18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co jeśli ateiści się mylą?

Jumpix • 2012-07-23, 00:32
Richard Dawkins - Biolog,ewolucjonista,jeden z czołowych naukowców,z łatwością odpowiada na pytanie reporterki.

brzezniak

2012-07-23, 11:19
Slonx napisał/a:

Dawkins zdecydowanie nie ma racji.
Dlaczego?
Dlatego, że to jakoś cywilizacja Chrześcijańska podbiła świat, wszędzie była i wszędzie starała się narzucić swoją kulturę i wiarę. Owszem, muzułmanie też mieli imponujące podboje w Europie, ale na dłuższą metę to Chrześcijan mamy rozsianych na całym świecie. Kiedy religia była o wiele ważniejsza niż teraz, kiedy były te podboje, ludzie zwyczajnie stosowali się do zaleceń swojej wiary. O czym to świadczy? Że zasady wiary chrześcijańskiej są o wiele bardziej przemyślane i celują w zdecydowanie wyższe wartości, niż zasady wiary w jakiegoś wielkiego Ju-Ju z za budki z piwem. Właśnie te zasady powodowały rozwój naszej cywilizacji.
Dawkins albo o tym nie wie, albo to ukrywa, skoro porównuje dwie skrajnie różne sytuacje. Tam gdzie wierzą w tego Ju-Ju chrześcijaństwo też dotarło, do nas wielki Ju-Ju nie. Dawkins tego nie wie, lub ten fakt zataja, co czyni z niego albo głupca, albo manipulatora, w żadnym wypadku naukowca.



Jedna z głupszych wypowiedzi w tym temacie. Chrześcijaństwo się rozprzestrzeniło ponieważ dostało się do władzy w imperium rzymskim i zostało przejęte tak jak ich prawo. Osobiście uważam, że osoba która mówi "zasady wiary chrześcijańskiej są o wiele bardziej przemyślane i celują z zdecydowanie wyższe wartości" nie dotknęła ich świętej księgi osranym kijem. Nawet nie muszę wspominać o wszystkich kretyńskich zakazach związanych z materiałem ubioru etc, wystarczy wspomnieć o zasadach traktowania niewolników. Większa ilość ludzi wierzących w bezsensowne opowieści nie czyni ich prawdziwymi (zdecydowana większość ludzi popierała palenie czarownic - prosty przykład).

Eth

2012-07-23, 11:25
Slonx napisał/a:

Dlatego, że to jakoś cywilizacja Chrześcijańska podbiła świat, wszędzie była i wszędzie starała się narzucić swoją kulturę i wiarę.
(...)
Właśnie te zasady powodowały rozwój naszej cywilizacji.



To zdecydowanie potwierdza jej prawdziwosc, eh czasami mi sie zdaje, ze trollujesz.

Jako, ze nie posiadamy maszyny wypluwajacej odpowiedzi na "co by bylo gdyby", to nie ocenisz tego jak wygladalby swiat bez niej (albo i calkowicie bez religii).
Nie wiemy ani na jakim poziomie by byla ani technika, ani ludzka cywilizacja.
A watpie, ze na nizszy bo unikneloby sie wielu wojen, oraz zastojow w rozwoju nauki.
Z drugiej strony... nic nie napedza rozwoju techniki jak wojenki.

Co do cudu o ktorym wspomniales - ludzie klamia i oszukuja - naukowcy potwierdzili, ze jest to kawalek serca.
Da sie wykluczyc podlozenie go do tabernakulum oraz zakonserwowanie odpowiednie ?
Nie da sie, tak wiec nie da sie potwierdzic prawdziwosci tego cudu.

pa...........66

2012-07-23, 11:36
Józef Piłsudski napisał/a:

kolejny z serii zjebów pt. "boga nie ma, bo go nie widać". mam ciekawsze pytanie: czy ktoś z was ateiści widział energię? powtarzam: energię, nie skutki jej istnienia.


ja widzialem a teraz sp***alaj

Zly_wrecz_okropny napisał/a:



Myślisz parchu, że jak ustawisz sobie wiek 52 to każdy się będzie z Tobą i Twoimi wstawkami liczył? Jesteś przykładem kinder-ateisty jak wielu tutaj, prawdopodobnie pochodzisz z wierzącej rodziny, przykładnie chodziłeś do kościółka i JEB! ... w wieku 15 lat uległeś modzie antykatolickiej i nagle każdy wierzący w Twoich oczach o zacofany moher. To, że chcesz być na równi z gimb bydłem nie oznacza, że nie obowiązują Cię żadne wartości moralne, hulaj dusza piekła nie ma, tak to nie działa. Rozumisz troglodyto?

