18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawostka na dzisiaj.

bokun1237 • 2012-12-26, 14:21
Wybieramy się na festyn, chcemy się napić więc podchodzimy do budki z napojami a tam dystrybutor produktów Pepsi… nie poddajemy się i odnajdujemy inny straganik – a tam niespodzianka, tylko i wyłącznie wyroby CocaColi, w gardle sucho ale nie chcąc wlewać w siebie produktu zagranicznej firmy wytrwale szukamy nadal, znajdujemy „naszą” Kroplę Beskidu – a po wypiciu z niedowierzaniem spoglądamy na etykietę i od razu rzuca nam się napis „The CocaCola Company”… Tak proszę państwa Kropla Beskidu to kolejny produkt potężnej zagranicznej firmy, chodź nazwa bardzo swojska dajemy zarobić firmie która zyski z całego świata lokuje daleko za oceanem. Odchodząc trochę od tematu – jeszcze nie tak dawno bacznie przyglądaliśmy się zmaganiom czy to na Euro 2012 czy Olimpiadzie w Londynie – większość z nas śledziło sportowców przed telewizorami w domu, ale co niektórzy mogli bawić się w specjalnych stworzonych do tego strefach kibica. Sponsorem naszego rodzimego święta sportu jakim było EURO była między innymi Cocacola, której napoje obok Carlsberga były jedynymi akceptowanymi napojami w tym okresie. Do stref kibica teoretycznie nie można było wnieść innego napoju niż wyprodukowanego przez koncern Cocacola – pytam dlaczego? Chyba nie wyrządziłbym nikomu krzywdy moją butelką PoloColi I tak wielki koncern wlazł z butami na nasze podwórko i złamał moje prawo do posiadania PoloColi na terenie strefy kibica Jeśli już mówimy o CocaColi to warto nadmienić, że jest to największy na świecie producent napojów bezalkoholowych, sprzedający swoje produkty w 200 krajach. Ale nie o tym miało być … jeśli już CocaCola nam się wkradła do wpisu to ustalmy – będzie mowa o napojach CocaColo podobnych – tak więc do zestawienia podłączymy jeszcze Pepsi oraz bliższych nam przedstawicieli tej kategorii wagowej – PoloColę oraz Hoop

CocaCola



Cena – 5-6 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 3-4 zł)

Kategoria: Częściowo produkowane w Polsce (w sklepach można spotkać butelki z innymi niż nasz kodami kreskowymi) – zagraniczny właściciel

Właściciel: The CocaCola Company (USA)

Inne produkty: Fanta, Sprite, Nestea, Powerade, Kinley, Lift, Monster, Burn, Cappy, Kropla Beskidu

Pepsi


Cena – 5-6 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 3-4 zł)

Kategoria: Częściowo produkowane w Polsce (w sklepach można spotkać butelki z innymi niż nasz kodami kreskowymi) – zagraniczny właściciel

Właściciel: PepsiCo (USA)

Inne produkty: Mirinda, 7 Up, Mountain Dew, Schweppes, Lipton Ice Tea, soki Toma, woda źródlana Górska Natura… co najciekawsze PepsiCo jest właścicielem Frito-Lay – producenta czipsów Lay’s i Cheetos

PoloCola


Cena – 3-4 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 2-3 zł)

Kategoria: Produkowane w Polsce – polski właściciel

Właściciel: Zbyszko Company (Polska)

Inne produkty: 3 owoce (3 cytryny, 3 Witaminy i inne), Veroni Mineral, Aviva Ice Tea, Volvita

Hoop


Cena – 4-5 zł za butelkę 2 litry

Kategoria: Produkowane w Polsce – zagraniczny właściciel

Właściciel: Kofola SA (Większościowy pakiet należy do funduszy inwestycyjnych z Luxemburga)

Inne produkty: Paola, Jupik, Arctic, Grodziska, Białowieski Zdrój,

Osobiście sądzę, że PoloCola tak samo zaspokoi pragnienie jak Pepsi czy inna CocaCola – tak więc króluje ona u mnie w domu, dodatkowo udało mi się ją ostatnio kupić w PoloMarkecie za 2,22 ! Więc parę złotych zostało w kieszeni Polecam spróbować!

generaleiroxD

2012-12-27, 00:10
Cytat:

...znajdujemy „naszą” Kroplę Beskidu – a po wypiciu z niedowierzaniem spoglądamy na etykietę i od razu rzuca nam się napis „The CocaCola Company”… Tak proszę państwa Kropla Beskidu to kolejny produkt potężnej zagranicznej firmy...


k***a kszysztof kolómb. odkryłeś amerykę :lodowka:
Cytat:

Do stref kibica teoretycznie nie można było wnieść innego napoju niż wyprodukowanego przez koncern Cocacola – pytam dlaczego? Chyba nie wyrządziłbym nikomu krzywdy moją butelką PoloColi


