18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Co można mieć za 20 miliardów PLN rocznie?

Hidalgo • 2016-06-08, 09:37
Takie tam, ukradzione z Joe.
Sosnowiec wymiata :mrgreen:
Co można mieć za 20 miliardów PLN rocznie?


Wybudować ok 500 km bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu o przekroju 2x2, a uwzględniając dofinansowanie z UE byłoby to ponad 1000 km. W 5 lat program budowy dróg zakończony, każde miasto 100-tysieczne w Polsce podłączone ekspresówką do sieci dróg.
ALBO


Kupić ok 60-70 samolotów F-16 w wypasionej wersji (obecnie mamy ich 48 sztuk). W ciągu 5 lat za tą kasę można wystawić siły powietrzne 300-400 nowoczesnych samolotów które spokojnie jak równy z równym walczyłyby z całą flotą powietrzną potencjalnego przeciwnika w postaci Federacji Rosyjskiej

ALBO

Kupić około 800 czołgów Leopard 2A5. Po 3 latach mamy 2400 leopardów czyli siły zbrojne zdolne pozamiatać każdego przeciwnika. Wątpie nawet czy przemysł niemiecki byłby w stanie dostarczyć takie ilości w takim czasie. 60 k***a miliardów zeta, ja pie**olę. Ruscy nie mieliby już wtedy nic do gadania w tej części Europy.

ALBO

W ciągu 6-7 lat wybudować prawdziwą sieć szkieletową pociągów dużej prędkości między głównymi miastami, ze składami jeżdżącymi ponad 300 km/h podróż z Trójmiasta do Krakowa skracając do ok 2,5 godzin

ALBO

Wybudować elektrownię jądrową o mocy 1000 MW (szacunkowy koszt to ok 20 mld właśnie). Po 5 latach mamy 5 takich elektrowni. Po 10 latach stajemy się praktycznie niezależni energetycznie. Oczywiście wiadomo że budowa jednej trwa kilka lat, ale finansowanie na każdą kolejną można by mieć co roku, bo co roku wpada nowe 20 mld.

ALBO

Wybudować 20 tysięcy boisk typu Orlik. Przyzwoita infrastruktura sportowa nawet nie w każdej gminie ale w każdej najmniejszej wsi.

ALBO

Wybudować 10 (dziesieć) Stadionów Narodowych takich jak ten w Warszawie. Dziesięć k***a.

ALBO

W ciągu ok 5 lat zbudować własny system satelitarny alternatywny dla GPS, Glonassa czy Galileo, kupując know-how, dostawę satelitów itd. na rynku. Nie wiem po co, ale moglibyśmy.

ALBO

Wybudować w 2 lata Wielki Zderzacz Hadronów. W ramach ułańskiej fantazji moglibyśmy go, k***a, pod Sosnowcem umieścić i wymagać wiz wjazdowych dla naukowców walących tam z całego świata do prowadzenia badań.

ALBO....

Dać ludziom 500 na dziecko **przez jeden rok**

Nizaryta1

2016-06-08, 15:48
Może i racja, ale PO nie lepsze, PIS dało przynajmniej 500 złotych na dziecko każdemu zamiast kupić leopardy, a PO zamiast kupić leopardy czy dać 500 złotych na dziecko wydało na nagrody dla urzędników, poza tym leopardy i F- 16 trzeba utrzymywać, utrzymanie każdego kosztuje co najmniej jedną czwartą tego co wydałeś na zakup jednej sztuki i to miesięcznie, aby utrzymać potężną armię potrzebna jest jeszcze potężniejsza gospodarka a żeby mieć kogo posadzić na tych F- 16 aby nie musieć wynajmować wojsk zaciężnych (z zaciągu czyli najemnych) z Angoli, Mali czy Kolumbii potrzeba aby przez 50 lat każda para miała przynajmniej sześcioro dzieci ale nie takich że jakiego mnie Boże stworzyłeś takiego mnie mosz, jakie srom takie leci tylko takich którzy nadawaliby się na pilotów czyli wyjątkowo sprawnych fizycznie intelektualistów a pilot wojskowy i to jeszcze bojowego myśliwca musi mieć dziesięć razy więcej umiejętności i sto razy silniejsze nerwy niż pilot awionetki.