kolejny uczony filozof sie odezwal

pisage

2012-07-23, 11:37
Do najeżdżających na Dawkinsa: przeczytajcie najpierw jego książkę "Bóg urojony", a później się wypowiadajcie. Generalnie poza paroma nietrafionymi argumentami jest to bardzo przyzwoita publikacja, z którą można się zgadzać lub nie, ale nie sposób jej odmówić logiczności.
Co do filmiku to nie odpowiedział dziennikarce (?), a jedynie wskazał błąd w jej myśleniu, którego paradoksalnie nie wypowiedziała! Wniosek: Dawkins próbując efektownie ją znokautować popełnił falstart, ale ona się nie zorientowała.

Carol

2012-07-23, 11:38
Gość jest dowodem na to, że poziom edukacji w Australii sięgnął dna. Stephen Hawking przynajmniej daje jakieś logiczne argumenty i ma ku temu podstawy edukacyjne oraz prowadzi badania. Dawkins to zwykły populista w dodatku cham i prostak. W odpowiedzi na to czy Bóg istnieje zawsze odpowiada tak samo. Nie ma, a ci co wierzą są pod działaniem iluzji. Zero konkretów.
Śmiać mi się chce z ludzi, dla których ten idiota jest autorytetem bo to są ateiści idioci, którzy nie myślą (w sensie filozoficznym) tylko kiedyś stwierdzili, a ch*j wk***iają mnie księża zostanę ateistą i na tym się skończyło ich myślenie. Takich jest 90% ateistów.

Sl...........nx

2012-07-23, 11:49
brzezniak napisał/a:


Jedna z głupszych wypowiedzi w tym temacie. Chrześcijaństwo się rozprzestrzeniło ponieważ dostało się do władzy w imperium rzymskim i zostało przejęte tak jak ich prawo.



Ja przynajmniej nie wypluwam pierdół które świadczą o nieznajomości faktów historycznych.
Może mi powiesz o tak mało znaczącym fakcie, jak upadek Cesarstwa Rzymskiego, czy ekspansji np. Turków na Europę, która zatrzymała się dopiero pod Wiedniem?
Może mi powiesz, dlaczego wyznawcy innych religii, np. Aztekowie, Majowie, Pigmeje nie byli w stanie przeciwstawić się mniej licznemu przeciwnikowi?
Dlaczego afrykańskie ludy w chwili, gdy byli kolonizowani, mieli o wiele bardziej żałosne osiągnięcia techniczne, skoro nikt ich nie nękał przez wieki?
Dlaczego oddzieleni od innych cywilizacji Chińczycy potrafili wynaleźć kilka rzeczy wyprzedzających epokę, a Afrykanie nie?

Jak chcesz mi coś powiedzieć, to najpierw zajrzyj do książki i pamiętaj, że ja nie muszę, bo w odróżnieniu od ciebie, mam pojęcie w temacie, którym się wypowiadam.

Eth napisał/a:

To zdecydowanie potwierdza jej prawdziwosc, eh czasami mi sie zdaje, ze trollujesz.



To nie ma potwierdzać żadnej prawdziwości, ma tylko świadczyć o idiotyczności porównań dwóch skrajnie różnych wyznań, z których jedno poległo na polu rozwoju człowieka, a drugie zdecydowanie zwyciężyło.

Eth napisał/a:

A watpie, ze na nizszy bo unikneloby sie wielu wojen, oraz zastojow w rozwoju nauki.
Z drugiej strony... nic nie napedza rozwoju techniki jak wojenki.



Otóż to, chociaż to marna pociecha.
Zresztą... ateistyczny ZSRR też ma co nieco na sumieniu, tutaj można odbijać piłeczkę w nieskończoność.

Cytat:

Co do cudu o ktorym wspomniales - ludzie klamia i oszukuja - naukowcy potwierdzili, ze jest to kawalek serca.
Da sie wykluczyc podlozenie go do tabernakulum oraz zakonserwowanie odpowiednie ?
Nie da sie, tak wiec nie da sie potwierdzic prawdziwosci tego cudu.



