18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawostka na dzisiaj.

bokun1237 • 2012-12-26, 14:21
Wybieramy się na festyn, chcemy się napić więc podchodzimy do budki z napojami a tam dystrybutor produktów Pepsi… nie poddajemy się i odnajdujemy inny straganik – a tam niespodzianka, tylko i wyłącznie wyroby CocaColi, w gardle sucho ale nie chcąc wlewać w siebie produktu zagranicznej firmy wytrwale szukamy nadal, znajdujemy „naszą” Kroplę Beskidu – a po wypiciu z niedowierzaniem spoglądamy na etykietę i od razu rzuca nam się napis „The CocaCola Company”… Tak proszę państwa Kropla Beskidu to kolejny produkt potężnej zagranicznej firmy, chodź nazwa bardzo swojska dajemy zarobić firmie która zyski z całego świata lokuje daleko za oceanem. Odchodząc trochę od tematu – jeszcze nie tak dawno bacznie przyglądaliśmy się zmaganiom czy to na Euro 2012 czy Olimpiadzie w Londynie – większość z nas śledziło sportowców przed telewizorami w domu, ale co niektórzy mogli bawić się w specjalnych stworzonych do tego strefach kibica. Sponsorem naszego rodzimego święta sportu jakim było EURO była między innymi Cocacola, której napoje obok Carlsberga były jedynymi akceptowanymi napojami w tym okresie. Do stref kibica teoretycznie nie można było wnieść innego napoju niż wyprodukowanego przez koncern Cocacola – pytam dlaczego? Chyba nie wyrządziłbym nikomu krzywdy moją butelką PoloColi I tak wielki koncern wlazł z butami na nasze podwórko i złamał moje prawo do posiadania PoloColi na terenie strefy kibica Jeśli już mówimy o CocaColi to warto nadmienić, że jest to największy na świecie producent napojów bezalkoholowych, sprzedający swoje produkty w 200 krajach. Ale nie o tym miało być … jeśli już CocaCola nam się wkradła do wpisu to ustalmy – będzie mowa o napojach CocaColo podobnych – tak więc do zestawienia podłączymy jeszcze Pepsi oraz bliższych nam przedstawicieli tej kategorii wagowej – PoloColę oraz Hoop

CocaCola



Cena – 5-6 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 3-4 zł)

Kategoria: Częściowo produkowane w Polsce (w sklepach można spotkać butelki z innymi niż nasz kodami kreskowymi) – zagraniczny właściciel

Właściciel: The CocaCola Company (USA)

Inne produkty: Fanta, Sprite, Nestea, Powerade, Kinley, Lift, Monster, Burn, Cappy, Kropla Beskidu

Pepsi


Cena – 5-6 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 3-4 zł)

Kategoria: Częściowo produkowane w Polsce (w sklepach można spotkać butelki z innymi niż nasz kodami kreskowymi) – zagraniczny właściciel

Właściciel: PepsiCo (USA)

Inne produkty: Mirinda, 7 Up, Mountain Dew, Schweppes, Lipton Ice Tea, soki Toma, woda źródlana Górska Natura… co najciekawsze PepsiCo jest właścicielem Frito-Lay – producenta czipsów Lay’s i Cheetos

PoloCola


Cena – 3-4 zł za butelkę 2 litry (w promocjach zdarza się po 2-3 zł)

Kategoria: Produkowane w Polsce – polski właściciel

Właściciel: Zbyszko Company (Polska)

Inne produkty: 3 owoce (3 cytryny, 3 Witaminy i inne), Veroni Mineral, Aviva Ice Tea, Volvita

Hoop


Cena – 4-5 zł za butelkę 2 litry

Kategoria: Produkowane w Polsce – zagraniczny właściciel

Właściciel: Kofola SA (Większościowy pakiet należy do funduszy inwestycyjnych z Luxemburga)

Inne produkty: Paola, Jupik, Arctic, Grodziska, Białowieski Zdrój,

Osobiście sądzę, że PoloCola tak samo zaspokoi pragnienie jak Pepsi czy inna CocaCola – tak więc króluje ona u mnie w domu, dodatkowo udało mi się ją ostatnio kupić w PoloMarkecie za 2,22 ! Więc parę złotych zostało w kieszeni Polecam spróbować!

Czesiek181

2012-12-26, 14:31
Lubie Pepsi i bede pil pepsi i co mi zrobisz?

adresikpuma

2012-12-26, 14:37
prawie jak w takim kawale:
Wstaje polak zakłada chińskie kapcie,czyta żydowską gazete,ur*chamia japoński telewizor i je na śniadanie chleb z niemieckiego zboża dziwiąc się czemu w tej Polsce nie ma pracy..

FrasQs

2012-12-26, 14:38
Człowieku,jak ktoś lubi Pepsi czy też Cole to będzie ją pił nawet jak będą ją robić w Afryce,przecież nie będe pił np. PoloColi która mi nie smakuje tylko dlatego że to polski produkt.

Chleb razowy

2012-12-26, 14:43
Ja tam kupuję Polocolę nie dla lepszej ceny, nie z patriotyzmu, ale dlatego, że ma lepszy smak wg mnie. Czasami kupię klasyczną Cocacolę, ale to ze względów ideologicznych - dla mnie jest to symbol kapitalizmu, którego w Polsce nigdy nie mieliśmy i dlatego bardzo niewielu ambitnym Polakom udało się stworzyć jakąś dobrą markę.

