez biletu jedzie bo ucieka na koniec autobusu ŁAPIEMY! Z renty komornik ściągnie będzie premia!
Śmierdziucha czy innego pasażera utrudniającego innym pasażerom podróż to nawet kierowca ma obowiązek wywalić z autobusu bo to należy do jego obowiązków.

Kontrole jak najbardziej są potrzebne aby ukarać złodziei nie kupujących biletu.

Eravier

2015-09-09, 22:49
@~Angel

To wyskocz do typka, który jest 3 razy większy. Zobaczymy jaki będziesz ważny. Oni nie mają broni, a pasażerowie jak widać im nie pomogą.

Ludzie, którzy piszą o mandatach po 300zł to albo są głupi, albo chcą z innych zrobić idiotów, bo z tego co mi wiadomo to jeżeli mandat jest zapłacony od razu, albo w ciągu 7-10 dni to płaci się POŁOWĘ, czyli jakieś 100-150zł zależnie od przewoźnika.

Bilet miesięczny ulgowy kosztuje jakieś 40-50zł, normalny odpowiednio więcej. To nie są chyba kokosy, a jak komuś szkoda to niech chodzi pieszo, albo jeździ rowerem. A jak nie to kupić sobie samochód, płacić za paliwo i utrzymanie pojazdu, to się przekonacie, że to nie jest dużo.

Jeżdżę komunikacją miejską od dawna i nigdy nie widziałem problemów z kanarami. Z pasażerami za to dosyć często. Raz mi się zdarzyło, że babka wciskała kit, że nie skasowała biletu, bo jest w ciąży i musiała na chwilę usiąść. Kanar jej odpuścił, a ona na niego dalej k***i. Ręce opadają...

KOLABORACJONISTA

2015-09-09, 22:52
Oponka napisał/a:

@bialawitz jak 3 lata temu studiowalam w Poznaniu to wyłapałam "studencki" mandat opiewający na kwotę 280zł u konara, a jak nie to 320zł przelewem... i jak żyć w takim kraju?

Za brak/nieważny bilet za parkowanie w strefie obecnie masz mandat 50zł. Parę lat temu był za jakieś 30 zł, co powodowało, że bardziej się opłacało parkować bez bilecika, ze stosunkowo niewielką szansą na śmiesznie niski mandat. Ciekawe, dlaczego tak jest, co? :roll: I potem ludziki płaczą, że miasto zakorkowane, że nie ma miejsca na parking...
Gl0BaL napisał/a:

Polaka z kasy trzeba j***ć na lewo i prawo. Co prawda mandat się należał tak czy srak. Ale k***a, żeby taki cyrk autobusie robić?

Za robienie cyrku odpowiada chamstwo i patologia, co nie wyobraża sobie wzięcia odpowiedzialności za swoją chytrość i cwaniactwo.

nurgiel

2015-09-09, 22:52
@bialawitz

Gdy jeszcze chodziłem do szkoły, to raz kanar się do mnie przywalił za brak legitymacji (wiadomo, że o 7 rano z resztą młodzieńców na pewno nie jedziemy do szkoły). Podałem fałszywe dane, walnąłem kleksa jako podpis i tyle ;)

~Angel

2015-09-09, 23:04
Eravier napisał/a:

Bilet miesięczny ulgowy kosztuje jakieś 40-50zł, normalny odpowiednio więcej. To nie są chyba kokosy, a jak komuś szkoda to niech chodzi pieszo, albo jeździ rowerem.



Zapomniałeś dodać, że nie dotyczy to osób które mogą spuścić wpie**ol kontrolerowi. Bo przecież usprawiedliwiasz niekontrolowanie takich osób.

Cytat:

@~Angel

To wyskocz do typka, który jest 3 razy większy. Zobaczymy jaki będziesz ważny. Oni nie mają broni, a pasażerowie jak widać im nie pomogą.



To ich praca z której mają się wywiązywać w niej 100% a nie podkulić ogon gdy usłyszą od karkola sp***alaj i zacząć szamotać się z emerytką.

Na szczęście sporadycznie korzystam z komunikacji miejskiej ale jak już jestem zmuszony to widzę jak zaczyna się kontrola to zawsze od najsłabszego ogniwa - uczniów, kobiet, emerytów tak aby w przypadku wyłapania gapowicza potencjalne zagrożenie miało czas opuścić pojazd przed kontrolą i kompromitacją kanara.

Sz...........an

2015-09-09, 23:05
Jakby go puścili to tez źle, bo znając życie nagrywający poszedłby z nagraniem gdzie trzeba, że kanary zamiast wykonywać swoją pracę to puszczają wolno tych co biletów nie kasują :) .

I tak źle i tak nie dobrze, ale to normalka w tym kraju.

camson

2015-09-09, 23:06
Jazda bez biletów piękne czasy. Buła-łokieć na ryj dla kanara i zrywka piękna sprawa. Zdzwiko, że takie sytuacje? Jak wszędzie próbują nas okradać. Kawałek autostrady w Polsce za cenę rocznej winiety w Szwajcarii (nie wspominam o standardzie tej drogi i różnicy w zarobkach), U nas średnia kara w mieście za brak normalnego biletu to około 250-300zł (czyli w skrajnych przypadkach 1/4 wypłaty!!!), gdzie na zachodzie to jakieś 20-30 euro, czyli tyle co można w 2-3h zrobić bez żadnego wykształcenia i walając w ch*ja po całości. r*chają nas jak chcą, a jeszcze jeden z drugim debile mówią, że jest git. POJEBAŁO WAS! Weźcie na chatę jeszcze po "rodzince" imigrantów (k***a co za słowo jak to zwykła inwazja, a historia zatacza koło) i niech wam jeszcze zgwałcą córkę, matkę, sąsiadkę i psa. Zero mózgu tylko owczy pęd, "tolerancja"(bo samo to słowo już dawno straciło na znaczeniu), poprawność polityczna (jakby sama polityka była kiedykolwiek poprawna czyt. uprawianie polityki) i analiza w głowie dyktowana tym kto i co powie w wiadomościach. Już nie wiem czy się śmiać czy płakać.

smyndryl

2015-09-09, 23:08
@bialacośtam
40 eurasów i co roku gadają, żeby kary podnieść. Mądralo zakichany.

Dexterous

2015-09-09, 23:08
Mówcie co chcecie, ale ja już mam dość patrzenia na zakompleksionych wieśniaków robiących krzywdę innym ludziom, bo są na prawie. Straż miejska wyładowuje kompleksy, bo nie dostali się do policji, kanary wyładowują kompleksy, bo nie dostali się nawet do straży miejskiej. Nie mówcie, że to okradanie, że ktoś jedzie na gapę, bo np. w Poznaniu są tak kurewsko wysokie ceny biletów, że mi się bardzie opłaca jeździć samochodem i nawet stać w korkach (i tak będzie szybciej), niż korzystać z MPK. A tramwaje i autobusy jeżdżą jak chcą (i to jest ok oczywiście). Państwo, miasto jebie nas po kieszeni na każdym możliwym kroku. Chcą z nas zrobić bezmyślnych, posłusznych niewolników. Nie jestem żadnym anarchistą, ale no k***a, ludzie, zastanówcie się... Naprawdę, trzeba traktować człowieka jak śmiecia, bo nie miał biletu za 2 zł? Przejrzyjcie na oczy i zobaczcie, że w tym kraju wszystko, co robi się niby dla poprawy bezpieczeństwa, dla zapewnienia porządku, tak naprawdę robi się tylko po to, żeby wyciągnąć od nas kasę! System jest dla ludzi, a nie ludzie dla systemu.