18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co jeśli ateiści się mylą?

Jumpix • 2012-07-23, 00:32
Richard Dawkins - Biolog,ewolucjonista,jeden z czołowych naukowców,z łatwością odpowiada na pytanie reporterki.

RaScad

2012-07-23, 00:44
Właśnie, a co jeśli wszyscy się mylimy i okaże się, że c i wszyscy bogowie, bożkowie i reszta ferajny istnieją i śmieją się z tego, że się kłócimy i mordujemy, bo każdy każdemu wmawia co innego. Jezus z Allahem robia zakłady, kto ma więcej wyznawców, a Ju-Ju z Dna Morza gra z Budda w karty o to kto wywali Thorowi młot do lasu i zmusi jakiegoś typka żeby go szukał, a reszta obstawia kiedy gościa zamkną za schizofrenię...

A tak na serio amerykanie to debile i widac to po poziomie ich prowokacyjnych pytań....

xts

2012-07-23, 00:45
Gościu ewidentnie obraża Wielkiego Ju-Ju, co za ch*j

tysonic

2012-07-23, 01:03
Piwo dałem ale nie oglądałem - wali mnie temat bo mam tak przyziemne problemy że kwestia wiary i religii mnie wali po całości.

JÃ...........ki

2012-07-23, 01:05
kolejny z serii zjebów pt. "boga nie ma, bo go nie widać". mam ciekawsze pytanie: czy ktoś z was ateiści widział energię? powtarzam: energię, nie skutki jej istnienia.

ujebutor

2012-07-23, 01:26
@up
Gdybys zrozumial film, prawdopodobnie wiedzialbys, ze koles mowi o przynaleznosci etnicznej i lokalizacji urodzenia majacej wplyw na posiadany system wierzen. Nie bylo tam ani wzmianki o pieprzonej widzialnosci, wzroscie czy dlugosci fiuta.

farenc

2012-07-23, 01:29
Józef Piłsudski, W ogole nie zrozumiales co On mial na mysli... On nie mowil, ze boga nie ma bo go nie widac tylko, ze twoja wiara jest zalezna od tego gdzie sie urodziles i w 100% sie z nim zgadzam. Strasznie mnie wk***ia takie bezsensowne pie**olenie katoli, nie sluchaja innych ludzi, maja w dupie ich zdanie, bo wazniejsze jest to co ksiadz powie w niedziele na mszy( malo kto ma teraz biblie, a jeszcze mniej osob ja czytalo), niz ktos kto ma logiczne i przemyslane wypowiedzi. Jezeli chodzi o energie to juz pojechales, dawno tak glupiego argumentu nie slyszalem.

Leet

2012-07-23, 01:37
Józef Piłsudski napisał/a:

kolejny z serii zjebów pt. "boga nie ma, bo go nie widać". mam ciekawsze pytanie: czy ktoś z was ateiści widział energię? powtarzam: energię, nie skutki jej istnienia.



Ja widziałem. Ty też możesz ją zobaczyć. Wystarczy, że jutro popatrzysz w niebo, w takie okrągłe, duże, rażące po oczach i dające ciepło oraz światło. Czysta energia.

Nerfpl

2012-07-23, 01:41
Józef Piłsudski napisał/a:

kolejny z serii zjebów pt. "boga nie ma, bo go nie widać". mam ciekawsze pytanie: czy ktoś z was ateiści widział energię? powtarzam: energię, nie skutki jej istnienia.



lulz, energia jest okresleniem a nie 'czymś'. To tak jak byś się pytał czy ktoś widział czas...

Co do filmiku:
Gościu świetnie odpowiedział dając do zrozumienia że odpowiedź na to pytanie "co jeśli się mylisz?" jest zależna od tego na jakiej wierze się wychowałeś.
pseudo-ateista ex-chrześcijanin odpowie "będę się smażyć w piekle"
pseudo-ateista ex-buddysta odpowie "odrodzÄ™ siÄ™ jako nowa inna istota"
itd.
Odpowiedź na to pytanie jest nielogiczna ponieważ nie można założyć że jest ona prawdziwa i zgodna z rzeczywistością.

xts

2012-07-23, 02:03
chrześcijański bożek jest dla słabej psychicznie jednostki, która może usprawiedliwiać dzięki nim swoje działania (grzechy). Buddyzm to styl życia.

mialem wyimaginowanego przyjaciela jak byłem dzieckiem. Obecnie brak.

du...........dr

2012-07-23, 03:06
Allah z Jezusem i resztÄ… ferajny codziennie obracajÄ… flaszke ;)

~Velture

2012-07-23, 03:35
Cytat:

Co jeśli ateiści się mylą?


Co jeśli przed jezusem ludzie nie wierzyli w jezusa bo jezusa nie było? Szli do piekła?