Potrzebujemy kadr, po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej w Rosji każda kobieta da ci za darmo tylko dlatego że ją p*zda swędzi, nawet zadbana, piękna i młoda laska i jeszcze będzie cię utrzymywać, wiesz dlaczego? bo po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej zostało tylko 9 procent mężczyzn zdolnych do reprodukcji zdrowego potomstwa, do dzisiaj w Rosji na jednego mężczyznę przypada około ośmiu kobiet, tam nawet nerd będzie miał co r*chać, nawet rudy...

Pamiętaj że na wojnie giną ludzie którzy kiedyś byli cywilami, potrzebujemy silnej zawodowej armii a na taką potrzebujemy ochotników, jednak nie patologie z tak zwanych "wielodzietnych rodzin", pytam się dlaczego bogaci ludzie mają jedno dziecko? stać ich na utrzymanie pięciorga to niech zrobią pięcioro a jak nie mają czasu wychować to niech wynajmą mentora (bardzo popularne wśród średniowiecznej i renesansowej oraz barokowej arystokracji), ale masz rację, 500 złotych na dziecko to poroniony pomysł, ulgi podatkowe Kukiza trochę też, Polska potrzebuje robót publicznych takich jak w Niemczech za Hitlera albo w 20- leciu międzywojennym w USA dokonanych przez Roosvelta, ale nie robót publicznych typu zamiatanie gówna meneli tylko budowania takich właśnie elektrowni, autostrad, kopalni, zakładów produkcyjnych, niektóre pozostawić państwowe a drugą połowę zrobić przetarg i w takich robotach mogliby uczestniczyć tylko Polacy i tylko Polskie firmy i tylko Polscy inwestorzy mieliby prawo zawierać z państwem umowy leasingowe nowo wybudowaną elektrownię czy kopalnie, po jakimś czasie wykupuje i ch*j, rolnikom nie dawać dotacji tylko wolną rękę aby mogli uprawiać co chcą i kiedy chcą i wypalać glebę kiedy chcą etc. Po takim zastrzyku można by po dziesięciu latach gdy gospodarka stanie na nogi stworzyć potężną zawodową armię a po 40 latach liczną potężną armię zdolną podbić świat bo kiedy ludzie byliby bogaci mieliby możliwość płodzenia potomstwa i utrzymywania go, szkolenia, kształcenia etc.

PO= zło
KOD= zło
PIS= zło
Korwin= zło
SLD= zło
Kukiz= idiota
Stonoga= sekciarz i zło potrójne
Maciek z Klanu= Maciek z Klanu
KNP= zło
PSL= zło
Palikot= zło
Unia Europejska= zło
Jedyne co jest dobre i na czym możecie Polskie głąby i bracia moi niestety, polegać to własna wola a jedyne co za was będzie walczyć to wasza stal którą dzierżycie, nikt nie chce dla was dobrze i każdy sobie Rzepkę skrobie.

~Angel

2016-06-08, 18:17
Nizaryta1 napisał/a:

PIS dało przynajmniej 500 złotych na dziecko każdemu



Cytat:

Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.
Margaret Thatcher



i nie każdemu tylko tym którzy mają min. 2 dzieci więc żadna to motywacja dla tych którzy posiadają jedno dziecko.

