18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Boże, widzisz i nie grzmisz...

Adias100 • 2013-09-30, 21:33
Przeglądając nowości ze świata natrafiłem na temat z wypowiedzią kaczora o Powstaniu Warszawskim. Niby nic takiego, ale komentarz pewnego użytkownika mnie rozbroił...




Powiedzcie mi, skąd sie biorą tacy idioci ?

pertys

2013-10-01, 20:52
PW była desperacką próbą ratowania polski. Teraz po 70 latach to każdy może być mądry (bo to było takie oczywiste, że GB i Francja nam nie pomoże w 39). Pomyśl dzieki nam GB żyję, my otworzyliśmy drogę do Rzymu Sprzymierzonym, wiec mieli nadzieję, że jeżeli odbijemy Warszawę to coś otrzymamy.

I jeszcze jedno czy tylko mi się zdaję, że informacje o ustaleniach podjętych podczas konferencji w Teheranie nie zostały przekazane polskiemu rządowi na uchodźstwie, więc wszystkie te punkty o konferencji to bujda

Maziaki30

2013-10-01, 20:53
2@up Już skończyłeś się chwalić ?

MdF

2013-10-01, 20:55
Przecież nie od dziś wiadomo że PW nie miało szans na wygraną.Bardziej mnie zastanawia fakt że na temat powstań śląskich czy wielkopolskich się milczy;]

A Warszafkę w rzeczywistości cała Polska odbudowała( została okradziona),kiedy zwrócone zostaną prawowitym miastom różne rzeźby i dzieła sztuki?

IjonTichy

2013-10-01, 21:01
A ja powiem tak: po wojnie gen. Anders stwierdził, że Bora-Komorowskiego należy postawić przed sądem wojennym za wydanie decyzji o wybuchu powstania. Tyle.

milosciprzyjazn

2013-10-01, 21:10
irish (o ironio) Hahaha Twój komentarz chyba najbardziej rozj***ł system! :D och, największy patriota Sadistica! Patrzcie jak wzorowo umie wierszyk i hymn Polski! Brawo, piątka! Obyś był trollem :P

Asteroth

2013-10-01, 21:20


Tak mi sie z twoim wierszykiem od Irish skojarzylo

bania88

2013-10-01, 21:23
Ogladalem wywiad z jakims powstancem. Mowil on, ze nie czuje sie bohaterem, a wrecz przeciwnie. Nie bierze udzialu w obchodach rocznicy PW i nie moze patrzyc na tych co sie maja za bohaterow PW. Mowil, ze do dzis przesladuja go spojzenia cywilow w podziemiach podczas powstania, byla w nich tylko nienawisc.

Mom and Death

2013-10-01, 21:28
Ja tam się nie znam więc tylko wstawię coś na rozluźnienie atmosfery:


białywęgorz

2013-10-01, 21:41
Co za głąby. My nie czcimy tego, że przegraliśmy, wygraliśmy, straty czy też nie, czy ch*j wie jeszcze co, tylko że złapaliśmy za broń, Francja nie w Polsce...

Lordzik92

2013-10-01, 22:04
Panstwo to sztuczny twor, ktory ma trzymac masy za mordy. Dobre dla niewolnikow, ale nadczlowiek przekroczyl juz dawno tego typu bariery...

pi...........ja

2013-10-01, 22:06
Jak to łatwo dziś mówić że głupi walczyli po sprzedaniu nas na konferencjach. A skąd wtedy mieli o tym wiedzieć?

KebabRemover

2013-10-01, 22:07
Gdyby nie powstanie Warszawa wyglądała by jak Paryż czy Londyn, to co przywieżli na odbudowę poszłoby na dobudowę. Pozdrawiam 14/88

kruszek03

2013-10-01, 22:28
zaraz zaraz zapominacie chyba jaki był naprawdę powód wybuchu powstania ? to nie miała być rzeźnia bezsensu przecież powstanie było planowane w Warszawie, Wilnie czy innych miastach i miasteczkach, dlaczego ? może ktoś słyszał o akcji burza? walczyliśmy po to żeby przywitać ruskich na naszej ziemni jako gospodarze i pokazać na zachodzie że Polska walczy, a wtedy stalin w Poczdamie nie mógłby w oczach zachodu mienić się wyzwolicielem ziem polskich

adam onn

2013-10-01, 22:30
Kolego! Zapraszam Cię na Powązki w rocznice Powstania Warszawskiego i powiedz to tym którzy przeżyli ze ich walka nie miała sensu, była niemalże zbrodnią! Sorry! Ale sam pierwszy dał bym Ci w mordę!!!!!
Pozdrawiam!