18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Będzie zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22?

Matilon • 2017-11-06, 23:35
Artykuł bezczelnie zaj***ny, ale chodzi mi bardziej o Waszą opinię niż chęć ekpresji.

W czasach PRL-u sprzedaż i picie alkoholu możliwe było tylko po 13.00, teraz ma być tylko w godzinach 6.00-22.00. Lada moment Sejm na poważnie rozpocznie prace nad wniesionym przez nich do Laski Marszałkowskiej projektem ustawy, która mocno zmienia przepisy obowiązującej aktualnie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.




W ślady generała Jaruzelskiego, który wymyślił "godzinę trzynastą" idą posłowie PiS.

O jednym kontrowersyjnym pomyśle było już głośno. Chodzi o sprowadzenie picia w plenerze wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Zapędzenie piwoszy w kozi róg normą prawną - podobnie jak spacyfikowano ustawowo palaczy - to reakcja posłów PiS na głośny wyrok Sądu Najwyższego, który przyznał rację mieszkańcowi stolicy ukaranemu mandatem za picie piwa na bulwarach nadwiślańskich. Sąd uznał, że kara była bezprawna, a tym samym nie ma przeszkód do picia piwa w takich miejscach.

W odpowiedzi PiS chce taki przepis wprowadzić. Po zmianie prawa samorządy miałyby wyznaczać specjalne miejsca dla piwoszy. Ale to nie koniec - inicjatorzy zmian z PiS idą szeroką ławą i chcą kolejnych ograniczeń. Między innymi zakazu sprzedaży alkoholu, w tym piwa po godz. 22.00 i przed 6.00 rano.


A więc powrót do PRL-u całą gęba. Nie tylko ze względu na prohibicyjną godzinę, ale i wskrzeszenie instytucji "mety" czy "babci" - przejma one nielegalny proceder po legalnie działających całodobowych sklepach, które splajtują. I nie ma na to siły, rynek nie zna próżni, co jest oczywiste dla wszystkich, którzy nie obijali się na historii.




Absurdalność tych ograniczeń jest tym większa, że te zmiany nie przeciwdziałają trzeźwości, wręcz przeciwnie; po żmudnej walce z fatalnym komunistycznym i postkomunistycznym modelem picia mocnych trunków, zwłaszcza wódki, obecnie aż 57 proc. konsumowanego alkoholu w Polsce stanowi piwo, a coraz więcej zwolenników zyskuje ono w wersji poniżej 4,5 proc., której sprzedaż dopuszczalna jest nawet na niektórych imprezach sportowych...


Moim zdaniem jest to kpina, nawet jeśli to nie jest prawda. Czyżby PiS chce wprowadzić zamordyzm? Można co prawda zawsze dokupić alkohol wczesniej, ale każdy dobrze wie że on się kończy w najmniej spodziewanym momencie. Lista żuli się nie zmniejszy, tylko pójdą do sąsiada na metę, a jedynie właściciele sklepów stracą na tym. Jeśli rząd chce w taki sposób ograniczyć rozmiar patologi, to nie tędy droga.

parolpl

2017-11-07, 13:35
Typowe lewactwo, napie**olić przepisów, nieważne że połowa nie ma sensu.

elektrycerz

2017-11-07, 14:55
"o cię ch*j jak to przejdzie to więcej będę pił bo zaopatrze się na na cały tydzień a widząc zaopatrzenie tygodniowe wypije to w 2 dni"

To jest jedna z oznak alkoholizmu. Że nie potrafisz nie wypić całego alkoholu, jaki masz w domu. Ja kupuję 10-20 piw raz w miesiącu i jakoś potrafię pić jedno co 2 dni.

ePeeL

2017-11-07, 16:54
@up

j***ć to kto, co i ile tego pije. Sam fakt. Niedługo jak nie będziesz chodził do Kościoła to nie wpuszczą Cię do urzędu miasta albo nie wydadzą dowodu osobistego. To idzie w serio złą stronę. Jednakże, mam wrażenie że tak tylko narazie tym straszą. Nie ma opcji, żeby to wprowadzili, bo mogą stracić dużą ilość elektoratu.

megafilip

2017-11-07, 17:58
A tak niby pseudo-oficjalnie to jaki to ma cel?

Bachi

2017-11-07, 18:02
A ja proponuję zacząć warzyć piwo w domu! Nie dość, że nie ograniczają cię koncernowe siki, które królują w większości monopolowych 24h, to w Polsce na własny użytek możesz legalnie robić warki rzędu 200hl i nikt ci za to nic nie zrobi :)

ellsworth

2017-11-07, 18:55
Najlepiej jakby w ogóle nie było alkoholu w obrocie. Nic z niego dobrego nie wynika, a nieszczęść co niemiara.

sezamkowyRozpierdol

2017-11-07, 19:04
ellsworth napisał/a:

Najlepiej jakby w ogóle nie było alkoholu w obrocie. Nic z niego dobrego nie wynika, a nieszczęść co niemiara.