Kapral Poproszek

2012-12-26, 14:51
Ja dość dawno odzwyczaiłem się od coli, przerzucając się właśnie na polocole o dziwo cola oryginalna jest dużo trudniejsza w smaku drażni mnie ten jakby cynamonowy posmak, który mija jak się pije tego więcej. Odzwyczaiłem się także od oleju tak szeroce reklamowanego w naszym kraju a mianowicie oleju z kujaw. Nie wiem jak robią to w markowych produktach, że one przy dłuższym spożywaniu nie dają różnic smakowych produkt ten staje się neutralny w smaku wręcz obojętny, a po przerzuceniu na inny okazuje się, że są wręcz niejadalne. Tak właśnie miałem z olejem z kujaw. Nie dość, że potrawy na nim smażone często się przypalają to olej robi się momentalnie ciemny jak z miski olejowej, to smak też nie powala. Każdy jednak bierze to co lubi, dodam jednak, że warto spróbować czegoś innego przez pewien czas i powrócić do dawnych nawyków, wtedy okaże się czy markowy produkt jest faktycznie taki dobry, czy ulegamy tylko wpływowi znanej i rozreklamowanej firmy. Jak to mówili przed świętami ".... jedyne co uszczęśliwi twoją rodzinę w święta to aparat cyfrowy z WiFi".
Ludzie są bardzo podatni na takie sugestie, Cola na wigilijnym stole to synonim szczęścia i dobrobytu, może i tak było ale 30 lat temu :P , ja w tym roku miałem 10 letnie bordeaux i też była ciepła atmosfera po wypiciu :P

vass

2012-12-26, 14:52
Wszystkie te napoje produkowane są w Polsce z polskiej wody i cukru. Rozwożą je polscy kierowcy i sprzedają polscy sprzedawcy a firmy płacą w Polce podatki, więc nie wiem w czym problem.
Wybieram, to co mi bardziej smakuje.
Z takim podejściem Polska nigdy by nie sprzedała swojej żywności i byśmy się nią udławili od nadprodukcji gdyby nie eksport.

bokun1237

2012-12-26, 15:25
Czesiek181 napisał/a:

Lubie Pepsi i bede pil pepsi i co mi zrobisz?



Znajdę cie poćwiartuje i zrobię w ch*j kotletów mielonych

a tak naprawdę to bardziej ciekawostka ze nie wszystkie Polskie produkty jak by mogło się wydawać są pochodzenia Polskich producentów. Każdy lubi to co lubi nikogo nie zmuszam oczywiście do picia Polocoli ;)

dr...........u1

2012-12-26, 15:53
A co na to Radom?

S.O.A.D.

2012-12-26, 16:22
Cytat:

a tak naprawdę to bardziej ciekawostka ze nie wszystkie Polskie produkty jak by mogło się wydawać są pochodzenia Polskich producentów.



Odkryłeś Amerykę...



Odnośnie cen pomiędzy CocaColą i Pepsi się nie zgodzę, z łatwością da się znaleźć 2l butelki Pepsi w cenie 3-4 zł. A tak ogólnie - "polskie" wyroby colopodobne mają (dla mnie) tą wadę, że są w ch*j słodkie, tak samo zresztą jak sama CocaCola. Pepsi jeszcze ujdzie.

Poza tym, nie bardzo rozumiem co chcesz przekazać tym postem. To, że polskie, nie znaczy, że lepsze. W większości zależy to i od gustu, i od portfela (naturalne jest, że ludzie z większą ilością pieniędzy wybiorą markę z renomą na cały świat, oczywiście nie jest to sztywna reguła).

Karenz88

2012-12-26, 16:41
Oryginalna cola to gówno ostatnio piłem i jest rozwodniona (ta w butelce ) nie warto jej kupować ...
wole już kupić hoop cole lepsza i tańsza .

Radysh

2012-12-26, 16:47
Na pierwszym miejscu Tonik od Schweppes`a a zaraz za nim Pepsi, praktycznie wszystkie odmiany jakie można u nas kupić.
Wysoka cena nie usprawiedliwia smaku ale i tak są to produkty dużo smaczniejsze, niż cokolwiek od Zbyszko czy lokalnych, cenowo podobnych producentów.
A przy tak niskiej różnicy w cenie, między prod. Pepsi`co. a wymienionym Zbyszko, wolę Tonik i Pepsi od Pepsiko.

W ostateczności biorę najtańszą, gazowaną berbeluchę w Polo czy innym Tesco, ponieważ kosztuje 89 gr. a smakuje
tylko trochę gorzej od Polo cola, Trzy kytryny albo innego Hoop cola, droższego, crica about x4,5.

Od Zbyszko to tylko Veroni Mineral, smakowa.

JedzMojLagier

2012-12-26, 16:53
tak czytam wasze wypociny i sie zastanawiam kto pije jeszcze te napoje, sokopodobne siki itp.
do wodki i whisky tylko cocacola powinna wam wystarczyc i tylko w tym celu powinniscie ja kupowac bedac w tym wieku :amused: a jak chce ci sie pic to napij sie wody albo piwa i tyle =D

Spedi

2012-12-26, 17:07
najlepsza jest woda
po napojach ktore zawieraja cukier chce sie pozniej dalej pic
fajna ciekawostka