18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Biblia i Abelard Giza

Szaman4321 • 2016-02-13, 21:02
Niezły skecz na temat biblii w wykonaniu Abelarda Gizy :lol:

Kaprys

2016-02-14, 08:10
Do tzw. "bóldupów": czy zauważyliście, że Abelard jako jeden z naprawdę niewielu porusza tak kontrowersyjne tematy? Ciapak? A w którym momencie? To że tak porównam do znanych postaci, którzy bez względu na pochodzenie, byli jakimiś dziećmi z patologicznej rodziny z zapadłej wioski daleko za 7 zadupiami, a wybili się, o nich się mówi jako o geniuszach. Czy nie tak? Może on też miał tak pod górkę? (Nie, nie będę sprawdzał jego życiorysu, koło ch*ja mi to lata, cenię za uwaga: sadystyczny cięty dowcip). I prawdziwi sadole powinni mu przyklasnąć, że zwyczajnie w swoich wystąpieniach z pewnymi kwestiami się w tańcu nie pie**oli. No krótko. A reszta pseudosadoli powinna wypier... dzieć się z tego portalu. No k***a, idźcie na wiece KODu, czy tam oglądać bajki, albo coś. Sadol z mózgiem prawidłowo sformatowanym, ogarnięty co jest co, a pozostałym pozostaje się posmarować maścią na ból dupy, i posłuchać lekarza, który mówi " weź NIEpie**ol".

Nie mogę pokazać, jak wygląda opakowanie NIEpie**olu, bo piszę ze smartfon, i mimo widoku pełnej strony nigdzie nie widzę opcji dodania czegokolwiek poza tekstem. No i ch*j. A do kompa nie będę wstawał, wyj***ne.

rozrubacz

2016-02-14, 08:13
Kaprys, ale to naprawdę słabe jak dzieci na onkologi no k***a..

Kaprys

2016-02-14, 09:23
@rozrubacz. Niewątpliwie, jest słabe. Stać go na większe pociski. Ale umówmy się, jak widać wystarczająco doj***ł, by wywołać protesty pseudosaeoli, nim mama do jedzenia zawola. Bo nie wierze, ze dorosli sadole nie mają szerszego światopoglądu.

romozomo

2016-02-14, 09:36
O tak " przesłanie jakie niesie ze sobą religia" :
- kochaj blizniego swoego
- miluj swoich nieprzyjaciol
- nie czyn drugiemu co Tobie nie mile
- milujcie sie nawzajem
- potrzebujacych wspierac
- glodnego nakarmic
- spragnionego napoic
jest widoczne w codziennym życiu tego kraju bardzo wyraźnie i dosadnie. W komentarzach obrońców wiary to przesłanie też niejednokrotnie jest widoczne. No ale to jest urok religii.

Cicholek

2016-02-14, 09:56
Cytat:

Jakiś ciapaty kebab śmieje się z biblij. Obrońcy praw zwierząt powinni zareagować, pewnie go głodowali, żeby wytresować do tego ujęcia.



A skąd pomysł, że on jest ciapaty w ogóle?

Wikipedia:
Cytat:

Abelard Piotr Giza (ur. 15 września 1980 w Gdańsku) – polski reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta. Założyciel i lider Kabaretu Limo. Autor tekstów do magazynu satyrycznego „Chichot” oraz kilku programów telewizyjnych. Od 2007 roku działa w Grupie Impact. Członek grupy teatralnej Muflasz. Jest wnukiem gdańskiego malarza prof. Hugona Laseckiego.



Pierwszy, lepszy artykuł:

Cytat:

Ten nieduży i smagły chłopak o dziwnym imieniu (a do tego nazwisku kojarzącym się z piramidami w Egipcie, po tacie Mirosławie, stoczniowcu) musiał się wiecznie wysilać, by jakimś wygłupem skierować klasowe żarciki na inne tory niż on sam. . . Prof. Laseckiego przez długie lata fascynowała historia miłości filozofa Abelarda i myślicielki Heloizy, dwojga uczonych z przełomu XI i XII wieku. . . Aby uczcić niezwykłych kochanków, chciał mieć syna Abelarda. – Ale urodziła mi się córka. Heloiza. . . Na szczęście w wieku zaledwie 20 lat Heloiza powiła pierworodnego syna i aby sprawić ojcu przyjemność, nazwała go Abelard.


ellsworth

2016-02-14, 10:14
Dzisiaj napisał/a:


niewazne, czy ktos wierzy czy nie - wazne jest przeslanie jakie niesie ze soba religia - w tym przypadku :

- kochaj blizniego swoego
- miluj swoich nieprzyjaciol
- nie czyn drugiemu co Tobie nie mile
- milujcie sie nawzajem
- potrzebujacych wspierac
- glodnego nakarmic
- spragnionego napoic


No, niesie też "trochę" inny przekaz np. o rozpruwaniu ciężarnych kobiet, bo akurat miały pecha żyć tam gdzie bóg dał narodowi wybranemu ziemię, co żydzi do dziś uznają za przyzwolenie by robić co im się żywcem podoba z każdym "obcym" w Izraelu.

Fajny jest też przekaz o tym, żeby dać swoją żonę i córki "które jeszcze nie obcowały z mężczyzną" tłumowi do wyr*chania. I zrobił to nie kto inny tylko Lot, w oczach boga jedyny sprawiedliwy (niezły dowcip!).

A i tak moim osobistym faworytem mówiącym o miłości boga do ludzi oraz o tym jakimi to wielkodusznymi ludźmi byli prorocy jest ta historia proroka Elizeusza:
2Krl 2:23-24 „Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.” Bez komentarza.

is...........ay

2016-02-14, 10:39
KrisCFC napisał/a:

Polska scena kabaretowa to tylko garstka osób m.in. Robert Górski Mikołaj Cieślak, Jerzy Kryszak oraz ten co grał Tofika z Ani Mru Mru, potem długo długo nikt...

Polska scena jest pusta. Poza Polską też tłumów nie ma. Nie znam nikogo, poza Georgem Carlinem, który by był wart uwagi.
Pare razy widziałem występy jakiegoś młodzika, chyba Burnside się nazywał czy jakoś tak. Na pół godziny filmików chyba ze dwa razy udało mu się być zabawnym, co na tle reszty jest osiągnięciem. :goatse:

KrisCFC

2016-02-14, 10:39
ellsworth napisał/a:


No, niesie też "trochę" inny przekaz np. o rozpruwaniu ciężarnych kobiet, bo akurat miały pecha żyć tam gdzie bóg dał narodowi wybranemu ziemię, co żydzi do dziś uznają za przyzwolenie by robić co im się żywcem podoba z każdym "obcym" w Izraelu.

Fajny jest też przekaz o tym, żeby dać swoją żonę i córki "które jeszcze nie obcowały z mężczyzną" tłumowi do wyr*chania. I zrobił to nie kto inny tylko Lot, w oczach boga jedyny sprawiedliwy (niezły dowcip!).

A i tak moim osobistym faworytem mówiącym o miłości boga do ludzi oraz o tym jakimi to wielkodusznymi ludźmi byli prorocy jest ta historia proroka Elizeusza:
2Krl 2:23-24 „Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.” Bez komentarza.



Historia Hioba z biblii jest równie ciekawa o tym jak "miłosierny" jest Bóg.

~DMT

2016-02-14, 10:45
Dzisiaj napisał/a:

Trzeba byc debilem, by myslec ze na arke Noe pakował np. 2 dorosłe slonie... inteligencja podpowiada, ze chyba dorosłych osobnikow tam sie nie zabieralo...



To musimy się kolego różnić inteligencją, bo ja bym zabrał dorosłe osobniki, zdolne do rozmnażania, czyli ODTWORZENIA GATUNKU.

Abstrah*jąc już od prawdziwości tej historii, skoro już przytoczyłeś temat słoni, to chciałem Ci powiedzieć, że słonie dojrzałość płciową osiągają w wieku około 15 lat. W ciągu tego czasu, jedno ze zwierząt może paść na jakąś chorobę, bądź zostać zabite, choćby przez spadający meteoryt (15 lat to kupa czasu i wiele może się wydarzyć)

Zaryzykował byś tyle czekania, wiedząc że te są "jedyne"?

p0lybius

2016-02-14, 12:14
Ocho, zebrało się kółko biblijne sadoli, którzy sp***alali z religii, z niedzielnej mszy, biblii tyle znają co im na pierwszej komunii przeczytali, wiedzę o przedmiocie biorą z wystąpień komików i kabareciarzy, a mimo to są hobbystycznie znawcami tematu lepszymi niż sam papież.

Smithski

2016-02-14, 12:24
Czekam w końcu na jakis stand up o koranie, po biblii można jechać bez konsekwencji. Uwaga,patent na biznes: koszulki że słi abelard będą szły jak świeże bułeczki.

bolego

2016-02-14, 12:53
Generalnie można się pośmiać z tego co on mówi nie mniej jednak, trochę wk***ia mnie jak robi to ciapaty - co prawda zasymilowany, ale zawsze ciapaty..

Haszfan

2016-02-14, 12:54
dlaczego autor w swoich postach nie pluje na ciapatych czy innych żydów?

iamthelaw

2016-02-14, 17:49
Haszfan napisał/a:

dlaczego autor w swoich postach nie pluje na ciapatych czy innych żydów?



Bo w polsce 10 000 000 000 złotych rocznie pożerają nie ciapaci, żydzi czy inni religijni debile, tylko właśnie kler. Nie spotykam żyda na każdym kroku chcącego by ewentualny daun w mojej żonie był tam aż do rozwiązania. Nie spotykam na co dzień też ciapatego który mówi mi o in-vitro, eutanazji i ogólnym odbieraniu mi praw. Niech sobie te pedały w czarnych kieckach robią co im się tylko podoba z zakonnicami. Tylko niech nie wpierdzielają się w ustalanie prawa, każąc sobie jeszcze za to słono płacić. 3 % budżetu państwa idzie na coś czego istnienia nie da się potwierdzić.

DiGżi91

2016-02-14, 20:27
Widzę, że dyskusja nader burzliwa, więc i ja dodam coś od siebie: po co sobie skakać do gardeł z powodu wiary/ niewiary ?? Ktoś mówi, że święte dla danej religii księgi to stek bzdur. OK, ale tak samo ja mogę wywnioskować, że manifest komunistyczny nie mógł powstać na trzeźwo, a kapitał k. marksa nadaje się tylko do spuszczenia w kiblu. A tak swoją drogą, to ateizm zabił więcej osób niż wszystkie inne religie razem wzięte. To nie jest złośliwość, ale fakt. Tyle, że w przeciwieństwie do np. katolicyzmu ŻADEN przedstawiciel ateizmu nie przeprosił za zbrodnie w imię tej ideologii. A p. Gizie życzę, żeby nie musiał spieprzać z kraju przed imigrantem uzbrojonym w maczetę albo AK47.
@iamthelaw
skąd masz takie dane ? Wychodzi na to, że panowie w czerni wysysają więcej kasy niż ZUS. Widać po twoim stylu pisania, że nienawidzisz KK. Tylko skoro uważasz, że nie ma czegoś takiego jak Bóg, to po co z Nim walczysz ? Nie lepiej zająć się czymś pożyteczniejszym ?