Wyrządziłbyś. Nie możesz wejść z butelką PoloColi bo PoloCola nie była sponsorem EURO2012. Natomiast jednym ze sponsorów była właśnie Coca-Cola i oni m.in za to płacili, płacę wymagam i nie chcą , żebyś wchodził z PoloColą. Jak idziesz na open'er to też nie bd walił do ryja Żubra, albo harnasia bo to festiwal heinekena... :szczerbaty:
Cytat:

co najciekawsze PepsiCo jest właścicielem Frito-Lay – producenta czipsów Lay’s i Cheetos


no i co!? :shock:
Po za tym jest demokracja(no w Polsce może trochę urojona ;D) i kapitalizm, a nie żydokomuna jak ty byś pewnie chciał i możemy iść do sklepu i kupować różne produkty również zagraniczne więc nie wiem do czego się dopie**alasz...

Norbek

2012-12-27, 00:27
A ja nałogowo piję Pepsi Mirindę i moje ukochane Mountain Dew.
I wiesz co ?
Mam wyj***ne na to co piszesz bo piję to co chce i co mi smakuje. Pozdro, nara

Sajgonski

2012-12-27, 01:08
Po pierwsze kropla Beskidu jest gówno warta, bo nie ma żadnych właściwości odżywczych. Zero wapnia i magnezu. Istna kranówka. Przy Muszyniance to siki. Tym się różni woda źródlana, czyt. kranówka, od mineralnej.
Natomiast co do EURO 2012 - na strefę kibica można było wnosić wszystkie napoje bezalkoholowe o pojemności nie większej niż 0,5 L. Nie wolno było tylko wchodzić i robić reklamy np. pepsi, tj. nie wolno było wejść osobie z dużym napisem pepsi na koszulce. To samo tyczyło się barw klubowych. Organizatorzy wymyślili wiele różnych głupszych przepisów, jak np. zakaz wnoszenia aparatów ze zdejmowalnym obiektywem. Tłumaczono to tym, że ktoś mógłby rzucić nim w telebim.
Podsumowując, temat z dupy, a ciekawostki po ch*ju.
Ps. Piję tylko muszyniankę a do wódki lubię Schweppes... lub cokolwiek byle było mokre. Dziękuję.

al...........10

2012-12-27, 01:38
Nie będę nikogo zmuszał do kupowania tego, co mu nie smakuje, to oczywiste. Jeśli jednak mam do wyboru podobne produkty, to trzeba wybierać polskie - tak, trzeba, i to konsekwentnie za każdym razem. Nauczymy rodaków kupować to, co nasze, bo to jest dla nas ogromnie ważne. Nie chce mi się wdawać w szczegóły (jest internet, wszystkiego można się dowiedzieć), ale ogólnie im więcej wydajemy pieniędzy na polskie produkty, tym więcej będziemy tych pieniędzy mieli. Naprawdę, to jest tak proste!

pawel-jwe

2012-12-27, 09:17
To ja może dorzucę jeszcze ciekawą informację:
Otóż woda/marka "Kropla Beskidu" nie została przejęta/wykupiona przez CocaCole, tylko została przez ten koncern od zera STWORZONA specjalnie na rynek Polski. Pewnie większość z was pamięta taką wodę "Bonaqua" (która również została stworzona przez CC), która do dnia dzisiejszego jest sprzedawana jako jeden z produktów CC prawie na całym świecie. Niestety (lub stety) w Polsce woda ta totalnie się nie przyjęła (sprzedaż była niemal zerowa). W związku z tym CC podjęło decyzję o wycofaniu "Bonaquy" z Polski i specjalnie na nasz rynek stworzono "Kroplę Beskidu", która to już pod wspaniale i Polsko brzmiącą nazwą wpasowała się w nasz rynek zbytu.
Od taka mała ciekawostka, jak to zagraniczne koncerny nadają spolszczone nazwy swoim produktom dla poprawy słupków sprzedaży.

m3kintosz

2012-12-27, 10:42
Tak samo jest z piwem. Dajmy przykład . Harnaś - brzmi polsko? Niespodzianka. Dystrybutorem jest Duńska firma Carlsberg. Okocim czy kasztelan to ta sama bajka i firma.

kambo1776

2012-12-27, 14:17


Otarliscie sie o wierzchołek góry lodowej panowie i panie ...

A teraz żryjmy wszyscy gruz :P

paul000

2012-12-27, 15:43
ameryki to nie odkryłeś...

Ando

2012-12-27, 16:13
i tak uwazam, ze lepszej reklamy nie mozna bylo zrobic niz ta, ktora odwalila chytra baba z radomia, prawda? kto nie kojarzy 3 cytryn? :D

NomadUG

2012-12-27, 16:51
ja pije frugo i ch*j wam w dupe

Pu...........le

2012-12-28, 15:30
Czesiek181 napisał/a:

Lubie Pepsi i bede pil pepsi i co mi zrobisz?



wyr*cham cie butelką, aż będziesz płakał.