18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Bloger rozjechał Owsiaka przed sądem

Himmler • 2014-11-07, 14:34
Bloger Matka Kurka opublikował w styczniu 2013 trzy artykuły: "Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" oraz "Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna". Bloger twierdził, że charyzmatyczny Jurek Owsiak szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - rokendrolowej fundacji zajmującej się zbiórkami na rzecz chorych dzieci - czerpie dochody z fundacji, zaś publiczne rozliczenia Fundacji ze zbiórek nie są do końca prawdziwe.

Bloger wskazywał, że pieniądze z fundacji trafiają do Jurka Owsiaka poprzez dwóch podwykonawców fundacji: firmy Mrówka Cała i Złoty Melon. Właścicielami i pracownikami obu jest małżeństwo Owsiaków. Równocześnie Jurek jest prezesem a jego żona główną księgową fundacji WOŚP. Stało to w sprzeczności ze słowami Jurka Owsiaka, że nie pobiera od WOŚP pieniędzy.

Warto przy tej okazji podkreślić i przypomnieć, że Jerzy Owsiak w trkacie procesu nie udostępnił sądowi do wglądu ksiąg rachunkowych, pomimo takiego życzenia sądu. :idzwch*j:

W mediach C I C H O S Z A

Źródła:
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/37978-owsiak-przegra%C5%82-przed-s%C4%85dem
http://kontrowersje.net/trzy_dobre_ko_a_media_salonu_o_przegranej_owsiaka_w_s_dzie
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/692012,matka-kurka-przegrala-ale-wygrala.html

Shilon2M

2014-11-07, 21:30
bez orkiestry, szpitale były by w piździe

xKarQx

2014-11-07, 21:33
Widzę że gównoburza trwa w najlepsze.
Mieszkam parę kilometrów od Szadowa (Jego "ośrodek szkoleniowy").
Jak widzi się co tam się dzieje, jaki hajs tam idzie, to nóż w kieszeni się otwiera.
A jednak co roku daje te 5 złotych. Dlaczego ? Bo te złoty pięćdziesiąt trafi do potrzebujących.
Za resztę muszą kupić nowe nissany navary (których swoją drogą jest tam pełno), czarne merce itd.

matex178

2014-11-07, 21:37
Btw.
Nie wiem jak wy ludzie, ale ja sądzę, że to nie jakiś koleś powinien urządzać zbiórki, lecz NFZ powinien wszystko kupować z pieniędzy, które im w końcu płacimy.
Problem rzekomych kradzieży od razu by się rozwiązał sam. ;)

____

2014-11-07, 21:43
Jak ktoś chce sprawdzić sprawozdania z działalności danej fundacji to niech idzie do sądu rejonowego, wydziału KRS właściwego dla siedziby fundacji. Niestety zakup nieruchomości, aut, szkolenia, zatrudnianie na pensjach po 10tys. netto to norma. Przy okazji, fundator może co roku na legalu inkasować 10% zebranych środków - takie prawo, Owsiak oficjalnie z wośp chyba nic nie bierze za to robi to przez spółki - kasę mógł brać legalnie tylko by to źle wyglądało a przy braniu przez spółki powiązane osobową z nim, liczył że nikt się niczego nie domyśli. Co do wyliczeń że 96% kasy z wośp trafia na cele statutowe to absolutnie w to nie wierzę. Kolejny problem, urzędy miast w całej Polsce wydają majątek na organizacje imprez towarzyszących finałowi (koncerty, sztuczne ognie, zabezpieczenie imprezy - to idzie z budżetu danego miasta. Na skalę kraju są to dosyć spore pieniądze)

heteromagnes

2014-11-07, 21:49
Ale wy jesteście żałośni. Każdy szuka z was dziury w całym a prawda jest taka, że zarabia na tym pieniądze nie kradnąc żadnej złotówki ze zbiórki. Zarabia na % które dostaje w banku gdy pieniądze tam leża. Załóżmy że na koncie jest 40 baniek leżą na koncie z oprocentowaniem 4% to w ciągu roku zarabia 1,6 melona :) a przy takich kwotach każdy bank da większe oprocentowanie. Pozatym chyba właśnie tak to dokłądnie działą, że sprzęt zostaje zakupiony po prawie roku od zbióki. Szach mat

kocal

2014-11-07, 21:53
Napie**alacie na Owsiaka, a rząd was dyma bez wazeliny...

wortex5

2014-11-07, 21:55
Prawda jest taka, że w normalnym kraju ludzie nie muszą się jeszcze dodatkowo zrzucać na sprzęt dla szpitali. Większość ludzi w Polsce płaci mniejsze lub większe podatki z których niemała część idzie na służbę zdrowia, a i tak zawsze brakuje.

fuutro

2014-11-07, 21:55
Zawsze możecie oddawać na Ojca dyktatora, Caritas itp - wtedy nawet ch*ja w dupie mieć nie będziecie.

bachi1997

2014-11-07, 21:55
Nawet jeśli bierze to w pełni zasługuje i ch*j wam w cyce.

Insaner

2014-11-07, 21:55
Kogo to obchodzi, czy bierze coś dla siebie. A niech sobie bierze. Ja przynajmniej widzę efekty pracy WOŚPu, sporo sprzętu z ich serduszkami w szpitalach. To jest największa sól w oku kościoła, ile to już razy księża z mordą wyskakiwali na harcerzy zbierających w pobliżu kościołów. Sam słyszałem jak "sługa boży" pokazał dwóm wolontariuszom w wieku około 13 lat palcem ulicę i wydzierał się "wypie**alać narkomani!". Szkoda, że sami nic nie robią, te wszystkie caritasy i inne gówno warte fundacje zbierają pieniądze i nie ma z tego nic. Pomogą jakiemuś dziecku i raz na rok kupią nowoczesny wózek inwalidzki warty 1% ich rocznego dochodu, przy okazji nagłaśniając to tak, jakby to był wielki akt poświęcenia z ich strony.

Syn_Milionera

2014-11-07, 21:56
Ja pie**ole. Wierzcie lub nie ale śnił mi się ten wpis.

BorgBorg

2014-11-07, 21:58
WOŚP to impreza sponsorowana z naszych podatków, na której zbiera się nasze pieniądze na zakup sprzętu medycznego który powinno nam zapewnić już wcześniej Państwo z naszych podatków. Innymi słowy płacimy za coś dwa razy i jeszcze mamy banana na ryju bo myślimy ,że jesteśmy darczyńcami a tak na prawdę płacimy za niechlujstwo urzędników. Ta idea jest zj***na do tego stopnia ,że Rząd zaczyna mówić: Nie sfinansujemy tego sprzętu medycznego bo i tak WOŚP to zrobi.



Inna sprawa ,że facet który tą "fundację" założył łga i gra rolę do kamery to inna para kaloszy..

Grzyb18

2014-11-07, 21:59
SQT napisał/a:

Czyste polaczkowate pie**olenie. Nawet jeśli bierze kasę to co z tego. Masz do wyboru, albo Owsiaka który zarabia na WOŚP-ie ale też kupuje sprzęt dla szpitali itd., albo Owsiak nic nie zarabia a szpitale są w dupie.



Co ty pie**olisz? Kupuje sprzęt ale wszystkich szpitali nie wyposaży. Więc z jego pomocą czy bez i tak są w dupie.

kam332

2014-11-07, 22:21
Najwięcej na owsiaka pie**olą ci, co nie dają ani złotówki. Ja zawsze tą złotówkę rzucę na wośp, a reszta wara od moich pieniędzy.