Nie ma nic gorszego jak *dać żywą gotówkę wmawiając, że to na dzieci. Ne chce aby mi państwo coś pseudo dawało - niech mi po prostu nie zabiera. Za miast 500+ można wprowadzić:
- darmowe leki do 18lat,
- darmowe podręczniki dla wszystkich do czasu ukończenia szkoły średniej,
- zniesienie VATu na przybory szkolne,
- darmowa komunikacja do czasu ukończenia szkoły średniej,
- zniesienie podatku VAT na ubranka smoczki itp - wszystko co potrzebne dla noworodków,
- zniesienie VAT na zabawki i książki,
- darmowe wejścia do obiektów sportowych dla dzieci: basen, lodowiska itp
- dotacje na prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych czy różnych kółek
- zniesienie VATu na ubrania dla dzieci
- darmowe wejścia do obiektów kultury dla dzieci: muzea, teatr itd
- darmowe zabiegi stomatologiczne, ortodontyczne

Istnieje setki sposobów na racjonalne wydanie tych pieniędzy które faktycznie ograniczą wydatki rodzica i pozwolą żyć na trochę wyższym poziomie.

qwerty1234567890

2016-06-08, 18:31
thewhitestar napisał/a:


A co do autostrad to w PL nie ma 1000 km bo jest grubo ponad 3000km, i niestety większość wybudowała poprzednia zła władza.



Myślę sobie jacy my Europejscy jesteśmy 3000km... odpaliłem google wpisałem autostrada '...' i czytam:
A18- 7km
A1- 327,3 km
A2- 475 km
A4- 594 km
I ni chuchu wychodzi 1403,3km więc gdzie jest jeszcze połowa?

Bogaci, ale ci którzy mają dużą kasę, a mają jedno dziecko po to, aby między rodzeństwem nie dochodziło do dzielenia majątku czy jak kto woli wyszarpywania, jeśli wiecie o czym mówię.
Zawsze mnie to zastanawiało, rodzice jednego bajtla ledwo wiążą koniec z końcem, mieszkają np. w bloku gdzie są 2 pokoje kuchnia i łazienka, wiszą na rodzicach, bo tydzień przed wypłatą zostało 5zł, a decydują się na kolejne dziecko mimo, iż ją wyj***li z pracy na macierzyńskim.

Imie_jego_44

2016-06-08, 18:42
Jaki ból dupy lewaków, jak wam Państwo życia nie zorganizuje to nie wiecie jak żyć.
Dobrze, że te pieniądze dostaną zwykli, normalni ludzie, a nie banda kolesi, żelazna logika to świetnie podsumowała, że inteligentny człowiek(człowiek o prawicowych poglądach) sam najlepiej wie jakie ma potrzeby i na co wydać pieniądze.

Nutzz

2016-06-08, 19:39
Dokładnie tak, Imię_jego. Wyda je na wódkę.


Nizaryta1

2016-06-08, 20:12
Angel napisał/a:





i nie każdemu tylko tym którzy mają min. 2 dzieci więc żadna to motywacja dla tych którzy posiadają jedno dziecko.

Nie ma nic gorszego jak *dać żywą gotówkę wmawiając, że to na dzieci. Ne chce aby mi państwo coś pseudo dawało - niech mi po prostu nie zabiera. Za miast 500+ można wprowadzić:
- darmowe leki do 18lat,
- darmowe podręczniki dla wszystkich do czasu ukończenia szkoły średniej,
- zniesienie VATu na przybory szkolne,
- darmowa komunikacja do czasu ukończenia szkoły średniej,
- zniesienie podatku VAT na ubranka smoczki itp - wszystko co potrzebne dla noworodków,
- zniesienie VAT na zabawki i książki,
- darmowe wejścia do obiektów sportowych dla dzieci: basen, lodowiska itp
- dotacje na prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych czy różnych kółek
- zniesienie VATu na ubrania dla dzieci
- darmowe wejścia do obiektów kultury dla dzieci: muzea, teatr itd
- darmowe zabiegi stomatologiczne, ortodontyczne

Istnieje setki sposobów na racjonalne wydanie tych pieniędzy które faktycznie ograniczą wydatki rodzica i pozwolą żyć na trochę wyższym poziomie.



Przeczytaj pan wszystko co napisałem a nie niczym żyd wyrywasz z kontekstu a biorąc pod uwagę to że robisz to sam dla siebie a nie na pokaz to świadczy bardzo źle o twoim rozumowaniu, sugeruję przeczytać wszystko co napisałem a potem zrozumieć co napisałem, nigdzie nie napisałem nic dobrego na temat 500 +