18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bytomski policyjny saper

~Angel • 2016-07-15, 15:43
We Francji w związku z podejrzanym bagażem zarządzili ewakuację całego lotniska. W Bytomiu również znaleziono podejrzany bagaż:


UBcjaPOLSKA

2016-07-15, 17:51
Może upublicznić wizerunek jeśli to osoba powszechnie znana, czyli zazwyczaj co najmniej dzielnicowy... A co to dokładniej znaczy - zależy od sędziego.

p0lybius

2016-07-15, 18:00
Nie rozumiem o co chodzi. Setki telefonów rocznie w sprawie bomby, tysiące znalezionych podejrzanych walizek i toreb, zatrzymania ruchu, ewakuacja całego osiedla, szpitali, szkół, objazdy, kilkadziesiąt radiowozów, straż pożarna, pogotowie, prokurator na miejscu, saperzy i wojsko, kilka godzin problemów i duże koszty.

Jest taka złota zasada - nie mam zbyt wiele informacji - nie komentujemy. ch*j wie, może jakiś stary żul awanturował się, że chce wino za darmo, a jak nie to podłoży bombę i kilku świadków widziało, jak stare reklamówki z biedronki kładzie i ogłasza, że bomba podłożona. Albo na monitoringu zauważyli, jak waliza wypada ze źle domkniętego samochodu. Byli w kontakcie ze specami, może doszli do wniosku, że choćby nie wiem co, to taki ładunek nie może być groźny. Ale żeby nikt potem nie pie**olił, że nikt tego nie sprawdził, albo może i sam policjant po prostu trochę cykał wora, więc aby nie robić zamieszania na kilka godzin, wziął se sznureczka i pociągnął. Inaczej, choćby nic się nie stało, jakiś nadgorliwy służbista z wydziału wewnętrznego dobrałby się mu do dupy, że nie zachował ostrożności.

Przecież jak jest pewniejsze zgłoszenie, to są saperzy. Tak jak pisałem, nie wiemy wszystkiego, może mieli praktycznie stuprocentową pewność, że tam nic nie ma. Przecież nikt nie byłby taki niedoj***ny i z palcem w dupie, na luzie, podchodziłby do ewentualnej bomby. No bo co k***a, bomba? ISIS robi zamach terrorystyczny w Bytomiu albo innym Sosnowcu? Jak to brzmi w ogóle.

To tak jak z telefonami w sprawie bomby w szkole - dyrektor szkoły wie, że nic nie ma, policja wie że nic nie ma, uczniowie wiedzą że nic nie ma, ewakuowani wiedzą że bezpiecznie, saperzy przyjeżdżają i podchodzą do tego w ten sposób, że mają to totalnie w dupie, bo też wiedzą że nic nie ma. Ale co mają wszyscy zrobić? Procedury. Tutaj ktoś użył trochę zdrowego rozsądku. Na 100% gdyby to się działo na ŚDM czy szczycie NATO, to pół miasta by pozamykali i zrobili z walizą to, czego wymagają procedury.

e555

2016-07-15, 19:06
Angel napisał/a:

Mała przeróbka:



Nie jestem specjalistką, ale idealny moment na wybuch to 1:55 :amused:

CYPRIAN

2016-07-15, 19:13
k***a ale fajne te ptaki po filmem tak jakby 3 d

batiz

2016-07-15, 19:26
10-15 lat temu w budynku Cargo lotniska w Pyrzowicach ktoś na stoliku w poczekalni zostawił termos.
Siedziałem tam gdy przyszło dwóch policjantów, takich jak na powyższym filmie.
Jeden otworzył, powąchał, stwierdził, że to kawa, zakręcił i wrzucił do kosza.

SPRAWA ZAŁATWIONA

nerusss

2016-07-15, 19:35
Przezorny zawsze ubezpieczony.

waloos

2016-07-15, 21:49
Wszyscy tak cisną na tego policjanta, ale jestem ciekawy czy ktoś z was byłby na tyle odwazny aby w dzisiejszych czasach tą torbę otwierać, będąc na jego miejscu? Przecież całkiem nie dawno, chyba w Poznaniu czy jakimś innym większym mieście wybuchła paczka na przystanku. Dziś nie ma pewności, że taka torba nie będzie tą jedną na sto.

Pamiętajcie, że policjanci to też są normalni ludzie, mają rodziny, swoje hobby, jakieś plany i marzenia, ryzykują życiem w na pozór błahych sytuacjach. Z jednej strony pomyśli sobie, że po ch*ja on to ma ruszać, nie płacą mu tyle ile komandosowi czy innej jednostce specjalnej która ryzykuje życiem, a z drugiej jeśli taką jednostkę wezwie, a paczka okaże się pusta, to na pewno jemu albo przełożonemu dostanie się, że akcja kosztowała tyle i tyle tysięcy. Patowa sytuacja. Taki mamy kraj.

Moim zdaniem zachował się bardzo przytomnie, zahaczył sznurek, wykorzystał infrastrukturę do schowania się i pociągnął. Gdyby miało jebnąć, to by jebło i nic by mu się nie stało, zostałby awansowany, że ryzykował życiem i uratował kilku ludzi.

No ale wakacje są więc i komentujący to w większości gimbaza, także nie zrozumiecie tego bo gówno w głowie macie. Za 10 lat przyznacie mi rację.

BTW; ktoś pisał, że nasza policja ch*ja umie i jest szkolona tylko do wypisywania mandatów. A myślisz, że np taki krawężnik w stanach czy gdzieś indziej jest szkolony jak radzić sobie z bombami? Niee mają na to procedury tak jak i my. Tyle, że u nich jest kasa aby do każdej takiej pierdoły wzywać saperów. U nas tnie się koszty wszędzie, więc każdy niepotrzebna akcja to jest potencjalne narażenie się przełożonym. A tego k***a nikt nie chce, bo praca w policji całkiem niezłą posadką jest.

MIhau_

2016-07-15, 21:59
@up
We Wrocławiu. Jak piszesz, to sprawdź, przecież to 5 sekund roboty.
A do głupiej c**y nagrywającej, osoba publiczna, a funkcjonariusz publiczny to dwa różne pojęcia. Jak się chce szpanować wiedzą to warto ją jednak mieć.

kaiel

2016-07-15, 22:08
ale że co? użyli robota?
taa, do trzepania jajek

e555

2016-07-15, 22:33
waloos napisał/a:

Wszyscy tak cisną na tego policjanta, ale jestem ciekawy czy ktoś z was byłby na tyle odwazny aby w dzisiejszych czasach tą torbę otwierać, będąc na jego miejscu? Przecież całkiem nie dawno, chyba w Poznaniu czy jakimś innym większym mieście wybuchła paczka na przystanku. Dziś nie ma pewności, że taka torba nie będzie tą jedną na sto.

Pamiętajcie, że policjanci to też są normalni ludzie, mają rodziny, swoje hobby, jakieś plany i marzenia, ryzykują życiem w na pozór błahych sytuacjach. Z jednej strony pomyśli sobie, że po ch*ja on to ma ruszać, nie płacą mu tyle ile komandosowi czy innej jednostce specjalnej która ryzykuje życiem, a z drugiej jeśli taką jednostkę wezwie, a paczka okaże się pusta, to na pewno jemu albo przełożonemu dostanie się, że akcja kosztowała tyle i tyle tysięcy. Patowa sytuacja. Taki mamy kraj.

Moim zdaniem zachował się bardzo przytomnie, zahaczył sznurek, wykorzystał infrastrukturę do schowania się i pociągnął. Gdyby miało jebnąć, to by jebło i nic by mu się nie stało, zostałby awansowany, że ryzykował życiem i uratował kilku ludzi.

No ale wakacje są więc i komentujący to w większości gimbaza, także nie zrozumiecie tego bo gówno w głowie macie. Za 10 lat przyznacie mi rację.

BTW; ktoś pisał, że nasza policja ch*ja umie i jest szkolona tylko do wypisywania mandatów. A myślisz, że np taki krawężnik w stanach czy gdzieś indziej jest szkolony jak radzić sobie z bombami? Niee mają na to procedury tak jak i my. Tyle, że u nich jest kasa aby do każdej takiej pierdoły wzywać saperów. U nas tnie się koszty wszędzie, więc każdy niepotrzebna akcja to jest potencjalne narażenie się przełożonym. A tego k***a nikt nie chce, bo praca w policji całkiem niezłą posadką jest.



Ty tak na serio, czy głupi jesteś??? Jakie koszty? Jakie problemy z przełożonymi? I w ogóle na jakimi poziomie abstrakcji żyjesz, że wydaje Ci się, iż ktoś oczekuje od niego otworzenia takiej torby???!

Nie wiem, co to za nagranie i na ile prawdziwe. Niestety wygląda na prawdziwe... Facet zachował się jak kompletny debil. Naraził na śmierć nie tylko siebie, ale wszystkich dookoła, łącznie z babą, która to kręciła.
Nikt policjantów nie karze za "fałszywy alarm", bo to nie oni wszczynają alarm. Oni mają reagować na zgłoszenia lub zagrożenia. Policjant nie wiec co jest w takiej torbie i z tego powodu powinien zachowywać się jakby byłą tam bomba. Nie podchodzić, nie otwierać, a już z cała pewnością nie przywiązywać do niej sznurka. Miejsce takie jak tamto izoluje się od przechodniów i obserwatorów, a pakunek transportuje robotem do bezpiecznego pojemnika, żeby wywieźć i zdetonować. Żaden policjant idiota nie powinien przenosić ładunku. Nie ważne jak delikatnie to zrobi. W każdej chwili może nastąpić wybuch zainicjowany przez czujnik ruchu, albo obserwatora- zamachowca drogą radiową!

wojniz2

2016-07-15, 22:33
@waloos, weź sobie jaj nie rób. W Polsce w dzisiejszych czasach na szczęście nie ma zamachów bombowych. To o czym piszesz we Wrocławiu to kpina, a nie bomba. Wybuchło... gówno w garnku.

qwerty1234567890

2016-07-15, 23:01
We Wrocławiu zrobili nic innego jak nagonkę. Potrzebowali zapłonu do ustawy antyterrorystycznej. Jak ta bomba w ogóle wyglądała; z saletry w garnku na dodatek. Ja pie**olę. Nie dziwię się, że jakaś babcia się potłukła bo jak zobaczyła co się dzieje to jebnęła ze śmiechu. Terroryści w Polsce z bombami z saletry w garnkach, ja Was proszę. Czy w zamachach jakie widać w telewizorni używają saletry w garnku czy czegoś mocniejszego...

MaxLosI

2016-07-15, 23:29
Gdyby to byla bomba to ta madralska laska teraz by wyciagala szklo z ryja, pewno tak brzytkiego jak glupiego... w sumie szkoda...

igorektgk

2016-07-16, 13:07
A kot bym chciał k***a wysadzić bombe w Bytomiu hahaha?

Hvsarz

2016-07-16, 14:36
Przez tą paranoję to teraz jak zgubisz bagaż to Ci oddadzą rozj***ny na kawałki i jeszcze za trotyl każą zapłacić...