18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawostka na dzisiaj.

bokun1237 • 2012-12-26, 14:21
Wybieramy się na festyn, chcemy się napić więc podchodzimy do budki z napojami a tam dystrybutor produktów Pepsi… nie poddajemy się i odnajdujemy inny straganik – a tam niespodzianka, tylko i wyłącznie wyroby CocaColi, w gardle sucho ale nie chcąc wlewać w siebie produktu zagranicznej firmy wytrwale szukamy nadal, znajdujemy „naszą” Kroplę Beskidu – a po wypiciu z niedowierzaniem spoglądamy na etykietę i od razu rzuca nam się napis „The CocaCola Company”… Tak proszę państwa Kropla Beskidu to kolejny produkt potężnej zagranicznej firmy, chodź nazwa bardzo swojska dajemy zarobić firmie która zyski z całego świata lokuje daleko za oceanem. Odchodząc trochę od tematu – jeszcze nie tak dawno bacznie przyglądaliśmy się zmaganiom czy to na Euro 2012 czy Olimpiadzie w Londynie – większość z nas śledziło sportowców przed telewizorami w domu, ale co niektórzy mogli bawić się w specjalnych stworzonych do tego strefach kibica. Sponsorem naszego rodzimego święta sportu jakim było EURO była między innymi Cocacola, której napoje obok Carlsberga były jedynymi akceptowanymi napojami w tym okresie. Do stref kibica teoretycznie nie można było wnieść innego napoju niż wyprodukowanego przez koncern Cocacola – pytam dlaczego? Chyba nie wyrządziłbym nikomu krzywdy moją butelką PoloColi I tak wielki koncern wlazł z butami na nasze podwórko i złamał moje prawo do posiadania PoloColi na terenie strefy kibica Jeśli już mówimy o CocaColi to warto nadmienić, że jest to największy na świecie producent napojów bezalkoholowych, sprzedający swoje produkty w 200 krajach. Ale nie o tym miało być … jeśli już CocaCola nam się wkradła do wpisu to ustalmy – będzie mowa o napojach CocaColo podobnych – tak więc do zestawienia podłączymy jeszcze Pepsi oraz bliższych nam przedstawicieli tej kategorii wagowej – PoloColę oraz Hoop

CocaCola



Cena – 5-6 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 3-4 zł)

Kategoria: Częściowo produkowane w Polsce (w sklepach można spotkać butelki z innymi niż nasz kodami kreskowymi) – zagraniczny właściciel

Właściciel: The CocaCola Company (USA)

Inne produkty: Fanta, Sprite, Nestea, Powerade, Kinley, Lift, Monster, Burn, Cappy, Kropla Beskidu

Pepsi


Cena – 5-6 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 3-4 zł)

Kategoria: Częściowo produkowane w Polsce (w sklepach można spotkać butelki z innymi niż nasz kodami kreskowymi) – zagraniczny właściciel

Właściciel: PepsiCo (USA)

Inne produkty: Mirinda, 7 Up, Mountain Dew, Schweppes, Lipton Ice Tea, soki Toma, woda źródlana Górska Natura… co najciekawsze PepsiCo jest właścicielem Frito-Lay – producenta czipsów Lay’s i Cheetos

PoloCola


Cena – 3-4 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 2-3 zł)

Kategoria: Produkowane w Polsce – polski właściciel

Właściciel: Zbyszko Company (Polska)

Inne produkty: 3 owoce (3 cytryny, 3 Witaminy i inne), Veroni Mineral, Aviva Ice Tea, Volvita

Hoop


Cena – 4-5 zł za butelkę 2 litry

Kategoria: Produkowane w Polsce – zagraniczny właściciel

Właściciel: Kofola SA (Większościowy pakiet należy do funduszy inwestycyjnych z Luxemburga)

Inne produkty: Paola, Jupik, Arctic, Grodziska, Białowieski Zdrój,

Osobiście sądzę, że PoloCola tak samo zaspokoi pragnienie jak Pepsi czy inna CocaCola – tak więc króluje ona u mnie w domu, dodatkowo udało mi się ją ostatnio kupić w PoloMarkecie za 2,22 ! Więc parę złotych zostało w kieszeni Polecam spróbować!

Skądinąd

2012-12-26, 21:06
Naprawdę jest jeszcze ktoś, kto wierzy, że te "naturalne źródła" wód butelkowanych płyną sobie wartko w czystych zakamarkach polskich gór? :) Chyba już tu kiedyś to pisałam - wszystkie wody butelkowane to woda faktycznie z jakiejś studni czy ujęcia, ale w procesie produkcyjnym one wszystkie są demineralizowane i ponownie wzbogacane w minerały w ilości faktycznie podanej na etykiecie. Dlatego nie ma różnicy między wodą gazowaną z Biedry za 0,65 zł od Żywca Zdroju - no, może oprócz nasycenia CO2 (Żywiec wyżera gębę od środka :mrgreen: ).

