18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciężarówka na wodór.

~Velture • 2017-04-22, 09:24
Toyota zapowiedziała właśnie swój nowy projekt pod nazwą roboczą "Portal".

Są to ciężarówki napędzane wodorem więc w 100% bez emisji żadnych trujących gazów.

Jest to stara myśl technologiczna ale nie była nigdy brana pod uwagę w ciężarówkach a jedynie w osobówkach.

Na filmiku porównanie przyśpieszenia tradycyjnego ciągnika oraz nowego napędzanego wodorem.
Masa obu, w niezj***nych jednostkach, to ok 16 ton.
Moc to 670 kuca i 1800 momentu.
Zasięg to 320km na 1 baku a przewidywana masa maksymalna całego zestawu to ok 36 ton.


~Velture

2017-04-22, 12:17
Kamiler napisał/a:

Ciekawe jak przyśpiesza bez naczepy...


Na bank by wyr*chał wiele aut spod świateł.

Volfodzio

2017-04-22, 13:59
320 km to trochę lipton jak nawet jak na zwykłą ciężarówkę ... no chyba, że tych baków planują kilka

Kriski

2017-04-22, 14:35
myszkamiki69 napisał/a:

bo ciężko wymiślić urzondzenie umieszczone w ałcie co by podawało pazłodko zwiniente w kulke do butelki z odrobiną wody i z kremem



Na DB Velture prawie spamuje o poprawność Polszczyzny a w własnym materiale taki syf przepuścił?

Szczam_na_Zakrystii

2017-04-22, 14:43
krzyks napisał/a:



Ty się kiedyś historii uczyłeś? Tak, pierwsze wojny zaczęły się o ropę... :homer:



Nie ma to jak porównywać coś co było pierdyliard lat temu do czasów obecnych. Porównaj jeszcze chrześcijan do muzułmanów bo przecież my też 500 lat temu mordowaliśmy. Jeden ch*j. :homer:

Poza tym ja się tylko zastanawiam więc weź się łaskawie odpie**ol i idź kłócić się z Velture na SB.

~Velture

2017-04-22, 14:45
Kriski napisał/a:



Na DB Velture prawie spamuje o poprawność Polszczyzny a w własnym materiale taki syf przepuścił?


Doj***łeś do pieca ziom :amused:

Ba...........yk

2017-04-22, 15:35
Hooy z wodorem. Po Tajlandii ciężarówki zapie**alają na gaz.

krzyks

2017-04-22, 16:19
Szajba_Man napisał/a:



Nie ma to jak porównywać coś co było pierdyliard lat temu do czasów obecnych. Porównaj jeszcze chrześcijan do muzułmanów bo przecież my też 500 lat temu mordowaliśmy. Jeden ch*j. :homer:

Poza tym ja się tylko zastanawiam więc weź się łaskawie odpie**ol i idź kłócić się z Velture na SB.



Historia kołem się toczy, a ja ci tylko odpowiedziałem na pytanie. Sam chyba doszedłeś do wniosku, że pytanie było głupie, tu widać, że jakieś ślady inteligencji jeszcze masz. Oczywiście nie mając argumentów dojebiesz się o cokolwiek. :idzwch*j:

Pr...........em

2017-04-22, 16:19
Polecam wszystkim fanom wodoru zweryfikowanie w jaki sposób jest on aktualnie produkowany. Podpowiem - jest to głównie przetwarzanie paliw kopalnianych.

botspam

2017-04-22, 16:59
320 km na jednym baku to stanowczo za mało dla samochodu ciężarowego

robert357

2017-04-22, 17:13
To będzie przyszłość, a nie jakieś pie**olone baterie. Nalejesz do baku i jedziesz dalej, a nie jak teraz z elektrykami, które albo ładują się cały dzień, albo to zwykłe hybrydy.

moriarti

2017-04-22, 17:21
Cytat:

znam jednego idiotę który wierzył w spisek o koncernach paliwowych i bawił się w rewolucjonistę napędzającego auto wodorem który próbował robić za darmo ignorując fakt że prąd potrzebny do rozdzielania wody na tlen i wodór kosztuje i lepiej po prostu załadować nim tesle albo najlepiej zamiast spalać to paliwo w elektrowni żeby wyprodukować prąd do tesli, to po prostu zużyć je bezpośrednio w baku bez tych aż dwóch procesów pośrednich

tak czy siak koniec historyjki jest taki że dureń wyleciał w powietrze razem ze swoim wodorem, jest ślepy i ma pourywane kończyny...


I jak się stary teraz miewa?

kielek

2017-04-22, 17:50
DMC 36 ton tylko ze względu na Amerykańskie przepisy :P

777

2017-04-22, 18:05
S.T.U_Cummins napisał/a:

Sam bawiłem się w HHO tylko że moc co wodorotlenek wyprodukował wykorzystywał alternator do jonizacji wody.



No właśnie HHO nie ma sensu, ponieważ działa to w zamkniętym układzie. Jaki jest sens produkować paliwo na bieżąco spalając paliwo? No żaden... a przynajmniej do czasu działania praw termodynamiki. Żeby wodór miał sens to trzeba postawić parę kW solarów, generować i składować, a zużywać jak jeździsz.

maciejh93

2017-04-22, 18:09
Czy to nowinka techniczna dla terrorystów, sory, rdzennych Niemców?

kolejny

2017-04-22, 18:20
robert357 napisał/a:

To będzie przyszłość, a nie jakieś pie**olone baterie. Nalejesz do baku i jedziesz dalej, a nie jak teraz z elektrykami, które albo ładują się cały dzień, albo to zwykłe hybrydy.


Ale ten napęd to też rozwiązanie hybrydowe, co więcej auto z ogniwem paliwowym to też auto elektryczne, to nie spala wodoru :samoboj: