18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Boże, widzisz i nie grzmisz...

Adias100 • 2013-09-30, 21:33
Przeglądając nowości ze świata natrafiłem na temat z wypowiedzią kaczora o Powstaniu Warszawskim. Niby nic takiego, ale komentarz pewnego użytkownika mnie rozbroił...




Powiedzcie mi, skąd sie biorą tacy idioci ?

Apox

2013-09-30, 21:48
Napisz w którym fragmencie nie ma racji?
A nie... czekaj... Zapomniałem ze PW i JP2 to tematy święte na które można mieć tylko jeden pogląd czyli taki że PW było przecież pewną wygraną(tylko nikt nie chciał pomóc więc przez to Polacy przegrali).
No bo przecież to logiczne aby rzucić się na wroga wiedząc że NIKT nie pomoże bo jest zajęty walka na INNYM froncie. Ruskim to było na rękę. Zobacz jak potem budowali na tym propagandę... Do odbudowy Warszawy zwozili cegły z CAŁEJ Polski.

IjonTichy

2013-09-30, 21:51
Apox napisał/a:

Napisz w którym fragmencie nie ma racji?
A nie... czekaj... Zapomniałem ze PW i JP2 to tematy święte na które można mieć tylko jeden pogląd czyli taki że PW było przecież pewną wygraną(tylko nikt nie chciał pomóc więc przez to Polacy przegrali).
No bo przecież to logiczne aby rzucić się na wroga wiedząc że NIKT nie pomoże bo jest zajęty walka na INNYM froncie. Ruskim to było na rękę. Zobacz jak potem budowali na tym propagandę... Do odbudowy Warszawy zwozili cegły z CAŁEJ Polski.



Prawda, mój dziadek (rocznik 1933) po wojnie brał udział w odgruzowaniu Gdańska, i opowiadał mi jak to ludzie żyli tam w barakach a'la obóz uchodźców gdy wywożone wszystko do Warszafffki... którą na finał dość brzydko odbudowali.

LUKUNKU

2013-09-30, 21:55
ale czemu rozbroił? koleś ma racje i dlatego piwa dla Ciebie nia ma bo sam nie wiesz o co tu chodzi

xardas1988

2013-09-30, 21:56
Wklejony tekst nie atakuje Akowców, którym raczej nikt godności nie odmawia. Koncentruje się na polemice z samą ideą powstania. Czyni to w sposób zwięzły, logiczny i co najważniejsze dość merytoryczny. Nie ma co się oburzać.

Cześć i chwała Bohaterom!

Marshal

2013-09-30, 22:18
Dokladnie Apox (i w sumie wszyscy moi przedmowcy) ma racje.
W sumie nic przesmiewczego, stawiajaca tezy i je uzasadniajaca wypowiedz. Nie ma sie na co pluc.
Z paroma punktami sie zgadzam z paroma nie ale jak dla mnie dosc merytoryczna wypowiedz.

psiwytrysk

2013-09-30, 22:34
Szanuję powstańców, ale ten gościu ma dużo racji.

mare30ks

2013-09-30, 22:46
Adias100, twoj wiek wszystko mowi, komentowac dalej nie trzeba bo i po co...

pewnie cie najbardziej ubodlo ze koles jedzie sobie przy okazji po prawicy ktora wg ciebie niesie pokoj, swiatlo i wogole do rany przyloz i wszystko to wina lewakow :)

Chleb razowy

2013-09-30, 22:49
Autorze postu, coś Ci nie wyszło :kawa: Dam piwo tylko po to, aby obnażyć Twoją kompromitację i aby ten mądry tekst przedostał się do większej liczby ludzi.
Historii nie można czcić za wszelką cenę. Trzeba również wyciągać odpowiednie wnioski i mieć świadomość, że żadne wielkie wydarzenie historyczne nie jest albo w pełni dobre, albo w pełni złe.

BongMan

2013-09-30, 22:51
No, k***a, nie można odmówić gościowi racji...

Nathaniel_Demerest

2013-09-30, 22:54
Odpowiem na wszystko:

Po pierwsze mieliśmy szanować uzgodnienia, według których Stalin rządzi naszym krajem?
Święty Teheran, k***a. A co z uzgodnieniami, że Anglia i Francja udziela nam pomocy, w razie ataku Niemiec na Polskie?!