Mam też pytanie do starszych (takich koło 30) fanów słodkich, chemicznych napojów gazowanych: nie boli was po nich wątroba? To pytanie jest na poważnie, bez cienia złośliwości. Sama uważam, że coca cola zmrożona do tego stopnia, że gęstnieje, latem jest cuuudowna, ale mimo to nie tykam tego chemicznego gówna.

kaloszer

2012-12-26, 21:16
Nie wiem jak wy ale ja po wypiciu tych tanich marek coli (czyt. polo/hoop/czy tam kuhwa tej za .89 z biedry) mam posmak w ustach, niedość to jeszcze mnie ząby bolą po nich. Posmak jakby naj***li k***a 50 kg kwasku cytrynowego i zalali jakimś fosforanem potasu.

Nawet jeśli gadacie że cola to chemikalia, to lepiej pić te, które są lepsze. Bo jak k***a pijesz cole, która smakuje jak cola za .89 to sie za 10 lat nie zdziw jak ci wątroba wysiądzie !

thez

2012-12-26, 21:18
Lepsze niemieckie dziurawe wiadro od polskiego całego.

Cała nasza mentalność.

wympal

2012-12-26, 21:24
@vaas
pie**olisz i tyle. jaki eksport?
wydaje ci się że zyski ze sprzedaży tego gówna wędrują niby gdzie? do polskiego budżetu?
poza tym te korporację potrafią wszystko tak dobrze zaksięgować że zapłaconych podatków okazać się może bardzo malutko w stosunku do zysków...

ten post doskonale ukazuje że o utrzymaniu na rynku decyduje upodobnienie krajowych wyrobów do tych koncernowych, w dziewięćdziesiątych nie mieliśmy szans utrzymać własnych marek przy zalewie zachodnich technologii i know-how, w tej chwili karty są rozdane, pół biedy z napojami ale piwo, ile lokalnych browarów przemieliły zachodnie kolosy...

szczotkadokibla

2012-12-26, 21:28
Czesiek181
Cytat:

Lubie Pepsi i bede pil pepsi i co mi zrobisz?


Nic. Tylko tacy jak Ty nie rozumieją jednego. Postawy patriotyczne (jakkolwiek patetycznie to by w tym kontekście nie brzmiało) oprócz tego, że są szlachetne i blablabla to wszystkim nam JAKO WSPÓLNOCIE SIĘ PO PROSTU OPŁACAJĄ. Kropka.

prof. Matolewicz

2012-12-26, 21:31
Hoopa niedługo nie będzie, bo to co tam Czesi z Kofoli wyprawiają to się w bani nie mieści...

bonCziki

2012-12-26, 21:33
a ja pije wode mineralana kuracjusz beskidzki i zielona herbate (zeby nie bylo ze yerbe :p) oooo...

P(r)OLAND

2012-12-26, 21:36
Kiedys bylem fanem pepsi, to ono goscilo w moim menu.
Jednak po jakims czasie przezucilem sie na coca cole i tak juz raczej zostanie :D

muraaas

2012-12-26, 21:39
Małe sprostowanie: producentem Monstera jest Monster Beverage. CocaCola jest tylko dystrybutorem.

Goglik

2012-12-26, 21:53
Akurat Zbyszko to największy wyzyskiwać. pracowałem kiedyś jako serwisant zbyszko- płacili 80 zł miesięcznie za 13 godzin pracy, a w rzeczywistości trzeba było przerobić 20. dla porównania w coca coli miałem 900 zł za 3 godziny dziennie.

Ranger

2012-12-26, 22:02
Mnie to nie dziwi. Gdyby produkty np. Zbyszko były takiej jakości, jak te Coca-Coli to sprzedaż by wzrosła. Niestety tak nie jest, bo kiedy Coca-Cola jest słodzona cukrem to produkty Zbyszko samego cukru mają mniej, a dosładzane są Aspartamem, czyli gównem który w ustach pozostawia charakterystyczny posmak starego kapcia.
Poza tym takie napoje jak ''3 Owoce'' konserwowane są benzoesanem sodu. I jeśli rzeczywiście napoje te zawierają sok owocowy to ten benzoesan sodu staje się rakotwórczy w połączeniu z witaminą C(zresztą nie ma to większego znaczenia, jeśli nie ma soku w tym napoju to wystarczy, że zjesz jakiś owoc i efekt jest ten sam).
Jak pić gówno to lepiej jednak pić to lepszej jakości...

Inaczej sprawa ma się ze samą Colą. Ta sprzedawana w Biedronce(bodajże Hoop) jest zajebista i moim zdaniem może konkurować z oryginałem.

fanatic93

2012-12-26, 22:10
i ch*j bo Cola Original z Biedronki jest produkowana przez firmę Hoop. Jest ten sam napój co sprzedawany przez firmę Hoop w ich firmowej butelce a kosztuje prawie 1/2 mniej.
Zatem wybieram Cole z biedrony

modzgi

2012-12-26, 22:14
A ja herbaty się napiję...........
pie**olone chińczyki!

Captain's Burger

2012-12-26, 22:17
Dlatego ja mam gdzieś te korporacje wywożące od nas pieniądze przynajmniej w takich kwestiach jak żywność (no staram się). Piwniczanka i Hortex - to głównie kupuje bo lepsze niż jakieś polosrokty z aspartamem i nie wiadomo czym. Równie dobrze mogliby tam nasrać i dodając aromatów sprzedawać jako super elo kola. Nadmiar cukru w diecie potrafi nawet wywołać cukrzyce, więc mimo faktycznie smacznej Pepsi czy CocaColi lepiej to ograniczać :P .