No właśnie, ale w jaki sposób oni mają to teraz udowodnić? Znowuż się nie da, a z drugiej strony, skąd wzięli kawałek ludzkiego serca i dlaczego nie zainteresowała się tym prokuratura?

Religia stawia wiele pytań, najczęściej bez odpowiedzi. Musimy sami na nie odpowiedzieć i nauka nam nie pomoże, to leży zwyczajnie w każdym człowieku. Nikt nie ma szans na dowiedzenie, dlaczego ma rację, albo dlaczego się myli i nie pojmuję, dlaczego ludzie wciąż uważają, że jak ktoś czuje inaczej, to jest głupszy, a jak czuje tak samo, to jest mądry.

pa...........66

2012-07-23, 11:49
Slonx napisał/a:



Ja przynajmniej nie wypluwam pierdół które świadczą o nieznajomości faktów historycznych.
Może mi powiesz o tak mało znaczącym fakcie, jak upadek Cesarstwa Rzymskiego, czy ekspansji np. Turków na Europę, która zatrzymała się dopiero pod Wiedniem?
Może mi powiesz, dlaczego wyznawcy innych religii, np. Aztekowie, Majowie, Pigmeje nie byli w stanie przeciwstawić się mniej licznemu przeciwnikowi?
Dlaczego afrykańskie ludy w chwili, gdy byli kolonizowani, mieli o wiele bardziej żałosne osiągnięcia techniczne, skoro nikt ich nie nękał przez wieki?
Dlaczego oddzieleni od innych cywilizacji Chińczycy potrafili wynaleźć kilka rzeczy wyprzedzających epokę, a Afrykanie nie?

Jak chcesz mi coś powiedzieć, to najpierw zajrzyj do książki i pamiętaj, że ja nie muszę, bo w odróżnieniu od ciebie, mam pojęcie w temacie, którym się wypowiadam.


masz gównianie pojecie zarówno w faktach jak i wyciaganiu wniosków z historii. Skoro dopiero pod wiedniem myslisz ze zatrzymano turkow to widac pod wplywem jakich debilizmow jestes bo gdybys poczytal wiedzialbys ze turcy gowno juz wtedy znaczyli. Moze jednak sp***alaj do biblioteki albo na jakies wyklady bo wiedze czerpiesz chyba tylko z ksiazek z liceum intelektualisto z sadistica

brzezniak

2012-07-23, 11:52
Rzeczywiście za bardzo skróciłem wątek z imperium rzymskim i kiepsko to wygląda - przyznaje. Nie miałem też zamiaru Cie obrażać, ale cały twój post opiera się na argumentum ad numerum i nie jestem w stanie potraktować go poważnie...

Ork.Fajny

2012-07-23, 11:53
#Slonx
To nie jest kwestia wiary. Władze Chrześcijańskie same w sobie nie zajmowały się rozwojem intelektualnym ludzi. Ich sprawy naukowe nie obchodziły, tylko niektórych się czepiali i zabraniali.
Europejski popęd do wiedzy to część naszej cywilizacji która wzięła się z resztek cywilizacji Mezopotamii i innych z tych terenów, większych części cywilizacji Grecji i Rzymu przed chrześcijaństwem.
Inne cywilizacje te z afryk poniżej Egiptu, z ameryk po prostu nigdy nie trafiły na taki moment w którym zapaliła się iskierka rozwoju technologicznego. To nic złego. Przypominam że celem ludzi, jak reszta zwierząt, jest przedłużanie gatunku. Tym cywilizacjom powodziło się to bez nauki rozwiniętej i dlatego jej nie potrzebowały.
Nie możemy się jako Europejczycy stawiać wyżej nad innymi na każdej płaszczyźnie, bo nie na każdej tak jest.

#temat
"Biolog,ewolucjonista,jeden z czołowych naukowców,z łatwością odpowiada na pytanie reporterki."
Czy ten gość ostatnimi czasy publikował coś stricte naukowego że nazywa się go jeszcze naukowcem?
Prócz swojej idiotycznej anty-teistycznej(mylonej z ateizmem) postawy i bełkotu zwanymi książkami na ten temat nie kojarzę...

