18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

BMW e21 Marka Wartałowicza.

konradtl • 2014-01-15, 21:30
Witam. Chciałem Wam dzisiaj przedstawić BMW e21 Marka Wartałowicza z STW Drift Team.

Cytat:

Samochód był budowany przez dwa lata. Cała konstrukcja i wszystkie wykorzystane w niej rozwiązania są autorskim pomysłem Marka Wartałowicza i ekipy STW Center MotorSport Service. Z seryjnego E21 zostało niewiele - kawałek tylnego pasa i zamki w drzwiach. Reszta elementów samochodu została przerobiona albo zrobiona od nowa. Auto ma obniżony dach, którego górna pokrywa jest zrobiona z karbonu. Z tego samego materiału są wykonane tylny dyfuzor, progi, drzwi i przednia dokładka. Przedni pas i progi mają domieszkę kevlaru. Sercem driftowozu jest 400 konny silnik z M5 z kompresorem, który zwiększył moc do 550 koni i 650NM. Samochód waży 1050 kilogramów i ma idealny rozkład masy. To potwór stworzony do jazdy bokiem.









źródło: KLIK


A poniżej skradziony gdzieś z twarzoksiążki filmik jak nak***ia.



Jeśli się podoba zrobię więcej tematów z Polskimi projektami.

protos

2014-01-15, 21:40
Za chłopaków latających bokiem zawsze piwo :)

obersturmbannführer

2014-01-15, 21:47
a nie lepiej było pozostawić ją w oryginale? ale nak***ia nieźle :)

Marshal

2014-01-15, 21:51
Jezdzi zapewne genialnie, ale brzydkie ze az oczy bola

protos

2014-01-15, 21:54
Przecież auto do dryftu nie ma być ładne. Najpierw trzeba zrobić dobry skręt, zawieche, odpowiednią modyfikację silnika i przeniesienia napędu itp. a dopiero jak to ładnie lata to się robi wygląd.

Brzydkii

2014-01-15, 21:54
Przepiękny dźwięk. Kompresor robi dobrą robote.

juzeg

2014-01-15, 22:03
BMW i BMW. Może by tak driftowóz miał budę syreny, dużego fiata albo pie**oloneza?

protos

2014-01-15, 22:08
BMW dlatego że łatwiej coś przerobić z czegoś co fabrycznie już potrafi dużo. Ma napęd na tył, dobre wyważenie, lekką konstrukcję i silniki które mają kute tłoki i można je doładować.

l0tt4r

2014-01-16, 01:03
za rekina zawsze piwo :)



masz jakas przerobke e24? ew e28 np tą sosena

Xeardo

2014-01-16, 01:23
Nie ma radia ? ch*jowe .

maly01495

2014-01-16, 01:47
juzeg napisał/a:

BMW i BMW. Może by tak driftowóz miał budę syreny, dużego fiata albo pie**oloneza?



BMW są podatne na tego typu modyfikacje bez większego kombinowania. W większości wypadków wystarczy klatka, rozpórka i jedziesz śmigać. Do tego masz możliwość wsadzenia, np. do najpopularniejszego driftowozu jakim jest BMW E30, seryjnego silnika V8 o mocy przekraczającej grubo 250 km i zmodyfikować motor. Silnik M60B44, bardzo popularna jednostka, to V8 o pojemności 4398 cm³, mocy 286 KM i 420 Nm przy 3900 obr/min. Do umieszczenia go w E30 używasz zmodyfikowanych części, które łatwo dostać na zamówienie bądź na alledrogo. I przy budzie od BMW możesz sobie pozwolić na modyfikacje motoru bo zostaje ci fundusz który musiałbyś przeznaczyć na przygotowanie syrenki do wsadzenia tam takiego potwora. Polonez? Myślę, że bez grubszego cięcia też by się nie obeszło.

Tutaj mamy przypadek gdzie samochód jest robiony od gołej ramy więc ta syrenka też mogłaby być, ale nie dysponując gotówką rzędu 30-50 tyś. (chociaż może być i dużo więcej) większość wybiera sprawdzone E30. Jest kilka jak nie kilkadziesiąt for o samych modyfikacjach w ww aucie i z zasady mając 10 tyś, miejsce do pracy i trochę więcej oleju w głowie zbudujesz sobie BMW do driftu za pomocą właśnie takiego forum;)

Ogółem na korzyść BMW wpływają mocne silniki, które nietrudno zeSWAPować, dostępność części i ogrom informacji na temat SWAPów.

To taka moja skromna odpowiedz na twój komentarz;)

Wracając do tematu. Ty (autor tematu) piwa nie dostaniesz ale Wartałowicz dostanie całą krate :piwo:

damdus

2014-01-16, 02:55
To już nie jest BMW :) Obczajcie sobie że czołówka klasyfikacji oprócz resztki budy nie ma nic z bmw wspólnego, a na pewno nie silnik. Do driftu prawda taka najlepsze są japońce, których nie trzeba specjalnie dłubać aby to 500-600km uzyskać przy normalnej żywotności motoru.

oxygenium92

2014-01-16, 03:06
Troche nieaktualne info. tam już dawno nie ma v8 od bmw tylko siedzi 2JZ i nie z kompresorem tylko turbosprężarką...