Chyba cię człowieku posrało

lilmuzynio

2017-11-07, 20:04
To jedzcie sobie do niemiec jak wam sie tutaj nie podoba. Przepisy te wynikaja z nacisku UE - a artykul zapewne z wybiorczej albo innego scierwa. Idzcie ucisnieni protestowac tylko nie zapomnijcie napisac tego na profilu pejsbuczkowym o ile zukierek wam pozwoli. Sracie idioci do swojego gniazda. Nie szukacie info lykacie wszystko jak pelikany zasrane.

ePeeL

2017-11-07, 20:09
lilmuzynio napisał/a:

To jedzcie sobie do niemiec jak wam sie tutaj nie podoba. Przepisy te wynikaja z nacisku UE - a artykul zapewne z wybiorczej albo innego scierwa. Idzcie ucisnieni protestowac tylko nie zapomnijcie napisac tego na profilu pejsbuczkowym o ile zukierek wam pozwoli. Sracie idioci do swojego gniazda. Nie szukacie info lykacie wszystko jak pelikany zasrane.



Link do jakiegoś potwierdzenia tego nacisku UE? Jestem nawet w stanie w to uwierzyć.

Noside

2017-11-07, 20:11
Krak napisał/a:

Co za brednie...


A no takie brednie, że nawet piosenkę o tym napisano:

Było, było. Absurd, jak to w PRL, więc nie dziwię się Twojemu zdziwieniu.

lilmuzynio

2017-11-07, 20:30
http://m.fronda.pl/a/unia-europejska-chce-zakazac-wolnego-handlu-alkoholem,17884.html
Chocby tutaj. Jak chce sie komus przegladac uchwaly parlamentu i rozporzadzenia kumisji to prosze - swego czasu kilka lat temu byly te rzeczy przerabiane.

Poza tym Polak Polakowi nie ograniczy dostepu do wody - PRL to bylo ruskie scierwo i cala wode brali dla siebie.

Poza tym newsy ze znakiem zapytania w tytule - charakterystyczne dla chłamu pokroju onetu, wp, wybiórczej i całego tego sponsorowanego syfu.
Dbajmy o siebie i jeśli chcecie protestować to protestujcie przeciwko chorej polityce UE a nie rządowi, który jest podstawiony pod ścianą.

Al...........go

2017-11-07, 21:32
lilmuzynio,

Fronda to taka pisowska (czyt. lewacka) wyborcza.

Bezoarowa

2017-11-07, 21:40
sezamkowyRozpie**ol napisał/a:



Chyba cię człowieku posrało



Ta, ludzie są zbyt prymitywni żeby od tak nagle odebrać im dostęp do używki, która umila ich marną egzystencje. Niby jak odetchnęliby po ciężkim dniu pracy, jak można się inaczej bawić niż przy mocnym alko?

lilmuzynio

2017-11-07, 21:49
@AleDlaczego - czy ty jesteś upośledzony czy jak?
W linku podesłanym są konkretne źródła i konkretne daty podane - chcesz to poszukaj a jeśli ci się nie chce to zawrzyj jape.

sezamkowyRozpierdol

2017-11-07, 21:57
Bezoarowa napisał/a:



Ta, ludzie są zbyt prymitywni żeby od tak nagle odebrać im dostęp do używki, która umila ich marną egzystencje. Niby jak odetchnęliby po ciężkim dniu pracy, jak można się inaczej bawić niż przy mocnym alko?



Ja jako Żyd Czesko-Polsko(niestety)-Węgierskiego pochodzenia lubię sobie umilić czas pijąc sobie Jacka Danielsa z lodem i colą (na którego was biedaki polskie nawet nie stać bo kosztuje 20% waszej ch*jowej pensji), niestety mieszkam narazie w socjalistycznej lewackiej Polszy i nie widzą mi się debilne przepisy ograniczające moją wolność, bo nie znam dnia ani godziny kiedy zabraknie mi Jacka Danielsa a piję go praktycznie codziennie, ale rozumiem, wy polaczki macie mentalność niewolniczą, jak wprowadzą wam godzinę policyjną o 20:00 to powiecie że dobrze, bo wasza sp***olona niewychowana młodzież nie będzie rozrabiać na ulicach, może to i dobrze, może nie, jakby zakazać to tylko dla Polaczków to jak najbardziej ok, jestem w stanie się na to zgodzić, ale nie dla Żydów, Czechów, Węgrów, Słowaków, Ukraińców i wszystkich innych narodowości, to wy chcecie być niewolnikami i to was się powinno zniewolić.