Sl...........nx

2012-07-23, 11:56
pavel666 napisał/a:


masz gównianie pojecie zarówno w faktach jak i wyciaganiu wniosków z historii. Skoro dopiero pod wiedniem myslisz ze zatrzymano turkow to widac pod wplywem jakich debilizmow jestes bo gdybys poczytal wiedzialbys ze turcy gowno juz wtedy znaczyli. Moze jednak sp***alaj do biblioteki albo na jakies wyklady bo wiedze czerpiesz chyba tylko z ksiazek z liceum intelektualisto z sadistica



Chyba obce ci jest logiczne myślenie.
Czepiasz się przykładu Turków, to może mi powiedz, jak to możliwe, że cała Europa ich ot tak po prostu przepuściła.
"Łoj witajcie drogie muzułmańskie kumy, podzielta się kebabem i przejdźta przez nasze ziemie, nic wam nie zrobimy." i w efekcie tak sobie szli i szli, aż dopiero później się komuś to nie spodobało.

Przecież to jasne, że od tego momentu Turcy przestali cokolwiek znaczyć. Chodzi mi o to, co znaczyli DO tego momentu, a państwa Europejskie trzęsły porami na myśl o spotkaniu z nimi i temu nie zaprzeczysz buraczku. Głupcem jesteś jeśli sądzisz, że Imperium Osmańskie nic nie znaczyły. Odsiecz Wiedeńska świadczy tylko o tym, jak daleko potrafili zajść i jakie zagrożenie stwarzali w Europie, ich potęga się załamała jednak, tak jak załamała się niegdyś potęga Imperium Rzymskiego. Kapujesz?

Powiem ci tak, nie idź do żadnej biblioteki, żadnej szkoły, nie otwieraj książki, boś na to za głupi i krzywdę sobie tylko wyrządzisz.

Prometheus_Coprophagus

2012-07-23, 11:59
Wielu przedmówców spuszcza się nad tym, jak inteligentnie Dawkins poruszył problem uzależnienia istoty pojmowanych bóstw od kultury, w jakiej nastąpiło wychowanie jednostki - ale nikt nie zauważył, że nie udzielił on jednoznacznej odpowiedzi na zadane mu pytanie.
To tak, jakby zapytany dlaczego nie podciera dupy po sraniu zwrócił uwagę rozmówcy na to, że ten nie myje rąk po robieniu swojemu psu lewatywy. OK, fajne "odbicie piłeczki", ale merytoryczna wartość wypowiedzi jest, w kontekście zadanego pytania, zerowa.

pa...........66

2012-07-23, 12:01
Slonx napisał/a:



Chyba obce ci jest logiczne myślenie.
Czepiasz się przykładu Turków, to może mi powiedz, jak to możliwe, że cała Europa ich ot tak po prostu przepuściła.
"Łoj witajcie drogie muzułmańskie kumy, podzielta się kebabem i przejdźta przez nasze ziemie, nic wam nie zrobimy." i w efekcie tak sobie szli i szli, aż dopiero później się komuś to nie spodobało.

Przecież to jasne, że od tego momentu Turcy przestali cokolwiek znaczyć. Chodzi mi o to, co znaczyli DO tego momentu, a państwa Europejskie trzęsły porami na myśl o spotkaniu z nimi i temu nie zaprzeczysz buraczku. Głupcem jesteś jeśli sądzisz, że Imperium Osmańskie nic nie znaczyły. Odsiecz Wiedeńska świadczy tylko o tym, jak daleko potrafili zajść i jakie zagrożenie stwarzali w Europie, ich potęga się załamała jednak, tak jak załamała się niegdyś potęga Imperium Rzymskiego. Kapujesz?

Powiem ci tak, nie idź do żadnej biblioteki, żadnej szkoły, nie otwieraj książki, boś na to za głupi i krzywdę sobie tylko wyrządzisz.


skoncz kompromitacje czlowieku skoncz o turkach wiesz tylko tyle ze mieli silna armie nic poza tym. Doucz sie baranie czy stac bylo ta wielka obszarowo turcje na ekspansje i kogo atakowala. Ja nic nie musze kapowac ja sie tego dawno uczylem a ty myslisz ze zablysniesz kretynskimi wnioskami z kilku pobieznie znanych faktow


aaa i nie mieszaj swiatopogladu z polityka bo religia zawsze byla narzedziem do polityki i tyle znaczyla a tylko maluczcy sadzili ze to o wiare sie walczy--no ale to trzeba czytac nie?? o funkcjonowaniu panstw historii krajow a nie tylko na wikipedii i nie rob z siebie filozofa bo ci ch*jowo to wychodzi moze na sadistisu zablysniesz. bo ja tu wlaze sie zchamic na maksa a nie udawac mysliciela. sprobuj ze swoja """wiedzą"" iść na poważny portal historyczny..;] zebyś nie wrócił za szybko

Sl...........nx

2012-07-23, 12:10
Arashel napisał/a:

Inne cywilizacje te z afryk poniżej Egiptu, z ameryk po prostu nigdy nie trafiły na taki moment w którym zapaliła się iskierka rozwoju technologicznego.