JÃ...........ki

2012-07-23, 03:55
hej ateiści bóg istnieje, zgodnie z waszymi przewidywaniami jest to mały wszechmocny krasnoludek, który mieszka w galaktyce UDFy-38135539 oddalonej od ziemi o 600 000 000 kilometrów. i co karły intelektualne? niech mi teraz któryś tam poleci i najebie zdjęć żeby udowodnić, że się mylę a z chęcią ja i miliony katoli zostaniemy ateistami :amused: tak ch*jowe jest wasze myślenie, ludzi których horyzonty sięgają kanapy i telewizora, a chcą uczyć innych co jest prawdziwe, a co nie w życiu i wszechświecie.

ateiści są o tyle obrzydliwi, że zarzucają innym indoktrynację dzieci. a jeśli dziecko urodzi się w społeczeństwie ateistycznym, i będzie mu wkładane do głowy w kółko, że boga nie ma to już nie będzie indoktrynacja. zwłaszcza, że cały spór jest śmieszny, gdyż istnienia boga nie da się ani wykluczyć ani potwierdzić w końcu to kwestia wiary. to tak jak z kobietą swojego życia, po prostu się wie że to ta i już dzieciaczki. argument o wyznaniach i przynależnościach etnicznych jest w ch*j zj***ny, bo religia religią wymyślają ją ludzie i nie ma nic wspólnego z wiarą. a kwestie istnienia absolutu rozważają również filozofowie. co ciekawe nawet niektóre pierwotne ludy ameryki południowej miały wyznania monoteistyczne. ogólnie żaden ateista nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego na świecie nie ma żadnej grupy etnicznej, która w ogóle nie wykształciłaby wierzeń, mimo, że niektóre z nich rozdzielał ocean. co ciekawe nawet koran zakłada, że chrześcijanie i żydzi dostąpią zbawienia, tylko będzie im je trochę trudniej osiągnąć. generalnie gdyby podliczyć te 3 religie to większość ludzi na świecie wierzy w tego samego boga. a to jaka jest liturgia, obrzędy, tradycje niewiele zmienia, bóg jest jeden i ten sam dla wszystkich ludzi. to tak jak z pierogami czy je usmażysz, czy ugotujesz, nadzienie pozostanie to samo. bóg jest jeden, a wiara to dar, tylko głupcy rozważają wszystko swoim ułomnym ludzkim rozumem. żałosne intelektualne karły z niedorozwojem intelektualnym. Więc krzyczcie ateiści o krasnoludkach i czepiajcie się drobnostek, zapisków o kamieniowaniu kobiet, które od 2012 lat są już nieważne, a i tak nic nie zmienicie, bo bóg tak skonstruował świat, że Messi czyni znak krzyża na oczach setek milionów ludzi, a nieudolne c**y obrażają katoli na sadisticu.

Bard_Zerald

2012-07-23, 04:32
No nawet racja. Mimo wszystko Dawkins miał chyba rację, o ile go dobrze zrozumiałem.
Ateiści i katolicy niepotrzebnie przypie**alają się do szczegółów. Jebie mnie, czy Maryja była dziewicą, jak nawet udowodnie, że nie była, to nie znaczy, że właśnie obaliłem cały katolicyzm. A katolicy niepotrzebnie bronią takich gówien, bo to ich właśnie odsłania na takie głupie ataki.

Bóg jakiś może istnieć, ewolucja najprawdopodobniej istnieje. Chociaż kto wie, czy jakiśtam Bóg nie maczał w tym palców. Ba, religie też ewoluują, to chyba zresztą widać. Zawsze te religie miały na celu przekazanie jakichś twardych wartości, wpojenie jakiejś moralności itd. Więc to nie było głupie.
Z tym, że wszędzie się znajdą debile, fanatycy, a potem goście którzy będą przeciw nim i się będą żreć o jakieś gówna

Jumpix

2012-07-23, 04:43
Józef Piłsudski napisał/a:

hej ateiści bóg istnieje, zgodnie z waszymi przewidywaniami jest to mały wszechmocny krasnoludek, który mieszka w galaktyce UDFy-38135539 oddalonej od ziemi o 600 000 000 kilometrów. i co karły intelektualne? niech mi teraz któryś tam poleci i najebie zdjęć żeby udowodnić, że się mylę

Nie wiem czy jesteÅ› upoÅ›ledzony,czy jaki co...Ale powiem Ci tylko że niesamowite teorie wymagajÄ… niesamowitych dowodów.I to Ty masz nam udowodnić swoje twierdzenie.Równie dobrze mógÅ‚bym powiedzieć:" Niewidzialne różowe wróżki istniejÄ…!Udowodnijcie że nie!"JesteÅ› po prostu intelektualnym szambem,wnioskuje to również po twoich innych wpisach.â™