Po drugie, lewaczki POlaczki, wasze naukowe rozprawki o tamtych dziejach, mają swoją genezę w czasach rządzenia waszej ukochanej partii PZPR. Co z tego?
Otóż to z tego, że lewoskrętni komuniści mieli program zafałszowania historii. Do dziś wypływają dokumenty, potwierdzające celowe działania dezinformacyjne i propagandowe, tak k***a, do dziś mamy eldorado, w którym z bohaterów robi się zbójów, a ze czerwonych zbójów bohaterów.
Dzięki temu wszystkiemu mamy taki obraz historii, wy lewoskrętni budowniczowie Polski. Dziękuje wam, och wspaniałomyślni, żeście odbudowali tak Polskie, że w 89' po seriach protestów generalnych, musieliście przefarbować się na kapitalistów i zaj***ć wszystko, co wcześniej Polakom odebraliście, twierdząc że będzie to dobrą wspólne.

A teraz do gimbazy lewaczenta.

pisage

2013-09-30, 23:00
Niestety w wielu kwestiach gość się myli. Powstanie Warszawskie zostało wywołane przeciwko okupacji niemieckiej. Po kilku latach ucisku w ludziach rodził się bunt, a dowódcy AK powinni go tylko dobrze ukierunkować. Sowieci postrzegani byli jako tymczasowi sojusznicy w walce z hitlerowcami.
Najpoważniejszy błąd dowództwa AK polegał na odwołaniu mobilizacji. Pierwotnie godzina W przewidziana była na dzień bodaj 28 sierpnia. Ten termin został przełożony, ale nie utrzymano oddziałów w pogotowiu. W wyniku tego 1 sierpnia niektórzy powstańcy nie byli przygotowani na rozpoczęcie działań.
Natomiast Stalin mamił Polaków obietnicami pomocy, ale w cyniczny i wyrachowany sposób postanowił osiągnąć własne cele. Zatrzymał swoje wojska na linii Wisły (żołnierze radzieccy zupełnie spokojnie spacerowali sobie po Pradze).
Powstanie było przegrane, ale nikogo nie można winić za jego wybuch.

JądroChaosu

2013-09-30, 23:20
ch*j z powstańcami - o nich się trąbi, a o cywilnych ofiarach powstania wszyscy milczą... Dzięki zbrojnej akcji Młodych, Pięknych i Romantycznych zginęło 200 tys cywilów - 10x tyle co powstańców i polskich żołnierzy.
Bardzo wam, k***a, dziękujemy!

hejcior

2013-09-30, 23:49
Lubię czytać wypociny i płacze komentujących "prawdziwych patriotów", co to Powstanie uważa za rozważną i heroiczną walkę z ciemiężcą a Jaruzelskiego za wprowadzenie stanu wojennego uważają za zbrodniarza. Ogarnijcie cielęta trochę faktów zanim zaczniecie mielić ozorem.

Gość mówi prawdę (może poniosło go z komentarzem na temat zamiarów dowódców AK związanych ze Stalinem), ale poza tym...100% racji. Przypie**alacie się do Teheranu, a prawda jest taka, że jeśli Roosevelt (z pozostałymi państwami alianckimi) sprzeciwił by się tym ustaleniom, spowodował by III WŚ, w skutek czego połowa znanego nam dzisiaj świata przestała by istnieć. Bo do tego prawie doszło..do wojny nuklearnej między ZSRR i USA.

Ciekawe, nasi "patrioci", plujący jadem na wszystko co inne niż w pustych głowach zakodowane, co byście mówili jak by do kolejnej wojny doszło. A nie, czekaj, ch*ja byście mówili bo by was partacze nie było na tym świecie..banda niedoinformowanych, sfrustrowanych bęcwałów.

I jak ktoś wyżej napisał, daje piwo, żeby ten materiał trafił do większej ilości ludzi. Bo rzadko kiedy, w tak krótkim tekście, zawarte jest tyle wartościowych informacji.

Towdi

2013-10-01, 00:00
up hejcior
Sam ogarnij fakty, a nie zaczynaj postu od obrażania.

Związek radziecki dopiero we wrześniu 1949r. przeprowadził swoją pierwszą próbę atomową.
Więc gdzie ta wojna nuklearna?
Reszta Twoich wypocin kompletnie nie nadaje się do dyskusji.
Nie pozdrawiam boś lewak