18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciężarówka na wodór.

~Velture • 2017-04-22, 09:24
Toyota zapowiedziała właśnie swój nowy projekt pod nazwą roboczą "Portal".

Są to ciężarówki napędzane wodorem więc w 100% bez emisji żadnych trujących gazów.

Jest to stara myśl technologiczna ale nie była nigdy brana pod uwagę w ciężarówkach a jedynie w osobówkach.

Na filmiku porównanie przyśpieszenia tradycyjnego ciągnika oraz nowego napędzanego wodorem.
Masa obu, w niezj***nych jednostkach, to ok 16 ton.
Moc to 670 kuca i 1800 momentu.
Zasięg to 320km na 1 baku a przewidywana masa maksymalna całego zestawu to ok 36 ton.


mygyry

2017-04-22, 09:30
Do sprawy napędu wodorowego zawsze podchodzili po macoszemu, bo najważniejsza była ropa, ale teraz jak i tak konkurencja elektryczna rośnie w siłę, kolejne alternatywy mogą się przebijać

miskolargol

2017-04-22, 10:23
nic sie nie przebije dopoki ostatnia kropla ropy nie zostanie wydobyta.

krzyks

2017-04-22, 11:00
Przyśpieszenie ciężarówki to jedna, w sumie mało istotna sprawa (to właśnie widać na filmie). Mnie bardziej interesuje proces hamowania. Wczoraj mało mnie taki jeden nie zmiażdżył jak stałem do skrętu w lewo, a ten był wcześniej ze sto metrów za mną. :kawa:

Szczam_na_Zakrystii

2017-04-22, 11:00
miskolargol napisał/a:

nic sie nie przebije dopoki ostatnia kropla ropy nie zostanie wydobyta.



Też tak myślę, ale tak się zastanawiam, o co się wtedy będą na świecie napie**alać? :wtf: No przecież nie o powietrze.

S.T.U_Cummins

2017-04-22, 11:04
Wodór jest tak mały że sprężony przez szklane ściany się przeciśnie (niedawno udało się skonstruować zbiornik na wodór) ale zapewniam was że zaprezentowane ciężarówki muszą zaraz ruszać w trasę po zatankowaniu bo ten gaz sobie spieprza. Przynajmniej wiem że taki problem był kiedyś. Sam bawiłem się w HHO tylko że moc co wodorotlenek wyprodukował wykorzystywał alternator do jonizacji wody.

parolpl

2017-04-22, 11:12
@Szajba_Man
Powietrze w bliższej przyszłości raczej nie, ale np. słodka wodę.

~Velture

2017-04-22, 11:18
Cytat:

o co się wtedy będą na świecie napie**alać?


Powód zawsze się znajdzie.

Szczam_na_Zakrystii

2017-04-22, 11:30
parolpl napisał/a:

@Szajba_Man
Powietrze w bliższej przyszłości raczej nie, ale np. słodka wodę.



Już dzisiaj spokojnie można zrobić z wody morskiej słodką, wiec też raczej wątpię bo ropa nie skończy się jutro tylko za kilkadziesiąt lat i pewnie technologie też będą jeszcze lepsze.

Velture napisał/a:


Powód zawsze się znajdzie.



Tak, tylko będzie on raczej z dupy. Albo wszystko pie**olnie.

Kamiler

2017-04-22, 11:34
Ciekawe jak przyśpiesza bez naczepy...

my...........69

2017-04-22, 11:38
bo ciężko wymiślić urzondzenie umieszczone w ałcie co by podawało pazłodko zwiniente w kulke do butelki z odrobiną wody i z kremem

R41NM4N

2017-04-22, 12:02
Zdradzę wam tajemnicę
Ropa to nie są pozostałości dinozaurów
Dawno byśmy wszystkie posłali w atmosferę
Powstaje naturalnie w płaszczu ziemi
Nigdy się nie skończy
A to całe pie**olone o ograniczonych zasobach pozwala windować cenę w ch*j
Jestę expertę

krzyks

2017-04-22, 12:03
Szajba_Man napisał/a:



Też tak myślę, ale tak się zastanawiam, o co się wtedy będą na świecie napie**alać? :wtf: No przecież nie o powietrze.



Ty się kiedyś historii uczyłeś? Tak, pierwsze wojny zaczęły się o ropę... :homer:

Piesu

2017-04-22, 12:14
znam jednego idiotę który wierzył w spisek o koncernach paliwowych i bawił się w rewolucjonistę napędzającego auto wodorem który próbował robić za darmo ignorując fakt że prąd potrzebny do rozdzielania wody na tlen i wodór kosztuje i lepiej po prostu załadować nim tesle albo najlepiej zamiast spalać to paliwo w elektrowni żeby wyprodukować prąd do tesli, to po prostu zużyć je bezpośrednio w baku bez tych aż dwóch procesów pośrednich

tak czy siak koniec historyjki jest taki że dureń wyleciał w powietrze razem ze swoim wodorem, jest ślepy i ma pourywane kończyny...

:D