To nie jest kwestia "trafienia w moment". Murzyni zwyczajnie byli zbyt zajęci wyżynaniem się nawzajem i r*chaniem wszystkiego, co się rusza.

Oczywiście masz rację mówiąc, że czerpiemy jeszcze z antycznych cywilizacji, to fakt. Każda jednak miała wpływ na nasz rozwój. Grecka, Rzymska, Chrześcijańska, takie są fakty. Czy możemy się stawiać wyżej? Trudno powiedzieć. W końcu nie znający naszego Boga Wikingowie dopłynęli do Ameryki na długo przed Kolumbem.
Powtarzam jednak, że to my opieraliśmy się groźnym najeźdźcom i podbiliśmy świat. Byliśmy wszędzie i nie z każdego miejsca na świecie nas wyrzucono. To zwyczajnie płynie z naszej cywilizacji, którą religia Chrześcijańska również ukształtowała. Tyle.

pavel666 napisał/a:


skoncz kompromitacje czlowieku skoncz o turkach wiesz tylko tyle ze mieli silna armie nic poza tym. Doucz sie baranie czy stac bylo ta wielka obszarowo turcje na ekspansje i kogo atakowala. Ja nic nie musze kapowac ja sie tego dawno uczylem a ty myslisz ze zablysniesz kretynskimi wnioskami z kilku pobieznie znanych faktow



Czy ty naprawdę nie pojmujesz, o czym ja tutaj mówię?
Przeczytaj jeszcze raz, bo chcesz zabłysnąć na siłę.
Nie mówię o pojedynczym wypadzie, ale skoro Europa potrafiła się przeciw Turkom jednoczyć, to znaczy tylko tyle, że Europejczyków gówno obchodziło, czy Turków będzie stać na utrzymanie strefy wpływów i swojego terytorium, tylko ratowali swoje kraje i dorobek cywilizacyjny.
I może zrozum, że nie rozstrzygam do kiedy i jak wiele znaczyli, bo temat Wiednia rzuciłem dlatego, że niemal każdy go kojarzy, a ty się go uczepiłeś jak rzep psiego ogona, chociaż nie o niego mi tutaj chodzi. Uczepiłeś się, żeby mnie obrazić, bo myślę inaczej niż ty, a przede wszystkim, myślę.
O małych i nic nie znaczących państewkach nie mawiało się "imperium". Trzeba być skończonym debilem, żeby wmawiać ludziom, że Imperium Osmańskie przez cały czas swojego trwania gówno znaczyło, a to właśnie czynisz w świetle całej dyskusji.

brzezniak

2012-07-23, 12:10
Prometeus Coprophagus napisał/a:

Wielu przedmówców spuszcza się nad tym, jak inteligentnie Dawkins poruszył problem uzależnienia istoty pojmowanych bóstw od kultury, w jakiej nastąpiło wychowanie jednostki - ale nikt nie zauważył, że nie udzielił on jednoznacznej odpowiedzi na zadane mu pytanie.
To tak, jakby zapytany dlaczego nie podciera dupy po sraniu zwrócił uwagę rozmówcy na to, że ten nie myje rąk po robieniu swojemu psu lewatywy. OK, fajne "odbicie piłeczki", ale merytoryczna wartość wypowiedzi jest, w kontekście zadanego pytania, zerowa.



To pytanie jest tak głupie, że nie ma sensu na nie odpowiadać... Większość religii ma swoje własne "piekło", a żadnego z nich nie powinniśmy traktować poważnie - to była jego odpowiedź.

@Slonx nie jestem w stanie zrozumieć czemu ciągle łączysz jakieś osiągnięcia/podboje z bogiem. Idąc tym tropem przegrana walka państwa wyznającego chrześcijaństwo jest "dowodem na nieistnienie" boga...

Sl...........nx

2012-07-23, 12:17
pavel666 napisał/a:


sprobuj ze swoja """wiedzą"" iść na poważny portal historyczny..;] zebyś nie wrócił za szybko



Jeżeli tworzą je tacy parodyści jak ty, to chyba przestanę je odwiedzać.