18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cała ziemia w grze!

barwn • 2014-02-04, 14:39
Zapowiada się coś kosmicznego, wręcz niewykonalnego, studio Pixyul zamierza stworzyć grę w której będzie dostępna CAŁA ZIEMIA :shock:



Specjalnie do tego celu połączyli siły z firmą senseFly, zajmującą się produkcją cywilnych dronów. Plan jest taki, żeby puścić je w świat - naszpikowane elektroniką maszyny zrobią swoje. A chodzi przede wszystkim o robienie zdjęć otoczenia, a potem przetwarzanie je w 3D. Trochę jak technologia Thorskan, ale na skalę globalną.

Co więcej, odwzorowanie miejscówek to nie wszystko. Twórcy chcą również, by zgadzały się takie elementy jak pogoda czy temperatura. Jeśli więc w takim Londynie jest zimno i bez przerwy pada deszcz, to w grze będzie podobnie.

sebi1994

2014-02-04, 18:48
Jeśli jakimś cudem będzie w formie FPS (wystarczy kawałek świata po uj cały?) z opcją tworzenia baz itp
to sprzedam samochód by kupić pc co tę grę utrzyma :)

Ps. Wiem, że raczej tak sie nie stanie :/ (jestem informatykiem programistą)

ulifont

2014-02-04, 18:52
albo robią to pod przykrywką legalnego szpiegostwa wszystkich krajów,spojrzą na stality i zobaczą o dron wysłany przez firmę senseFly, ignorujemy robią przecież grę... nie no żartuje, zajebista sprawa, ale nie wiem komu ta gra ruszy, chyba nawet ten co ma kompa w akwarium nie podoła

KlinikaAborcyjna

2014-02-04, 19:03
AressV napisał/a:

Składam wniosek do administracji o perm bana dla użytkownika Gharotief
Powód: bo już mnie wk***ia (i pewnie nie tylko mnie)



225 piw poparło Twój post (w tym i ja) a to oznacza że ten j***ny troll wk***ia sadoli ale pewnie i tak nic admini nie zrobią

skasowane

2014-02-04, 19:05
Gimbaza jara się technologią S-F :D

panek666

2014-02-04, 19:09
Najprostszy sposób na szpiegowanie...

ulifont

2014-02-04, 19:21
up napisałem to samo, ale dodałem żartuje, żeby mi wykładu nie zrobili

MadDave

2014-02-04, 19:40
no nareszcie będę mógł zapie**olić siebie samego jak wracam naj***ny do domu!!

korskidegenerat

2014-02-04, 19:59
akurat oglądam matrixa z młodym :D trzeba dbać o odpowiedni gust filmowy wśród kolejnego pokolenia

kueza

2014-02-04, 20:25
do takiego filmiku chyba nie powinni brać kolesia który sepleni XD

javal

2014-02-04, 21:04
Bez połączenia sił z jakimś gigantem lub przemysłem np wojskowym mają marne szanse przerzucić cały świat "kilometr kwadratowy po kilometrze" na wirtualną rzeczywistość. A przecież google od chociaż by pewnie było by zainteresowane tym projektem(z tego co się orientuję obecnie robią fotki pod wodą na wybrzeżach), tamci by zarobili, google by miał tańszą robociznę.

No i do tego dochodzi fakt że ta gra, przynajmniej ta jedna to 2d a to obecnie się aż tak dobrze nie sprzedaję....do tego jeżeli ktoś z was grał w jakiekolwiek mmo na prywatnych serverach (zwłaszcza Polskich) to wie jak rzadko tam można spotkać drugą osobę...wyobrażacie sobie cały świat zamieszkały przez kilka/naście/dziesiąt tysięcy ludzi? No powiedzmy nawet że gra była by gigantycznym sukcesem i pobiła popularnością wszystkie mmo, które wyszły do tej pory...kilka naście/dziesiąt milionów ludzi porozrzucanych po całym świecie nadal daje szanse na spotkanie jednej osoby na tydzień poza dużymi miastami/umówionymi miejscami a chyba nie po to mamy okazie zwiedzić cały świat żeby się tłoczyć w 1 miejscu.

Do tego dochodzi fakt że, co prawda twórcy mają doświadczenie w tworzeniu gier, ale samodzielnie jako firma nie wypuścili jeszcze nic. A co innego WSPÓŁTWORZYĆ, być ekspertem od grafiki scenariuszy itp a mieć całą firmę na głowie.

Projekt ambitny, brzmi to fajnie i życzę im powodzenia ale nie wróże świetlanej przyszłości. Chociaż z drugiej strony PC'tom też jej kiedyś nikt nie wróżył ;) .

FatalitySS

2014-02-04, 21:26
Gharotief jest chyba ofiarą jakiegoś księdza pedofila bo bluzga na katolików jak jakiś obłąkany w co drugim poście, nikt normalny tak nie robi...Pewnie uraz mu został.

Taumantis

2014-02-04, 21:26
kaktuz napisał/a:

ch*jowizna, w ogóle gry to ch*jowizna


Gry rozwijają intelektualnie, jeżeli są używane zgodnie z ich przeznaczeniem. Takie słowa to totalna ignorancja i świadectwo o przynależności do ludzi o antymensowskim IQ

michnixx

2014-02-04, 21:35
Nie żadnych zdjęć tylko wykonanie skaningu. Zdjęcia to można pobrać satelitarne, ale je ciężko przerobić na model 3d, dokładny model 3d. Techniki lotniczego skaningu laserowego umożliwiają odwzorowanie obszaru bodajże z 1 centymetrową dokładnością, ale mogę się mylić, w każdym bądź razie są bardzo dokładne do takich projektów. A jeśli chodzi o dane? Kwadrat 15km x 15km (225m^2) zajmuje ponad 400 MB, To też zależne od oczka, ale to szczegóły techniczne. Powierzchnia Ziemi to ok. 510 000 000 km², wiec przeliczcie sami. A ze swojej strony zapraszam do zapoznania się ze skaningiem, świetna, pasjonująca sprawa, a skanować można wszystko, od całej Ziemi, przez budynki, pojazdy, silniki itd. Pooglądajcie jak tworzy się modele 3d za pomocą kinect'a.

hello_world

2014-02-04, 21:36
Informatycy się znaleźli.

1kB = 1024B = 2^10B
1MB = 1024kB = 2^10kB
1GB = 1024MB = 2^10MB = 2^20kB
1TB = 1024GB = 2^10GB = 2^20MB = 2^30kB
1PB = 1024TB = 2^10TB = 2^20GB = 2^30MB = 2^40kB

dodii

2014-02-05, 16:27
Witam. Projekt fajny, jednakże... już parę lat (;temu, zrobiono to samo) można "zwiedzić" kulę ziemską w takiej właśnie aplikacji/grze, pamiętam, że były już wprowadzone pojazdy i budowanie całego systemu miast. Jak mi się przypomni nazwa to wrzucę.